Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-04

(2013-04-04, 20:07)dorkad napisał(a):
(2013-04-04, 19:15)aziorek napisał(a): Po rozwiązaniu umowy dekoder,moduł musisz oddać z powrotem do biura chyba,że kupisz go na własność.

ok, tyle tylko, że dodatkowo płaci się za dzierżawę dekodera. Jak długo trzeba płacić te 5 czy 10zł, by dekoder stał się moją własnością?

Ja kupiłem dekoder na własność na samym początku za 449zł właśnie po to aby nie płacić za dzierżawę,która na początku kosztowała 15zł.miesięcznie.Płacąc obecnie 5zł.za dzierżawę on niestety nigdy nie staje się twoją własnością.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Maxx - 2013-04-04

Jak te tej pory żadna kabłówka nie zażądała za Canal+ Platinum więcej niż 50PLN.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-04

(2013-04-04, 20:47)Maxx napisał(a): Jak te tej pory żadna kabłówka nie zażądała za Canal+ Platinum więcej niż 50PLN.
Tak, przy umowie na 12 miesięcy

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Maxx - 2013-04-04

To podobnie jak z umową na cyfrową kablówkę w Telkabie.

Rozumiem że przy umowie na 24 miesiące można spodziewać się atrakcyjniejszych cen.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-04

Nowy canal+ będzie droższy niż dotychczas gdyż jes połączeniem praw canal+ i npremium. Wątpię aby jakąkolwiek kablowka najwyższy pakiet platinium sprzedawała taniej niż ok 50zl przy jakiejkolwiek umowie

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16 - 2013-04-05

Paczka canal+ nie jest dostepna w pełnej ofercie brak kanalu film2 i czytajac wpis na tczew.net ze bendzie dostepna w całym wymiarze to wersje hd tych kanałow powiny byc dostepne dla wszystkich posiadaczy pakietu canal +

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-05

Dzisiaj powrócił do oferty kanał MTV POLSKA pojawiła się też pełna paczka CANAL+

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-05

(2013-04-05, 10:04)aziorek napisał(a): Dzisiaj powrócił do oferty kanał MTV POLSKA pojawiła się też pełna paczka CANAL+

Tak, w dniu dzisiejszy do oferty powrócił program MTV Polska.
Dostępny jest w pakietach Cyfrowy1HD oraz Cyfrowy2HD na pozycji LCN 450, na częstotliwości 810MHz

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-04-05

(2013-04-03, 19:29)thewill napisał(a):
(2013-04-03, 13:32)Łukasz napisał(a): ja zamieniłem telkab na polsat i jestem zadowolony. Za multiroom nie płacę nic, a i wybór kanałów znacznie lepszy za małe pieniądze (59 zł pakiet Family Max HD + Sport HD). Pól roku bez opłat i zero opłat za dwa dekodery przez całą umowę. Koszty w telkabie są dużo większe a i jakośc dużo słabsza. Nie wspomnę już o ilości kanałów HD jaki oferuje Telkab a jaki w tej cenie sam posiadam. Telkab był fajny przez 15 lat, ale jak stałemu klientowi nie potrafią nic ciekawego zaoferować to w końcu się takiemu usługodawcy dziękuje.
a co do polsatu, familijny max za 59 zł ma 105 programów, czyli tyle co nasz Cyfrowy1HD za 42 zł, a nasz Cyfrowy2 za 58 ma już 132 programy. zresztą oferta niedługo powiększy się zarówno o kanały hd jak i sd.
U nich multiroom do tego pakietu kosztuje 10 zł.
U nas analogowy multiroom zawsze gratis, cyfrowy na dzień dzisiejszy jeszcze 15 zł.

jakość lepsza? w którym przypadku? Sprawdź jaki masz bitrate np tvp1hd i tvp2hd - u nas stałe 12Mbit/s. jak porównywałem z dvb-t podczas meczy na euro2012 to różnica była kolosalna

Oj, nie ma to jak propaganda. Jak piszę, że jakość jest niebo lepsza od Waszej to tak jest, jak piszę że mam multiroom gratis to tak jest. W telkabie doliczyć musiałbym 35 zł miesięcznie za multiroom i dekodery. Razem dałoby to dużo więcej niż w CP. Chyba widzisz różnicę?
pozdrawiam

