Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rmj - 2013-04-08

Kiedyś posiadałem analogowa tv i internet w Telkabie i właśnie miałem problem z jakością Tv, kontakt z BOK nic nie dał. Więc zdecydowałem się na TV N ale wiadomo jaka jest sytuacja teraz z NC+ i niestety jestem zmuszony na powrót do Telkabu Smile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-08

(2013-04-08, 10:29)MacGyver napisał(a): Jakość analogu sukcesywnie spada.
tv cyfrowa wymusza polepszenie ogólnej sprawności sieci,
bo jak sygnał jest słaby, na analogu jest jeszcze śnieg, a cyfra zaczyna pikselizować albo całkowicie ginie.

podsumowując, jakość jest właśnie coraz lepsza, chęć zgłoszenia problemu przez użytkowników coraz gorsza... świadczy o tym fakt poświęcenia czasu aby pisać o problemach z odbiorem na forum niż zgłosić do BOK.

bądźmy realistami, czego można się spodziewać w odpowiedziach na post (czy śnieży wam analog od czasu do czasu), jedni napiszą że śnieży, drudzy że nie, a trzeci że nie korzystają...

problem słabego sygnału często leży w mieszkaniu abonenta, który sam tworząc instalację wewnętrzną na najgorszej jakości kabli + ileś tam rozgałęźników sam pogarsza sobie drastycznie sygnał.

(2013-04-08, 10:56)thewill napisał(a):
(2013-04-08, 10:29)MacGyver napisał(a): Jakość analogu sukcesywnie spada.
tv cyfrowa wymusza polepszenie ogólnej sprawności sieci,
bo jak sygnał jest słaby, na analogu jest jeszcze śnieg, a cyfra zaczyna pikselizować albo całkowicie ginie.

podsumowując, jakość jest właśnie coraz lepsza, chęć zgłoszenia problemu przez użytkowników coraz gorsza... świadczy o tym fakt poświęcenia czasu aby pisać o problemach z odbiorem na forum niż zgłosić do BOK.

bądźmy realistami, czego można się spodziewać w odpowiedziach na post (czy śnieży wam analog od czasu do czasu), jedni napiszą że śnieży, drudzy że nie, a trzeci że nie korzystają...

problem słabego sygnału często leży w mieszkaniu abonenta, który sam tworząc instalację wewnętrzną na najgorszej jakości kabli + ileś tam rozgałęźników sam pogarsza sobie drastycznie sygnał.

Co do instalacji wewnętrznej to racja, ale w moim przypadku tak nie było notorycznie wieczorami o podobnej godzinie przez kilka dni jakość obrazu była słaba. W tym samym czasie nie miałem internetu.

Czy przy podpisywaniu nowej umowy w Telkabie, chcę pakiet CYFROWY1 HD oraz analogową na dwa TV zgłosić to ? tak aby ustawili sile sygnału na analogowej na dwa TV ?

Czy jest już oferta na pakiety CANAL +

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-04-08

(2013-04-08, 10:29)MacGyver napisał(a): Ja osobiście nie mam TK, ale u znajomych często widuję śnieżenie na niektórych kanałach. Jakość analogu sukcesywnie spada.
A ostatnio u pewnej rodziny zauważyłem kilka kanałów cyfrowych z czarnym obrazem (mają pełny pakiet cyfrowy).
Tak więc różnie to bywa, kwestia kontaktu z BOK Wink
no niestety u mnie też były zakłócenia i to na cyfrówce. Muszę przyznać, że bardzo szybko przybyli do mnie panowie z TK i wstawili filtr, ale niewiele on pomógł. Nie do końca potrafili ustalić co jest powodem zakłóceń, tym bardziej ze raz się pojawiały a raz było ok. A co do czarnego obrazu u Twoich znajomych - pewnie mają dekoder SD?
pozdrawiam

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Gród Sambora - 2013-04-08

(2013-04-08, 12:34)rmj napisał(a): Czy jest już oferta na pakiety CANAL +

Podbijam pytanie

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-04-08

(2013-04-08, 13:19)Łukasz napisał(a):
(2013-04-08, 10:29)MacGyver napisał(a): Ja osobiście nie mam TK, ale u znajomych często widuję śnieżenie na niektórych kanałach. Jakość analogu sukcesywnie spada.
A ostatnio u pewnej rodziny zauważyłem kilka kanałów cyfrowych z czarnym obrazem (mają pełny pakiet cyfrowy).
no niestety u mnie też były zakłócenia i to na cyfrówce. Muszę przyznać, że bardzo szybko przybyli do mnie panowie z TK i wstawili filtr, ale niewiele on pomógł. Nie do końca potrafili ustalić co jest powodem zakłóceń, tym bardziej ze raz się pojawiały a raz było ok. A co do czarnego obrazu u Twoich znajomych - pewnie mają dekoder SD?
pozdrawiam

Pewnie masz telewizor Samsung lub LG?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Rogi - 2013-04-08

Ja zauważyłem od jakiegoś czasu przeskoki/zanikanie obrazu na Comedy Central na analogu. Ktoś jeszcze coś takiego ma? Na różnych tv, na różnych gniazdkach to jest. Jeśli nie to zgłoszę. Wink

(2013-04-08, 16:14)zefir napisał(a):
pozdrawiam

Ja mam Samsunga i dlatego występują takie problemy z sygnałem ?

