Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta Miejska

Chyba celem wprowadzenia systemu było to, żeby m.in. poznać trasy, na jakich się poruszają pasażerowie. Ciężko by było zgadywać na jakim przystanku ktoś wysiadł, jeśli przyłożył kartę tylko podczas wchodzenia do autobusu. Więc logiczne, że powinno się przykładać podczas wejścia i wyjścia (a żeby do tego zachęcić, musi to być korzystne dla pasażera Wink).

Ciekaw jestem czy podczas przesiadki z jednego autobusu do drugiego, trzeba przyłożyć kartę do czytnika dwa razy, trzy czy cztery razy?

Rogi napisał(a):czytałem, że na początku kontrolerzy będę bardziej pobłażliwi w swoich działaniach. Czyli jak to będzie wyglądać, gdy ktoś się pomyli?
Ale czy kasowniki będą pobłażliwe? Smile Już widzę te setki sytuacji jak komuś przypomina się, że nie przyłożył karty (bo siedział z tyłu autobusu, a zawsze miał bilet miesięczny albo nawet jednorazowy i nie był przyzwyczajony).

Rogi napisał(a):Poproszę też więcej informacji na temat obsługi czytników i systemu ich działania. Widziałem, że widnieje na nich ikona gps, więc proszę o przybliżenie tego wszystkim.
Zdaje się, że na wyświetlaczu dotykowym są przyciski z chłopkiem i dziewczynką, co one oznaczają? Dodatkowe ulgi dla pań? Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Mirosław Pobłocki napisał(a):Dlatego proszę zadajcie tutaj PYTANIA (słowo celowo zaznaczone dla tych, którzy mogą mnie nie lubić i potraktują tę stronę w innych celach) a ja na nie odpowiem, jednocześnie dodam pytania i odpowiedzi na stronę miasta.
Proszę podać link do tego "FAQ". Najlepiej w pierwszym poście (opcja Edytuj), aby internauci nie szukali pół dnia po całym temacie...
Psy szczekają, karawana idzie dalej.

Odpowiedz }
Plusy od

Totalna dezinformacja w sprawie tej karty. Istny burdel. Nikt nic nie wie, tylko domysły. Tak jak z tą przesiadką. Żadnej odpowiedzi ze strony UM, ani od innej instytucji. Jednym słowem świetnie.

A tak na marginesie: Te czytniki powinny być przy każdych drzwiach, a nie w środku. Może powinny być pochowane tak, aby gdzieś trzeba się było schylać, np pod krzesłem.... Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Kto wpadł na idiotyczny pomysł punktu składania wniosków "do okienka"? Ludzie wypisują papiery na zardzewiałych skrzynkach albo brudnej ławce. Cyfryzacja w Tczewie?

Odpowiedz }
Plusy od

Mi się wydawało na początku, że to będzie w Urzędzie Miasta na przykład. A tu taka niemiła niespodzianka.

Odpowiedz }
Plusy od

Są 3 punkty.

Odpowiedz }
Plusy od

Ot i się rozpisał Pan Prezydent. Odpowiedzi cała masa, pytania za łatwe chyba były. Normalnie to cała ta kompania informacyjna wydaje się śmieszna i niepotrzebna, dzięki wypowiedziom tak kompetentnej i aktywnej postaci.

Szukając informacji po Necie, na temat kart miejskich znalazłem artykuł dotyczący wprowadzania kart miejskich w Gdańsku (na trojmiasto.pl, niestety linka nie podam, bo ani zapisałem ani pamiętam). Moją uwagę przykuły komentarze mieszkańców pod artykułem, brzmiały mniej więcej tak: "ty *(brzydki wyraz, określający męski członek), ty *(brzydki wyraz, określający brzydką panią), wsiądź ze swojej limuzyny i przejedź się tramwajem/autobusem". Ogólnie, to przyznaję i jestem jednocześnie pod wrażeniem, Tczew ma całkiem kulturalnych internautów. Wspólna natomiast dla obu miast wydaje się być ignorancja władz.

