Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dermatolog - Adam Wilczek i inni

Oj robak zazdroszczę Ci. Może kiedyś był inny, może ja trafiłam na jego gorszy czas. Niestety nie miałam tyle szczęścia co Ty, i do mnie nie podszedł, nie zapytał też o moje możliwości finansowe :/. Szkoda, bo zanim poszłam to słyszałam o nim w większości dobre opinie.
Do dermatologów "na książeczkę" nie chodzę, bo miałam baaaardzo złe doświadczenia z panią Pokrzywą.

Odpowiedz }
Plusy od

Dredziata ja patrzę tylko przez pryzmat faktu, że zostałem wyleczony
nawet gdyby przyjął mnie w korytarzu; do tego zajadał pizzę nie przeszkadzałoby mi to - oczywiście patrzę teraz po fakcie; dla mnie wówczas facet zrobił wrażenie

a najważniejsze, że przypisał konkretny lek; po który śmigałem do gdańska, bo w tczewie na zamówienie i do tego kuracja kosztowała o 300 zł więcej

dr pokrzywa - tej pani to chyba podziękujemy Undecided
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz, pewnie gdyby mnie wyleczył, to też inaczej bym do tego podeszła. A tak, to jedyne co mogę powiedzieć to to, że mnie nie wyleczył i chyba nawet się do tego za bardzo nie przykładał.
Nie ma co wspominać, leczenie u lekarzy to dla mnie czas przeszły Tongue.

Co do Pokrzywy, to przypuszczam, że gdyby ona podeszła do sprawy poważnie (była pierwszym dermatologiem, którego odwiedziłam) to nie byłoby teraz tego problemu.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiadomo że lekarz nie zawsze wie jakie leki zastosowac aby kuracja była skuteczna.Dlatego dośc sporym kosztem finansowym ,testowałam leki które zalecił dr Wilczek.Co najważniejsze dla mnie udało się wyleczyc.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja również swego czasu leczyłam się u dr Wilczka. Miły był, podszedł, oglądał i badał stan mojej skóry, ale pomóc mu się nie udało, no może na chwilę, ale to nie o taki efekt mi chodziło. Kasę wydałam, antybiotyków się nałykałam, a problem jak był, tak pozostał. Nie miał pomysłu jak leczyć, kiedy antybiotyki nie skutkowały nie wpadł nawet na pomysł, żeby jakieś dodatkowe badania zrobić, żeby sprawdzić co mi tak naprawdę dolega...

Odpowiedz }
Plusy od

Mówicie o WYLECZENIU. Nie na każde choroby dermatologiczne jest lekarstwo, często pomoc dermatologa polega wyłącznie na łagodzeniu objawów jak najmniej szkodliwymi metodami.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

No ale wypadałoby chociaż wysłać na dodatkowe badania, bo one czasem mogą dużo zmienić.
Pamiętać należy, że lekarz nie jest wszechwiedzący i czasem nie wystarczy zerknąć, aby pomóc.

Mnie kilku dermatologów nakłaniało do tego, abym rozpoczęła bardzo szkodliwą, niebezpieczną i drogą kurację. Nie zgodziłam się tylko dlatego, że planowaliśmy kolejne dziecko, a słyszałam (od lekarzy i wyczytałam w internecie), że bezpiecznie można zajść w ciążę dopiero po 1,5 roku od zakończenia kuracji tymi lekami.
Jestem w ciąży i poszłam do dr Wilczka, bo wyglądałam okropnie. Nie poznawałam się w lustrze, nie mogłam dotknąć twarzy - nawet mycie sprawiało trudność. Objawy dokładnie takie same, jak przy poprzednich wizytach (u różnych lekarzy), po których to został mi zaproponowany lek, o którym napisałam wyżej.
Oczywiście w ciąży nie mogłam dostać tego leku, więc dostałam najprostszy, tani lek i kosmetyki do pielęgnacji. I co? Jeszcze chwilę i będę mieć skórę gładką jak pupa niemowlaka! Nie można było tak od razu? Zacząć od czegoś prostego? Spojrzeć na mnie nie jak na nastolatkę w okresie dojrzewania, tylko na kogoś, u kogo takie problemy już nie są "normalne"? Ciągle dostawałam wysuszające kosmetyki i leki, a okazało się, że kluczem do sukcesu jest nawilżenie i odżywienie, a nie wysuszanie.

Odpowiedz }
Plusy od

Oczywiście, że nie na każdą chorobę dermatologiczną jest lekarstwo. Akurat to, co mi dolegało można wyleczyć, jeśli nie pomagały antybiotyki wystarczyło porobić serię badań, które pokazałyby gdzie leży przyczyna, tak postąpił kolejny dermatolog u którego byłam, a dr Wilczek niestety nie. Kasę straciłam, natrułam się antybiotykami i żadnego skutku praktycznie.

Odpowiedz }
Plusy od

a ktos na NFZ przyjmuje w tczewie?
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Kiedyś przyjmowała dr Pokrzywa na Wojska Polskiego, ale czy dalej tak jest, to nie wiem.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie straszcie dr Pokrzywą Tongue.
Ma ciekawe podejście do problemów skórnych.
Kiedyś (jako nastolatka) poszłam do niej, a ona po wielu nieudanych próbach dobrania mi leków stwierdziła, że powinnam się cieszyć, że mam trądzik, bo to znaczy, że skóra jest tłusta i nie będę miała zmarszczek Tongue.
Szkoda, że zapomniała wspomnieć, że po jej kuracjach zmarszczki byłyby najmniejszym problemem...

Odpowiedz }
Plusy od

Kto wie ile aktualnie kosztuje wizyta u dr Wilczka, rejestrując się nie zdążyłam zapytać o cenę, bo pani w rejestracji odłożyła słuchawkę automatycznie po podaniu godz wizyty, a nie mam siły już więcej tam dzwonić, bo prawie cały czas tylko zajęte i zajęte...

Odpowiedz }
Plusy od

Ja płaciłam w grudniu 70zł.

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki Dredziata, Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Swego czasu miałem poważne zmiany skórne. Tczewscy lekarze niezbyt się spisali - leki nie dawały żadnych rezultatów. Po około roku zgłosiłem się do lekarzy z 3miasta. Wyleczyli mnie po kolejnym pół roku i dopiero zabiegiem (dopiero tutaj zostałem poddany profesjonalnym badaniom skóry - wcześniej leczenie "na oko" i "zza biurka").
Polecam zatem, bo fachowcami są najlepszym iż jakimi miałem do czynienia (badało mnie w sumie około 12 lekarzy spośród których tylko tych mogę polecić), szczególnie gdy ktoś ma zmiany nietypowe i problemy nieco poważniejsze niż trądzik:

http://www.derm.com.pl/artykuly/k1,4,gab...hajlowski/ - finalnie prowadził moje leczenie i zakończył je sukcesem
http://www.sokolowska-wojdylo.pl/ - tu trafiłem najpierw - tu zrozumiałem na co w ogóle choruję i zostałem skierowany na konkretne badania
http://www.trojmiasto.pl/dr-P-Szlazak-de...18982.html - lekarz o bardzo szerokiej wiedzy, spędził godzinę tłumacząc mi dokładnie "co i jak"

Oczywiście są te lekarze prywatni w cenach 100-200 za wizytę... Ale za jakość się niestety płaci.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.