Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TELKAB -TV cyfrowa

To może Telkab przeprowadzi wymianę dekoderów.Tylko nie na tej zasadzie jak teraz gdzie muszę płacic 39 złotych za wzięcie dekodera.5 pln miesięcznie jest jeszcze do zaakceptowania.

Odpowiedz }
Plusy od

39pln
24x5pln ?

Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Ja Ci irek dam te 39 zł jak będziesz mi tego piątaka co miesiąc przelewać Smile Ktoś jeszcze chętny ?

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-20, 13:44)zefir napisał(a): W telewizji naziemnej w przekazie cyfrowym wszystkie programy są nadawane w MPEG4, tzn. do ich odbioru jest potrzebny dekoder HD/telewizor z DVB-T i MPEG4.

W Telkabie programy m.in. TTV,TV6,ATM są również nadawane w MPEG4 i raczej NIE będą nadawane w jakości SD czyli w MPEG2.

Skąd to wziąłeś?...

Do odbioru telewizji naziemnej nie jest potrzebny dekoder HD, aczkolwiek może być HD.

MPEG2 to nie SD. MPEG4 to nie HD. MPEG z cyferką to sposób kompresji, a nie rozdzielczość nadawanego obrazu. Zarówno programy kompresowane w standardzie MPEG2 jak i MPEG4, mogą występować w jakości SD i HD, choć w przypadku MPEG2 pierwotnie nie przewidywano takiej rozdzielczości.

Tuner MPEG4 DVB-T HD kosztuje 60zł. Jednorazowo. W Carrefourze nieco droższy, bo 99zł.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-21, 12:15)MacGyver napisał(a):
(2012-11-20, 13:44)zefir napisał(a): W telewizji naziemnej w przekazie cyfrowym wszystkie programy są nadawane w MPEG4, tzn. do ich odbioru jest potrzebny dekoder HD/telewizor z DVB-T i MPEG4.

W Telkabie programy m.in. TTV,TV6,ATM są również nadawane w MPEG4 i raczej NIE będą nadawane w jakości SD czyli w MPEG2.

Skąd to wziąłeś?...

Do odbioru telewizji naziemnej nie jest potrzebny dekoder HD, aczkolwiek może być HD.

MPEG2 to nie SD. MPEG4 to nie HD. MPEG z cyferką to sposób kompresji, a nie rozdzielczość nadawanego obrazu. Zarówno programy kompresowane w standardzie MPEG2 jak i MPEG4, mogą występować w jakości SD i HD, choć w przypadku MPEG2 pierwotnie nie przewidywano takiej rozdzielczości.

Tuner MPEG4 DVB-T HD kosztuje 60zł. Jednorazowo. W Carrefourze nieco droższy, bo 99zł.

wziąłem to stąd, że jeszcze nie spotkałem się z programem HD, który byłby nadawany w MPEG2, przynajmniej w Polsce. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-21, 21:53)zefir napisał(a): wziąłem to stąd, że jeszcze nie spotkałem się z programem HD, który byłby nadawany w MPEG2, przynajmniej w Polsce. Smile

A spotkałeś się z programem SD nadawanym w Polsce w standardzie MPEG2?

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-21, 23:46)MacGyver napisał(a):
(2012-11-21, 21:53)zefir napisał(a): wziąłem to stąd, że jeszcze nie spotkałem się z programem HD, który byłby nadawany w MPEG2, przynajmniej w Polsce. Smile

A spotkałeś się z programem SD nadawanym w Polsce w standardzie MPEG2?

na naziemnej wszystko idzie w MPEG4,

To co pisałem wcześniej to był też skrót myślowy, bo rzadko zdarzają się dekodery SD, które mają MPEG4. W większości przypadków dekodery SD posiadają MPEG2, bo i w 'Telkabowym' DVB-C i w DVB-T programy HD są nadawane tylko w MPEG4.

A z kolei na DVB-S jest dużo programów SD nadawanych w MPEG2.

