Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telkab, Vectra czy Internetia? (było: InterBit)

W najbliższym czasie będę się przeprowadzał i czeka mnie przeniesienie umów na nowy adres lub podpisanie nowych. Co do telewizji kablowej w sumie już podjąłem decyzję - wybrałem Telkab, z racji, że ma ciekawszą i tańszą ofertę pakietów z małą ilością programów (12 programów zdecydowanie mi wystarczy).
Zastanawiam się natomiast co do internetu. Czy przenieść moją dotychczasową umowę z InterBitem (60 zł m-cznie) czy może zdecydować się na jakiegoś innego operatora? Co myślicie o internecie z Telkabu (41,49 zł za 512 Kb)? Ktoś z was korzysta z tej opcji? Czy lepiej pozostać przy dotychczasowej ofercie z InterBitu?
A może Vectra?

Czy jest w Tczewie jeszcze jakiś inny operator poza Telkabem, Vectrą i InterBitem?

Odpowiedz }
Plusy od

w tej cenie nie opłaci Ci się bardziej netia?
obcują tu obcy wyobcowani ludzie

w przyspieszone tryby życia wchodzę, ja piechotą nie chodzę

brzuchem do góry, dzień, który był ponury jest non stop kolor jak kolorowe mury

Odpowiedz }
Plusy od

A jakie ceny w Netii i jakie prędkości?

W sumie wolałbym jakiegoś operatora po kablu tv albo sieciowym - w pokoju przy komputerze będę miał gniazdko tv i sieciowe, gniazdko telefoniczne w przedpokoju, a nie chcę za bardzo ciągać drutów po mieszkaniu. :wink:

Odpowiedz }
Plusy od

chyba nikt juz nie ma mniej niz 1mb
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

http://tczew.net.pl/_img/cennik.png - w ofercie Telkabu jest 512 Kb :wink:
Nie wiem natomiast jaką mam aktualnie przepustowość z InterBitu - na stronie jest informacja, że podniesiona do 4 Mb, ale to dotyczy chyba tylko nowych umów.
Swoją drogą, 512 Kb powinno mi wystarczyć - internetu używam do poczty, gg i przeglądania stron. Niczego nie ściągam, zwłaszcza muzyki i filmów - kupuję w sklepie. :wink:
Jestem tylko ciekawy jak z awaryjnością w Telkabie? Czy jakoś w miarę działa sieć czy zdarzają się często jakieś awarie i problemy?

Odpowiedz }
Plusy od

http://www.ib.tcz.pl/index.php?id=cennik - Interbit stał się drogi,

Vectra ma podobny cennik do Telkabu, tylko różnice w cenie wynikają z przepustowości. Jeżeli mało ściągasz a Internet służy Ci głównie do przeglądania stron internetowych to opcja 512 będzie dla Ciebie wystarczająca. Do tego dochodzi nocny pakiet zarówno w Telkabie jak i w Vectrze - korzystniej wygląda w Telkabie. Zawsze można zwiększyć pakiet jeżeli uznasz, że to za mało. Tutaj dobrą opcją i chyba najbardziej optymalną jest 1,5 mb (w nocy 6 mb) stosowana przez większość użytkowników Smile

Jako użytkownik Telkabu nie narzekam na awaryjność, rzadko w godzinach pracy coś tam przez chwile porobią, ale wszystko w granicach rozsądku. Większe awarie są rzadkością i wynikają raczej z przyczyn niezależnych od firmy, chociaż wiadomo, że sprzęt to tylko sprzęt i zawsze coś się może wydarzyć. Póki co jest wszystko w jak najlepszym porządku. Nie wiem natomiast jak to wygląda w Vectrze.

