Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania, porady, sprawy techniczne

baku127 zmobilizował do odpowiedzi

drogi timonie - http://www.efoto.lt/files/focus21.pdf - strona 18ta, drukuj i zrób zdjęcie zgodnie z intrukcją na tej karcie i wstaw je na dobry hosting z zachowanie EXIFu, zostaw linka
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Miał ktoś do czynienia z Sigmą 8-16?
Zastanawiam się nad jakimś ultra szerokim kątem, a te 8 mm robi wrażenie. Tylko czy jest tego warty?

Co innego jest warte uwagi?
Sigma 10-20? Jasna czy ta ciemniejsza?
Tokina 11-16?
Nikkor 10-24?
A może Samyang 10mm ze światłem 2.8?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Jak chcesz pobawić się ciemniejszą sigmą 10-20 to zapraszam.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja kiedy stałem przed takim wyborem, tylko że w systemie Canona, to wybrałem jaśniejszą Sigmę, godnym rywalem była jeszcze wspomniana przez Ciebie Tokina, ale przegrała gorszą pracą pod światło.

Odpowiedz }
Plusy od

Sigma zdecydowanie ta jaśniejsza. Jakość obrazu jest podobna w jednej i drugiej wersji, jednak do mnie przemawia stała przesłona w całym zakresie ogniskowych.

Tokina ma poważne problemy w pracy pod światło, a Nikon zdecydowanie przesadza z cenami nie oferując w zamian nic więcej ponadto co oferują konkurenci.
Za cenę Nikkora możesz zakupić Sigmę razem z profesjonalnym polarem w wersji "slim".

Odpowiedz }
Plusy od

A ta 8-16?
Te f/3,5 w jaśniejszej Sigmie na pewno jest plusem, ale czy przy takich ogniskowych to ma znaczenie? Zwłaszcza, że i tak się ich używa na hiperfokalnej.
Za to te dwa milimetry różnicy na krótszym końcu, to jest to, dla czego się kupuje ultra wide.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

A może kup Gopro 4 będziesz miał pro kamerę na szmatę i 170° zakresu.

Odpowiedz }
Plusy od

Mam już fisza, który ma 180°, tyle że jeszcze muszę wykombinować jakieś mocowanie lustra.Wink

Szerokiego kąta chcę mieć prostolinijnego.

Odpowiedz }
Plusy od

A co to za fisz i o jakim mocowaniu mówisz?

Odpowiedz }
Plusy od

Ciamciang 8mmSmile
A mocowanie kiedyś widziałem w necie takie fajne. Gościu miał kask płaski na górze i do niego chyba na śrubie statywowej przymocowaną lustrzankę. Wyglądało trochę komicznie, ale chyba wygodniejsze niż to, co ja raz wykombinowałem: owinąłem pasek wokół szyi i aparat miałem pod brodą. Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Kumpel skacze tak.
Mogę go zapytać jak chcesz:
[Obrazek: 10473384_756788047718351_904180105577880...e=55E18DC9]

Odpowiedz }
Plusy od

No dokładnie, coś w tym stylu. Spytaj, jak możesz.
Co to to obok Canona? Do 3D, jak te GoPro?

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego co pamiętam to eos 7d, po lewej jakaś kamera
a na dole dwa gopro (chyba 2) do filmów 3d
https://www.youtube.com/user/SkyCamTeam/videos

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-04-19, 21:53)geo napisał(a): Z tego co pamiętam to eos 7d, po lewej jakaś kamera
a na dole dwa gopro (chyba 2) do filmów 3d
https://www.youtube.com/user/SkyCamTeam/videos

a czy ten wskaźnik wysokości nie sugeruje,że już powinien być otwarty spadochron    Big Grin , ciężki ten kask musi być... Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem :-) nie znam się na spadakach. Nie potrafię zrozumieć jak można opuszczać sprawny samolot ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.