Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2013-08-20

Jak wierny, dobrze bity pies. Biją biją, a ten poskamle i i tak u nogi. Widocznie tak dobrze karmią, że to tylko takie narzekanie dla narzekania.
Obsługa się ucywilizowała w telkabie już dobre kilka lat temu. Chociaż wszyscy narzekali na poprzedniego "PRowca" to wobec mnie był uprzejmy i rzeczowo przedstawiał temat (jeszcze w retmanie).
A to, że w długi weekend nieczynne. No straszne. Mi też często to przeszkadzało, ale rozumiem, że ludzie też chcą czasami odpocząć. A doświadczenie zapewne pokazuje, że w trakcie takich dni zainteresowanie i tak jest znikome.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - aziorek - 2013-08-20

Narzekanie dla narzekania??Zatem przejdźmy do konkretów:
styczeń-zakończył nadawanie TV1000 co w zamian? nic,oszczędność dla operatora
kwiecień-wyłączono Sundance channel co w zamian? nic ,oszczędność dla operatora,
zakończył nadawanie Wojna i Pokój co w zamian nic,oszczędność dla operatora,
wyłączono MCM co w zamian? nic,oszczędność dla operatora.[Obrazek: 2krzeslo.gif]Między czasie pojawił się tylko jeden jedyny Nickelodeon Hd+ bezpłatne śmieci których szkoda wymieniać[Obrazek: 2kon.gif] za które operator nie płaci nadawcy więc czysty zysk oczywiście wiadomo dla kogo.
Do tego dochodzi planowane wyłączenie N-Sport i MGM,chyba nie muszę dodawać,że wyłączanie kanałów płatnych jest równoznaczne z podwyżką bo dostaję gorszą ofertę w tej samej cenie.Zatem proszę mi nie mówić,że to narzekanie dla narzekania.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-08-20

kiedy discovery channel hd mam nadzieje ze wtym roku jeszcze Angel

RE: TELKAB -TV cyfrowa - milorex - 2013-08-20

(2013-08-20, 14:25)aziorek napisał(a): Narzekanie dla narzekania??Zatem przejdźmy do konkretów:
styczeń-zakończył nadawanie TV1000 co w zamian? nic,oszczędność dla operatora
kwiecień-wyłączono Sundance channel co w zamian? nic ,oszczędność dla operatora,
zakończył nadawanie Wojna i Pokój co w zamian nic,oszczędność dla operatora,
wyłączono MCM co w zamian? nic,oszczędność dla operatora.[Obrazek: 2krzeslo.gif]Między czasie pojawił się tylko jeden jedyny Nickelodeon Hd+ bezpłatne śmieci których szkoda wymieniać[Obrazek: 2kon.gif] za które operator nie płaci nadawcy więc czysty zysk oczywiście wiadomo dla kogo.
Do tego dochodzi planowane wyłączenie N-Sport i MGM,chyba nie muszę dodawać,że wyłączanie kanałów płatnych jest równoznaczne z podwyżką bo dostaję gorszą ofertę w tej samej cenie.Zatem proszę mi nie mówić,że to narzekanie dla narzekania.

100% racji

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Memory - 2013-08-21

ludzie to się robi nudne - rozwiążcie umowę z Telkabem i po kłopocie. Ktoś Was na siłę trzyma??

RE: TELKAB -TV cyfrowa - milorex - 2013-08-28

cały czas nie ma odpowiedzi na pytanie co z tvp info gdy od 1 wrzesnia pojawi sie tvp regionalna, bo np w UPC tvp info bedzie tylko cyfrowo

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-08-29

(2013-08-20, 14:25)aziorek napisał(a): Narzekanie dla narzekania??

hmmm...

(2013-08-20, 14:25)aziorek napisał(a): Między czasie pojawił się tylko jeden jedyny Nickelodeon Hd+ bezpłatne śmieci których szkoda wymieniać

nie prawda: z płatnych kanałów pojawiły się, nickelodeon HD (dużo droższy niż tv 1000, może czas powrócić do oglądania bajek), z innych płatnych: tv republika hd (dla wszystkich abonentów cyfrowych, ale z tego co pamiętam uważasz ten kanał za pomyłkę), Deutsche music fernsehen (zdziwił byś się jaki był odzew abonentów na ten kanał), world fashion. (no ale moda przecież nie jest dla facetów Big Grin)

z dodatków które ciebie może i nie interesują ale innych tak: stars tv hd (kolejny hd z dobrą muzyką), tvp rozrywka, TVR HD (z fajnym pasmem myśliwskim/łowieckim, btw w Tczewie jest bractwo kurkowe gdybyś nie wiedział i duża grupa wędkarzy).

