Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tym PKP?

ProxX też mnie te dziury w kursowaniu denerwowały jak studiowałem :wink:
Nie chce być skazany na PKP. Tylko nie wiem dlaczego SKM potrafi na tym samym odcinku przewieźć mnie taniej w porównaniu do PKP (nie licząc zniżki "załatwionej" przez mój zakład-37%)

Odpowiedz }
Plusy od

geo napisał(a):ProxX też mnie te dziury w kursowaniu denerwowały jak studiowałem :wink:
Nie chce być skazany na PKP. Tylko nie wiem dlaczego SKM potrafi na tym samym odcinku przewieźć mnie taniej w porównaniu do PKP (nie licząc zniżki "załatwionej" przez mój zakład-37%)

Mam dla Ciebie złą informację - PKP jest udziałowcem SKM.

Szczerze nie rozumiem, dlaczego wszyscy nadal w Tczewie zachwycają się SKM-ką - przecież jedzie wolniej, rzadziej do Tczewa i tabor jest w dużo gorszym stanie, niż ten z PR-u. Może cena jest trochę lepsza, ale nie do końca. Jak ktoś np jeździ na bilecie strefowym to zapłaci 4,50 zł w jedną stronę jadąc gdziekolwiek do Trójmiasta.

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:Data dodania: 2009-06-18 12:23:35
Cięcia w harmonogramie

Do Ministerstwa Infrastruktury trafił już zweryfikowany harmonogram prac PKP PLK na lata 2009-20013. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik", okrojone zostaną niemal wszystkie projekty przewidziane do współfinansowania w ramach unijnego POIiŚ.

Jak wskazuje gazeta, prawdopodobnie nie będzie pieniędzy z UE na modernizacje odcinków: Tczew - Gdynia, Rzeszów - Medyka, Radom - Kielce, Katowice Czechowice Dziedzice - Zebrzydowice. "Prawdopodobnie nie zostanie też zbudowana linia kolejowa z lotniska w Pyrzowicach do Katowic. Zagrożona jest nawet sztandarowa trasa E-65 z Warszawy do Gdańska" - czytamy w "Dzienniku". Nieoficjalnie wiadomo, że okrojone mogą zostać też inne inwestycje, ale na razie PKP PLK nie podaje jakie.

Powód cięć? - Najogólniej chodzi o znaczny wzrost kosztów materiałów i usług w porównaniu z okresem ich szacowania oraz o rozszerzenie zakresu rzeczowego inwestycji w trakcie dokonywania uzgodnień lokalizacyjnych - tłumaczy "Dziennikowi" rzecznik PKP PLK, Krzysztof Łańcucki. Początkowo zarządca infrastruktury szacował, że będzie potrzebował 27 mld zł. Później okazało się, że konieczne będzie co najmniej 56 mld zł.

Zdaniem Adriana Furgalskiego z ZDG TOR, zagrożona może być nawet połowa projektów. Jak twierdzi, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska może "wyrzucić hurtem kolejowe inwestycje w obawie o całkowitą utratę środków unijnych zarezerwowanych do sfinansowania w ramach unijnego programu. W ich miejsce wstawi natomiast znacznie bardziej zaawansowane projekty z innych dziedzin" - czytamy w "Dzienniku".

plus
http://www.dziennik.pl/gospodarka/articl...osza_.html

Odpowiedz }
Plusy od

A ktoś wie co z tym przetargiem na centrum komunikacyjne? Ciągle odwlekają terminy. Miało być w ubiegłym roku, potem na początku tego, potem w maju, już jest koniec czerwca i dalej cisza...
Roniacz pozdrawia Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Jesli skmka ma gorszy tabor od PKP to ja jestem ksiedzem mlynskim... rzadko jezdze pociagami to prawda, ale ilekroc jade (1-2 na miesiac) to skmka ma 100% lepszy tabor niz pkp, wagony odmalowane, siedzenia czyste,nowe. Nie ma wogole co porownywac taboru bo skmka wygrywa w przedbiegach albo mam szczescie
Exclamation

Odpowiedz }
Plusy od

no niby tej kasy brak, a dzis zamkneli pierwszy i drugi peron:>
na pierwszym robia dziury, na drugim stoi ciezarowka na ktora laduja rozbierana wiate:>
pieniądze szczęścia nie dają...szczęście daje ich wydawanie... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Oby zdążyli dużo zacząć bo jak PKP rozwiąże umowę z wykonawcą to rozkopany dworzec zostanie ukończony ...

Odpowiedz }
Plusy od

bez zmian w komunikacji regionalnej PKP, Arriva i miejskiej SKM w pomorskim w latach 2009-2015

Artykuł na stronie rynek-kolejowy.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Roniacz napisał(a):A ktoś wie co z tym przetargiem na centrum komunikacyjne? Ciągle odwlekają terminy. Miało być w ubiegłym roku, potem na początku tego, potem w maju, już jest koniec czerwca i dalej cisza...