Drogi Panie Prezydencie, czy odpowiedzi na nasze pytania będą pojawiały się sukcesywnie, czy przyniesie je Zajączek w koszyczku wielkanocnym?

Odpowiedz }
Plusy od

są internauci, jest i bydło Wink

Odpowiedz }
Plusy od

No ba, ale zupełnie szczerze muszę przyznać, że jestem zaskoczony, pozytywnie :mrgreen:

Odpowiedz }
Plusy od

Dla zainteresowanych - ocena wdrożenia karty elektronicznej w Radomsku (dokument oficjalny):

""Tytuł projektu:
System biletu elektronicznego z systemem zarządzania ruchem i monitorowania zużycia paliwa

Miasto: Radomsko
Liczba mieszkańców: 52.000

Jednostka wdrażająca projekt: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Radomsku ul. Narutowicza 59

Imię i nazwisko: Jerzy Toczyński
Funkcja: Prezes Zarządu
Telefon: 602-715-370
E-mail: mpk-radomsko@wp.pl

1. Typ zagadnień/ zagadnienia rozwiązanego poprzez wdrożenie projektu:
A: zarządzanie
D: infrastruktura/ gospodarka komunalna

2. Krótka charakterystyka wcześniejszej sytuacji (otoczenia) rozwiązanego problemu.
: Stary system biletowy był systemem tradycyjnym opartym na bilecie papierowym, łatwym do podrobienia, dającym duże możliwości jazdy bez ponoszenia opłat, kosztownym w dystrybucji. Brak danych o ilości przewożonych pasażerów powodował zwiększone koszty działalności - część kursów była nierentowna. Utrudnione było zarządzanie bieżące ruchem autobusów, szczególnie nadzór nad punktualności kursowania.

3. Osiągnięty rezultat projektu
System biletu elektronicznego oparty jest na wykorzystaniu kart elektronicznych jako środka płatniczego w komunikacji miejskiej. W przyjętym w Radomsku rozwiązaniu wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej muszą korzystać z systemu bądź za pomoc karty elektronicznej bądź kupując bilet jednorazowy u kierowcy. Pozwala to na uszczelnienie systemu opłat, kierowca i współpasażerowie mogą kontrolować z łatwością kto uiścił opłatę za przejazd, a kto jedzie bez opłaty. Dodatkowo system o połowę obniżył koszty dystrybucji. pełna informacja o ilości pasażerów na poszczególnych kursach oraz satelitarny system monitorowania położenia pojazdów GPS pozwalają uzyskać kompletne dane o funkcjonowaniu komunikacji i budować optymalne pod względem i rentowności rozkłady jazdy. Ułatwiają też zarządzanie całym przedsiębiorstwem. system monitorowania zużycia paliwa wymusił ekonomiczną jazdę kierowców i pozwolił obniżyć o ok. 10% zużycie paliwa, co przyniosło firmie wymierne korzyści ekonomiczne, a miastu mniejszą emisję spalin

4. Trudności przy wprowadzaniu
Jedyną trudnością przy wprowadzaniu systemu był opór pracowników i pasażerów przed nowością. jednakże ułatwienia i korzyści ekonomiczne jakie przynosi bilet elektroniczny pasażerom, szybko pokonały wszelkie opory.

5. Możliwości zastosowania rozwiązania przez inne samorządy
System można wdrożyć we wszystkich przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Był on prezentowany w 2003r na konferencji w Madrycie dotyczącej komunikacji miejskiej, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem i uzyskał opinie najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu biletowego i zarządzania komunikacją miejską.

6. Budżet projektu
Całkowity koszt wdrożenia projektu zgodnie z ofertą przetargową wyniósł 730.000 zł netto. MPK poniosło jedynie dodatkowe koszty zakupu kilku zestawów komputerowych służących nie tylko do obsługi systemu.

7. Źródła finansowania
Przyjęto zasadę samofinansowania się projektu, tj. wymogiem przetargowym była zapłata za dostarczony system w 36 ratach miesięcznych. Wysokość rat odpowiada przewidywanym miesięcznym korzyściom ekonomicznym.