(2013-04-05, 11:15)Łukasz napisał(a): Oj, nie ma to jak propaganda. Jak piszę, że jakość jest niebo lepsza od Waszej to tak jest, jak piszę że mam multiroom gratis to tak jest. W telkabie doliczyć musiałbym 35 zł miesięcznie za multiroom i dekodery. Razem dałoby to dużo więcej niż w CP. Chyba widzisz różnicę?
pozdrawiam

To nie propaganda, na stronie polsatu nigdzie nie ma ,ze do pakietu za 59 zł multiroom gratis.
Co do jakości mnie nie przekonasz, pokaż mi w którym przypadku masz jakikolwiek program czy to sd czy hd lepszej jakości niż u nas, wiesz mi jest na odwrót. CP przesyła wszystko przez satelitę gdzie pojemności są bardzie ograniczone. My część programów odbieramy światłowodem bezpośrednio od nadawcy np TVP1, 2 w HD (nie długo HBO HD) i tam bitrate są czasami 2x większe niż to co oferuje polsat.
Reasumując Ty uważasz, że CP ma lepszą jakość, ja że Telkab.
Ja stawiam swój argument, podaje tobie bitrate tvp1hd (12mbit), HBO HD jak będzie już w ofercie (ok 15mbit/s). Jak jest w polsacie mi nie odpowiedziałeś. No chyba, że np chodzi ci o jakość np wykonania pilota od dekodera.

Mała zmiana techniczna, program MTV Polska oficjalnie wylądował na częstotliwości 362Mhz

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-04-05

(2013-04-05, 11:23)thewill napisał(a):
(2013-04-05, 11:15)Łukasz napisał(a): Oj, nie ma to jak propaganda. Jak piszę, że jakość jest niebo lepsza od Waszej to tak jest, jak piszę że mam multiroom gratis to tak jest. W telkabie doliczyć musiałbym 35 zł miesięcznie za multiroom i dekodery. Razem dałoby to dużo więcej niż w CP. Chyba widzisz różnicę?
pozdrawiam

To nie propaganda, na stronie polsatu nigdzie nie ma ,ze do pakietu za 59 zł multiroom gratis.
Co do jakości mnie nie przekonasz, pokaż mi w którym przypadku masz jakikolwiek program czy to sd czy hd lepszej jakości niż u nas, wiesz mi jest na odwrót. CP przesyła wszystko przez satelitę gdzie pojemności są bardzie ograniczone. My część programów odbieramy światłowodem bezpośrednio od nadawcy np TVP1, 2 w HD (nie długo HBO HD) i tam bitrate są czasami 2x większe niż to co oferuje polsat.
Reasumując Ty uważasz, że CP ma lepszą jakość, ja że Telkab.
Ja stawiam swój argument, podaje tobie bitrate tvp1hd (12mbit), HBO HD jak będzie już w ofercie (ok 15mbit/s). Jak jest w polsacie mi nie odpowiedziałeś. No chyba, że np chodzi ci o jakość np wykonania pilota od dekodera.
Trzeba było sprawdzić Smile Nie tylko multiroom gratis szanowny Panie ale i dekodery. Nie wiem jakie są bitrate w polsacie, ale oczy mam zdrowe i widzę co jest lepsze. Masz prawo uważać że Telkab ma lepszą jakość, też bym tak uważał pracując w telkabie. Zostawiając juz mały spór o jakość wrócę do oferty bo zapomniałem dodać, iż w prezencie dostałem również 40 zł miesięcznie do "wydania" w wypożyczalni VOD. I z całą pewnością nie jestem jedyny. Zostałbym w telkabie, ale jak w listopadzie w BOK usłyszałem , że nadal nie wiadomo kiedy będzie multiroom i nie ma kompletnie nic do zaoferowania stałemu klientowi to proszę uwierzyć, ale serdecznie i z radością na ustach po paru dniach złożyłem wypowiedzenie umowy. A nie powiem, oglądałem tetkę dość często i jestem zwolennikiem zostawiania pieniędzy w naszych regionalnych rękach, ale jak się o klienta nie dba to nie ma bata, nie utrzyma się go. Pozdrawiam serdecznie!

