Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-02-28

Panowie, nie róbcie bałaganu, to temat o tv cyfrowej, a Wy ciągle o analogu i internecie... od tego jest inny wątek, a jeżeli nie potraficie go znaleźć to załóżcie nowy.

A co do oferty to nie wnikając w szczegóły i błędne rozumowania co nie których z Was:
- 1 mb kosztuje 41,49, nikt nie mówi , że ta cena/prędkość nie ulegnie za jakiś czas zmianie
- 16mb to nie jest za dużo, w chwili obecnej moim zdaniem optymalnie (w szczególności przy oglądaniu filmików 720p z YT), i kto wie może też warunki ulegną zmianie
- można skorzystać tylko z internetu 1mb
- dla tych którzy w cenie 6,60 miesięcznie chcieli by mieć to samo co w dvb-t, wyjaśniam, że aby to zrobić, telkab musiałby wyłączyć 3 kanały analogowe z tego pakietu i w to miejsce przerzucić 3 mux`y dvb-t. skorzystali by ci którzy chcą cyfrówki, stracili by ci, którzy cyfrówki nie chcą. Dopóki tych drugich będzie większość jest to po prostu nie do zrobienia.
Pomijam fakt, że w tej cenie 6,60 trzeba zapewnić serwis, gwarancję itd.
Emitel i dvb-t są dofinansowywane przez państwo, jak coś się stanie z nadajnikiem i będzie awaria to nie ma nawet gdzie tego zgłosić (usługa darmowa - nie ma czego wymagać)
- telkab ma w planach stworzenie oferty cyfrowej pośredniej, czyli rozwinięcie cyfrowe pakietu P2 z dodatkowymi programami w podobnej cenie, jednakże na chwilę obecną trudno stwierdzić kiedy to nastąpi, gdyż wymagało by to zmianę układu praktycznie większości kanałów analogowych i cyfrowych (wszyscy musieli by na nowo wstroić wszystkie telewizory oraz wszystkie dekodery cyfrowe)

pozdr

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Przemo - 2012-02-28

Telkab bardzo "fajna" firma. Do biura obsługi jak wchodzisz to nie wiesz czy możesz się pytać czy cię nie zabiją wzrokiem. Nie wiem może mają tam karę i muszą siedzieć. Na ich stronie nie można nic znaleźć, coś słabo pomyślana. Oferty tragiczne, za tą samą kasę neta można mieć dużo szybszego. No i dodatkowo transakcja wiązana chcesz neta bierz tv. Platformy cyfrowe mają coraz ciekawsze oferty i bardzo atrakcyjne. Przyznaję kiedyś korzystałem z usług Telkabu, teraz nie żałuję decyzji o rezygnacji z ich usług. Fakt, że miałem możliwość i dostęp do innych oferentów, także współczuję tym którzy są skazani na ...

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Max - 2012-02-28

(2012-02-28, 12:23)thewill napisał(a): - 1 mb kosztuje 41,49, nikt nie mówi , że ta cena/prędkość nie ulegnie za jakiś czas zmianie
Tej zmiany oczekuje już od porawie 1,5 roku (czyli od poprzedniej zmiany cennika w którym ten pakiet pominięto) - o czym juz kilkakrotnie pisałem, więc mam nadzieję że nastąpi ona szybciej niż moja decyzja o bezpłatnej alternatywie.
(2012-02-28, 12:23)thewill napisał(a): - 16mb to nie jest za dużo, w chwili obecnej moim zdaniem optymalnie (w szczególności przy oglądaniu filmików 720p z YT)
Ja mam inne zdanie, jestem przeciętnym użytkownikiem netu i 16M (miałem okazje testować) znacznie wykraczało ponad moje możliwości przerobowe, więc nie zwykłem płacić za coś czego nie jestem w stanie skonsumować. Niestety brak tej alternatywy (za którą mógłbym nawet dopłacić) gdyż 1M nią nie jest.
(2012-02-28, 12:23)thewill napisał(a): - można skorzystać tylko z internetu 1mb
A możesz napisac o tym coś więcej (ta sama cena)? - bo strona telkabu informuje zgoła inaczej.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Maxx - 2012-02-28

(2012-02-28, 13:17)Max napisał(a):
(2012-02-28, 12:23)thewill napisał(a): - można skorzystać tylko z internetu 1mb
A możesz napisac o tym coś więcej (ta sama cena)? - bo strona telkabu informuje zgoła inaczej.

Od lat ten sam marketing szeptany w tym temacie. Możesz podrążyć, ale nie spodziewaj się że dowiesz się czegoś wiecej niż to że aktywacja samego Internetu dla klienta innego niż kamilus jest droższa niż aktywacja i roczny abonament za kablówkę a wypowiedzenie przez Ciebie kablówki będzie skutkowało wypowiedzeniem Ci Internetu.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2012-02-28

Co ty za głupoty wypisujesz tutaj człowieku?
Jeśli okablowanie jest w budynku to aktywacja jest zazwyczaj chyba gratis albo 30zł netto. Za podłączenie jako firma pamiętam, że płaciłem 1zł, a za przeniesienie w inne miejsce 30zł.

W dzisiejszych czasach żaden operator nie pociągnie Ci druta za darmo. Vectra i Netia gdy nie mają w danej lokalizacji to powiedzą Ci, że nie ma możliwości technicznych. To samo UPC robi w trójmieście. Telkab jako jedyny daje alternatywę symbolicznej opłaty 200zł przy podpinaniu klientów gdzie nie ma infrastruktury jeszcze.
Przynajmniej tak było kiedyś. Teraz w zasadzie z Telkabem kontaktu niet.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Maxx - 2012-02-28

(2012-02-28, 20:11)kamilus napisał(a): Co ty za głupoty wypisujesz tutaj człowieku?

