Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Gród Sambora - 2013-04-03

(2013-04-03, 15:02)milorex napisał(a): nie wspomnę, że MTV zastąpili innym kanałem wg mnie gorszym.

jak ktoś woli debilne programy dla słit nastolatek zamiast muzyki to masz racje

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-03

(2013-04-03, 19:17)Gród Sambora napisał(a):
(2013-04-03, 15:02)milorex napisał(a): nie wspomnę, że MTV zastąpili innym kanałem wg mnie gorszym.

jak ktoś woli debilne programy dla słit nastolatek zamiast muzyki to masz racje

Tu chodzi o zasady,nie można tak po prostu z dnia na dzień wyłączyć kanału bo takie jest czyjeś"widzimisie".Równie dobrze jutro mogą wyłączyć Eurosport i też powiedzieć no drodzy abonenci musieliśmy go wyłączyć bo był za drogi i co wtedy powiesz.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-03

(2013-04-03, 13:32)Łukasz napisał(a): ja zamieniłem telkab na polsat i jestem zadowolony. Za multiroom nie płacę nic, a i wybór kanałów znacznie lepszy za małe pieniądze (59 zł pakiet Family Max HD + Sport HD). Pól roku bez opłat i zero opłat za dwa dekodery przez całą umowę. Koszty w telkabie są dużo większe a i jakośc dużo słabsza. Nie wspomnę już o ilości kanałów HD jaki oferuje Telkab a jaki w tej cenie sam posiadam. Telkab był fajny przez 15 lat, ale jak stałemu klientowi nie potrafią nic ciekawego zaoferować to w końcu się takiemu usługodawcy dziękuje.
a co do polsatu, familijny max za 59 zł ma 105 programów, czyli tyle co nasz Cyfrowy1HD za 42 zł, a nasz Cyfrowy2 za 58 ma już 132 programy. zresztą oferta niedługo powiększy się zarówno o kanały hd jak i sd.
U nich multiroom do tego pakietu kosztuje 10 zł.
U nas analogowy multiroom zawsze gratis, cyfrowy na dzień dzisiejszy jeszcze 15 zł.

jakość lepsza? w którym przypadku? Sprawdź jaki masz bitrate np tvp1hd i tvp2hd - u nas stałe 12Mbit/s. jak porównywałem z dvb-t podczas meczy na euro2012 to różnica była kolosalna

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Tomuś - 2013-04-03

Kolega miał na myśli wybór kanałów lepszy a nie ilość Tongue Co mi z 15 TVP czy innych tego podobnych. Przynajmniej ja tego nie oglądam

RE: TELKAB -TV cyfrowa - milorex - 2013-04-03

(2013-04-03, 19:16)thewill napisał(a):
(2013-04-03, 15:02)milorex napisał(a): całkowicie się z Tobą zgadzam, ale nie tylko Disney channel wyłączyli, również Disney xD. W Telkabie nie ma już nawet lipnego Tele5 Tongue oj coraz gorzej, kiedyś był Filmbox - już tez nie ma Tongue coraz mniej kanałów, a cena ta sama Tongue nie wspomnę, że MTV zastąpili innym kanałem wg mnie gorszym.
mtv powróci, tele5, filmbox jak najbardziej w ofercie są
http://tczew.net.pl/telewizja-porownanie-pakietow

tak może i są, ale ja mówiłem o analogu, skoro kanały z analogu są wyłączane to myślę, że abonament powinien być tańszy, potem się okaże, że wyłącza polsat sport i kto wie ile jeszcze kanałów a abonament wzrośnie

(2013-04-03, 19:45)Tomuś napisał(a): Kolega miał na myśli wybór kanałów lepszy a nie ilość Tongue Co mi z 15 TVP czy innych tego podobnych. Przynajmniej ja tego nie oglądam
jakie 15x TVP?
lepszy wybór? które kanały masz dokładnie na myśli?
(2013-04-03, 20:11)milorex napisał(a): potem się okaże, że wyłącza polsat sport i kto wie ile jeszcze kanałów a abonament wzrośnie
abonament analogowy jest stały od niepamiętnych czasów i nie pamiętam aby przez ostatnie kilka lat była jakakolwiek podwyżka i na 100% takowej nie będzie. Zwróć uwagę, że w ofercie cyfrowej za niewielką dopłatą (zaledwie 8,40) otrzymujesz dodatkowo ok 50 programów w tym kanały hd.

Niestety oferta analogowa nie jest już rozwijana i na pewno nie będzie powiększana. Natomiast jeszcze w tym roku (prawdopodobnie latem) w ofercie tvk ma pojawić się jeszcze jeden tani pakiet cyfrowy cenowo pomiędzy pakietem niebieskim a zielonym.

