Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TELKAB -TV cyfrowa

To ja dorzucę jeszcze kilka kamyków do tego ogródka.
Myślę że problem Telkabu z dnia na dzień będzie się powiększał i to nie tylko za sprawą darmowego dostępu do DVB-T, ale także bezpłatnego internetu Aero2. Obecnie jest to 256kb/s b.stabilnie w obie strony lecz w niedługim okresie ma być 512k i wtedy oferta Telkabu 1Mb/256k (która nie oszukujmy się jest archaiczna) i co najgorsze brak ofert pośrednich gdyż następna to 16Mb stanie się być bardzo nieopłacalna.
Osobiście gdy Areo2 uaktywni przepustowość 512k/512k a za oknem mam dostęp do darmowego MUXa - to byłbym szalony gdybym zdecydował się płacić za bardzo podobny zestaw (niebieski + Eko -z mniejszą prędkością wysyłania) prawie 60 PLN.
Tak więc po raz kolejny zwracam się do Telkabu o rozważenie wprowadzenie internetu w pakietach pośrednich - gdyż 1Mb zaczyna być za wolny a nie wszyscy potrzebują aż 16Mb. Wobec braku takiej alternatywy pozostaną bezpłatni konkurenci.

Odpowiedz }
Plusy od

Aero2 bezpłatny ma być tylko czasowo, a do tego... lol @512kbps Big Grin
No i kwestia działania aero2... rozłączanie co godzinę. Śmieszne jest twierdzenie o konkurencyjności tych ofert Big Grin
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 16:39)kamilus napisał(a): Aero2 bezpłatny ma być tylko czasowo,
Dokładnie do 22.12.2014 dla sieci UMTS900 i 3 lata od momentu osiągnięcia wymaganego koncesja zasięgu dla sieci LTE2600 (trzeba będzie wymienić modem UMTS900 który już dawno nam się zwróci).

(2012-02-26, 16:39)kamilus napisał(a): a do tego... lol @512kbps Big Grin
Za to za symboliczna dopłatą 57.69PLN dostaniemy 2x większą prędkość ściągania w szczycie i aż 4x większą gdy śpimy, czyli YouTube obejrzymy płynnie w rozdzielczości 360p zamiast 240p Big Grin.

Wątliwości co do ograniczeń w świadczeniu usług myslę że już wyjaśnilismy zatem porównajmy ceny i ofertę programową:

Telkab wspomniane już 57.69PLN/m-c za pakiet
Aero2+DVB-T przy niewielkim wysiłku zapłacimy nie więcej niż 288.45PLN jednorazowo, co zwróci nam się po 5 miesiącach niekorzystania z usług Telkabu.

programy wspólne:
TVP1 (już wkrótce w HD wyłącznie w ofercie bezpłatnej)
TVP2 (już wkrótce w HD wyłącznie w ofercie bezpłatnej)
TVP Info Gdańsk (dodatkowo Olsztyn wyłącznie w ofercie bezpłatnej)
Tv Polonia
TVP Kultura
TVP Historia
TVN
TVN Siedem
Polsat
TV4
Tv Puls

programy na 'wyłącznośc'

Telkab:
TeTka
Kanał INFORMACYJNY
Tv Trwam
VIVA PL
Tv Biznes
Polonia 1
Polsat 2

DVB-T:
TV6
Polast Sport News
Eska TV
TTV
Polo TV

(2012-02-26, 16:39)kamilus napisał(a): Śmieszne jest twierdzenie o konkurencyjności tych ofert Big Grin
Rozumiem że w przypadku porównywania ofert ekonomicznych nie masz na myśli prestyżu wynikającego z faktu korzystania z usług określonej firmy Tongue.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 16:39)kamilus napisał(a): Śmieszne jest twierdzenie o konkurencyjności tych ofert Big Grin
A ja tu śmieszności nie widzę.
Bo porównuje tu oferty archaicznej oferty Telkabu 1Mb/256k (~42PLN) i Areo2 512k/512k (0PLN). Obydwie są wolne lecz dla osób korzystających z neta do email czy przejrzenia wiadomości oferty te są porównywalne - z tym że jedna z nich darmowa i do tego mobilna.
Rozłączanie połączenia co godzinę w żaden sposób nie umniejsza konkurencyjności gdyż wystarczy ustawić auto-connect i problemu nie ma.

A bezpłatność Aero2 to 3 lata - więc to czasowość raczej długodystansowa.

Jako klient Telkabu abym w nim pozostał oczekiwał bym przyśpieszenia oferty Eko (aby jednak można było skorzystać płynie np. youtuba) lub wprowadzenie pakietów pośrednich które by to umożliwiły.
W przeciwnym wypadku nie widzę powodu dla którego miałbym pozostać klientem Telkabu.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz ja skupiam się na internecie. Z TV nie korzystam. Kompletnie.
Przy łączu 512kbps w dzisiejszych czasach nie da się komfortowo korzystać z internetu. Z 1mbps już tak.
Sam czasami korzystam z playonline 1mbps i już takowa prędkość jest dla mnie katorgą. Obecna jakość łącza Aero2 256kbps czasami nie pozwala nawet na skorzystanie z gtalka.

Także porównywanie łącza stabilnego do dostępu ograniczonego uważam za chybione.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 17:57)kamilus napisał(a): 512kbps w dzisiejszych czasach nie da się komfortowo korzystać z internetu. Z 1mbps już tak.
Sam czasami korzystam z playonline 1mbps i już takowa prędkość jest dla mnie katorgą.
Sorry ale pogubiłem się w tej logice.... 1M jest komfortowy czy nie?