Cóż za błyskotliwa riposta na następujące komunikaty:

(2009-04-04, 20:07)adam p napisał(a): PS. internet bez TV. Otóż można "zablokować pasmo tv" i "mieć kontrolę" (co za teksty!). Tylko, że takich podłączeń nie obejmuje żadna promocja. Czyli 244zł na początek.

tczew.net.pl napisał(a):Oferta dla posiadaczy pakietu zielonego-pełnego P4 i niebieskiego P2.

Za chwilę okaże się że podłączenie za 1PLN bez kablówki jest tylko dla firm.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Manif - 2012-02-29

Czy ktoś obeznany jest mi w stanie udzielić informacji ile w TK kosztuje internet (nawet 8 mb styka) + TV (byle było Cartoon Network i Mini Mini Wink )?

Do punktu informacyjnego iść za bardzo nie chcę, bo wspomnienia z nim mam nieciekawe i mógłbym być niesympatyczny. A kończy mi się właśnie umowa z konkurencją i ciekawy jestem co tym razem mogą mi zaoferować..

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Max - 2012-02-29

(2012-02-29, 09:18)Manif napisał(a): Czy ktoś obeznany jest mi w stanie udzielić informacji ile w TK kosztuje internet (nawet 8 mb styka) + TV (byle było Cartoon Network i Mini Mini Wink )?
Rozumiem że mówisz o TV analogowej - MM i CN znajdziesz jedynie w pakiecie zielonym (33,60PLN)
Net natomiast 1M - 41,49PLN (prawdopodobnie nie bardzo będzie cie satysfakcjonował) lub 16M - 59,49 PLN. Brak oferty 8M czy innych pośrednich.
Tak wiec całość - 93,09PN lub 101,49 gdy dodatkowo weźmiesz podstawowy pakiet cyfrowy

RE: TELKAB -TV cyfrowa - DEDEREPORTER - 2012-02-29

W Vectrze pakiet złoty cyfrowy + internet 8 Mb za 89 zł.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Manif - 2012-02-29

Czyli wciąż Vectra (16 mb jest po dopłacie bodajże 5 zł do wspomnianego 89 zł).
No cóż, może za 2 lata..

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Max - 2012-02-29

(2012-02-29, 11:24)DEDEREPORTER napisał(a): W Vectrze pakiet złoty cyfrowy + internet 8 Mb za 89 zł.
W przeciwieństwie do Vectry Telkab nie paruje dekodera i karty, tak wiec jeśli masz TV z dekoderem to w Telkabie dostaniesz moduł CI i możesz oglądać cyfrę bezpośrednio na TV, bez dodatkowego dekodera/kabli/pilota.
W Vectrze to udogodnienie jest nieosiągalne.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - sting - 2012-03-04

Thewill napisał:

dla tych którzy w cenie 6,60 miesięcznie chcieli by mieć to samo co w dvb-t, wyjaśniam, że aby to zrobić, telkab musiałby wyłączyć 3 kanały analogowe z tego pakietu i w to miejsce przerzucić 3 mux`y dvb-t. skorzystali by ci którzy chcą cyfrówki, stracili by ci, którzy cyfrówki nie chcą. Dopóki tych drugich będzie większość jest to po prostu nie do zrobienia.

Problem polega na tym, że kablówki stosują tłumiki w zależności od zakupionego pakietu programów analogowych i jednocześnie nadajniki cyfrowe pracują w tych "zabronionych wykupionych pasmach".
Z tego co wiem to po wyłączeniu analogowych nadajników wszystke sieci będą miały obowiązek wpuszczenia wszystkich MUX do swojej sieci w taki sposob aby wszyscy mieli dostep.
Ciekawe czy Telkab bedzie demontowal tlumiki czy konwertowal sygnal ponizej pasma 12 programow.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-03-04

(2012-03-04, 02:03)sting napisał(a): Z tego co wiem to po wyłączeniu analogowych nadajników wszystke sieci będą miały obowiązek wpuszczenia wszystkich MUX do swojej sieci w taki sposob aby wszyscy mieli dostep.
Ciekawe czy Telkab bedzie demontowal tlumiki czy konwertowal sygnal ponizej pasma 12 programow.

I właśnie o tym mówię. Coś wiecie ale nie do końca.
To o czym piszesz funkcjonuje już jakiś czas ale tyczy sie tylko tych programów które w chwili startu NTC miały swoje nadajniki analogowe.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - jacek131 - 2012-04-01

witam, chcę podzielić się moim oburzeniem, otóż wczoraj zasiadłem sobie przed tv z zamiarem obejrzenia finału Radwańska-Szarapowa w Eurosporcie, włączam tv, wrzucam Eurosport, a tu info na ekranie-brak obecnie transmisji(pakiet cyfrowy1), pomyślałem,że może znowu coś się zawiesiło,przełączam na analog a tam to samo, a nawet więcej-brak uprawnień i kluczyk-czyli program zakodowany.
Jak to jest, płacimy abonament a dostawca usługi robi nas w konia kiedy mu się podoba? moim zdaniem oferując jakiś kanał w pakiecie, powinien zapewnić nieprzerwaną transmisję, bez względu na to czy ma jakieś problemy z otrzymanie praw do transmisji czy też inne subiektywne okoliczności uniemożliwiają jej zapewnienie. Co Wy na to? może nie mam racji...pozdrawiam.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kazik - 2012-04-01

To trzeba było ogądać i sluchać dalej - jak już mecz o którym piszesz trwał, to panowie komentatorzy mówili o braku sygnału z USA.
Problem łącza dotyzył całej Europy, a nie tylko polskiego Eurosportu, ani tymbardziej Telkabu, Vectry, czy też kogokolwiek innego...