Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telkab, Vectra czy Internetia? (było: InterBit)

fenix napisał(a):Jeśli ta instalacja należy do telkabu po poprzednim właścicielu to nie ma problemu
Instalacja nie należy na razie do nikogo. :wink: Jak już pisałem wcześniej, jest to nowe mieszkanie, a zarazem nowy blok, który się buduje, a raczej już się wybudował. :wink: W każdym mieszkaniu jest położona instalacja, którą można wykorzystać.

fenix napisał(a):ale jeśli nie to już jest inny problem który rozwiązać można tylko kontaktując się z właściwym podmiotem.
No nic, będę próbował się skontaktować, może uda mi się uzyskać jakieś informacje. Smile

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 11:00 ]
ProxX napisał(a):Może zmienili już coś z pakietami. Kiedyś wymagany był pełen pakiet, później te 2 najdroższe. Może teraz już jest inaczej.
Miałeś jednak rację, przy pakiecie czerwonym i żółtym nie ma możliwości podpisania umowy na internet, trzeba mieć pakiet niebieski lub zielony. Zwracam honor. :wink:

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus napisał(a):Jeżeli wyprowadzasz się poza bloki suchostrzyg to interbit nie ma najmniejszego sensu (technologia wifi).

Kamilus masz grubo przestarzałe informacje. pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

syki napisał(a):Kamilus masz grubo przestarzałe informacje. pozdrawiam
Rozumiem więc, że teraz na starym mieście, czyżykowie i do domków jednorodzinnych na suchostrzygach macie już położone światłowody?
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Z domkami jednorodzinnymi to przesadziłeś :wink:

Odpowiedz }
Plusy od

syki napisał(a):Kamilus masz grubo przestarzałe informacje. pozdrawiam

No, jakby trochę Wink

kamilus napisał(a):Rozumiem więc, że teraz na starym mieście, czyżykowie i do domków jednorodzinnych na suchostrzygach macie już położone światłowody?

W drugą stronę: teraz na Suchych działa tak samo, jak w innych dzielnicach na WiFi Big Grin
Interbit sukcesywnie ogranicza jakość i ilość usług: pozbył się poczty, IBFonu, hostingu, wyłączył proxy, teraz zaczyna ograniczać łącze, a żeby nie było widać tego wszystkiego, to usunięto te fajne wykresiki obciążenia łącza ze strony IB. Technik odbiera komórkę jak mu się chce i jak nie zapomni jej ze sobą zabrać. Awaria u mnie w bloku trwała ponad dobę, bo technik "miał klucz, ale on nie pasuje", a Pani w biurze nie wiedziała, że takowa awaria wogóle istniała... "A czy awaria była z naszej winy?" Jeśli technik nie może otworzyć jakiejś zapyziałej skrzynki, to czyja to wina? Może moja? Ja się tam z chęcią zajmę konserwacją sieci. I na pewno będzie działać, w święta również.

Interbit stał się drogi, obecny cennik to strzał w stopę. Myślę, że wszyscy nowi, jak również przenoszący łącze w inne miejsce, będą zmuszeni do podpisania nowej umowy, a obecni użytkownicy za jakiś czas dostaną do podpisania aneksy do umów. Jeszcze się to nie stało, bo "fachowcy" z IB nie wiedzą, jak wytłumaczyć się przed Netią z masowego odpływu klientów.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Ciekawie się to czyta.

Mogę śmiało stwierdzić, ze podiłem dobrą decyzje w lutym.

MacGyver napisał(a):Jeszcze się to nie stało, bo "fachowcy" z IB nie wiedzą, jak wytłumaczyć się przed Netią z masowego odpływu klientów.

A to nie Netia powinna się tego spodziewać? Jakość usług jak i polityka Netii tzn podnoszenie cen chyba nie idą w parze z pozyskiwaniem klientów.

Pytanie za 100 pkt , kim są Ci "fachowcy" z IB?

pzdr G.

