Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TELKAB -TV cyfrowa

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli kogoś uraziłem przepraszam.

Po prostu w trakcie eksploatacji modułu CI na jednym telewizorze zachciało mi się uruchomić moją kartę na drugim TV w innym pokoju, ponieważ był tam 14 calowy analog, pomyślałem nad jakimś dekoderem, a że w zasięgu jest pozostałość po cyfrze + stąd moje pytanie.

Dzisiaj kupiłem w Tesco TV technika 19L914 ze złączem CI, myślałem, że koniec kłopotów, ale nic z tego. Za diabła nie mogę zainstalować programów z CI widzi wszystkie kanały analogowe, ale te z CI nie.

Jutro wybieram się do Telkabu i jedyna nadzieja, że potraktują klienta (czyli mnie Smile ) bardzo profesjonalnie i do karty CI dodadzą mi ten darmowy turner SD. Taki układ pozwolił by mi zachować kanały HD na głównym TV i w razie potrzeby cieszyć się kanałami SD na maluchu w drugim pokoju.

Trzymajcie kciuki, jak Telkab nie pójdzie mi na rękę, z przykrością mały LCD wraca do Tesco

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-23, 22:22)andresn53 napisał(a): Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli kogoś uraziłem przepraszam.

Po prostu w trakcie eksploatacji modułu CI na jednym telewizorze zachciało mi się uruchomić moją kartę na drugim TV w innym pokoju, ponieważ był tam 14 calowy analog, pomyślałem nad jakimś dekoderem, a że w zasięgu jest pozostałość po cyfrze + stąd moje pytanie.

Dzisiaj kupiłem w Tesco TV technika 19L914 ze złączem CI, myślałem, że koniec kłopotów, ale nic z tego. Za diabła nie mogę zainstalować programów z CI widzi wszystkie kanały analogowe, ale te z CI nie.

Jutro wybieram się do Telkabu i jedyna nadzieja, że potraktują klienta (czyli mnie Smile ) bardzo profesjonalnie i do karty CI dodadzą mi ten darmowy turner SD. Taki układ pozwolił by mi zachować kanały HD na głównym TV i w razie potrzeby cieszyć się kanałami SD na maluchu w drugim pokoju.

Trzymajcie kciuki, jak Telkab nie pójdzie mi na rękę, z przykrością mały LCD wraca do Tesco
to od razu ci powiem, że na chwile obecną w telkabie nie opcji otrzymania drugiego dekodera (tzw multiroom). kazdy użytkownik na chwile obecna może otrzymać tylko jeden moduł lub jeden dekoder sd/hd

btw. widocznie kupiles tv ktory ma mpeg4 ale tylko dvb-t (bez dvb-c)

pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

to od razu ci powiem, że na chwile obecną w telkabie nie opcji otrzymania drugiego dekodera (tzw multiroom). kazdy użytkownik na chwile obecna może otrzymać tylko jeden moduł lub jeden dekoder sd/hd

Tak tv nie ma dvd-c, kartę czasami widzi.

No to muszę go zwrócić do sklepu i szukać coś innego.

BTW Szkoda, że Telkab mimo tego, że płacę 100 zł miesięczne abonamentu nie idzie klientowi z pomocą i wyda 2 systemy, które i tak udostępnia za darmo

Pozdrawiam
(2011-10-23, 22:53)andresn53 napisał(a): to od razu ci powiem, że na chwile obecną w telkabie nie opcji otrzymania drugiego dekodera (tzw multiroom). kazdy użytkownik na chwile obecna może otrzymać tylko jeden moduł lub jeden dekoder sd/hd

Tak tv nie ma dvd-c, kartę czasami widzi.

No to muszę go zwrócić do sklepu i szukać coś innego.

BTW Szkoda, że Telkab mimo tego, że płacę 100 zł miesięczne abonamentu nie idzie klientowi z pomocą i wyda 2 systemy, które i tak udostępnia za darmo. Po za tym tu nie ma mowy o żadnym muliti roomie, przecież, muszę przełożyć kartę z CI do SD, i cały czas oglądam pakiet na jednym tv. A trudno latać z pokoju to pokoju z 46 calową "krową" Smile.

Pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

witam, czy wiadomo cos o nowych kanalach hd w pakiecie cyfrowym 1 ?(cyfra plus uruchamia swoje firmowe kanaly w wys. rozdz.) pozdrawiam.

Odpowiedz }
Plusy od

A mam takie pytanie odnośnie modułu Conax.

Czy moduł conax działa w tv Sony KDL-46HX800 46" LCD TV?

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-30, 22:37)MTTczew napisał(a): A mam takie pytanie odnośnie modułu Conax.

W każdym, który ma do tego modułu slot. Takie podłużne wejście, przypominające slot dla kart PCMCIA w komputerze. Nazywa się to "złącze CI". Jak złącze CI jest opisane w instrukcji obsługi, to moduł Connax będzie pasować.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Wiem, że ma złącze CI, ale okazało się, że np w Sharpie moduł Conax (telkab) nie chodzi...

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-30, 23:11)MTTczew napisał(a): Wiem, że ma złącze CI, ale okazało się, że np w Sharpie moduł Conax (telkab) nie chodzi...

Osobiście zakładałem kumplowi w Sharpie i wszystko chodzi bardzo dobrze. Może coś źle skonfigurowałeś? Bo ja też miałem problem ze znalezieniem programów cyfrowych i myślałem, że coś nie działa, ale instrukcja telewizora pomogła.

Odpowiedz }
Plusy od

Byłą Pan z telkabu, który mówił, że ze Sharpami jest problem, zmienialiśmy języki i pełno różnych konfiguracji było, potem przyszedł Pan, który Nam sprzedał również nie mógł sobie poradzić, dlatego się pytam jak wygląda sprawa w tym modelu. (w innym modelu Sony moduł Conax chodzi)

Odpowiedz }
Plusy od

to może opiszę to jakoś dokładniej:

moduł CAM to nic innego jak moduł kodowania, który instaluje się do dekodera... do modułu CAM wkłada się kartę dekodującą.

nie którzy błędnie nazywają moduł CAM, np modułem CI, albo dekoderem CAM, dekoderem CI....
CI to jest slot CI w który pasuje moduł CAM.

problem ze znajdywaniem kanałów cyfrowych nie leży w ogóle w module CAM, tylko w wbudowanym dekoderze w telewizorze.
nawet nie mając modułu CAM, dekoder powinien mieć możliwość przeskanowania sieci DVB-C i powinien znaleźć ok 150 cyfrowych pozycji.
jedna z tych pozycji, a dokładnie Tv TeTka jest nie kodowana,
tak więc kto znajdzie i odbierze TeTkę w wersji cyfrowej może spokojnie skorzystać z modułu CAM, kto ma problem aby w ogóle znaleźć jakiekolwiek programy, albo ma tuner DVB-T, albo musi przeszperać instrukcję (wiem że Polak takowej nigdy nie czyta) i wyczytać dokładnie jak w stroić cyfrowe programy z DVB-C

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-10-30, 22:37)MTTczew napisał(a): A mam takie pytanie odnośnie modułu Conax.

Zrób twardy reset ustawień tv i od nowa ustawiaj kanały. Ja miałem problem ze znalezieniem kanałów na Samsungu UE. TV najpierw chodził pod analogiem i tak była dostosowana wstępna konfiguracja. Po kilku dniach doszła cyfra i za cholerę nie znajdywał kanałów cyfrowych, pomimo takiej opcji wyszukiwania. Zrobiłem twardy reset i od nowa przeszedłem przez wstępną konfigurację gdzie wybrałem, że ma obsługiwać kanały cyfrowe + analogowe i znalazło bez problemu Smile

Wynika z tego, że jak we wstępnej konfiguracji wybrałem za pierwszym razem skanowanie analogu tylko, to już później cyfry nie znajdował.

Odpowiedz }
Plusy od

(2011-11-01, 11:19)ProxX napisał(a): Zrobiłem twardy reset i od nowa przeszedłem przez wstępną konfigurację gdzie wybrałem, że ma obsługiwać kanały cyfrowe + analogowe i znalazło bez problemu Smile

Miałem podobnie z Sharpem.

Odpowiedz }
Plusy od

Wszytko gra ;P na Sonym.

Odpowiedz }
Plusy od

No to git! Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Ah, gdyby nie my Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.