Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2011-05-10

(2011-05-10, 12:48)kaul napisał(a): o i zawsze dodatkowa pamięć lata koło zestawu TV... o nie nie nie! i do nagrywarki dodatkowy pilot jeszcze... :/ same problemy są!
jaki dodatkowy pilot ?
jest jeden jedyny do STB i tyle

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kaul - 2011-05-10

a nie można tego nagrywania w telewizorze mieć? bo mi ten pilot bardzo przeszkadza Smile

(2011-05-10, 14:10)kaul napisał(a): a nie można tego nagrywania w telewizorze mieć? bo mi ten pilot bardzo przeszkadza Smile

jak masz telewizor z wbudowanym dyskiem lub portem USB + dvb-c, to wtedy bierzesz tylko moduł CAM i masz wszystko w jednym pilocie.
Jeżeli telewizor PVR nie ma, to jedyna opcja to zewnętrzny dekoder z PVR

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Kratos - 2011-05-10

(2011-05-10, 09:45)thewill napisał(a): Są tylko dekodery HD z portem USB do podłączenia zewnętrznej pamięci flash. Oczywiście po jej podłączeniu można pauzować i przewijać.
Pamięć flash np 8GB to koszt ok 30-50 zł a zawsze możemy ją wyjąć i przeznaczyć do czegoś innego.

A ile minut programu można nagrać na nośniku 8GB? Przewijać i zatrzymywać obraz lecący na żywo w trakcie oglądania i BEZ jego nagrywania można Tylko wtedy gdy jest pamięć włożona czy bez niej też? Bo samo PVR'owe przewijanie i pauzowanie o którym trąbią wciąż reklamy Vectry i enki nie zużywa pamięci flash. Prawda?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2011-05-10

Używa tylko, że wbudowanej.
Lepiej jednak chyba podłączyć sobie jakiś dysk 1GB, który w wersje 2,5" to obecnie koszt rzędu 300zł.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - ProxX - 2011-05-10

Chyba kosmiczna technologia wtedy Big Grin Drogo coś ale mogę się mylićSmile

Oczywiście miałem na myśli 1TB Wink

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Kratos - 2011-05-10

czyli 300 zł dodatkowych kosztów. Masakra. :/ to faktycznie vectra lepsza. Wszystko lepsze co ma dekoder PVR z wbudowanym dyskiem. Ej a jak jest wbudowany dysk to mimo to i tak wciąż też można nagrać to na pendriva co? I Potem n.p na kompa wrzucić. Poza tym ponawiam pytanie: ile minut materiału SD da się nagrać na 8 GB Smile

PS. Proszę moderację o usunięcie mojego poprzedniego posta, a pozostawienie tego.

Za 300zł to masz dysk 1TB, który umożliwia Ci nagranie ogromnej ilości materiału. Zamiast jakiś śmiesznych małych dysków wbudowanych. Nikt nie nakazuje Ci kupować tak dużego dysku - to była jeno sugestia z mojej strony, iż warto.

(2011-05-10, 19:59)Kratos napisał(a): czyli 300 zł dodatkowych kosztów. Masakra. :/ to faktycznie vectra lepsza. Wszystko lepsze co ma dekoder PVR z wbudowanym dyskiem. Ej a jak jest wbudowany dysk to mimo to i tak wciąż też można nagrać to na pendriva co? I Potem n.p na kompa wrzucić. Poza tym ponawiam pytanie: ile minut materiału SD da się nagrać na 8 GB Smile

PS. Proszę moderację o usunięcie mojego poprzedniego posta, a pozostawienie tego.
to jeszcze sprawdź jaka masz aktywacje za taki STB z twardym dyskiem.
filmów nagranych czy to na wbudowany dysk czy to na pendrive nie uruchomisz na komputerze.... STB formatuje dysk/ pendrive na swój własny format plików i pliki są zakodowane, uruchomisz je jedynie na tym STB. na 8 GB zakładając średni bitrate dla SD ok 5-8 mbit/s w teorii, w praktyce nawet 2-5mbit/s nagrasz od 3 do 5 godzin materiału (tak plus minus). Lecz pamięci flash są tanie, wiec można śmiało kupić i 16GB, wtedy nawet i film HD się spokojnie zmieści.

Dodam jedną rzecz, statystyki mówią, że tylko około 5% osób które mają STB z opcją PVR wykorzystuje tą opcję. z tych 5% aż 90% przyznaje, że sprawdziło to aby sprawdzić i później już nie korzystało, więc moim zdaniem zamiast płacić więcej za dekoder STB z dyskiem twardym, lepiej kupić samemu np 16 czy to więcej GB pamięci flash (32GB można kupić już nawet za 120 zł). Jak już się znudzimy nagrywaniem ulubionych seriali, możemy pamieć odłączyć i wykorzystać do dowolnych naszych celów, a dysku wbudowanego w STB do niczego innego nie wykorzystamy.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Kratos - 2011-05-11

(2011-05-10, 21:25)thewill napisał(a): Dodam jedną rzecz, statystyki mówią, że tylko około 5% osób które mają STB z opcją PVR wykorzystuje tą opcję. z tych 5% aż 90% przyznaje, że sprawdziło to aby sprawdzić i później już nie korzystało, więc moim zdaniem zamiast płacić więcej za dekoder STB z dyskiem twardym, lepiej kupić samemu np 16 czy to więcej GB pamięci flash (32GB można kupić już nawet za 120 zł). Jak już się znudzimy nagrywaniem ulubionych seriali, możemy pamieć odłączyć i wykorzystać do dowolnych naszych celów, a dysku wbudowanego w STB do niczego innego nie wykorzystamy.

Ja na bank będę z tego korzystał, bo myślałem i marzyłem o takiej opcji wiele lat Big Grin Ale nie przecze, że mądrze mówisz Faktycznie bardziej się opłaca kupić pamięć masową. Zastanowię się.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - leoncjo - 2011-05-12

Tak nawiązując do różnych wątków forumowych - czy aby posty thewilla nie są reklamą?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Ari - 2011-05-12

(2011-05-12, 05:17)leoncjo napisał(a): Tak nawiązując do różnych wątków forumowych - czy aby posty thewilla nie są reklamą?
Idź spać i wytrzeźwiej. Big Grin

Temat jest specjalnie o Telkabie i ich usłudze. Customerzy są zainteresowani rozwijaniem usługi DTV, więc thewill zwyczajnie informuje. Nie widzę nic złego w tym. Sam preferuję taki kanał kontaktu dostawcy z odbiorcami, zamiast wysyłać setek maili osobno. Forum IB jest dobrym przykładem w pewnej formie bezpośredniego kontaktu z zespołem usługodawcy.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kazik - 2011-07-07

Telkab
Biuro Obsługi Klienta,
poniedziałki i czwartki w godz. 10.00-18.00
wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-17.00
ul. Słowackiego 5/5 (parter)
tel. 58 777-27-27, fax 58 530-00-53
e-mail: bok@tczew.net.pl

gdzie w Tczewie jest ul. Słowackiego?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aga_piet - 2011-07-07

Kazik, podejrzewam jakiś haczyk w Twoim pytaniu, na wszelki wypadek odpowiem, że biuro Telkabu jest w nowowybudowanej kamienicy na Słowackiego (róg Wyszyńskiego) NAPRZECIWKO OLD PUBU Wink