Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - ProxX - 2012-08-04

Co do meczu to nie wiem ale generalnie oglądam na eurosporcie olimpiade na żywo i nie ma żadnego kodowania w analogowej. W sumie nigdy mnie to jeszcze nie spotkało na tym kanale.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - karo - 2012-08-10

(2012-06-29, 10:22)zefir napisał(a):
(2012-06-23, 22:16)karo napisał(a): Wyszukałam jeszcze raz (bo nie było ani Info ani Eurosportu), BBC wskoczyło a pozostałe NIE.
Co jest?!Sad

sprawdź wszystkie programy, jakie powinnaś mieć w swoim pakiecie, i napisz dokładnie jakich nie masz.
Dodatkowo jeżeli masz założony jakiś rozgałęźnik na kablu antenowym to go zdejmij i kabel podłącz bezpośrednio do gniazda rtv, po czym ponownie wyszukaj programy. Jeżeli to nie pomoże to dzwoń do BOK.

Zmieniłam kraj odbioru na Finlandię (panasonic), jeszcze raz wyszukałam i kanały typu Eurosport, tvp info i parę innych są, ale nie nadają się do oglądania. Kultury jak nie było, tak nie ma. Co dalej?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2012-08-10

(2012-08-10, 12:43)karo napisał(a): Co dalej?

(2012-06-29, 10:22)zefir napisał(a): Jeżeli to nie pomoże to dzwoń do BOK.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - karo - 2012-08-10

Zadzwoniłam. Kazali kombinować z krajem, ewentualnie ktoś wpadnie w przyszłym tygodniu.Big Grin

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2012-08-10

(2012-08-10, 22:45)karo napisał(a): Zadzwoniłam. Kazali kombinować z krajem, ewentualnie ktoś wpadnie w przyszłym tygodniu.Big Grin

To zadzwoń i powiedz, że pokombinowałaś z krajem i przerzuciło Cię do Irlandii, więc chciałabyś się upewnić, czy na pewno wpadną w przyszłym tygodniu do Dublina Wink

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-09-07

Z dniem dzisiejszym do oferty cyfrowej został dołączony program sportowy Orange Sport. Program ten w najbliższą sobotę wyemituje m.in. na żywo walkę Kliczko kontra Charr. Kanał dostępny jest na pozycji 300 na częstotliwości 802 MHz.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Szczegóły: http://www.tczew.net.pl

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-10-14

W dniu dzisiejszym (niedziela, 14 października) od godziny 7:00 do 02:00
jest otwarte okno programu Canal+ oraz Canal+HD.
Od godziny 22:00 dwa pierwsze odcinki nowej produkcji Canal+, serial Misja Afganistan.

Miłego oglądania

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Tomuś - 2012-10-19

Czy w ofercie cyfrowej pojawi się npremium 1 oraz npremium 2 ?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - sting - 2012-11-18

Wrzód na abonencie.
Wiemy, że powszechnie szanowana TV kablowa Telkab,
udostępniła swoim użytkownikom powszechnie dostępne programy z naziemnych nadajników MUX 1,2,3.
Dziękujemy za wspaniałomyślość.
Jednocześnie teraz, kiedy każdy zaczyna rozumieć znaczenie kanału, rodzaju transmisji czy kodowania wie o oficjalnych sposobach kodowania i nadawania MPEG2 i 4.
Pytanie zasadnicze:
Czy Telkab tylko przepuszcza nośne MUX ogólnodostępne w "niezmiennej postaci" MPEG4 czy też wprowadza jakieś swoje konwersje, które zapewniają firmie dodatkowe możliwości.

Czy można podać częstotliwośc nośnej do odbioru TVP1HD w sieci Telkab?

Jednocześnie Telkabowi należą sie pochwały za "nieparowanie" kart.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-11-18

(2012-11-18, 01:57)sting napisał(a): Wrzód na abonencie.
Wiemy, że powszechnie szanowana TV kablowa Telkab,
udostępniła swoim użytkownikom powszechnie dostępne programy z naziemnych nadajników MUX 1,2,3.
Dziękujemy za wspaniałomyślość.
Jednocześnie teraz, kiedy każdy zaczyna rozumieć znaczenie kanału, rodzaju transmisji czy kodowania wie o oficjalnych sposobach kodowania i nadawania MPEG2 i 4.
Pytanie zasadnicze:
Czy Telkab tylko przepuszcza nośne MUX ogólnodostępne w "niezmiennej postaci" MPEG4 czy też wprowadza jakieś swoje konwersje, które zapewniają firmie dodatkowe możliwości.

Czy można podać częstotliwośc nośnej do odbioru TVP1HD w sieci Telkab?

Jednocześnie Telkabowi należą sie pochwały za "nieparowanie" kart.
Tvk Telkab odbiera programy albo po przez przekaz satelitarny, albo po przez przekaz światłowodowy.
Dla porównania: tvp1hd, tvp2hd nadajemy z bitrate 12Mbit/s (biorąc sygnał bezpośrednio od tvp), natomiast w dvb-t programy te są nadawane w zdecydowanie niższej jakości (4-8Mbit) - przy transmisjach live, np meczy różnica była spora.

Wszystkie nadawane kanały w tvk są w standardzie dvb-c.

pozdrawiam

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-11-18

a tvp1hd i tvp2hd są na częstotliwości 370MHz

RE: TELKAB -TV cyfrowa - irek22222 - 2012-11-19

A czy jest możliwośc,aby kanały TTV,Polo TV,ATM i inne odbierały na dekoderze SD?Telewizora z DVB-T/C nie posiadam,a oferta z dekoderem HD nie jest mi potrzebna.Posiadam jedynie SD i sam dźwięk mnie nie zadowala.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2012-11-20

(2012-11-19, 21:21)irek22222 napisał(a): A czy jest możliwośc,aby kanały TTV,Polo TV,ATM i inne odbierały na dekoderze SD?Telewizora z DVB-T/C nie posiadam,a oferta z dekoderem HD nie jest mi potrzebna.Posiadam jedynie SD i sam dźwięk mnie nie zadowala.

Załóż sobie antenę naziemną, będziesz mieć SD. I za darmo Smile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2012-11-20

(2012-11-20, 13:05)MacGyver napisał(a):
(2012-11-19, 21:21)irek22222 napisał(a): A czy jest możliwośc,aby kanały TTV,Polo TV,ATM i inne odbierały na dekoderze SD?Telewizora z DVB-T/C nie posiadam,a oferta z dekoderem HD nie jest mi potrzebna.Posiadam jedynie SD i sam dźwięk mnie nie zadowala.

Załóż sobie antenę naziemną, będziesz mieć SD. I za darmo Smile

W telewizji naziemnej w przekazie cyfrowym wszystkie programy są nadawane w MPEG4, tzn. do ich odbioru jest potrzebny dekoder HD/telewizor z DVB-T i MPEG4.

W Telkabie programy m.in. TTV,TV6,ATM są również nadawane w MPEG4 i raczej NIE będą nadawane w jakości SD czyli w MPEG2.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2012-11-20

(2012-11-20, 13:44)zefir napisał(a): W Telkabie programy m.in. TTV,TV6,ATM są również nadawane w MPEG4 i raczej NIE będą nadawane w jakości SD czyli w MPEG2.
dokładniej to one są właśnie w jakości SD tyle, że w mpeg4.