Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-02-12

(2013-02-12, 16:05)niunia9970 napisał(a): Nie było miedzy innymi tych właśnie programów (tvp1hd, tvp2 hd, polsat hd, tvn hd, tetka,
oraz np eurosport, tvn24), ale już są, znaczy znalazłam, tyle że na zupełnie innych kanałach, poczynając od 1000 wzwyż... To trochę problem, bo trzeba przepisać sobie wszystkie programy i kanały, ale da się zrobić.
Na stronie Telkabu mogła by być nowa ściąga odnośnie tych zmian do wydruku.

programy nie zmieniły swoich numerów, także po ponownym wstrojeniu lista programów powinna wyglądać tak samo jak przed zmianą.
zmieniły się tylko częstotliwości programów.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-02-12

tak jak pisze zefir, jeżeli programy pojawiają się na pozycji około 1000, to oznacza, że nie zrobiłaś ustawień fabrycznych tylko po prostu na nowo zaczęłaś szukać programów przy już wcześniej wstrojonym dekoderze. koniecznie jest przywrócenie ustawień fabrycznych (wykasowanie listy programów) i na czystym dekoderze wstroić na nowo.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Karolina - 2013-02-13

polskie mtv wcieło z tego co zauwazylam, tzn niby program jest ale zakodowany choc kiedys widzialam ze działał
'radio ma twarz' pomiędzy tvn24 a polsatem - perfekcja Wink

btw. będzie kiedyś opcja wyboru poszczególnych kanałów z oferty czy to tylko moje marzenia? Tongue

RE: TELKAB -TV cyfrowa - eterek - 2013-02-13

(2013-02-13, 14:08)Karolina napisał(a): btw. będzie kiedyś opcja wyboru poszczególnych kanałów z oferty czy to tylko moje marzenia? Tongue

thewill już kiedyś wypowiedział się na ten temat http://forum.tcz.pl/showthread.php?tid=1884&pid=137398#pid137398

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-02-13

(2013-02-13, 15:17)eterek napisał(a):
(2013-02-13, 14:08)Karolina napisał(a): btw. będzie kiedyś opcja wyboru poszczególnych kanałów z oferty czy to tylko moje marzenia? Tongue

thewill już kiedyś wypowiedział się na ten temat http://forum.tcz.pl/showthread.php?tid=1884&pid=137398#pid137398

bym zapomniał Big Grin

RE: TELKAB -TV cyfrowa - karo - 2013-02-13

Nie mam BBC Entertaiment, tvp Kultura, tvp 2HD, tvp Gdańsk, że nie wspomnę o Trwam Big Grin.
Nie pomogła aktualizacja listy, strojenie częstotliwości. Co mam zrobić?
Telewizor mam z modemem.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - ma7ias - 2013-02-13

w analogu też MTV zniknęło...

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-02-13

(2013-02-13, 16:12)karo napisał(a): Nie mam BBC Entertaiment, tvp Kultura, tvp 2HD, tvp Gdańsk, że nie wspomnę o Trwam Big Grin.
Nie pomogła aktualizacja listy, strojenie częstotliwości. Co mam zrobić?
Telewizor mam z modemem.

całkowicie przywróć ustawienia fabryczne tv i na nowo wstrój dekoder przy pustej liście kanałów, albo sprawdz czy te kanały nie pokazały się na samym końcu...
telewizor masz z modułem a nie z modemem

Może i z modułem Big Grin Jutro spróbuję zrobić tak jak napisałeś. Pewnie wszystko się rozstroi. Swoją drogą jakieś "porady" na stronie Telkabu nie byłoby od rzeczy, nie tylko ja mam problem.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-02-13

(2013-02-13, 22:53)karo napisał(a): Może i z modułem Big Grin Jutro spróbuję zrobić tak jak napisałeś. Pewnie wszystko się rozstroi. Swoją drogą jakieś "porady" na stronie Telkabu nie byłoby od rzeczy, nie tylko ja mam problem.

czy Ty uważasz, że ta informacja:

Cytat:Ważna informacja dla Abonentów TVK Telkab, korzystających z usługi telewizji cyfrowej!

W nocy z dnia 11 na 12 lutego, zostaną przeprowadzone zmiany w układzie częstotliwości telewizji cyfrowej.

W związku z tym, osoby, które 12 lutego zauważą brak niektórych programów cyfrowych,

proszone są o ponowne wstrojenie dekoderów cyfrowych lub telewizorów wyposażonych w moduł CI.

Zmiany te są konieczne aby móc w najbliższym czasie zaoferować jeszcze ciekawszą ofertę telewizji

z większą ilością programów cyfrowych.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Zarząd Telkab Sp. z o.o.

jest niewystarczająca ? Gdzie Twój operator w razie problemów z odbiorem programów po zmianie technicznej prosi Cię o ponowne wstrojenie odbiornika ? Może jeszcze by miał wziąć instr. obsługi od każdego dostępnego na rynku telewizora i zrobić z nich poradnik jak krok po kroku na nowo ustawić odbiornik ?