Odpowiedz }
Plusy od

ProxX napisał(a):http://www.ib.tcz.pl/index.php?id=cennik - Interbit stał się drogi,
Wiem, wiem - tylko, że ja jestem aktualnie ich klientem i jeśli przeniosę umowę na nowy adres to warunki się nie zmieniają (60 zł m-cznie). Płacę tylko 50 zł za przepisanie umowy.
Nie wiem tylko czy warto ryzykować i zmieniać na Telkab. 18,51 zł taniej niż w InterBicie, ale dotychczas nie narzekałem i jestem zadowolony z ich usług...

ProxX napisał(a):Do tego dochodzi nocny pakiet zarówno w Telkabie jak i w Vectrze - korzystniej wygląda w Telkabie.
Jak pisałem już wcześniej, wystarczy mi pakiet tv 12 programów (żółty). A na stronie Telkabu, co do nocnych pakietów, jest informacja:
Oferta dla posiadaczy pakietu zielonego-pełnego P4 i niebieskiego P2.
Więc pewnie mnie by nie dotyczyły nocne pakiety. Ciekawe tylko jak to jest w praktyce. Może ktoś ma pakiet żółty i w nocy cieszy się większą przepustowowścią? :wink:

ProxX napisał(a):chociaż wiadomo, że sprzęt to tylko sprzęt i zawsze coś się może wydarzyć
No właśnie, a jeszcze takie pytanie techniczne:
Załóżmy, że decyduję się na Telkab. W mieszkaniu mam 2 gniazdka tv, w jednym i w drugim pokoju, no i pociągnięte kabelki. Czy jest możliwość, że kabelek do tv będzie szedł z jednego gniazdka w pokoju, w którym stoi telewizor, a kabelek do internetu i do tego modemu z drugiego gniazdka, w drugim pokoju? Czy może tv+net musi być razem z tego samego gniazdka i nie da się tego rozdzielić?

Odpowiedz }
Plusy od

Jeśli oba gniazdka są montowane przez telkab to zdaje mi się że i w jednym i w drugim może być internet o ile są one podłączone.

Odpowiedz }
Plusy od

W każdym gniazdku montowanym przez Telkab są 2 wyjścia. W momencie podłączenia Internetu, tzn podłączenia modemu skonfigurowaniu kompa to nie ma znaczenia w którym gniazdku będziesz miał podłączony modem. Zarówno jeden i drugi powinien spokojnie pracować.

Co do tych pakietów to trzeba niestety posiadać jeden z nich aby móc podłączyć Internet. Czyli byś musiał zmienić na niebieski. Podobno jest to jakiś wymóg technologiczny aby mógł iść sygnał Internetu w gniazdku - nie wiem natomiast ile w tym prawdy Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Jeżeli wyprowadzasz się poza bloki suchostrzyg to interbit nie ma najmniejszego sensu (technologia wifi). Co do awaryjności. W momencie gdy w Telkabie awaria trwa więcej niż 2 godziny lub pojawiają sie jakieś przerwy 2 dni z rzędu to złośliwi powiadają "prawie jak w interbicie" Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Awaryjność - cóż w Telkabie niestety też się zdarza co prawda nie miałem jeszcze sytuacji aby po zgłoszeniu usterka dalej występowała.

Co do pakietów i konkretu z gniazdkami zadzwoń do Telkabu

Jak dla mnie na korzyść Telkabu przemówił fakt, że nie trzeba płacić za dodatkowy komp jak to mam miejsce w Interbicie. Co do prędkości to też maja kiepską (Osiedle Suchostrzygi)

Ogólnie to raz zdarzyło mi się zgłaszać usterkę do Interbitu - tragedia i tyle powiem

Odpowiedz }
Plusy od

Do dzielenia to nie ma co porównywać.
W IB za 10zł więcej masz dodatkowe łącze, więc nie ma dzielenia jak w Telkabie jednego pasma.
Co do awaryjności i działania - mieszkam na kasztanowej i od dawien dawna nie było żadnej przerwy w działaniu.

