Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - tomex - 2011-11-16

SONY????!!!
miewa Jeszce inaczej - nie pokazuje polskiej czcionki na EPG, nie tylko u mnie. Sąsiad ma identyczny model i to samo dlatego przepisał się do Vectry
Dekoder HD za free + 2 dekoder SD i dobra cena pakietu z netem razem około 95zł. Dumam nad tym samym

(2011-11-01, 11:19)ProxX napisał(a):
(2011-10-30, 22:37)MTTczew napisał(a): A mam takie pytanie odnośnie modułu Conax.

Czy moduł conax działa w tv Sony KDL-46HX800 46" LCD TV?

Zrób twardy reset ustawień tv i od nowa ustawiaj kanały. Ja miałem problem ze znalezieniem kanałów na Samsungu UE. TV najpierw chodził pod analogiem i tak była dostosowana wstępna konfiguracja. Po kilku dniach doszła cyfra i za cholerę nie znajdywał kanałów cyfrowych, pomimo takiej opcji wyszukiwania. Zrobiłem twardy reset i od nowa przeszedłem przez wstępną konfigurację gdzie wybrałem, że ma obsługiwać kanały cyfrowe + analogowe i znalazło bez problemu Smile

Wynika z tego, że jak we wstępnej konfiguracji wybrałem za pierwszym razem skanowanie analogu tylko, to już później cyfry nie znajdował.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - sting - 2011-11-20

Moduł dostępu.

Osobiście zajmuję się naprawą sprzętu użytku domowego na terenie Trójmiasta i w związku z tym otrzymuję bardzo wiele zapytań od mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni odnośnie TV Cyfrowej.
Niestety ci wszyscy ludzie są skazani na dwie sieci kablowe: UPC lub Multimedia. Żadna z tych sieci nie oferuje możliwości użycia modułu dostępu co blokuje możliwości wykorzystania zakupionej najnowszej zabawki.
Naprawiając klientowi dekoder TV cyfrowej i mówię mu, że moja kablówka w Tczewie daje moduły dostępu to są w szoku.
"Panie jak to możliwe tu w Gdańsku UPC i taki "Tczew"?"
Właśnie
No a teraz łyżka "dziegciu" na Telkab.
1. Leniwie aktualizowana strona Telkabu
2. Jakby od niechcenia
3. Struktura strony trąci o Mieszka I
4. Brak informacji o założeniach firmy, czy już wszystko się dokonało?
5. Może chciałbym z Telkabu internet, ale wolę konkurencję. Przynajmniej do Teraz.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - sting - 2011-12-18

Obiecany ciąg dalszy o telkabie.
Pakiet Żółty.
Własnie namawiam moich rodziców z rezygnacji z usług Telkabu.
To dwoje dziadków, którzy płacą za beznadziejną ofertę 12 programową zupełnie bez sensu (kiepska jakość).
Wystarczy wypowiedzieć umowę i na balkonie założyć kawałek anteny i będą odbierać conajmniej dwa darmowe multipleksy z 15 programami w jakości cyfrowej bez umów bez niczego.
Telkab pozostanie bez 6,60 na miesiąc od moich rodziców i wielu innych moich znajomych.
Dzisiaj sprawdzałem Chwaszczyno w Gdańsku na 20 letnim dipolu i 200 metrowym starym kablu w kominie z dachu na jednym z budynków we Wrzeszczu. Załapał MUX2 35 z Chwaszczyna i MUX3 45 z Elbląga, nie sprawdziłem MUX3 48 z Chwaszczyna. Analoga łapie beznadziejnie.
To co odebrałem było o niebo lepsze od oferty "pakietu żółtego".
No to po tej goryczy trochę cukru.
Nadal twierdzę, że TV Telkab jest najlepszą kablówką z regionu dla "wymagających" ale też powinna mieć jakąś ofertę cyfrową dla "mniej wymagających" nie każdy chce mieć 1000 programów, ale są ludzie chcący mieć kilka programów w dobrej jakości.
To też kwestia estetyki bo zaraz na balkonach pojawi się mnóstwo malutkich antenek i zaraz za tym dziurawienie ścian świeżo wyremontowanych elewacji budunków.
No i jeszcze ta strona internetowa Telkabu=porażka.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - michulski - 2011-12-24