(2013-04-08, 17:30)rmj napisał(a):
pozdrawiam

Ja mam Samsunga i dlatego występują takie problemy z sygnałem ?

ostatnimi czasy producenci robią tunery cyfrowe dvb-c dajmy na to gorszej jakości. Objawia się to tym, że przy normalnym poziomie sygnału, programy cyfrowe pixelizują. W takim przypadku pomaga stłumienie sygnału (ok. 10dB), ale niestety nie zawsze.
Generalnie z naszej strony, przy takim zgłoszeniu, jest sprawdzany poziom/jakość sygnału - jeżeli jest coś nie tak to jest to poprawiane. Sprawdzamy czy przy stłumieniu jest lepiej. Ewentualnie jest podstawiany zewnętrzny dekoder, po to żeby klientowi pokazać, że z sygnałem jest wszytko ok.
Jeżeli dalej na telewizorze występuje pixelizacja, to niestety ale klienta odsyłamy do serwisu, skąd panowie przyjeżdżają i na miejscu wymieniają uszkodzony moduł telewizora.

W/w problemy występują głównie na tv Samsung i LG.
A Sharp to jest totalny badziew jeżeli chodzi o odbiór cyfrówki kablowej.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-04-08

pozdrawiam

Tak Samsung, tyle że po zmianie usługodawcy problemów nie mam żadnych. Na drugim Samsungu miałem analog więc tam był dramat pomimo oddzielnego dodatkowego gniazda. Napisz coś o Samsungu bo chcę kupić niebawem trzecie pudełko i może zmienię markę. Dziękuję.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16 - 2013-04-08

Mam samsunga w jednym pokoju i sa zakluceneia w przekazie cyfrowym na kanalach glownie hd natomiast na sharpie brak jakichkolwiek zaklocen z obrazem czy to sd czy hd wiec nie wiem skad twoje przekonanie ze sharp to totalny badziew.

Łukasz napisał(a):Tak Samsung, tyle że po zmianie usługodawcy problemów nie mam żadnych. Na drugim Samsungu miałem analog więc tam był dramat pomimo oddzielnego dodatkowego gniazda. Napisz coś o Samsungu bo chcę kupić niebawem trzecie pudełko i może zmienię markę. Dziękuję.

rozumiem, że korzystałeś z Telkabu ? A nowy usługodawca też działa na DVB-C (kablówka)?
Ja generalnie jestem za Samsungiem, sam korzystam z niego. Ale zdarzają się z nimi ostatnio problemy, jeżeli chodzi o odbiór DVB-C.

(2013-04-08, 18:50)rabit16 napisał(a): Mam samsunga w jednym pokoju i sa zakluceneia w przekazie cyfrowym na kanalach glownie hd natomiast na sharpie brak jakichkolwiek zaklocen z obrazem czy to sd czy hd wiec nie wiem skad twoje przekonanie ze sharp to totalny badziew.

Generalnie z telewizorami Sharp, są problemy z programowaniem DVB-C, czasem trzeba się sporo namęczyć żeby porządnie zaprogramować tv.
Zdarzały się też problemy z odbiorem DVB-C - telewizor potrafił zawieszać się przy przełączaniu programów. W ten czas klient zawoził taki telewizor do sklepu, tam go sprawdzali, ale na DVB-T (sic!) i ten tuner okazywał się sprawny, a wadliwy tylko był DVB-C. Oczywiście sprzedawca z tym nic nie robił.. A należy pamiętać, że DVB-C i DVB-T to dwa różne, niezależne tunery (moduły) w telewizorze i jeden może być wadliwy,a drugi nie..

Najmniej problemów sprawiają chyba telewizory Sony i Panasonic. Z tym że w tych pierwszych przy ustawieniu kraju instalacji na Polskę, nie działają tablice LCN - tv nie sortuje programów wg. listy operatora i ponoć pomaga na to zmiana kraju na Belgię. Natomiast w starszych panasonicach żeby w ogóle korzystać z DVB-C trzeba zmienić kraj instalacji na Finlandię + zmiana strefy czasowej, żeby w EPG poprawnie wyświetlało godzinę.

Masz zakłócenia na HD - właśnie z tym ma problem samsung - spróbuj wstawić tłumik przed telewizorem max. - 10 dB - może pomoże.

Czyli wybrać moduł CAM czy dzierżawę Dekodera HD z TELKAB-u aby prawidłowo odbierać kanały bez zakłóceń ?

(2013-04-08, 23:04)rmj napisał(a): Czyli wybrać moduł CAM czy dzierżawę Dekodera HD z TELKAB-u aby prawidłowo odbierać kanały bez zakłóceń ?

zawsze, jeżeli jest telewizor z DVB-C bierzesz moduł CAM.
Jeżeli pojawi się jakiś problem z odbiorem i regulacja sygnału, naprawa instalacji itd. nie pomoże to dopiero wtedy podstawia się dekoder.
Natomiast jeżeli mimo wszystko problem ze złym odbiorem dtv przy wykorzystaniu wbudowanego w telewizor dekodera występuje, to wtedy odsyłamy do serwisu telewizora. Ostatnio był taki przypadek - na naszym dekoderze działało wszystko prawidłowo, natomiast tv Samsunga pixelował szczególnie na niskich częstotliwościach. Klient wezwał serwis, wymienili moduł i dopiero wtedy telewizor odbierał wszystko prawidłowo.

Odnośnie Sharpa przypomniała mi się jedna sytuacja, gdzie klient wezwał serwis i koleś z serwisu stwierdził, że oni wiedzą, że te telewizory nie działają tak jak powinny i że zdarzają się problemy z odbiorem DVB-C.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-04-09

nie, nie mam już kablówki, a korzystałem z Telkabu