Odpowiedz }
Plusy od

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ja w przeciwieństwie od kamilusa uważam że nie ma sensu płacić za Internet wolniejszy niz 2Mbps tam gdzie jest zasięg Aero2, przy czym oczywiście nie wykluczam możliwości płacenia za opcje szybsze Smile.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 18:34)Maxx napisał(a): uważam że nie ma sensu płacić za Internet wolniejszy niz 2Mbps tam gdzie jest zasięg Aero2, przy czym oczywiście nie wykluczam możliwości płacenia za opcje szybsze Smile.
To jest nas już dwóch Smile - i jak widzę nie jestem sam w swojej opinii. Mam nadzieję że Telkab tym razem weźmie te sugestie pod uwagę gdyż poprzednio nie uważał tego za celowe (gdy pomijał przyśpieszanie jedynie oferty eko tworząc "dziurę" pomiędzy kolejnym pakietem).

Odpowiedz }
Plusy od

kurna, godziny szczytu i znowu pingi od 50 do 150 w multiplayerach Sad
I to przy pakiecie 16. Co może być nie tak?
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 06:40)eterek napisał(a): Dodatkowo część ludzi z racji usytuowania mieszkania w bloku/wieżowcu ma utrudniony lub całkowicie niemożliwy odbiór z Chwaszczyna.
Uwierz mi lub nie, ale u mnie wszelkie programy analogowe szumią tak, że trudno odróżnić programy od siebie. Po podłączeniu dekodera DVB-T mam kryształowo czysty obraz, pomimo obniżonego napięcia zasilającego wzmacniacz w antenie siatkowej bez siatki (same "wąsy" i pucha). Tak więc da się odbierać praktycznie na byle czym i byle gdzie.

(2012-02-26, 06:40)eterek napisał(a): Gdy ja zmienię tv na nowy ( dekodera zewnętrznego nie zamierzam kupować)[....]
Dlaczego nie kupić dekodera zewnętrznego? Dziś kosztuje około 70zł, więc koszt żaden, szybko się zwróci.

(2012-02-26, 06:40)eterek napisał(a): [....]i wszystkie MUX-y będą już na chodzie to zrezygnuję z kablówki i zainstaluje antenę, chociaż będzie to utrudniona instalacja.
To już niedługo, do końca maja ma być zasięg w Tczewie na wszystkich trzech multipleksach Smile

(2012-02-26, 17:57)kamilus napisał(a): Obecna jakość łącza Aero2 256kbps czasami nie pozwala nawet na skorzystanie z gtalka.
Zmień komunikator Wink VoIP chodzi na Aero, Skype też, więc inne tym bardziej powinny. Może to wina niestabilnego Play Online? Aero działa bardzo stabilnie w porównaniu z Play, choć wolniej (miałem okazję porównać, bo przez jakiś czas korzystałem zamiennie z Aero).

(2012-02-26, 19:07)Max napisał(a):
(2012-02-26, 18:34)Maxx napisał(a): uważam że nie ma sensu płacić za Internet wolniejszy niz 2Mbps tam gdzie jest zasięg Aero2, przy czym oczywiście nie wykluczam możliwości płacenia za opcje szybsze Smile.
To jest nas już dwóch Smile

Trzech Wink
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 23:05)MacGyver napisał(a): Zmień komunikator Wink VoIP chodzi na Aero, Skype też, więc inne tym bardziej powinny. Może to wina niestabilnego Play Online? Aero działa bardzo stabilnie w porównaniu z Play, choć wolniej (miałem okazję porównać, bo przez jakiś czas korzystałem zamiennie z Aero).
Huh? Na playonline działa, na aero niezbyt. Nie mam zamiaru zmieniać komunikatora - używam go w gmailu i tyle.
Przy 1Mbps da się komfortowo korzystać już z internetu, chociaż dla mnie akurat to nawet i 6Mbps jest katorgą (przyzwyczajenie do 32Mbps w telkabie).

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-27, 01:08)kamilus napisał(a): Przy 1Mbps da się komfortowo korzystać już z internetu, chociaż dla mnie akurat to nawet i 6Mbps jest katorgą (przyzwyczajenie do 32Mbps w telkabie).

To wszystko to kwestia seny i częstotliwości użytkowania. Rzadkie i niezbyt intensywne użytkowanie nie jest warte 69zł, jeśli usługę o połowę wolniejszą można mieć za ZERO zł, dostępną wszędzie Wink

Mi taki układ pasuje: w domu bardzo szybki, a poza domem- wolny, ale bez dodatkowych opłat i ograniczeń transferu.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

1Mbps to jakieś 40zł w telkabie, a nie 69zł. 59zł to kosztuje 16Mbps.

Odpowiedz }
Plusy od

Telkab jednak sprzedaje produkt wiązany i aby mieć 1M trzeba wykupić pakiet niebieski +16 PLN czyli rzeczywisty koszt to 57.69PLN.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-02-26, 23:05)MacGyver napisał(a):
(2012-02-26, 06:40)eterek napisał(a): Gdy ja zmienię tv na nowy ( dekodera zewnętrznego nie zamierzam kupować)[....]
Dlaczego nie kupić dekodera zewnętrznego? Dziś kosztuje około 70zł, więc koszt żaden, szybko się zwróci.

To dekoder będzie więcej wart niż mój telewizor Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.