Odpowiedz }
Plusy od

fenix napisał(a):Jeśli oba gniazdka są montowane przez telkab to zdaje mi się że i w jednym i w drugim może być internet o ile są one podłączone.
Jest to nowe mieszkanie z położoną pod tynkiem instalacją sieciową i telewizyjną, w każdym pokoju gniazdko. Więc Telkab musiałby się podłączyć do skrzynki na korytarzu, nie chcę żeby mi wiercili i ciągnęli dodatkowe kable w mieszkaniu.

ProxX napisał(a):Co do tych pakietów to trzeba niestety posiadać jeden z nich aby móc podłączyć Internet. Czyli byś musiał zmienić na niebieski. Podobno jest to jakiś wymóg technologiczny aby mógł iść sygnał Internetu w gniazdku - nie wiem natomiast ile w tym prawdy Smile
Czy aby na pewno? :wink: Internet z Telkabu można chyba mieć nawet i przy pakiecie socjalnym (4 programy). A z tym pakietem zielonym i niebieskim to chyba chodzi o to, że przy tych pakietach obowiązuje dodatkowo taryfa nocna 2x-4x.

kamilus napisał(a):Jeżeli wyprowadzasz się poza bloki suchostrzyg to interbit nie ma najmniejszego sensu (technologia wifi).
Z Suchostrzyg na Suchostrzygi, a dokładniej na Jurgo. :wink: Więc z InterBitem nie powinno być raczej problemu.

kamilus napisał(a):Co do awaryjności. W momencie gdy w Telkabie awaria trwa więcej niż 2 godziny lub pojawiają sie jakieś przerwy 2 dni z rzędu to złośliwi powiadają "prawie jak w interbicie" :wink:
Z usług InterBitu korzystam od ponad 3 lat i chyba jedna poważna awaria w tym czasie się zdarzyła, a chwilowych przerw raczej nigdy nie miałem.

Memory napisał(a):Co do pakietów i konkretu z gniazdkami zadzwoń do Telkabu
Dzwoniłem i byłem osobiście. W związu z tym, że jeszcze do końca nie wiadomo czy w moim bloku będzie możliwość podłączenia tv/netu z Telkabu, żadnych innych informacji nie uzyskałem - czy to na temat oferty, czy pakietów lub gniazdek. Bo jeszcze nie wiadomo. :wink:

Odpowiedz }
Plusy od

Może zmienili już coś z pakietami. Kiedyś wymagany był pełen pakiet, później te 2 najdroższe. Może teraz już jest inaczej.

W Telkabie poważnych awarii chyba też nie było. Jak już to z przyczyn niezależnych np braku prądu.

Przekalkuluj czy jest możliwość i czy będzie Ci się opłacało. Jedyne co można porównywać to transfery i ceny. Wybierz to co będzie najlepsze i najbardziej dogodne dla Ciebie. Jest przecież w każdej firmie ekipa techniczna która w razie problemów naprawia usterki Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Chrystofor napisał(a):Jest to nowe mieszkanie z położoną pod tynkiem instalacją sieciową i telewizyjną, w każdym pokoju gniazdko. Więc Telkab musiałby się podłączyć do skrzynki na korytarzu, nie chcę żeby mi wiercili i ciągnęli dodatkowe kable w mieszkaniu.

Jeśli ta instalacja należy do telkabu po poprzednim właścicielu to nie ma problemu ale jeśli nie to już jest inny problem który rozwiązać można tylko kontaktując się z właściwym podmiotem.

Co do interbitu kiedyś było dużo awarii, teraz podobni jest ok niektóre rejony Tczewa może kuleją, nie znam nie śledzę postępów więc nie będę zachwalał ani oczerniał.

Ja się mogę jedynie wypowiedzieć że jako abonent telkabu jestem zadowolony w miarę z ich usług. Internet działał w 95% . Jak swojego czasu siedziałem całymi dniami w kompie to udawało mi się złapać jakiś restart urządzeń albo coś podobnego także możliwe że nawet z 5% przesadziłem Wink Ogólnie jest fajnie Smile mogę kombinować z łączem jak mi się tylko podoba i nikt mi pod górkę nie robi Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.