Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-11-03

Ja mam zgloszone od 2 tygodni ze sa problemy z kanalami hd i cicho nic moze czas zglaszac reklamacje pisemnie o korekte abonamentu kiedy towar dostarczony nie trzyma normy . Moga miec 100 rynku ale jakies przepisy obowiazuja w tym kraju .

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2013-11-06

Ja się dziwię, że nie zgłaszacie od razu pisemnie...

RE: TELKAB -TV cyfrowa - slaw - 2013-11-07

Chyba trzeba by bylo tak robic... jednak ja sie poddalem skoro firma z takim doswiadczeniem nie potrafi powaznie podejsc do problemu i olewa sprawe to czego mozna oczekiwac wiecej... to ze obniza mi abonament jesli zglosze reklamacje niezbyt mnie zadowala bo nie o pieniadze mi chodzi a o prawidlowy dostep do uslugi za ktora place i ktora oferuje telkab

RE: TELKAB -TV cyfrowa - rabit16 - 2013-11-07

Sprawa wygląda następująco w ostatni długi wekend na suchostrzygach przekaż masakra wszystkie kanały zakłócenia różnego rodzaju dzwoniąc na infolinię w poniedziałek rano nikt nie odbiera po polodniu wrescie ktoś odebral wizyta omówiona na wieczór cud naprawilo się samo tchnik odwołany niemijaja dwa dni znowu zakłócenia na kanałach tvp1 _2 hd history hd Ng c hd ręce opadają ile czasu zajmuje zlokalizowanie usterki operatorowi mamy 21 wiek swiatlowody .wizyta technika omowina na przyszły tydzień podziekowalem za taką szybką wizytę .<3

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-11-11

prawda jest taka że Telkab ma stare przewody, kable czy jak to tam się nazywa. Zmurszałe stare niejednokrotnie kilkunastoletnie NIE NADAJĄ się do odbioru dobrej jakości sygnału.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2013-11-15

ROTFL Big Grin
Zmurszałe światłowody mają Big Grin
Jest taki pewien rodzaj prawdy. Gówno prawda.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Memory - 2013-11-15

kamilus - Łukaszowi chodziło chyba o kable na budynkach - tam nie masz światłowodu - no chyba, ze jesteś wyjątkiemSmile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - DEDEREPORTER - 2013-11-15

Kamilus odwieczny obrońca Telkabu... Wink

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2013-11-19

(2013-11-11, 21:23)Łukasz napisał(a): prawda jest taka

NIE NADAJĄ się
ohoho...... a na bazie konkretnie jakiej wiedzy i praktyki to stwierdzasz?

auto po 3 lat podobno też nie nadaje się do jazdy...
a 6 letni dom w którym mieszkam chyba nadaje się już do rozbiórki... jak żyć Big Grin

ty się nie martw o okablowanie telkabu, ty się raczej martw o kable abonentów od gniazda do tv...
gwarantuje Tobie, że 99% kabli kupionych przez abonentów na własną rękę do mieszkania ma zdecydowanie gorsze parametry niż nawet 15 letni profesjonalny kabel budynkowy stosowany przez telkab

podsumowując... nadajesz się na polityka... :>

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kamilus - 2013-11-19

Ja już od jakiegoś czasu klientem telkabu nie jestem. Nie dlatego, że byli źli, ale dlatego, że w moim mieście nie działają Tongue
Chociaż tutaj płacę 150zł za 250mbps.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Łukasz - 2013-11-19

(2013-11-19, 10:22)thewill napisał(a):
(2013-11-11, 21:23)Łukasz napisał(a): prawda jest taka

NIE NADAJĄ się
ohoho...... a na bazie konkretnie jakiej wiedzy i praktyki to stwierdzasz?

auto po 3 lat podobno też nie nadaje się do jazdy...
a 6 letni dom w którym mieszkam chyba nadaje się już do rozbiórki... jak żyć Big Grin

ty się nie martw o okablowanie telkabu, ty się raczej martw o kable abonentów od gniazda do tv...
gwarantuje Tobie, że 99% kabli kupionych przez abonentów na własną rękę do mieszkania ma zdecydowanie gorsze parametry niż nawet 15 letni profesjonalny kabel budynkowy stosowany przez telkab

podsumowując... nadajesz się na polityka... :>

oj, thewill, nie stresuj się Smile Piszę co ludzie w mieście mówią głośno i jakoś nie chce mi się wierzyć, że poddawane warunkom atmosferycznym przewody mające kilka czy nawet kilkanaście lat nie tracą swoich właściwości... A tak na marginesie, ile takie profesjonalne przewody wytrzymują lat? Bo chyba jest jakaś granica i należy rozpocząć wymianę?

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-11-19

Ja mam zamontowane przez instalatora telkabu gniazgo od niego wychodzi kabel i nastepnie jest tak zwany rozgaleznik i od niego dopiero kabel do tv podobno tlumi zaklocenia a jesli macie wplanach wymiane kabelkow to proponuje sprawdzic suchostrzygi na krajowej bo to co wyrabia sie z niekturymi kanalami to zbrodnia Big Grin Bok wie ale olewa sprawe od dluzszego czasu . Tongue

RE: TELKAB -TV cyfrowa - zefir - 2013-11-22

(2013-11-19, 20:54)nucky napisał(a): Ja mam zamontowane przez instalatora telkabu gniazgo od niego wychodzi kabel i nastepnie jest tak zwany rozgaleznik i od niego dopiero kabel do tv podobno tlumi zaklocenia a jesli macie wplanach wymiane kabelkow to proponuje sprawdzic suchostrzygi na krajowej bo to co wyrabia sie z niekturymi kanalami to zbrodnia Big Grin Bok wie ale olewa sprawe od dluzszego czasu . Tongue

a powiedz mi taką rzecz: co Ci powiedział technik, który zamontował ten rozgałęźnik ? miałeś coś testować w związku z tym rozgałęźnikiem ?
zmienili Ci gniazdo na takie z trzema wyjściami ? (pisałeś wcześniej kiedyś, że miało być po rozgałęźniku a chciałeś nowe gniazdo).
czy kabel antenowy masz faktycznie podpięty do tv czy może do nagrywarki, które z reguły są bardzo czułe na sygnał... ?
a i rozgałęźnik nie tłumi zakłóceń.. on tłumi cały sygnał odpowiednio o np. 2 czy 4 dB.. i z mojej wiedzy wynika, że czasami operatorzy zakładają klientom takie rozgałęźniki, bo ich telewizory (głównie starsze LG) czy właśnie nagrywarki z wbudowanym dekoderem DVB-C, mają na tyle czułe głowice, że źle reagują na standardowy poziom sygnału.. i w takim przypadku pomaga nieznaczne stłumienie sygnału na mieszkaniu klienta.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - nucky - 2013-11-23

Nie jestem juz w telkabie

RE: TELKAB -TV cyfrowa - yo!3k - 2013-11-23

znow blad streamu z 20 listopada w NT.