Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
Co z tym Westerplatte? - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Tczew (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Samorząd i polityka (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Co z tym Westerplatte? (/showthread.php?tid=7788)

Co z tym Westerplatte? - Heleniak - 2019-08-02

Dzisiaj Prezydent Duda popisał specustawę o przejęciu przez państwo od miasta Gdańska części gruntów na Westerplatte. Mimo, że jestem mieszkanką Tczewa od urodzenia, to nie rozumiem zupełnie dlaczego był taki sprzeciw. Czytam właśnie, że Prezydent Dulkiewicz jest bardzo oburzona. Nie słyszałam jednak ani jednego sensownego argumentu za pozostawieniem tego terenu w rękach włodarzy Gdańska.

Jak większość ludzi pomorza byłam wielokrotnie na Westerplatte i nie widziałam żadnej istotnej zmiany od lat 80-tych, poza pojawieniem się kramów z chińską tandetą, płatnych parkingów i mnóstwa śmieci. Ciekawe, że jak Muzeum II wojny Światowej chce tam zbudować sensowną ekspozycję, to następuje sprzeciw. Rozumiem, że cokolwiek PIS zrobi to jest źle, ze względu na ślepą walkę polityczną. Moim zdaniem to duży błąd.

Nie wiem jak myślą inni mieszkańcy Tczewa, ale dla mnie Westerplatte jest wszystkich Polaków, a nie tylko Gdańszczan.

RE: Co z tym Westerplatte? - wfe416n - 2019-08-22

(2019-08-02, 17:19)Heleniak napisał(a): Dzisiaj Prezydent Duda popisał specustawę o przejęciu przez państwo od miasta Gdańska części gruntów na Westerplatte. Mimo, że jestem mieszkanką Tczewa od urodzenia, to nie rozumiem zupełnie dlaczego był taki sprzeciw. Czytam właśnie, że Prezydent Dulkiewicz jest bardzo oburzona. Nie słyszałam jednak ani jednego sensownego argumentu za pozostawieniem tego terenu w rękach włodarzy Gdańska.

Jak większość ludzi pomorza byłam wielokrotnie na Westerplatte i nie widziałam żadnej istotnej zmiany od lat 80-tych, poza pojawieniem się kramów z chińską tandetą, płatnych parkingów i mnóstwa śmieci. Ciekawe, że jak Muzeum II wojny Światowej chce tam zbudować sensowną ekspozycję, to następuje sprzeciw. Rozumiem, że cokolwiek PIS zrobi to jest źle, ze względu na ślepą walkę polityczną. Moim zdaniem to duży błąd.

Nie wiem jak myślą inni mieszkańcy Tczewa, ale dla mnie Westerplatte jest wszystkich Polaków, a nie tylko Gdańszczan.
Dlaczego rząd nie wspomógł finansowo samorządu tylko przejął grunt? Po przejęciu Placu Piłsudskiego w Warszawie powstał tylko pomnik, wiadomo kogo, a takie były plany a teraz cicho, cichutko.

RE: Co z tym Westerplatte? - martinka - 2019-08-29

(2019-08-22, 22:08)wfe416n napisał(a):
(2019-08-02, 17:19)Heleniak napisał(a): Dzisiaj Prezydent Duda popisał specustawę o przejęciu przez państwo od miasta Gdańska części gruntów na Westerplatte. Mimo, że jestem mieszkanką Tczewa od urodzenia, to nie rozumiem zupełnie dlaczego był taki sprzeciw. Czytam właśnie, że Prezydent Dulkiewicz jest bardzo oburzona. Nie słyszałam jednak ani jednego sensownego argumentu za pozostawieniem tego terenu w rękach włodarzy Gdańska.

Dlaczego rząd nie wspomógł finansowo samorządu tylko przejął grunt? Po przejęciu Placu Piłsudskiego w Warszawie powstał tylko pomnik, wiadomo kogo, a takie były plany a teraz cicho, cichutko.

Nie rozumiem w czym rząd miałby wspomóc samorząd. Problem polega na tym, że samorząd nie miał żadnej koncepcji sensownej na ten teren. Znając zapędy włodarzy Gdańska można się tam było raczej spodziewać infrastruktury mieszkalnej lub handlowo-usługowej, niż historycznej i wypoczynkowej. Przecież tam jest od lat syf i trzeba było coś z tym w końcu zrobić.

RE: Co z tym Westerplatte? - wfe416n - 2019-09-06

(2019-08-29, 13:57)martinka napisał(a): Nie rozumiem w czym rząd miałby wspomóc samorząd. 

Np finansowo, taki obiekt to bardzo duże obciążenie dla samorządu.

RE: Co z tym Westerplatte? - maligna - 2019-09-20

Za ten fakt szanuję posła Smolińskiego i na niego zagłosuję. Trzeba czasem postępować wbrew mainstreamowi i zaproponować alternatywne rozwiązanie. Uważam, ze przejęcie terenu Westerplatte przez władze rządowe jest uzasadnione. Brawo poseł Smoliński!!!!

RE: Co z tym Westerplatte? - kamilus - 2019-09-30

Eh ten przedwyborczy wysyp płatnych trolli