Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-16

(2013-04-16, 20:23)aziorek napisał(a): TVP SERIALE korzysta z paskudnego systemu kodowania,którego operatorzy unikają jak diabeł święconej wody.Wink
że co ?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-04-16

(2013-04-16, 20:23)aziorek napisał(a): Po za tym TVP SERIALE korzysta z paskudnego systemu kodowania,którego operatorzy unikają jak diabeł święconej wody.Wink

właśnie też się zastanawiałem o czy Ty mówisz..

RE: TELKAB -TV cyfrowa - lewy30111 - 2013-04-16

(2013-04-16, 19:56)lewy30111 napisał(a):
(2013-04-16, 09:59)thewill napisał(a): Ogólnie w sprawach programów to pytanie musi zawierać prośbę o udzielenie informacji, zwrot grzecznościowy i koniecznie znak zapytania na końcu Big Grin

A tak poważnie,
służbowo: rozmowy na temat tego programu się odbywają, ale to nie krótki temat,
prywatnie (uwzględniając służbową wiedzę :>) nie podoba mi się kompletnie dystrybucja takich kanałów jak tvp seriale, czy tvp sport bo są to programy płatne. i przy całym abonamencie radiowo-telewizyjnym i fakcie, że to telewizja publiczna nie rozumiem dlaczego takie programy są płatne, tym bardziej, że np takie tvp seriale są zlepkiem seriali które też są emitowane na darmowych tvp1, tvp2 i tvp polonia.

Pytanie zadałem w imieniu moich Rodziców którzy korzystają od samego początku z oferty telkabu jak tylko zaistniał.Mnie akurat ten kanał tez nie interesuje chociaż mam go w swojej ofercie platformy cyfrowej jak tylko zaistniał.Abonentami telkabu sa tez ludzie ktorzy napewno by ucieszyl taki program w ofercie.Takie rzeczy tez trzeba brać pod uwagę.

Dzisaj wystartował nowy kanał TVP ROZRYWKA pewnie następny problem dla telkabu.W platformach cyfrowych juz smiga.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-16

(2013-04-16, 21:43)lewy30111 napisał(a): pewnie następny problem dla telkabu
skoro następny problem (nie wiem gdzie go widzisz) to proszę powiedz mi jaki był poprzedni...

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-04-17

(2013-04-16, 21:16)thewill napisał(a):
(2013-04-16, 20:23)aziorek napisał(a): TVP SERIALE korzysta z paskudnego systemu kodowania,którego operatorzy unikają jak diabeł święconej wody.Wink
że co ?

Miałem na myśli ceny modułów na system NDS z którego korzysta TVP a jak wiadomo nie należy on do najtańszych.Po co więc inwestować w coś takiego skoro kanał nie jest tego wart.

A co do TVP ROZRYWKA no to faktycznie jest tak szalenie atrakcyjny,że jeśli telkab go nie włączy to pewnie cały Tczew od razu przestawi się na dvb-t Big GrinBig GrinBig Grin

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-17

(2013-04-17, 10:53)aziorek napisał(a): Miałem na myśli ceny modułów na system NDS
W przypadku tego kanału akurat nie potrzebujemy modułu, gdyż będziemy go odbierać po światłowodzie (multicast)

Dzięki za info!!!

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-17

(2013-04-17, 11:39)aziorek napisał(a): Dzięki za info!!!
Dzięki za info?
gdyby to miało jeszcze jakieś znaczenie dla Ciebie.
Abonent ma wymagać aby mu program działał, dla niego nie ma znaczenia czy programy są pobierane z satelity, z dvb-t , po światłowodzie czy w jakiejkolwiek innej formie, a tym bardziej czy do odbioru jakiegoś tam programu są potrzebne jakieś drogie moduły czy dedykowane odbiorniki

tak więc nie bardzo rozumiem po co w ogóle poruszyłeś ten temat

(2013-04-17, 12:23)thewill napisał(a):
(2013-04-17, 11:39)aziorek napisał(a): Dzięki za info!!!
Dzięki za info?
gdyby to miało jeszcze jakieś znaczenie dla Ciebie.
Abonent ma wymagać aby mu program działał, dla niego nie ma znaczenia czy programy są pobierane z satelity, z dvb-t , po światłowodzie czy w jakiejkolwiek innej formie, a tym bardziej czy do odbioru jakiegoś tam programu są potrzebne jakieś drogie moduły czy dedykowane odbiorniki