Chodzi Ci o ten przydworcowy węzeł?
Podobno jakoś na przełomie czerwca i lipca miał być ogłoszony konkurs czy przetarg. Jakoś w maju byłem w Urzędzie Miasta pytać o ten węzeł, bo zbierałem materiały do pracy, ale w Wydziale inwestycji pan inżynier nie mógł nic zdradzić i w ogóle "co pan tu robi?", a Wydziale rozwoju miasta dostałem jakieś ulotki promocyjne i też mi powiedzieli, że za bardzo nie wiedzą, co mogą przekazywać i że właśnie ma być ten konkurs.
Koniec końców, więcej znalazłem w Panoramie Miasta niż w samym urzędzie.

---
A tak w ogóle, wyobrażacie sobie jak już nam się uda to Euro2012 zorganizować i taki turysta przyleci sobie do Warszawy, a potem będzie chciał pojechać do Gdańska?
Wybierze pewnie coś z Intercity, ale na miejscu co?
IC, PR, SKM, może się trafi Słoneczny z KM, do tego komunikacja miejska i na wszystko osobny bilet. Pewnie, jest MZKZG, ale potrzebna jest szersza intergracja. Jakiś bilet regionalny czy cóś. Podzielić region na strefy, zrobić wspólny bilet. Da się zrobić, ale trzeba się dogadać.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, o ten właśnie przydworcowy węzeł mi chodzi :wink:
Roniacz pozdrawia Wink

Odpowiedz }
Plusy od

propo euro, na pewno bede organizowane jakies autobusy na meczeWink
no i bedzie przeciez nowa trasa skm na stadionSmile
pieniądze szczęścia nie dają...szczęście daje ich wydawanie... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Pewnie tak, ale oprócz meczu może na ten przykład chciałby do Sopotu zrobić wypad albo co.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Co do MZKZG to prawdopodobnie przestanie istnieć po tym jak Gdańsk się z niego wycofa, bo zaniża to mu zdolność kredytową o jakieś 100 mln zł.

Linia SKM do Nowego Portu nie będzie reaktywowana na Euro 2012. info

Jest szansa, że do 2012 SKM zostanie całkowicie sprywatyzowana, zapewne większość udziałów poza w. pomorskim będzie miało Trójmiasto, więc można się spodziewać, że będzie jakiś wspólny bilet, tak jak chociaż by niedawne ujednolicenie taryf w Gdańsku i Gdyni. info
Stadion na euro zostanie w całości obsłużony przez tramwaje, dodatkowo autobusy.

Odpowiedz }
Plusy od

Ujednolicenie taryf w całym trójmieście - o zgrozo. To się wiąże jedynie z podwyżką cen biletów. Do tego trudno mi jest wyobrazić sobie, jak połączyć system Gdyński i Gdański w jeden. Gdański opiera się na krótkich trasach autobusowych z przesiadką na tramwaj (oprócz nielicznych wyjątków), a gdyński na długich trasach bezprzesiadkowych, dzięki czemu z większości dzielnic można dostać się do innych bez przesiadki (oczywiście są wyjątki od reguły). Do tego dochodzi jeszcze Wejherowo, z osobną taryfą i tak na przykładowej trasie Rumia - Wejherowo mamy trzech przewoźników - SKM, MZK Wejherowo i ZKM Gdynia ze swoją pośpieszną J-ką.

A co do możliwości upadku MZKZG to jest to dosyć prawdopodobne. SKM dla Gdańska większego znaczenia raczej nie ma, przebiega przez mały fragment miasta i ma średnią częstotliwość jak na kolej miejską. Tramwaje jeżdżą częściej i są tańsze - przejazd kosztuje 2,50 zł., gdzie na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Żabianka w SKM-ce zapłaci się 3,10 zł. Oczywiście SKM jedzie szybciej, ale komfort podróży pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrze powiedziane - pozostawia wiele do życzenia Smile
Częstotliwość jest OK. Jeżdżą co 7 min. (od 6:00 do 20:00) bo na większą częstotliwość nie pozawala na to stacja końcowa Gdańsk Główny. Jakby SKM dla Gdańska nie miało znaczenia to by ich co chwilę nie dokapitalizowywali. Przecież chcą wspólnie zbudować stację Gdańsk Śródmieście.

Co do ujednolicenia to jakoś dało radę. Co prawda w Gdyni podrożały jednorazowe o 50gr, w Gdańsku staniały o 50gr. Jedyny minus to, że nie ma już biletów miesięcznych trasowanych (np. na 6 czy 12 przystanków), tylko same sieciowe na całe miasto.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.