Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca na Wakacje

W tym wieku lepiej mieć wakacje, jeszcze zdążycie się napracować

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na 100% wolne wakacje. Jest to okazja, żeby odłożyć trochę grosza i bardzo dobrze rozumiem szukających pracy dorywczej.
Psy szczekają, karawana idzie dalej.

Odpowiedz }
Plusy od

Siedzenie w domu 2 miesiące jest nudne a po 2 przyda się trochę kasy, bo po wakacjach mój chrześniak ma roczek i nie chciałabym wyciągać od rodziców pieniędzy, tylko sama sobie zapracować na prezent dla malucha Wink

Odpowiedz }
Plusy od

2 miesiące wolnego nudne? Oj, jeszcze kiedyś Cię te słowa zabolą. Smile

A tak serio... niestety nie doradzę w szukaniu, bo nie moja działka, ale jak najbardziej popieram celowość działania - przyda Ci się takie doświadczenie, szczególnie jeżeli w tym kierunku się kształcisz. Powodzenia.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-06, 14:51)kamilus napisał(a): Nasze tczewskie pizzerie, restauracje i bary często przyjmują ludzi bez wykształcenia kierunkowego i bez doświadczenia. Nie mówię tu o Hacjendzie, Przystani czy 4pr (...) Większy pieniądz to oczywiście praca nad morzem, ale tam już ciężej się załapać, no i nie każdy może dojeżdżać o 4 rano.

nie no nie odpuszczę Big Grin Hacjenda OK, ale Przystań? tylko jedna z barmanek jest z wykształcenia powiązana z gastronomią, reszta nic. 4pr? jeśli chodzi o 'kelnerkę' to nie wiem, ale z tego co widziałem, to raczej wątpię, chyba, że miała głęboko przedmioty zawodowe i praktykę... Wink

co do pracy nad morzem, to wcale nie jest ciężko się załapać, a jeśli chodzi o kurorty typu Jurata, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Władysławowo itp., to raczej większość 'lokali' zapewnia noclegi swoim sezonowym pracownikom, niektórzy właściciele też całodzienne wyżywienie.
poszukaj pracy na trójmiasto.pl, bo w Tczewie jest straszny piach w tej branży, jedynie Hacjenda zasługuje na jakieś uznanie, bo płacą jakieś tam pieniądze i przychodzi inna kategoria gości niż np. do Risto czy 4pr, więc i napiwki są na porządku dziennym, a nie wyjątkowo.

Ja pracuję w Sopocie i dojeżdżam za każdym razem, poprzedni cały sezon przetrwałem, w tym już zdecydowałem się szukać lokum w pobliżu hotelu, bo wyliczyłem, że miesięcznie tracę jakieś 80h na dojazdy :/

btw. przesrane mają te 'świeże' roczniki w ZSE z tymi praktykami, bo dopiero po 3 klasie tak naprawdę możecie się gdzieś załapać - pamiętaj, najlepsze znajomości zostają po praktykach - ja wróciłem po 2 latach do miejsca gdzie miałem praktykę i zaraz potem pracowałem w sezonie. Też kończyłem ZSE.

Bez doświadczenia raczej nie masz dużych szans na znalezienie pracy w dobrym lokalu, bo wszyscy patrzą raczej na miejsca gdzie pracowałaś wcześniej. Szkoda, że nie masz żadnego doświadczenia, bo może bym załatwił w Sopocie coś. Sama obsługa konsumenta to za mało niestety.

pozdro i powodzenia w szukaniu pracy Smile
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia.

Odpowiedz }
Plusy od

Jest teraz coraz więcej ogłoszeń na prace sezonową przeważnie Jastrzebia Góra ale również proponują zakwaterowanie,np.anonse praca Pomorskie lub gratka praca pomorskie jest tego tam coraz więcej , powodzenia w szukaniu pracy , pozdrawiam Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-06, 22:06)szefu napisał(a): Hacjenda OK
Jak zwykle nie zrozumiałeś posta. Ja dla przykładu znam co najmniej dwie kelnerki, które pracowały tam mimo braku wykształcenia (za to z doświadczeniem). Czy to świadczy, że te w Przystani muszą być gorsze?