Mogę oglądać MGM HD mając pakiet cyfrowy1 - jest jakaś świąteczna promocja? Kiedyś jeszcze na święta były Wojna i pokój, nfilm 1 i 2. Teraz nie mam nawet na liście programów nfilm.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - jacek131 - 2011-12-26

to nie zadna promocja, mgm hd jest caly czas w pakiecie 1,tylko nikt o tym nie informuje.pzdr.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Max - 2011-12-26

Wydaje mi się że to jednak świąteczna promocja bo MGM HD jest poprostu rozkodowany. (tak jak to miało miejsce rok temu).
Ja mam tylko analog pakiet niebieski a od kilku dni odbieram ten kanał.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Max - 2011-12-27

Święta święta i już po promocji.
MGM HD znów został zakodowany Smile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2011-12-27

nowy rok 2012 tuż tuż...
do 1 stycznia włącznie paczka nPremium 3 i 4 (dawniej nFilm 1 i 2)
oraz MGM HD, nSport SD i HD oraz Wojna i Pokój są dostępne dla wszystkich abonentów telewizji cyfrowej.

Miłego oglądania

RE: TELKAB -TV cyfrowa - michulski - 2011-12-27

Czyżby mój wpis (zapytanie) został potraktowany jako upomnienie się o promocję. Tak czy owak mi to pasuje i dziękuję.

(2011-12-27, 12:39)thewill napisał(a): nowy rok 2012 tuż tuż...
oraz MGM HD, nSport SD i HD oraz Wojna i Pokój są dostępne dla wszystkich abonentów telewizji cyfrowej.

A na stronie Telkabu brzmi to nieco inaczej
Cytat:Dla wszystkich naszych Abonentów, do 2 stycznia 2012, programy nPremium 3, nPremium 4, MGM HD, nSport SD i HD oraz Wojna i Pokój zostały odblokowane. Życzymy miłego oglądania.

Jak więc jest naprawdę? Promocja jest dla abonentów cyfrowych czy wszystkich?
Więc mogę skorzystać z promocji czy nie?
Bo jestem abonentem Telkabu (pakiet niebieski analog)lecz od dziś w/w programy są zakodowane.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2011-12-27

Oczywiście chodzi o abonentów tv cyfrowej.
Wymienione programy zawsze były kodowane.

(2011-12-27, 21:36)thewill napisał(a): Oczywiście chodzi o abonentów tv cyfrowej.
Wymienione programy zawsze były kodowane.
Oj nie zawsze, tak jak wspomniałem w postach powyżej MGM HD był w święta (także poprzednie) dostępny niezakodowany i szkoda że się to od dziś zmieniło i promocja została od dziś ograniczona jedynie dla abonentów tv cyfrowej.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - miotk - 2011-12-31

(2011-12-27, 20:26)Max napisał(a):

Cytat:Dla wszystkich naszych Abonentów, do 2 stycznia 2012, programy nPremium 3, nPremium 4, MGM HD, nSport SD i HD oraz Wojna i Pokój zostały odblokowane. Życzymy miłego oglądania.

Bo jestem abonentem Telkabu (pakiet niebieski analog)lecz od dziś w/w programy są zakodowane.

Jestem abonentem tv cyfrowej telkabu i jakoś oprócz MGM HD odkodowanej reszty wymienionych programów nie mam. O co chodzi?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - miotk - 2011-12-31

(2011-12-31, 00:23)miotk napisał(a):
(2011-12-27, 20:26)Max napisał(a):

Jestem abonentem tv cyfrowej telkabu i jakoś oprócz MGM HD odkodowanej reszty wymienionych programów nie mam. O co chodzi?

Dziś działają pozostałe. Ciekawe czemu wcześniej nie było? Od kiedy były one włączone?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - ProxX - 2011-12-31

W w 1 dzień świąt zauważyłem, że odkodowane są.