(2013-04-03, 20:15)thewill napisał(a):
(2013-04-03, 19:45)Tomuś napisał(a): Kolega miał na myśli wybór kanałów lepszy a nie ilość Tongue Co mi z 15 TVP czy innych tego podobnych. Przynajmniej ja tego nie oglądam
jakie 15x TVP?
lepszy wybór? które kanały masz dokładnie na myśli?
(2013-04-03, 20:11)milorex napisał(a): potem się okaże, że wyłącza polsat sport i kto wie ile jeszcze kanałów a abonament wzrośnie
abonament analogowy jest stały od niepamiętnych czasów i nie pamiętam aby przez ostatnie kilka lat była jakakolwiek podwyżka i na 100% takowej nie będzie. Zwróć uwagę, że w ofercie cyfrowej za niewielką dopłatą (zaledwie 8,40) otrzymujesz dodatkowo ok 50 programów w tym kanały hd.

Niestety oferta analogowa nie jest już rozwijana i na pewno nie będzie powiększana. Natomiast jeszcze w tym roku (prawdopodobnie latem) w ofercie tvk ma pojawić się jeszcze jeden tani pakiet cyfrowy cenowo pomiędzy pakietem niebieskim a zielonym.
8,40 tak ale na jeden telewizor a przecież większość ma więcej niż jeden.Wtedy to już minimum 23,40 więcej.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16 - 2013-04-03

Podwyzki nie było ale znikneło kilka kanałów przez te lata moźna było rozwaźyc obniźke pakietu analogowego zielonego

(2013-04-03, 20:38)rabit16 napisał(a): Podwyzki nie było ale znikneło kilka kanałów przez te lata moźna było rozwaźyc obniźke pakietu analogowego zielonego
niestety ceny licencji za programy także rosną (większość jest w walucie euro lub usd) także pozostawienie np 65 programów w ofercie analogowej w tej samej cenie nie było możliwe.
Oferta analogowa na pewno będzie ograniczana. Na chwil obecną jest ich ok 56 co jest i tak niesamowicie wysokim wynikiem w porównaniu do innych kablówek w Polsce (szczerze, nie sądzę aby ktoś znalazł inną kablówkę, która oferując internet i telewizję cyfrową ma większą ilość kanałów analogowych niż my).
(2013-04-03, 20:28)aziorek napisał(a): 8,40 tak ale na jeden telewizor a przecież większość ma więcej niż jeden.Wtedy to już minimum 23,40 więcej.
i tak i nie.
zawsze można wykupić większy pakiet na jeden tv, a na pozostałych mieć pełną ofertę analogową gratis (z takiego rozwiązania korzysta większość naszych abonentów bardzo chwaląc takie rozwiązanie).
Dodatkowo programy, które są w NTC są u nas niekodowane, to oznacza, że na pozostałych tv które mają wbudowany dekoder dvb-c mpeg4, można na dzień dzisiejszy oglądać ponad 20 kanałów cyfrowych + lokalna TeTka (w tym tvp1hd,tvp2hd, polsat hd i tvn HD) bez dodatkowych opłat.

Natomiast owszem pełen multiroom cyfrowy (na dzień dzisiejszy) kosztuje 15 zł miesięcznie i jest płatny tak samo jak u innych operatorów tv cyfrowej.

Jednak jak ktoś kupuje droższe pakiety to opłata za multiroom mogłaby być niższa.Big Grin

(2013-04-03, 21:05)aziorek napisał(a): Jednak ja ktoś kupuje droższe pakiety to opłata za multiroom mogłaby być niższa.Big Grin
może i będzie...:>

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-04

Na tczew.net.pl pojawiła się wprowadzająca informacja odnośnie zmian w pakietach premium canal+. Szczegółowy cennik pojawi się w przyszłym tygodniu.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Memory - 2013-04-04

Dlaczego trzeba płacić za aktywację modułu CAM lub dekodera? Czy po rozwiązaniu umowy moduł lub dekoder jest moją własnością? Jeśli nie to za co ta opłata?

Czy obecni klienci (tv analogowa) zwolnieni są z opłaty aktywacyjnej?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-04

(2013-04-04, 18:39)Memory napisał(a): Dlaczego trzeba płacić za aktywację modułu CAM lub dekodera? Czy po rozwiązaniu umowy moduł lub dekoder jest moją własnością? Jeśli nie to za co ta opłata?

Czy obecni klienci (tv analogowa) zwolnieni są z opłaty aktywacyjnej?

Po rozwiązaniu umowy dekoder,moduł musisz oddać z powrotem do biura chyba,że kupisz go na własność.Jesli masz pakiet analogowy nie jesteś zwolniony z opłaty aktywacyjnej za dekoder czy moduł.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - dorkad - 2013-04-04

(2013-04-04, 19:15)aziorek napisał(a): Po rozwiązaniu umowy dekoder,moduł musisz oddać z powrotem do biura chyba,że kupisz go na własność.

ok, tyle tylko, że dodatkowo płaci się za dzierżawę dekodera. Jak długo trzeba płacić te 5 czy 10zł, by dekoder stał się moją własnością?