Cytat:4pr? jeśli chodzi o 'kelnerkę' to nie wiem, ale z tego co widziałem, to raczej wątpię, chyba, że miała głęboko przedmioty zawodowe i praktykę
Obie mają wykształcenie. Jedna podchodzi do pracy dość luźno i jak widzi szczeniaka to się przed nim przecież nie będzie płaszczyć. Tak samo przed grupką luzaków. Myślisz, że źle Cię oceniła? IMO to właśnie jesteś takim luzakiem i to pewnie widać.

Cytat:Risto czy 4pr, więc i napiwki są na porządku dziennym, a nie wyjątkowo
Że tak powiem - gówno wiesz. Nawet nie ma co porównywać Risto Karaoke Kanion Show do 4pr. Widać nie masz pojęcia jaka klientela przesiaduje w 4pr - napiwki tu też są raczej standardem.
Risto niestety jest już spaczone nieodpowiednimi konsumentami i nowi ludzie tam nawet nie chcą wchodzić, bo lokal kojarzy się niestety z pijusami od karaoke. Szkoda mi trochę właściciela, bo sporo włożył w to, aby od karaoke się odciąć, a wyszło jak widać.

Do autora tematu: nie daj się tylko naciągnąć na "pracę kelnerki we Włoszech/Grecji/Niemczech/UK/Hiszpani/(jakikolwiek zachodni kraj)" przez dalszych znajomych, znajomych znajomych czy też ogłoszenia. Zwykle jest to scam, po którym młode szparki już takimi szparkami nie są.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

ok, gówno wiem, nic nie wiem Big Grin

spoko, jestem luzakiem, ale jak widzę 'kelnerkę' niosącą dwie szklanki w łapie - w dodatku trzymając je w nieodpowiednim miejscu to ciężko nazwać mi taką osobę doświadczoną - nieważne, bo to nie o tym temat.

co do tipów - w Sopocie dziewczyny zarabiają po 6zł na godzinę albo i mniej, ale z tipów wyciągają tyle, co dwie wypłaty, więc Tczew - Sopot, to też słabe porównanie raczej.

Do autorki: naprawdę jeśli chcesz się czegoś nauczyć, rozwinąć, potem zabłysnąć w szkole, to raczej nie wybieraj pierwszego lepszego syfu czy jakiejś lodziarni z goframi Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-06, 23:43)szefu napisał(a): co do tipów - w Sopocie dziewczyny zarabiają po 6zł na godzinę albo i mniej, ale z tipów wyciągają tyle, co dwie wypłaty, więc Tczew - Sopot, to też słabe porównanie raczej.
ale ale - napisałeś:

Cytat:Hacjenda zasługuje na jakieś uznanie, bo płacą jakieś tam pieniądze i przychodzi inna kategoria gości niż np. do Risto czy 4pr, więc i napiwki są na porządku dziennym, a nie wyjątkowo

A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

a w transporcie/spedycji/logistyce/dystrybucji dałoby radę coś znaleźć na wakacje? Wink

Odpowiedz }
Plusy od

ta, jako rozwoziciel pizzy Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

spoko nie było pytania Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Ja doskonale wiem, że aby pracować jako kelner nie trzeba mieć ani wykształcenia, ani doświadczenia w tym kierunku ;D No i wiem też, że to jednak nie jest zajęcie dla mnie Smile xyzzz - skoro tutaj nikt nic nie wie na ten temat pozostaje przejść się po lokalach. Może akurat uda Ci się gdzieś coś znaleźć Wink Millenium ma sporo lokali plus ten sezonowy więc tam myślę są spore szanse. A przynajmniej w czasie kiedy na bulwarze nad Wisłą będą odbywać się różne imprezy. Wszystkie (albo prawie Tongue ) lokale masz u mnie w podpisie Wink Tongue
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Na pewno w maku przyjmują młodocianych, sama tam pracowałam kiedyś

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.