A co do mgm, to póki co jeszcze jest, a zamiast niego będzie całodobowy sundance hd (imho lepszy kanał, którego właścicielem jest robert redford, btw mój ulubiony aktor z dzieciństwa)

(2013-08-20, 14:25)aziorek napisał(a): Zatem proszę mi nie mówić,że to narzekanie dla narzekania.
hmmm.... chyba Big Grin

(2013-08-28, 12:01)milorex napisał(a): cały czas nie ma odpowiedzi na pytanie co z tvp info gdy od 1 wrzesnia pojawi sie tvp regionalna, bo np w UPC tvp info bedzie tylko cyfrowo

zasadniczo nic się nie zmienia....
nowy tvp info zastąpi stary będzie tam gdzie był (w przekazie cyfrowym).
tvp gdańsk zmienia się w tvp regionalny gdańsk i będzie tam gdzie był (przekaz analogowy i cyfrowy)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-08-29

Witam jestem po wizycie w telkabie w sprawie Multiroom oplata 10 + aktywacja modulu to zrozumiałe ale przed podpisaniem papierków okazało się ze wszystko ma być zamontowane po Rozgałęźnikiu gdzie wiadomo ze telkab zaniza sile sygnalu i na drugim tv wystepuja zaklócenia. I niema mozliwosci zamontowania gniazda antenowego z dwoma osobnymi wyjsciami na dwa pokoje . Cala oferta powina nazywac sie Półmultiroom Sad

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-08-29

(2013-08-29, 17:32)nucky napisał(a): wiadomo ze telkab zaniza sile sygnalu i na drugim tv wystepuja zaklócenia.
że co ??

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-08-29

(2013-08-29, 17:32)nucky napisał(a): Witam jestem po wizycie w telkabie w sprawie Multiroom oplata 10 + aktywacja modulu to zrozumiałe ale przed podpisaniem papierków okazało się ze wszystko ma być zamontowane po Rozgałęźnikiu gdzie wiadomo ze telkab zaniza sile sygnalu i na drugim tv wystepuja zaklócenia. I niema mozliwosci zamontowania gniazda antenowego z dwoma osobnymi wyjsciami na dwa pokoje . Cala oferta powina nazywac sie Półmultiroom Sad

Jeżeli masz rozgałęźnik i na 1 TV analog działa Ci dobrze (mówię o analogu, bo na nim szybciej zakłócenia zauważysz) a na drugim TV działa źle, to sprawdź kabel antenowy do drugiego telewizora i sam rozgałęźnik - może być uszkodzone 1 wyjście z rozgałęźnika lub kabel antenowy.

Sygnału nikt nie zaniża. Są konkretne standardy poziomu sygnału, których każda kablówka się trzyma.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Memory - 2013-08-29

zefir - chodzi chyba o sytuację kiedy ktoś sobie sam robi rozgałęzienie na analogu. Z tego co wiem to nie ma możliwości kupienia nie tylko rozgałęźnika ale i zwykłego gniazdka ściennego żeby sygnał był ok. Kiedyś zmieniałem ustawienie mebli w pokoju i chciałem dać gniazdko TV podtynkowe, próbowałem zarówno końcowe jak i przejściowe (chyba nie tak się ono nazywa ale nie pamiętam) i niestety nie dało się oglądać TV. Efekt gniazdko założone, zrobiona dodatkowa dziurka w maskownicy i koncentryk wychodzący z gniazdkaSmile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-08-29

Rozgalezienie zrobione samemu na analogu stare gniazdko zdjete przez montera telkabu i zalozone noww pod tv i internet i rozchodzi sie oto dlaczego niemozna zmienic tego gniazdka na 2 wyjsciamii tv i1 internetowym znam osoby ktore zakladaja w nowo wybudowanym domu kablowke dostaja takie gniazda bez wiekszych problemow aco do zanizania jakosci mam na mysli kanaly w analogu tvn meteo tlc

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-08-29

1. Jeżeli masz gorszą jakość na wysokich kanałach - np. meteo, style - najwyższe częstotliwości w analogu - to koniecznie sprawdź kabel z rozgałęźnika do tv - 99% przypadków jest związanych z uszkodzonym kablem lub słabej jakości kablem, lub źle zarobionymi końcówkami.
2. Czy problem występuje też na pierwszym TV - w analogu oczywiście ? - jeżeli nie to tak jak pisałem we wcześniejszym poście - sprawdź kabel i rozgałęźnik.
3. Jeżeli masz gniazdo NET + TV i dobrze zrobisz rozgałęzienie, to nie ma konieczności zmiany gniazda, a jeżeli pomimo sprawdzenia kabla i rozgałęźnika we własnym zakresie, dalej będziesz miał problem, to zgłoś do BOK i poproś o wizytę konserwatora.

@Memory - rozgałęźnik bez problemu sobie kupisz chociażby w Victorze, tylko trzeba pamiętać żeby jak najmniej sygnału tłumił i był porządnej jakości a nie jakiś tam 'krzak'. Natomiast zmiany gniazda we własnym zakresie nie polecam, bo każde ma inną tłumienność i raczej takie zmiany odbijają się pogorszeniem jakości odbioru.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Memory - 2013-08-30

zefir - dzięki

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-09-05

Informujemy, że z dniem 4 września uruchomiliśmy nowy program Polsat Sport Extra HD. Do końca września program ten jest niekodowany i dostępny we wszystkich pakietach cyfrowych.

Program znajduje się na pozycji LCN 317 na częstotliwości 370Mhz.
W przypadku braku tego programu na liście kanałów, prosimy ponownie wstroić dekoder.

Zapraszamy do oglądania.