Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-06-24

To miło!!!!Tongue

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-06-26

(2013-06-09, 22:02)Tomuś napisał(a): powiem tak już mnie wkur... ta firma... płacisz nie wiadomo za co i co chwile brak dostępu program zablokowany 09-06 ?????????...... mam na myśli teraz polsat play..jakim cudem program jest zablokowany??????? kto zwróci mi a to ze nie oglądałem swojego serialu skoro wykupiłem ten zjeb... pakiet tylko dla tego programu. Mogę namówić ok 30 osób na odejście z tej firmy od zaraz. Pytanie jak ważne jest dla was te 1740złx. Jestem zły bo to któryś raz pod nrząd...... ps. chu.... obchodzą mnie wasze pomyłki....

zajebista irytacja. czekałem tydzien na swoj program

Zrezygnuj i weź CP. Pół roku temu to zrobiłem i nie narzekam. POzdro

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-07-01

Fanów sportów kolarskich a przede wszystkim wydarzenia Tour de France,
zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Telkab i Eurosport.
Do wygrania oficjalne gadżety Tour de France (bidon i czapeczka) oraz dodatkowo plecak,koszulka i długopisy Eurosport.

Szczególny na http://www.konkurs.tczew.net.pl

RE: TELKAB -TV cyfrowa - milorex - 2013-07-13

kurcze, czemu niektore kanaly sa takie ciche :/ np kanal BBC Entertainment i comedy central family pomimo tego ze mam tv na cala pare to i tak jest cicho :/

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-07-14

Ale w analogu czy w cyfrze?Bo jeśli w analogu to przecież nie od dzisiaj wiadomo,że operator robi naprawdę dużo(słaby dźwięk,źle dopasowane proporcje obrazu,wyskakujące krzaczki,napisy itp.) aby abonenci brali droższe pakiety cyfrowe w których to takich problemów nie ma.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Rogi - 2013-07-14

Cyfrowe kanały też się krzaczą, szczególnie te w HD przy jakichś filmach, transmisjach. I to nie tylko u mnie.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-07-14

(2013-07-13, 21:46)milorex napisał(a): kurcze, czemu niektore kanaly sa takie ciche :/ np kanal BBC Entertainment i comedy central family pomimo tego ze mam tv na cala pare to i tak jest cicho :/

zgłosić

(2013-07-14, 10:40)aziorek napisał(a): Ale w analogu czy w cyfrze?Bo jeśli w analogu to przecież nie od dzisiaj wiadomo,że operator robi naprawdę dużo(słaby dźwięk,źle dopasowane proporcje obrazu,wyskakujące krzaczki,napisy itp.) aby abonenci brali droższe pakiety cyfrowe w których to takich problemów nie ma.

bzdura

(2013-07-14, 12:08)Rogi napisał(a): Cyfrowe kanały też się krzaczą, szczególnie te w HD przy jakichś filmach, transmisjach. I to nie tylko u mnie.

zgłosić

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16 - 2013-07-14

Ja zglaszalem to na biuro dziesiatki razy ze sa problemy z kanalami hd i sd problem niezostal rozwiazany przez prawie rok odpowied zawsze jest ta sama zle kable w scianie wrazliwy decoder a zwlaszcza jesli posiada sie cos z marki samsunga to juz jest wymowka ze jego wina chocia na podmiance decodera od telkabu dzialo sie to samo

Dzwonmy bo w ilosci jest sila jedna jadnostka nic nie zmieni

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-07-15

A zmieniając temat pół roku temu była zapowiedź rozbudowy oferty która nie nastąpiła do dziś.Dołączanie takich śmieciowych odmóżdżaczy jak Tv Republika jest kpiną.Nasuwa się pytanie kto tu jest wiarygodny i kto pisze bzdury abonenci czy może jednak wy?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-07-15

(2013-07-15, 10:32)aziorek napisał(a): Dołączanie takich śmieciowych odmóżdżaczy jak Tv Republika jest kpiną.
Zdziwiłbyś się ilu abonentów dzwoniło i przychodziło a nawet byli zdecydowani zerwać umowę jeżeli nie dołączymy tego kanału do oferty.
Szczerze, to w historii mojej pracy w Telkabie podobnej sytuacji chyba nigdy nie było.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2013-07-16