Wystarczyło napisać np. o konieczności przywrócenia ustawień fabrycznych w sytuacji "utraty" niektórych kanałów, nie?

Skąd mam wiedzieć co znaczy "ponowne wstrojenie dekoderów cyfrowych lub telewizorów wyposażonych w moduł CI".

Muszę się na tym znać? Otóż - nie muszę.

Ps. Nie musisz się wyzłośliwiać, zefir. Grzecznie pytam i grzecznie sugeruję coś, co by ułatwiło życie i wam i klientom.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-02-14

Prawda jest taka, że zdecydowanie większa ilość tv i stb w nocy sama się wstroiła i nie wymagała żadnych zmian, "ponownych wstrojeń" czy "przywracaniu ustawień fabrycznych". Nie mogliśmy tego opisać szerzej, bo tak jak zefir napisał, połowa abonentów ma dekodery nasze, połowa korzysta z dekoderów swoich w tv (każdy ten dekoder w tv działa inaczej i trudno ocenić jak się zachowa).
Dlatego przy większości przypadków wystarczy ponownie wstroić dekoder czyli ponownie wyszukać programy co jest dla mnie jednoznaczne (tak jak ponownie wstroić radio jest jednoznacznie z ponownym wyszukaniem stacji radiowych).
Niestety część dekoderów i tv zachowała się bardzo niestandardowo.
Dlatego też w tym przypadku polecamy przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie wstroić "wyszukać" programy cyfrowe na nowo.

Problem też jest gdzie indziej. Np jest duża część abonentów z tv+ moduł. Pierwsze wstrojenie dekodera robili sami. Teraz uważają, że to problem, albo tłumaczą, że nie wiedzą jak to zrobić (mimo że wcześniej sami to wykonali). W takim przypadku niestety nie za bardzo możemy pomóc, gdyż jak wspomniałem każdy tv to oddzielny wbudowany dekoder i abonent znając podstawową obsługę swojego tv zdecydowanie szybciej dojdzie do tego jak to zrobić niż np wysłany specjalnie do tego nasz technik.

Ale robimy co możemy i w miarę możliwości staramy się pomóc jak przywrócić te kanały. Najważniejsze natomiast jest to, że w tym całym zamieszaniu i tak skorzysta tylko Klient, gdyż teraz możemy rozpocząć sukcesywnie rozszerzać ofertę o nowe kanały, które z pewnością zaczną się pojawiać zarówno a pakiecie Cyfrowy1HD jak i Cyfrowy2HD.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - niunia9970 - 2013-02-14

Dla mnie całe te "sprzęty" to czarna magia i podpowiedź o "ponownym wstrojeniu dekoderów cyfrowych" nie znaczy dla mnie zupełnie nic, ale mogę się domyśleć, że mam włączyć szukanie, co tutaj jest błędem. Może i jestem głupią blondynką pod tym względem, ale nie mam obowiązku być fachowcem ani znawcą takowych wyrażeń, bo nawet tłumaczenie wujka google nic mi nie pomogło. Za to hasło "przywróć ustawienia fabryczne", które włącza się tak i tak jest rozjaśnieniem całej tej chińczyzny.
Skoro Telkab uważa iż każdy abonent nie wiedzący co znaczy owe wstrojenie będzie do nich dzwonił i tracił kasę na automat (bo tam i tak rzadko kto odbiera), to jest w błędzie, za to może się liczyć z niezadowoleniem niedouków technicznych, których śmiem twierdzić nie jest tak mało wśród abonentów.
A tak poza tym łatwiej by było napisać z polskiego na nasze co należy zrobić w przypadku braku programów.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - karo - 2013-02-14

Thewill, chyba się udało po ponownym wstrojeniu. Smile
Ale co z polskim MTV? Sad
Pozdrawiam.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-02-14

Odnośnie MTV to raczej go już nie będzie.
Wygasła umowa na ten program i nadawca chcąc zrekompensować sobie zmniejszającą się oglądalność tego programu (która ostatnio jest kiepska) przedstawił nowe warunki finansowe (nie do zaakceptowania). Na chwilę obecną w przekazie cyfrowym w miejscu mtv jest program stars.tv (dodany ok godz. 11) - tak więc można ponownie wstroić dekoder Big Grin

Z drugiej strony Stars.TV fajny program. Jest w HD, same teledyski, żadnych reklam, przerywników itd.
Takie stare dobre MTV które było 15 lat temu. Muza od 70,80,90 po współczesną, głównie same perełki.