Odpowiedz }
Plusy od

100% programów HD nadawanych w Polsce jest w mpeg4
95% programów SD nadawanych w Polsce jest w mpeg2
tylko część programów SD jest nadawana w mpeg4 (kilka pozycji na satelicie, całe dvb-t).

nie spotkałem się dekoderem dvb-c oraz dvb-s który byłby dekoderem mpeg4 w SD, może i są dekodery dvb-t z mpeg4/sd bez wyjścia hdmi, ale zbytnio nie ma to już sensu, gdyż tvp1 i 2 w dvb-t są już w hd/1080i

Odpowiedz }
Plusy od

Co się stało z TVN HD ? Nie ma go od kilku tygodni - a był.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-22, 12:17)McB napisał(a): Co się stało z TVN HD ? Nie ma go od kilku tygodni - a był.
??
cały czas jest,
nic z nim nie było robione

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-22, 10:33)thewill napisał(a): 100% programów HD nadawanych w Polsce jest w mpeg4
95% programów SD nadawanych w Polsce jest w mpeg2
tylko część programów SD jest nadawana w mpeg4 (kilka pozycji na satelicie, całe dvb-t).

nie spotkałem się dekoderem dvb-c oraz dvb-s który byłby dekoderem mpeg4 w SD, może i są dekodery dvb-t z mpeg4/sd bez wyjścia hdmi, ale zbytnio nie ma to już sensu, gdyż tvp1 i 2 w dvb-t są już w hd/1080i

Nie wnikajmy w satelitę, ponieważ satelita nadaje na cały świat, więc rządzi się własnymi prawami, a my mówimy o typowo rynku polskim.

W Polsce standardowym kodowaniem telewizji cyfrowej jest MPEG4, więc tv naziemna, jak i kablowa (DVB-T i DVP-C) powinny być kodowane w MPEG4, zarówno SD, jak i HD. Rozumie się samo przez się, że dekodery DVB-T standardowo obsługują HD, bo jak obsługują HD, to i SD będzie działać Wink
Większość dekoderów DVB-T posiada wyjście HDMI, ale to nie oznacza, że nie istnieją modele nie wyposażone w takie wyjście. Jest kilka prostych modeli, które posiadają wyłącznie wyjście EURO, a mimo wszystko są w stanie odebrać program HD i po przeskalowaniu pokazać na ekranie starego telewizora kineskopowego, przesyłając sygnał złączem EURO.

Taki jest standard, a jeśli operatorzy TVC przesyłają sobie, do własnych dekoderów, sygnał MPEG2, to bez znaczenia, bo dla odbiorcy końcowego liczy się efekt: obraz i dźwięk w jakiejś-tam-jakości na ekranie telewizora Wink

Odpowiedz }
Plusy od

jak już wspomniałem, czy to dvb-c, dvb-s, dvb-t większość programów nadal jest w mpeg2. mpeg4 z biegiem lat i tak wyprze mpeg2.

a mpeg4 nie jest standardem telewizji cyfrowej, co najwyżej telewizji cyfrowej naziemnej.
kablówki i platformy satelitarne nadal zdecydowaną większość programów mają w mpeg2, tylko wybrane kanały w SD oraz wszystkie w HD są w mpeg4

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-22, 12:17)McB napisał(a): Co się stało z TVN HD ? Nie ma go od kilku tygodni - a był.

Zaktualizuj listę programów, bo niektóre telewizory 'zwariowały' i wyrzuciły TVN HD. Po ponownym zaprogramowaniu powinno wszystko działać.

Zresztą, dlaczego nie zadzwonisz do BOK i nie dowiesz się u źródła?

Awarie TRZEBA zgłaszać (jak nie telefonicznie to mailowo) Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-11-22, 14:00)zefir napisał(a):

Zaktualizuj listę programów, bo niektóre telewizory 'zwariowały' i wyrzuciły TVN HD. Po ponownym zaprogramowaniu powinno wszystko działać.

Zresztą, dlaczego nie zadzwonisz do BOK i nie dowiesz się u źródła?

Awarie TRZEBA zgłaszać (jak nie telefonicznie to mailowo) Smile

Zaktualizowałem i już jest TVN HD. Trochę wioska, że to się tak "samo z siebie zrobiło".

Odpowiedz }
Plusy od

A masz moduł czy STB, nasze STB "takich jaj" nie powinny robić.
Natomiast abonent który otrzymuje moduł, działa na dekoderze wbudowanym w TV, no i tutaj niestety na niektórych tv dzieją się różne cudawianki Big Grin
(jest to jakieś tam ryzyko biorąc moduł)

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.