(2013-07-15, 10:32)aziorek napisał(a): Dołączanie takich śmieciowych odmóżdżaczy jak Tv Republika jest kpiną.
Nie żebym TV w ogóle oglądał, ale z tego co wiem to TV Republika cieszy się sporą popularnością w środowisku antylewicowym. Taka przeciwwaga do TVNu bez zboczenia religijnego.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Maxx - 2013-07-21

(2013-07-14, 15:29)thewill napisał(a):
(2013-07-14, 10:40)aziorek napisał(a): Ale w analogu czy w cyfrze?Bo jeśli w analogu to przecież nie od dzisiaj wiadomo,że operator robi naprawdę dużo(słaby dźwięk,źle dopasowane proporcje obrazu,wyskakujące krzaczki,napisy itp.) aby abonenci brali droższe pakiety cyfrowe w których to takich problemów nie ma.

bzdura

Zatem przejdźmy do konkretów:

- SportKlub - nieprawidłowe proporcje w analogowym Telkabie
- Discovery - nieprawidłowe proporcje w analogowym Telkabie
- Discovery Science - nieprawidłowe proporcje w analogowym Telkabie
Telewizory (zwłaszcza 4:3) nie mają obowiązku obsługiwać sygnału WSS i korygować nieprawidłowych jak na sygnał analogowy proporcji. Zresztą na tych kanałach i tak nie ma znacznika WSS.

- Polsat Film - w oryginale prawdopodobnie w całości 16:9 a w analogowym Telkabie pan & scan czyli ucięte boki, tych krzaczastych zielonych 'napisów' na szczęście już od jakiegoś czasu nie ma
- Polonia 1 - pozycje będące w oryginale 16:9 w analogowym Telkabie też są w trybie pan & scan
Na tych kanałach jest nawet WSS, tyle że dla programów w oryginale 16:9 nieprawidłowy (b0-b3 1101 "letterbox centre" czyli 16:9 przy 432 liniach aktywnych), przez co na telewizorach 16:9 z obsługą WSS programy w oryginale 16:9 w których Telkab obciął boki mają dodatkowo obcięte górę i dół. Taka sygnalizacja byłaby prawidłowa dla programów 16:9 skonwertowanych do letterbox a nie do pan & scan.
Zapowiedzi na tych kanałach mają obcięte napisy, nie widać oznaczenia wiekowego (to mnie akurat nie martwi Tongue) i logo jest obięte w połowie, tak więc wątpię aby nadawcy tych kanałów dopuszczali możliwość emisji pan & scan dla pozycji 16:9.
O to ze reklamy i telezakupy są obcięte o 25% niech się już reklamodawcy martwią, w końcu to oni płacą za niepełnowartościwą przestrzeń reklamową Tongue.

- Ale kino+ - w filmach gdzie w oryginale jest wybór lektora lub ścieżki oryginalnej i napisy po polsku w analogowym Telkabie jest lektor i napisy po polsku tak umiejscowione że na telewiorze 16:9 przy powiększonym obrazie (obcięte góra i dół gdzie i tak nie powinno nic być) widzimy tylko górną połowę napisów. Oczywiście powinieniem się cieszyć bo przecież Ale kino+ mógłby być a w analogowym Telkabie w pan & scan a nie w letterboxie Tongue.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16a - 2013-07-21

http://www.uokik.gov.pl Idea

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-07-21

te rzeczy które opisałeś trzeba sprawdzić.
mam 16/9 tv i wszystkie wymienione programy i umnie działają ok (mówię o analogu).
czasami tylko tryb auto16/9 w tv szaleje, i trzeba ustawić inny (np pełny 4/3 itd).

a uokik nie ma nic do tego... więc ostatni komentarz jest zupełnie zbędny (no ale ktoś chciał zabłysnąć).

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-07-21

W telewizorach kineskopowych nie jest ok.bo w żaden sposób nie da się zmienić na nich proporcji,nie ma takiego "przycisku".Big Grin