Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telkab, Vectra czy Internetia? (było: InterBit)

Zastanawia mnie ta promocja w IB (umowa na 2 lata - 4mbit + router). Czy w naszym mieście nie jest planowane darmowe wifi? Tata coś mi ostatnio wspominał że Polska dostała dofinansowanie z UE na wdrażanie takiego projektu. Może to ma być zabezpieczenie w IB przed nagłą utratą klientów. Wie ktoś może coś na ten temat?

Odpowiedz }
Plusy od

Warszawa chciała wprowadzić taki pomysł, niestety upadł niedawno ze względu na brak funduszy. Euro2012 pożera im niebotyczne pieniądze które były przewidziane na inne inwestycje.

W naszym mieście p. Mroczkowski o ile się nie mylę wpadł na taki pomysł jednak po usłyszeniu kosztów jakie się z tym wiążą idea przepadła tak szybko jak powstała Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Na nic takiego się nie zanosi. Zresztą gdyby się pół miasta do takiej bezprzewodowej sieci podłączyło to byłaby non-stop przeciążona i komfortowo byś z internetu nie korzystał.

Odpowiedz }
Plusy od

Nawet jeśli w mieście będzie "miejska" sieć WiFi to i tak nie będzie to konkurencją dla ofert ISP Wink No, chyba, że ktoś korzysta z Internetu raz-dwa razy dziennie i tylko sprawdza pocztę czy czyta forum Wink
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

no zastanawiam się, bo to dziwne że za darmo zwiększają łącze i dają router. chciałbym skorzystać z tej promocji tylko mój tata teorii spiskowych się w tym doszukuje

Odpowiedz }
Plusy od

Powiedzmy, że promocja chwyci co w konsekwencji zwiększy oczywiście obciążenia łączy i z czasem niezadowolenie nowych klientów. A wtedy to już kupa bo zostajemy z umową na 2 lata i raczej nie będzie nam się opłacało jej zerwać ze względu na kary umowne. A router na bank nie będzie jakiejś rewelacyjnej jakości. W promocjach jest zawsze jakiś kruczek. To już zasada.

Odpowiedz }
Plusy od

Co myślicie że inni operatorzy nie mają umów terminowych ? Niezależnie od tego u którego operatora podpiszecie umowę to i tak raczej jej przed czasem nie zerwiecie, nawet jakby miasto dopłacało do 'darmowego' Internetu. Router Wi-Fi też nie tylko jedna firma oferuje, na zachodzie to wręcz standard. A nawet jak operator go nie da za złotówkę to zawsze można kupić za równowartość 2-3 miesięcznego abonamentu. Swoją drogą widziałem routerek jaki swego czasu IB oferowało i wcale bym go nie wykluczał gdybym coś wybierał dla siebie.

Odpowiedz }
Plusy od

Dawno temu IB nie chciało wprowadzać umów terminowych, ale trochę się pozmieniało i jednak to oferują (a w sumie Netia). Ta promocja jest już dość stara. Moi znajomi z niej skorzystali i ogólnie narzekają na samą promocję. Kwestię działania i stabilności sieci pominę bo nie tego temat dotyczy.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

mihau napisał(a):Czy w naszym mieście nie jest planowane darmowe wifi? Tata coś mi ostatnio wspominał że Polska dostała dofinansowanie z UE na wdrażanie takiego projektu.
To nie tak.
Projekt projektem, ale polskie prawo podatkowe jest takie, że od KAŻDEJ usługi trzeba odprowadzić podatek, a więc co najmniej VAT. Aby skutecznie udokumentować użycie łącza trzeba na bieżąco rejestrować przepływ danych, to dodatkowy koszt.
Podsumowując: aby świadczyć usługę nieodpłatnego udostępnienia wolnych zasobów na łączu internetowym trzeba ponieść (oprócz kosztu infrastruktury) koszty podatku od wirtualnej wartości usługi przesyłania danych. Dlatego pomysł upadł.
Ktoś może stwierdzić, że np. w kawiarniach i innych pubach jest Internet za darmo. Tak, ale tam usługa jest rozliczana jako usługa dodatkowa, wliczona w koszt konsumpcji, więc kupując kawę i ciacho ułamek wartości zakupu to łącze internetowe i również jest opodatkowane. Usługa darmowego dostępu do Internetu jest kompletnie nieopłacalna, bo nie ma pod co ją podpiąć. Ewentualnie (taki mój autorski pomysł) może podpiąć to pod usługi wodociągowe? Każdy kto płaci za wodę dostaje kod dostępu do Internetu "miejskiego". Ale o tym musieli by się wypowiedzieć specjaliści od spraw skarbowych. Nie wiem też, czy ZWiK ma odpowiednie papiery na świadczenie takich usług. W każdym razie pomysł jest do przepchnięcia Smile
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

InterBit gwarantuje dostępność łącza w następujących godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8-18
Sobota i Niedziela: 8-19/20 (nie pamiętam dokładnie czy do 19 czy 20, w każdym razie nie później niż do 20)

Po podpisaniu umowy płacić trzeba, a wątpię, że "firma" będzie się przykładać do utrzymania 99% uptime'u Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Ari napisał(a):InterBit gwarantuje dostępność łącza {ciach!}
A to ciekawe... Gdzie to znalazłeś?
Czy proponują jakieś odszkodowania za niedotrzymanie CIR-u?
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz... Ze mną podpisali umowę w grudniu 2008 i do tej pory im nie wychodzi podłączenie kabla. A umowa obowiązuje... Fajnie, nie? Wink
Najpierw twierdzili, że za duży mróz, potem chyba, że wiatry... Żyć nie umierać! Wink

Odpowiedz }
Plusy od

MacGyver napisał(a):A to ciekawe... Gdzie to znalazłeś?
W Biurze Obsługi Klienta.

yo!3k napisał(a):oj sie przestance zastanawiac gdzie wziac kablowke czy tez internet i idzcie pobiegac na swiezym powietrzu ^^
Szkoda, że moderatorzy nieczęsto śledzą tematy na forum. Za takie nabijanie postów konsekwencje powinny być wyciągnięte.

Odpowiedz }
Plusy od

Ostatnio jest jeden wielki syf z interbitem. Regularnie co wieczór nie ma internetu albo jak już działa to jak to się teraz mówi: żal.pl.

Odpowiedz }
Plusy od

Niestety, potwierdzam... Sad (ul. Kasztanowa)
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.