Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2010-01-30

(2010-01-30, 21:05)tau7 napisał(a): Co miałeś na myśli pisząc do niedawna? Według mojej wiedzy Vectra, bo pewnie ich miałeś na myśli, nie wycofała się ze swojej idei uszczęśliwiania na siłę klientów swoimi dekoderami.

Do niedawna było tak, jak napisałem, a potem przestałem monitorować ten temat, więc nie wiem, jak jest obecnie.
Podejście operatorów szybko się zmienia (konkurencja robi swoje), więc nie wykluczyłem możliwości, iż w V również jest możliwe wykorzystanie własnego dekodera.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kazik - 2010-01-30

tau7 napisał(a):Według mojej wiedzy Vectra, bo pewnie ich miałeś na myśli, nie wycofała się ze swojej idei uszczęśliwiania na siłę klientów swoimi dekoderami.

Wielki mi problem kupić od nich dekoder za 1 PLN i postawić go pod telewizorem

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2010-01-31

(2010-01-30, 23:37)kazik napisał(a): Wielki mi problem kupić od nich dekoder za 1 PLN i postawić go pod telewizorem

Jakiś tam problem jest, bo:
-trzeba koniecznie mieć drugi, obsługiwany osobnym pilotem, pomimo posiadania wbudowanego w odbiornik;
-trzeba płacić za dzierżawę dekodera HD, pomimo posiadania wbudowanego w odbiornik;
-zachodzi obowiązek odpowiedzialności za stan techniczny dekodera, choć nie jest on mój (jest dzierżawiony), co może nastąpić w przypadku spalenia z powodu np. przepięcia w sieci; również odpowiedzialność za samoistną awarię, spowodowaną usterką fabryczną (o co nietrudno z powodu dyrektywy RoHS) jest często zrzucana na użytkownika.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - leoncjo - 2010-01-31

(2010-01-31, 00:37)MacGyver napisał(a): (o co nietrudno z powodu dyrektywy HoHS)

A przypadkiem nie RoHS?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kaul - 2010-01-31

(2010-01-31, 00:37)MacGyver napisał(a): Jakiś tam problem jest, bo:
-trzeba koniecznie mieć drugi, obsługiwany osobnym pilotem, pomimo posiadania wbudowanego w odbiornik;
-trzeba płacić za dzierżawę dekodera HD, pomimo posiadania wbudowanego w odbiornik;
Cytat:-zachodzi obowiązek odpowiedzialności za stan techniczny dekodera, choć nie jest on mój (jest dzierżawiony), co może nastąpić w przypadku spalenia z powodu np. przepięcia w sieci; również odpowiedzialność za samoistną awarię, spowodowaną usterką fabryczną (o co nietrudno z powodu dyrektywy HoHS) jest często zrzucana na użytkownika.
sory ale nie wiem gdzie przy awarii sieci zarzucą Ci złe użytkowanie... chyba że masz u siebie niesprawną instalację, itd. Pieprzysz 3 po 3... nie spotkałem się z takim traktowaniem klienta, i takim podejściem. Bo ciężko i dekoder i modem zepsuć, chyba że młotkiem. A wtedy odpowiedzialność jak naj-bardziej.

Do 1,2. Super, ja mam dekoder HD z nagrywarką, pilot nie jest dla mnie problemem, bo mam uniwersalny, dvd,amplituner,tv i tak robiło bajzel, więc teraz tylko dorzuciłem do pilota dekoder. I bomba, ja w Vectrze mam HD, Ty gdziekolwiek jesteś to nie masz. PS. nie jesteś klientem to się nie wypowiadaj, bo "mój kumpel, mój kumpel" to wiesz...
Dodam - że nawet gdybym miał wbudowany tuner DVB-C to zostawiłym sobie dekoder - dla nagrywarki.
Plusow jej nie będę wymieniał bo McG powie że to samo osiągnie z podłączeniem przez RS-23213 dysku na ATA1 poprzez USB do tunera DVB-McG i pilotem pod telewizor Smile