W dniu dzisiejszy do oferty cyfrowej do pakietu Cyfrowy2HD dołączył program Nickelodeon HD. Promocyjnie do końca kwietnia dostępny jest dla wszystkich abonentów cyfrowych.

Szczegóły: http://tczew.net.pl/nickelodeon-hd-w-ofercie-cyfrowej,n,88.html
(2013-04-05, 13:24)Łukasz napisał(a): Nie wiem jakie są bitrate w polsacie, ale oczy mam zdrowe i widzę co jest lepsze.
Dokładnie znam jakość wszystkich platform satelitarnych i innych kablówek i akurat wiem, że mam racje (nie ma to nic wspólnego z tym gdzie pracuję). Jeżeli będziesz miał ochotę się przekonać mogę zrobić bezpośrednie porównanie na dwóch identycznych telewizorach - bo takowe robiliśmy nie raz. Ale ok, jak uważasz, każdy przekonany jest do jakiejś tam racji i to szanuję. Zostawmy ten temat na inne czasy kiedy różnica dla przeciętnego widza będzie widziana gołym okiem Big Grin

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-05

(2013-04-05, 11:15)Łukasz napisał(a):
(2013-04-03, 19:29)thewill napisał(a):
(2013-04-03, 13:32)Łukasz napisał(a): ja zamieniłem telkab na polsat i jestem zadowolony. Za multiroom nie płacę nic, a i wybór kanałów znacznie lepszy za małe pieniądze (59 zł pakiet Family Max HD + Sport HD). Pól roku bez opłat i zero opłat za dwa dekodery przez całą umowę. Koszty w telkabie są dużo większe a i jakośc dużo słabsza. Nie wspomnę już o ilości kanałów HD jaki oferuje Telkab a jaki w tej cenie sam posiadam. Telkab był fajny przez 15 lat, ale jak stałemu klientowi nie potrafią nic ciekawego zaoferować to w końcu się takiemu usługodawcy dziękuje.
a co do polsatu, familijny max za 59 zł ma 105 programów, czyli tyle co nasz Cyfrowy1HD za 42 zł, a nasz Cyfrowy2 za 58 ma już 132 programy. zresztą oferta niedługo powiększy się zarówno o kanały hd jak i sd.
U nich multiroom do tego pakietu kosztuje 10 zł.
U nas analogowy multiroom zawsze gratis, cyfrowy na dzień dzisiejszy jeszcze 15 zł.

jakość lepsza? w którym przypadku? Sprawdź jaki masz bitrate np tvp1hd i tvp2hd - u nas stałe 12Mbit/s. jak porównywałem z dvb-t podczas meczy na euro2012 to różnica była kolosalna

Oj, nie ma to jak propaganda. Jak piszę, że jakość jest niebo lepsza od Waszej to tak jest, jak piszę że mam multiroom gratis to tak jest. W telkabie doliczyć musiałbym 35 zł miesięcznie za multiroom i dekodery. Razem dałoby to dużo więcej niż w CP. Chyba widzisz różnicę?
pozdrawiam
Co do jakości kanałów HD w telkabie,to tu się z kolegą nie zgodzę ponieważ prawda jest taka,że HD w naziemnej telewizji cyfrowej to tylko HD z nazwy bo 6Mbit/s nie ma nic wspólnego z prawdziwym HD.A jeśli chodzi o multiroom w cyfrowym polsacie to wygląda to następująco:
FAMILIJNY MAX HD+FILM HD+SPORT HD,wybierając tą opcje lub wyższą to za multiroom zapłacisz 5zł.Ale przy zamówieniu przez internet ,multiroom jest darmowy.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - haman - 2013-04-05

a czy w tym pakiecie canal+platinum będzie tez nsport HD? chodzi mi o to ze jestem fanem sportu i chciałbym mieć wszystko co jest możliwe jeśli chodzi o rozgrywki sportowe.