Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telkab, Vectra czy Internetia? (było: InterBit)

(2016-11-21, 14:47)rentonB napisał(a): Witajcie kociewiacy!
Po latach wracam do Tczewa raz na jakis czas i potrzebuje waszej opinii. Poszukuje providera ktore oferuje najbardziej stabilne lacze glownie chodzi mi o dobry ping.
Czy Telkab jak 10 lat temu jest symbolem stabilnosci, czy stary InterBit (Vectra) ? A moze jest ktos trzeci?
Miejsce zamieszkania Rokitki, ale to chyba nie robi duzej roznicy?

O ile nic się w ostatnim czasie nie zmieniło, to jak najbardziej mamy 3 dostawców.
Telkab, stary InterBit (Internetia) oraz Vectra.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem, jak z dostępnością w Rokitkach, ale jakość usług wszystkich trzech operatorów jest wysoka. Są niewielkie różnice, ale na prawdę symboliczne.
Vectra ma bardzo stabilne łącze, bardzo szybkie, niskie pingi, trochę odstaje ceną.
Telkab ma dobrą ofertę, nie jest najszybsza na rynku, ale przystępna cenowo, czasem zdarzają się przycięcia uploadu, zwłaszcza popołudniami.
Netia (Internetia) może pochwalić się niespotykanym stosunkiem uploadu do downloadu. Na łączu tepsy działa nędznie.

Oczywiście jest też dostępna szeroka oferta operatorów komórkowych, kabel nie zawsze jest potrzebny.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-11-22, 13:24)MacGyver napisał(a): Nie wiem, jak z dostępnością w Rokitkach, ale jakość usług wszystkich trzech operatorów jest wysoka.

W Rokitkach poza Orange ze słabymi parametrami jest tylko Telkab, (nowe rokitki, os polana leśna, cyprysowa, kwiatowa..)
Polecam najpierw sprawdzać możliwości.
Wspominasz, że wracasz do Tczewa, ale jednak świadczenie usług w Rokitkach, a to dwie osobne sprawy. Z operatorów lokalnych tylko Telkab wychodzi poza Tczew. Reszta siedzi tylko w Tczewie głownie w budynkach wielomieszkaniowych.

Odpowiedz }
Plusy od

@McGyver
Chyba sobie żartujesz Telkab jest znacznie droższy od Vectry.
Telkab:
50mb/s 59.90
100mb/s 89.90
200mb/s 149 [Obrazek: 09icon_crazy.gif]

Vectra:
50mb/s 50.90
100mb/s 55.90
150mb/s 59.90
U lokalnego przedstawiciela ceny są jeszcze niższe.
Ponadto Vectra daje modemy z WI-FI do wszystkich pakietów.Nie wiem czy w Telkabie coś się zmieniło ale wcześniej mieli tylko same modemy.

Odpowiedz }
Plusy od

Gadać to sobie każdy może, a obowiązuje regulamin i CENNIK:
https://sprzedaz.vectra.pl/dokument?n=f6...d70a70d731

Odpowiedz }
Plusy od

Zapomniałeś o aktualnym CENNIKU Netii:
https://www.netia.pl/files/pomoc/dokumen...t_etth.pdf

A regulaminy odpowiednich promocji do znalezienia w kilka minut - przynajmniej w przypadku dwóch ostatnich operatorów.

Ja na przykład znalazłem 100/10 solo za 40PLN przy umowie na 2 lata i aktywacji za 9.90PLN i 50PLN przy umowie na czas nieokreślony i aktywacji za 99PLN.

Odpowiedz }
Plusy od

A jak macie w Tczewie z jakością tej vectry? Bo u znajomej (nie, nie Tczew) łącze "do 150Mbps" leci zwyczajowo żenujące 80Mbps, w trakcie świąt spada nawet poniżej 20Mbps, technicy olewają sprawę. W tym samym czasie u mnie z UPC "do 250Mbps" to 250Mbps, w trakcie świąt spada do ~150Mbps. Pingi w vectrze i w upc za atlantyk są żenujące wręcz jeśli porównać je z infrastrukturą używaną przez orange. Z doświadczenia wiem, że operatorzy o zasięgu krajowym mają dość spore problemy z zapewnieniem stabilności swoich usług.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

@MacGyver
I po co wprowadzasz w błąd??? Tak ci ciężko wejść na stronę Vectry i kliknąć w zakładkę internet??
Każdy operator ma w regulaminie swój cennik bazowy,który nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi cenami.

@kamilus
Internet Vectry w Tczewie chodzi bez zarzutu.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-11-23, 10:20)aziorek napisał(a): Każdy operator ma w regulaminie swój cennik bazowy,który nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi cenami.

