Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORODÓWKA W TCZEWIE CO O NIEJ SĄDZICIE???

Witam,
Słyszałam różne i to nie zawsze pozytywne opinie na temat porodówki w Tczewie a za kilka miesięcy mam termin porodu dlatego mam prośbę zwłaszcza do osób które w ostatnim czasie miały z tą porodówką styczność aby napisały jak było. Jaka jest tam obsługa, jacy lekarze, jakie warunki, ilo osobowe sale no i ile kosztuje poród rodzinny i czy trzeba go wcześniej załatwiać?
A jeśli ktoś ma za sobą kilka porodów i np każdy w innym miejscu to też bym prosiła o napisanie gdzie i jak było tak dla porównania.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Sara_22 Ja rodziłam w styczniu 2007i było spoko. Coprawda przez cały poród nie przyszedł żaden lekarz, ale położne wspaniałe kobietki. Rodziłam z mężem, poród kosztował 50 zł i nic nie trzeba wcześniej "załatwiać".
Sale są 4-osobowe po porodzie SN, a jak po CC to nie wiem...
W razie co, odpowiem na inne pytania :wink:

[ Dodano: Sro Gru 03, 2008 16:52 ]
Sara_22 napisał(a):Słyszałam różne i to nie zawsze pozytywne opinie na temat porodówki
Zawsze tak jest i ze wszystkim..i tak będzie
Teraz ja napisałam, że spoko, a ktos inny napisze, że masakra i co ?

Odpowiedz }
Plusy od

Lejdi napisał(a):Sara_22 Ja rodziłam w styczniu 2007i było spoko. Coprawda przez cały poród nie przyszedł żaden lekarz, ale położne wspaniałe kobietki. Rodziłam z mężem, poród kosztował 50 zł i nic nie trzeba wcześniej "załatwiać".
Sale są 4-osobowe po porodzie SN, a jak po CC to nie wiem...
W razie co, odpowiem na inne pytania :wink:

[ Dodano: Sro Gru 03, 2008 16:52 ]
Sara_22 napisał(a):Słyszałam różne i to nie zawsze pozytywne opinie na temat porodówki
Zawsze tak jest i ze wszystkim..i tak będzie
Teraz ja napisałam, że spoko, a ktos inny napisze, że masakra i co ?

Dziękuję za odpowiedź.
No z tymi różnymi opiniami to się zgodzę.
Moja koleżanka rodziła 7 lat temu i poród wspomina masakrycznie dlatego ten ktory jest przed nią (prawie 2 m-ce szybciej niż ja będzie rodzić) ma się odbyć w wojewódzkim w Gdansku. Ona nie chce slyszec o tym że w ciągu tylu lat mogło się dużo zmienić Smile
W zeszłym miesiącu leżałam na ginekologii w Tczewie i musze powiedzieć że opieka była naprawdę ok. Może wygląd sal i kuchnia pozostawia wiele do życzenia ale to w końcu nie są wczasy Smile
Nie powiem bo porodu się strasznie boję nie mam doświadczenia i generalnie nie wiem jak będę reagowała kiedy już wszystko się zacznie. No i ważne jest dla mnie to żeby był ze mną mój mąż bo wiem że będę go wtedy bardzo potrzebowała.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Tczewie można sobie opłacić położną do porodu? Ale nie w sensie łapówki tylko tak legalnie Smile Pytam o położna bo słyszałam że lekarze to się pojawiają tylko jak są jakieś komplikacje albo kiedy jest już po wszystkim.

Odpowiedz }
Plusy od

Sara_22 napisał(a):Może wygląd sal i kuchnia pozostawia wiele do życzenia ale to w końcu nie są wczasy
No dokładnie :wink:

Sara_22 napisał(a):Nie powiem bo porodu się strasznie boję nie mam doświadczenia i generalnie nie wiem jak będę reagowała kiedy już wszystko się zacznie. No i ważne jest dla mnie to żeby był ze mną mój mąż bo wiem że będę go wtedy bardzo potrzebowała.
Tak, wsparcie bliskiej osoby i świadomość, że jest przy Tobie, bardzo dużo daje.