Odpowiedz }
Plusy od

MacGyver napisał(a):Myślę, że wszyscy nowi, jak również przenoszący łącze w inne miejsce, będą zmuszeni do podpisania nowej umowy, a obecni użytkownicy za jakiś czas dostaną do podpisania aneksy do umów.
W IB poinformowano mnie, że po przeniesieniu łącza w inne miejsce będzie obowiązywała ta sama umowa, a dotychczasowe warunki nie zmienią się (60 zł m-cznie). Przeniesienie łącza wiążę się tylko z dodatkową opłatą 50 zł.

Odpowiedz }
Plusy od

może czytają ten tema Tongue Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Chrystofor napisał(a):a dotychczasowe warunki nie zmienią się (60 zł m-cznie).

Pytanie tylko jak długo? U mnie warunki już się po cichu zmieniają, mimo że nie przenosiłem łącza: sukcesywnie, powoli spada transfer, a na razie został mocno przycięty. 3Mbit/sek (oczywiście nie cały czas) to dziś jest suma upload+download, z priorytetem na upload, więc jeśli wysyłam coś na FTP-a z prędkością 1,8Mbit/sek (bo szybciej się nie da w jednym strumieniu), to download osiąga max 1Mbit/sek. Jeśli strumieni wysyłania będzie więcej, to zajmują całą przepustowość i o ściąganiu można pomarzyć...
Wczoraj miałem taką ciekawą usterkę: Komputer stoi, nic oprócz antywirusa nie włączone, a mimo to poczty wysyłać się nie dało, strony ładowały się jak krew z nosa, nawet to forum i strona IB nie chciały się załadować. Problem się skończył po 21.30, a stał się irytujący po godzinie 18.00, kiedy to biuro już zamknięte, a technik nie nosi komórki...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Prawda MacGyver,

Ostatnio Internet w Intebicie chodzi tragicznie! Strony otwierają się nawet po kilka minut! A zgłoszenia nie przynoszą poprawyâ?Ś

Odpowiedz }
Plusy od

MacGyver napisał(a):Wczoraj miałem taką ciekawą usterkę: Komputer stoi, nic oprócz antywirusa nie włączone, a mimo to poczty wysyłać się nie dało, strony ładowały się jak krew z nosa, nawet to forum i strona IB nie chciały się załadować. Problem się skończył po 21.30, a stał się irytujący po godzinie 18.00, kiedy to biuro już zamknięte, a technik nie nosi komórki...
a wiesz co... pomimo mojej malutkiej niechęci do bronienia "ib" to powiem że marudny jesteś człowieku. Nie pasuje poczta w tcz, załóż sobie gdzie indziej, postaw swój serwer, wykup serwer, gdzie postawisz swojąpocztę i będziesz o nią dbał i zawsze będziesz wiedział czemu nie działa i dlaczego ma działać. Kurdę... Wysyłanie 1,8Mbit/s... chłopie Ty nie masz światłowodu i całego strumienia dla siebie, podziel się z innymi, a jak dalej nie pasuje to opcja jest jedna, wykup dedyka dla siebie...

ps. dalej nie lubie ib Big Grin
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

kaul napisał(a):ps. dalej nie lubie ib Big Grin

A Netię lubisz? A TPSA? To pewnie kochasz ZWIK...

A w temacie - chcesz mieć sieć lokalną wybierasz IB, chcesz mieć telewizję wybierasz TelKab, przeszkadza ci monopol wybierasz Vectrę.

A Makgajwera to nie zadowoliłby nawet prezydent Kaczyński, gdyby świadczył przypadkowo usługi internetowe w Tczewie.

Odpowiedz }
Plusy od

jaki/czyj/ktory monopol ?

Odpowiedz }
Plusy od

tepsy Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

xxx napisał(a):A Netię lubisz? A TPSA? To pewnie kochasz ZWIK...
pudlo, kocham ciebie

siec lokalna... po co mi to Big Grin jak ciagle lud daje się nabierać na "film w 5 minut" to spoko, idz do monopolowego
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.