tak więc nie bardzo rozumiem po co w ogóle poruszyłeś ten temat

Racja! SORRY Blush

RE: TELKAB -TV cyfrowa - lewy30111 - 2013-04-17

(2013-04-16, 21:43)lewy30111 napisał(a):
(2013-04-16, 19:56)lewy30111 napisał(a):
(2013-04-16, 09:59)thewill napisał(a): Ogólnie w sprawach programów to pytanie musi zawierać prośbę o udzielenie informacji, zwrot grzecznościowy i koniecznie znak zapytania na końcu Big Grin

A tak poważnie,
służbowo: rozmowy na temat tego programu się odbywają, ale to nie krótki temat,
prywatnie (uwzględniając służbową wiedzę :>) nie podoba mi się kompletnie dystrybucja takich kanałów jak tvp seriale, czy tvp sport bo są to programy płatne. i przy całym abonamencie radiowo-telewizyjnym i fakcie, że to telewizja publiczna nie rozumiem dlaczego takie programy są płatne, tym bardziej, że np takie tvp seriale są zlepkiem seriali które też są emitowane na darmowych tvp1, tvp2 i tvp polonia.

Pytanie zadałem w imieniu moich Rodziców którzy korzystają od samego początku z oferty telkabu jak tylko zaistniał.Mnie akurat ten kanał tez nie interesuje chociaż mam go w swojej ofercie platformy cyfrowej jak tylko zaistniał.Abonentami telkabu sa tez ludzie ktorzy napewno by ucieszyl taki program w ofercie.Takie rzeczy tez trzeba brać pod uwagę.

Dzisaj wystartował nowy kanał TVP ROZRYWKA pewnie następny problem dla telkabu.W platformach cyfrowych juz smiga.

(2013-04-16, 22:35)thewill napisał(a):
(2013-04-16, 21:43)lewy30111 napisał(a): pewnie następny problem dla telkabu
skoro następny problem (nie wiem gdzie go widzisz) to proszę powiedz mi jaki był poprzedni...

Witam chodziło o problem z tvp seriale ale dostałem odpowiedz teraz juz wiem na czym to polega.Takze temat zamykam a co do TVP Rozrywka mam nadzieje ze negocjacje z nadawca dojdą do skutku i program pojawi sie w ofercie pozdrawiam.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-04-17

(2013-04-17, 19:29)lewy30111 napisał(a): Witam chodziło o problem z tvp seriale ale dostałem odpowiedz teraz juz wiem na czym to polega.Takze temat zamykam a co do TVP Rozrywka mam nadzieje ze negocjacje z nadawca dojdą do skutku i program pojawi sie w ofercie pozdrawiam.

może podstawy używania forum poznaj.. możesz cytat umieścić w tym samym poście co odpowiedź Wink poćwicz Smile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2013-04-18

Połączyłem posty lewego.
A zefir również powinien poznać zasady używania forum: nie trzeba cytować, jeśli odpowiadamy na posta piętro wyżej Wink

Koniec offtopa Wink

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Tomuś - 2013-04-18

Rozmowy rozmowami ale konkretów nadal brak.

Vectra za 39.90 HBO, HBO2 i HBO Comedy, HBO HD, HBO2 HD i HBO Comedy HD, dostęp do serwisu HBO GO a także Cinemax, Cinemax2, Cinemax HD, Cinemax2 HD

Czy w końcu będzie Boooom i coś ciekawego się wydarzy w Telkabie ?

tak poza tym mam wrażenie że przez to że nie byłem podpisać aneksu na 25mb mam problemy z siecią (zamula, pinguje net).

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-04-18

(2013-04-18, 09:50)Tomuś napisał(a): tak poza tym mam wrażenie że przez to że nie byłem podpisać aneksu na 25mb mam problemy z siecią (zamula, pinguje net).
nie no proszę....
i co to w ogóle znaczy "pinguje net"

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Tomuś - 2013-04-18

Nie wiem co to znaczy....

Ogólnie to przerywa np. na youtube i innych takich buforuje w dziwny sposób filmy (z przerwami). Tak kiedyś nie było.

Tylko mi bardziej chodzi o pakiety premium Smile