PS. strzelacie z dupy, a nie korzystacie ani z tego ani z tego Big Grin

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Piekarz - 2010-01-31

MacGyver - po Twojej wypowiedzi stwierdzam , że nie masz pojęcia o czym piszesz w kwestii ROHS.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kaul - 2010-01-31

ja nawet nie wiem czym to jest

RE: TELKAB -TV cyfrowa - lukee - 2010-01-31

Ja znalazłem takie coś (hohs) Wink

http://www.sport-shop.pl/stojaki-pod-sztange-hohs-p-991.html

Nic innego mi to nie mówi Tongue

(2010-01-31, 00:58)leoncjo napisał(a): A przypadkiem nie RoHS?

Literówka, już poprawiam.

(2010-01-31, 01:30)Piekarz napisał(a): MacGyver - po Twojej wypowiedzi stwierdzam , że nie masz pojęcia o czym piszesz w kwestii ROHS.

Wspomniałem ogólnie o dyrektywie, a chodzi mi o część zakazującą użycia ołowiu w lutach, a jak wiadomo mającym jakieś pojęcie w tej kwestii- nie jest to dobry pomysł.

(2010-01-31, 01:11)kaul napisał(a): nie jesteś klientem to się nie wypowiadaj

A skąd Ty wiesz czyim klientem jestem lub nie?
U mnie w domu jest TV i kablówka z Vectry. I co, zdziwiony?
Inna sprawa, że prawie nie oglądam TV, a jeśli używam telewizora, to do oglądania filmu na DVD.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Piekarz - 2010-01-31

Obecność ołowiu nie ma przełożenia na funkcjonalność - Nijak ma sie ROHS do awaryjności.

(2010-01-31, 02:13)Piekarz napisał(a): Obecność ołowiu nie ma przełożenia na funkcjonalność - Nijak ma sie ROHS do awaryjności.

Pod warunkiem, że w stopie bezołowiowym zawartość cyny nie przekracza 96%. Po przekroczeniu tej wartości stop zachowuje się jak czysta cyna, czyli zmienia postać alotropową w temperaturze poniżej 13,2 stopnia Celsjusza. Zmiana postaci alotropowej, a w związku z tym zmiana gęstości powoduje rozpadanie się cyny na szary proszek. Jest to tak zwana "zaraza cynowa" i jest to proces, który raz rozpoczęty jest nie do zatrzymania.
Jedyną metodą zapobiegania temu procesowi w elektronice jest używanie stopów lutowniczych o zawartości cyny poniżej 96%. Różnicę uzupełnia się innymi metalami, takimi jak platyna i srebro. Z uwagi na wysoką cenę tych metali, a w związku z tym wzrost kosztów, fabryki elektroniki w Chinach używają stopów 99%Sn.

Tak więc szanujcie nie swoją swoją elektronikę poprzez ochronę od niskich temperatur Wink

Dyrektywa, a właściwie jej część o zakazie użycia ołowiu w stopach lutowniczych, nie dotyczy urządzeń i instalacji bezpieczeństwa, a także motoryzacji, lotnictwa i przemysłu zbrojeniowego, właśnie ze względu na niebezpieczeństwo w przypadku wystąpienia awarii spowodowanej degradacją połączeń lutowanych.
Wiele krajów spoza UE preferuje wyroby lutowane stopami zawierającymi ołów. Niestety, nam wybór został narzucony odgórnie.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - lukee - 2010-02-25

Nie chcę zakładać nowego tematu...

Czy w analogu zniknęło Discovery Science i World? Czy mi sie tuner sypie... ;/

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Aturi - 2010-02-25

No u mnie też nie ma :/

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Karolina - 2010-02-25

chyba nadchodzi czas zeby przejsc na najnizszy pakiet bo i tak juz nie ma kanalow dla ktorych mialam pelny pakiet

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2010-02-25

discovery sobie zmienilo od tak transponder i trzeba zrobic kilka zmian, do jutra powinny wrocic

pozdrawiam