Imię i Nazwisko osoby wypełniającej: Jerzy Słowiński -Prezydent Miasta Radomska""

Odpowiedz }
Plusy od

Ogólnie to wychodzi na to, że, obecnie, wiemy więcej o Radomsku niż o Tczewie Wink Bajka Wink

Odpowiedz }
Plusy od

z tego co wiem

minimalnie na km bedzie mozna doladowac 5pln a max 200

po doladowaniu za ponad 50 a potem np za 5 traci sie ulgi

reszte - tj obsluge kasownika - na radomsku Tongue bo u nas nie uswiadczysz...

Odpowiedz }
Plusy od

To ja dodam też od siebie:

Jaworzno (woj. śląskie), prawie 100 tys mieszkańców, leży w GOP. Obsługę KM zapewnia PKM Jaworzno (również na liniach pośpiesznych do okolicznych miast - Katowic, Sosnowca, Chrzanowa i innych).

Jaworznicka Karta Miejska jest nowoczesnym i wielofunkcyjnym nośnikiem biletów okresowych komunikacji miejskiej funkcjonującym w ramach Systemu Karty Miejskiejâ?˘.

System Karty Miejskiejâ?˘ to nowoczesny system pobierania opłat pozwalający na integrację dystrybucji oraz sprzedaży wielu usług miejskich w ramach jednego nośnika, jakim jest Karta Miejska.

Wprowadzenie Systemu Karty Miejskiejâ?˘ przynosi znaczne korzyści i stanowi rozwinięcie idei "nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom miasta". Atutem Systemu jest możliwość jego rozwoju i rozszerzenia o nowe usługi w zależności od potrzeb oraz możliwości miasta i regionu.

Celem modyfikacji tradycyjnego sposobu zakupu biletów jest zaoferowanie mieszkańcom Jaworzna i okolic nowej i wygodnej formy wnoszenia opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Dodatkowym atutem wprowadzenia Jaworznickiej Karty Miejskiej jest fakt, że stanowi ona nośnik, który będzie spełniał w przyszłości szereg dodatkowych funkcji (np. elektronicznej portmonetki lub karty dostępu do określonych placówek w mieście).

Projekt wprowadzenia Jaworznickiej Karty Miejskiej został zrealizowany dzięki współpracy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie oraz Mennicy Państwowej S.A.

Jaworznicka Karta Miejska

* jest nośnikiem biletów okresowych
* działa w ramach zintegrowanego systemu płatności za produkty i usługi
* jest kartą zbliżeniową (bezstykową)
* może pełnić równocześnie wiele funkcji (od nośnika biletu komunikacji miejskiej, przez funkcję elektronicznej legitymacji, aż po elektroniczną portmonetkę)
* jest nowoczesna, trwała i trudna do podrobienia

Korzyści

* łatwe i szybkie kodowanie biletu
* bezpieczeństwo transakcji
* personalizacja biletu umożliwiająca wydanie jego duplikatu (w przypadku zagubienia, zniszczenia lub kradzieży)
* powszechna dostępność punktów sprzedaży (STREFAâ?˘)
* wielofunkcyjność karty
* trwałość karty
* łatwość posługiwania się kartą
* większa elastyczność kształtowania opłat taryfowych przez PKM Jaworzno
* rejestrowalna i szybka kontrola ważności biletu
* brak opłat za wydanie karty

(ze strony PKM).
Czyli karta miejska tu jest nośnikiem biletów okresowych. Czyli nie zlikwidowano biletów miesięcznych. Czy to jest problem dla władz, aby istniały bilety z karty miejskiej (dla osób które jeżdżą rzadko) i bilety okresowe?

Odpowiedz }
Plusy od

Może ta cała KM to przedwczesny Prima Aprilis planowany na 1 kwietnia. :mrgreen:

Odpowiedz }
Plusy od

No pewnie. Prima Aprilis to jest zapowiedź regularnych co rocznych podwyżek biletów... . :?

Tak na marginesie to może dzięki tym zabiegom Tczew doczeka się konkurencji dla KM organizowanej przez miasto, jak ma to miejsce w Inowrocławiu, czy Lublinie.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.