Sara_22 napisał(a):Czy w Tczewie można sobie opłacić położną do porodu? Ale nie w sensie łapówki tylko tak legalnie
Zanim ja szłam rodzić, to słyszałam, że ktoś płacił, ale nie legalnie :roll: Ja się na to nie zdecydowałam, i nic nie płaciłam.

Życzę powodzenia i proszę się nie bać Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Lejdi napisał(a):
Sara_22 napisał(a):Może wygląd sal i kuchnia pozostawia wiele do życzenia ale to w końcu nie są wczasy
No dokładnie :wink:

Sara_22 napisał(a):Nie powiem bo porodu się strasznie boję nie mam doświadczenia i generalnie nie wiem jak będę reagowała kiedy już wszystko się zacznie. No i ważne jest dla mnie to żeby był ze mną mój mąż bo wiem że będę go wtedy bardzo potrzebowała.
Tak, wsparcie bliskiej osoby i świadomość, że jest przy Tobie, bardzo dużo daje.

Sara_22 napisał(a):Czy w Tczewie można sobie opłacić położną do porodu? Ale nie w sensie łapówki tylko tak legalnie
Zanim ja szłam rodzić, to słyszałam, że ktoś płacił, ale nie legalnie :roll: Ja się na to nie zdecydowałam, i nic nie płaciłam.

Życzę powodzenia i proszę się nie bać Smile

Dziękuję ślicznie Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, można normalnie wykupić położną, koszt to o ile dobrze pamiętam 100 zł (stan na wrzesień 2007).
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

A zna ktoś może jakieś konkretne położne które naprawdę wiedzą co robią i mają anielską cierpliwość? Smile

Odpowiedz }
Plusy od

http://83-110.pl/ polecam tę stronę tam można wiele ciekawych rzeczy sie dowiedzieć o porodach

Odpowiedz }
Plusy od

ja rodziłam we wrześniu i naprawde nie było tak żle. fakt że lekarz się nie pojawił ale położna była ok. jeśli chodzi o dobrą położną to polecam oddziałową, ale ona niestety bierze około 300 zł. a poród rodzinny jest bezpłatny

Odpowiedz }
Plusy od

czesc forumowiczki.ja wybieram sie w maju na porodowke,chce wlasnie oddzialowa,mysle ze warto,bo naprawde moze pomoc urodzic jak najbardziej naturalnie...a ze lekarz nie przychodzi...cieszmy sie bo znaczy to ze nie ma komplikacji,gdyby byly to przyjdzie.wszystkim szybkich lekkich porodow zycze.wiecie ile domowy kosztuje?dowiadywalam sie to jest dopiero wydatek...

Odpowiedz }
Plusy od

rodzilam w czerwcu 2008, wsio bylo ok,polozna w porzadku,a lekarka caly porod siedziala na fotelu i pila kawe.potwierdzam-porod rodzinny bezplatny,nic sie wczesniej nei zglasza, a polozna kosztuje ok.300zl.

Odpowiedz }
Plusy od

pytanie - wie ktoś moze gdzie kupić takie jajcaskie smoczki dla niemowlaka?

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem tzw. pierwiastką, więc oczywiście piszę teoretycznie i to, jakie są moje odczucia. Tym, które jeszcze mają czas, polecam Szkołę Rodzenia, 120zł + po 5zł za każde wejście partnera. Zajęcia bardzo mnie uspokoiły, na każdych sprawdzane jest tętno dziecka. Prowadzone są w spoób wymagający aktywności "ciężarówek", więc na pewno nie jest nudno, a i dużo śmiechu. Poza tym jest możliwość oswojenia się z terminologią i personelem medycznym.

Co do porodu to jestem nadzywczaj spokojna, nie słucham opowieści różnej treści, nie czytam forów internetowych (o Matko! co tam wypisują!). Boleć będzie i na to nie ma rady. Nie my pierwsze, nie ostatnie Wink

Pozdrawiam wszystkie Młode Mamy Smile
[Obrazek: li-44125.png]

Odpowiedz }
Plusy od

ja rodzilam 4 tygdonie temu i nie chwle sobie opieki w szpitalu. da sie wytrzymac te 3 dni .. ale jest srenio.. a porod to kwestia indywidualna wiec sie nie wypowiadam.. ale zaskoczyli mnie lekarze ktorzy co chwile zerkali i sie dopytywali co i jak..

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.