Nie - nie każdy operator wali w wuja i nie każdy zostawia sobie furtki prawne do nadużyć.
Dla przykładu: UPC i Telkab. Cenniki są jasne i klarowne, nie pozostawiają furtki pod tytułem "po okresie zobowiązania możemy pobierać >>pełną<< cenę za usługę".
Fajnie gdyby o Vectrze Tczew czy Netii Tczew wypowiedział się jakiś użytkownik, a nie pracownik - czy rzeczywiście jest stabilnie i w większości przypadków prędkość pod kurek oraz jak wygląda sprawa z pingami do serwerów poza Polską, a nie jakiś csgo dla dzieci.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Ja jestem użytkownikiem Vectry od 1,5 roku więc nie wiem nie wiem o co ci biega.Pingi z serwerów zagranicznych są rzędu 30-40.Umowa jest jasna i klarowna ceny po przejściu na czas określony są takie same jak w czasie podstawowym.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja jestem użytkownikiem Vectry od 1,5 roku więc nie wiem o co ci biega.Pingi z serwerów zagranicznych są rzędu 30-40.Umowa jest jasna i klarowna ceny po przejściu na czas określony są takie same jak w czasie podstawowym.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-11-22, 13:57)aziorek napisał(a): @McGyver

Telkab:
50mb/s 59.90
100mb/s 89.90
200mb/s 149 [Obrazek: 09icon_crazy.gif]
100Mb/s można mieć za 57 zł,

Odpowiedz }
Plusy od

Owszem ale w pakiecie z TV.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-11-22, 13:39)thewill napisał(a):
(2016-11-22, 13:24)MacGyver napisał(a): Nie wiem, jak z dostępnością w Rokitkach, ale jakość usług wszystkich trzech operatorów jest wysoka.

W Rokitkach poza Orange ze słabymi parametrami jest tylko Telkab, (nowe rokitki, os polana leśna, cyprysowa, kwiatowa..)
Polecam najpierw sprawdzać możliwości.
Wspominasz, że wracasz do Tczewa, ale jednak świadczenie usług w Rokitkach, a to dwie osobne sprawy. Z operatorów lokalnych tylko Telkab wychodzi poza Tczew. Reszta siedzi tylko w Tczewie głownie w budynkach wielomieszkaniowych.

Hmm, wszyscy dostawcy na swoich stronach deklaruja mozliwosc instalacji po wprowadzeniu adresu (Nowe Rokitki). No coz, 7-go odbieram mieszkanie to sie zorientuje dokladniej.
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-11-23, 09:13)kamilus napisał(a): A jak macie w Tczewie z jakością tej vectry? Bo u znajomej (nie, nie Tczew) łącze "do 150Mbps" leci zwyczajowo żenujące 80Mbps, w trakcie świąt spada nawet poniżej 20Mbps, technicy olewają sprawę.

Vectra w Tczewie działa wręcz idealnie, pingi bardzo małe, stabilne łącze, prędkość cały czas w okolicach maksimum. O wszystkich planowanych przerwach konserwacyjnych powiadamiają wcześniej i przeważnie te przerwy są planowane na godziny nocne.
Nie jestem już ich klientem (miałem kiedyś telefon i wszystko działało należycie), ale mam dostęp do łącza 100Mbit z Vectry, więc miałem okazję ocenić, testowo również warianty szybsze.

(2016-11-23, 10:42)kamilus napisał(a):
(2016-11-23, 10:20)aziorek napisał(a): Każdy operator ma w regulaminie swój cennik bazowy,który nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi cenami.

Nie - nie każdy operator wali w wuja i nie każdy zostawia sobie furtki prawne do nadużyć.
Dla przykładu: UPC i Telkab. Cenniki są jasne i klarowne, nie pozostawiają furtki pod tytułem "po okresie zobowiązania możemy pobierać >>pełną<< cenę za usługę".
Fajnie gdyby o Vectrze Tczew czy Netii Tczew wypowiedział się jakiś użytkownik, a nie pracownik - czy rzeczywiście jest stabilnie i w większości przypadków prędkość pod kurek oraz jak wygląda sprawa z pingami do serwerów poza Polską, a nie jakiś csgo dla dzieci.

Otóż to.
Sam mam łącze z Internetii ETTH i jestem na chwilę obecną zadowolony, jednak z uwagi na kruczki w umowach i podstępne wciskanie niepotrzebnych usług (bezpieczny internet), jak również chore ceny "bez umowy"- niezbyt polecam.
Vectra również prowadzi politykę "zapisz karę w umowie", za co zresztą, podobnie jak Internetia, została upomniana przez UKE, jednak łącze działa na prawdę dobrze i jeśli ktoś jest skłonny podpisać umowę na 2 lub 3 lata, to ok.
Telkab prowadzi przejrzystą politykę, krótkie umowy, ceny podobne, jakoś tam uśrednione, dobry zasięg. Z jakością to bywa różnie... Mam możliwość (czasem również konieczność) korzystania z łącza Telkabu na Zatorzu i działa to znośnie, choć występują częste lagi, które przeszkadzają w korzystaniu ze streamingu na żywo i rozmowach głosowych przez Internet. Problem występuje przeważnie wieczorami, kiedy to prędkość spada z obiecanych 40Mbit w tym przypadku do nawet 1 czy 2Mbit, w ciągu dnia również sporadycznie. Usterka zgłaszana kilkukrotnie, problem wraca, ale nie będę się na ten temat rozwodził.

Tak więc różnie to bywa. Ja polecam od siebie indywidualną negocjację umowy i pilnowanie tego, co się podpisuje.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.