Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tym PKP?

Dżola napisał(a):No, ale już za rok w 15 minut do Gdańska :lol:

Bez zatrzymań jakichkolwiek (łącznie z tym w Tczewie i Gdańsku Tongue )

Odpowiedz }
Plusy od

Słyszałem, że zepsuł się pociąg dwuskładowy, a ten zatrzymany był jednoskładowy :]

A przy okazji pozdrawiam ludzi z autobusu nr 19, który dwa razy był na dworcu (przed godz. 18 ) i za każdym razem mi uciekał....

Odpowiedz }
Plusy od

Glanc napisał(a):Słyszałem, że zepsuł się pociąg dwuskładowy, a ten zatrzymany był jednoskładowy :]
Dokładnie... Czyli trzy składy musiały zmieścić się w jednym. Ciekawie, oj ciekawie było. Wink Tylko nie wiem czemu biletów nie sprawdzali... Big Grin

Glanc napisał(a):A przy okazji pozdrawiam ludzi z autobusu nr 19, który dwa razy był na dworcu (przed godz. 18 ) i za każdym razem mi uciekał....
Ale o co chodzi? Wink Czarna dziura jakaś czy co? 19 to i ja jechałem, ale o 19:49. Może to ta sama? Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem o co chodzi, ale autobus odjechał minutę przed czasem podanym w rozkładzie (jak ludzie zaczęli się wysypywać z dworca PKP), a później ten sam pojazd wyjechał od strony "okrąglaka" - pełen pasażerów, nie zatrzymał się na przystanku. Wyglądało na to, że kierowcy się pomyliło i skręcił w lewo.

Odpowiedz }
Plusy od

no dzisiaj sukces. :twisted:
pociąg spóźnił się jedyne 5 min. z odjazdem.
Na stacji końcowej przyjechał z dodatkowym 10 min. spóźnieniem.

Kocham pkp :twisted:

ps. niech ktos rozwinie skrót pkp, ale ten oddający jakość świadczonych usług.

Odpowiedz }
Plusy od

Pocoś Kut*sie Przyjechał...
Psy szczekają, karawana idzie dalej.

Odpowiedz }
Plusy od

PKP = Pieknie Ku... Pieknie... Smile
pieniądze szczęścia nie dają...szczęście daje ich wydawanie... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

- Ponadprzeciętna Kultura Podróżowania

- (kolejna) Pomyłka Któregoś (z) Prawomocnych

- Przechodzenie Katorgi Podróżowania

- Powolne Katowanie Pasażera

- Płać - Kupuj - Płacz

[Obrazek: z5616068G.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

no i zaczyna się dziać to czego się obawiałem
Cytat:SKM ma nowego prezesa
Michał Tusk
2009-06-01, ostatnia aktualizacja 2009-06-01 20:23

Rada nadzorcza Szybkiej Kolei Miejskiej zakończyła wczoraj konkurs na stanowisko prezesa SKM. Z informacji "Gazety" wynika, że dotychczasowego prezesa Andrzeja Osipowa zastąpi Maciej Lignowski.

Zarówno sam konkurs, jak i procedura wyboru prezesa, związana z końcem kadencji obecnego, była bardzo tajemnicza. - Dostałem informację jeszcze przed konkursem, że nie powinienem w nim startować, bo i tak nie mam szans - mówi Andrzej Osipów, dotychczasowy szef firmy. - Zaproponowano mi nawet "na pocieszenie" stanowisko pełnomocnika zarządu ds. inwestycji, ale mam swoją godność więc odmówiłem i zapowiedziałem udział w konkursie.

Oprócz Osipowa, do konkursu stanęło trzech kandydatów, w tym Maciej Lignowski, dotychczasowy członek zarządu SKM i Władysław Reducha, dawny pracownik SKM, obecnie zatrudniony w PKP Cargo. Pierwszy był faworytem właściciela większościowego udziału w SKM, czyli reprezentowanego przez PKP SA skarbu państwa, a drugi województwa i miasta Gdańska. Ponieważ niebawem właścicielem SKM mają zostać samorządy, wybór Reduchy miał być oczywisty. Okazało się jednak, że faworyt samorządów jest w sporze sądowym z SKM - walczy o wynagrodzenie za jeden z pomysłów usprawniających funkcjonowanie firmy. Wybór padł więc na Lignowskiego, którego ostatecznie poparł także Urząd Marszałkowski, choć nowy prezes bywał sceptyczny wobec wizji SKM prezentowanej przez samorząd. Sam Lignowski nie chce komentować nieoficjalnych wyników konkursu. - Kadencja prezesa się skończyła, normalną rzeczą był więc konkurs - mówi wicemarszałek Mieczysław Struk. - Bez względu na osobę prezesa jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować swoje plany dotyczące przemian w SKM.

Chodzi m.in. o bramki biletowe czy ograniczenie kursowania SKM do rejonu Trójmiasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Odpowiedz }
Plusy od

Może to będzie dla wielu szokujące, ale SKM to kolej miejska, a nie pociąg parę razy do Tczewa i trochę więcej do Słupska.

Bramki na peronach - hmm.... a co będzie na odcinku Rumia - Wejherowo? Przecież tam nie ma wydzielonych torów SKM.... .

P.S. Jeśli do Tczewa w zamian za SKM pojedzie więcej pociągów PR to jestem za.

Odpowiedz }
Plusy od

oby nie zrezygnowali ze wspólnych biletów miesięcznych :/

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego raczej nie zrezygnują, chyba, że SKM zostanie wyłączona całkowicie ze struktur PKP.

Odpowiedz }
Plusy od

staromieszczanin napisał(a):Jeśli do Tczewa w zamian za SKM pojedzie więcej pociągów PR to jestem za.
Ja nie będe za.
PKP przewoziło mnie za ok 170zł zł miesięcznie, SKM za to samo kasuje mnie ok 79zł na miesiąc.

Odpowiedz }
Plusy od

Jeżeli pasują Ci SKM to rozumiem Twoją stronę, natomiast jak ja każdego dnia o innej porze jeżdzę to już nie jest tak kolorowo. Najlepsze są godzinne, czasem nawet półwtorej godzinne przerwy w kursowaniu pociągów ;/

Odpowiedz }
Plusy od

Na Pomorzu zamiast dwóch oddzielnych spółek powinno powstać coś na kształt Kolei Mazowieckich - Koleje Pomorskie. Po co nam dwie spółki kolejowe? To co jest np w aglomeracji Warszawskiej - istnienie i SKM i KM i WKD jest ciężką paranoją. Gorzej jest tylko w Kujawsko-Pomorskim, gdzie dwie firmy konkurują ze sobą, a wcale pasażerowie na tym nie zyskują (np zamknięcie wszelkich kas na odcinku Malbork - Grudziądz, słaba baza taborowa, brak bezpośrednich połączeń, np Brodnicy z Bydgoszczą).

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.