Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta Miejska

Gdynia - ulgowy 1,00 PLN, normalny - 2,00 PLN

Spoko, karty z chipami są, nie ma czytników, nie trzeba przykłądać są bilety okresowe na kartach. Tczew górą Big Grin
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

staromieszczanin napisał(a):Tak na marginesie to może dzięki tym zabiegom Tczew doczeka się konkurencji dla KM organizowanej przez miasto, jak ma to miejsce w Inowrocławiu, czy Lublinie.

Veolia ma za duże lobby w radzie miasta. Jak konkurencja będzie chciała otworzyć własne linie, to przetarg zostanie tak skonstruowany, że nikt oprócz "naszego najlepszego" przewoźnika nie spełni warunków.

Odpowiedz }
Plusy od

Mam pytanie jeszcze. Czy pasażerowie, którym przysługują bezpłatne przejazdy, muszą wyrobić kartę?

Odpowiedz }
Plusy od

Chrystofor napisał(a):Czy nie uważa Pan, że bezsensownym jest brak możliwości doładowania karty typowym biletem miesięcznym jak to jest w innych miastach, które ową kartę wprowadziły? Idea biletu miesięcznego jest taka, że nie trzeba za każdym razem kasować biletu.

Istnieją dwa rozwiązania biletu elektronicznego: bilet miesięczny i karta miejska. Pierwsze rozwiązanie polega na prostym zastąpieniu biletu papierowego biletem elektronicznym. Ma jedna wadę. Nie do końca jasne jest czy wymaga on kasowania. Brak obowiązku kasowania pozbawia nas informacji o ilości i rodzaju pasażerów. Drugie jest bardziej zaawansowane, pozwala na obsługę innych usług niż tylko komunikacja miejska. Wybraliśmy drugie z opcją podwójnego kasowania. Wynika to z przyjętej taryfy preferującej przejazdy na krótkie odległości oraz możliwości pozyskania większej liczby informacji o natężeniu przewozów. Temu również służył wybór karty imiennej a nie karty na okaziciela.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 16:00 ]
fenix napisał(a):1a) gdzie dokładnie znajduje się wiedza na temat kwoty jaką posiadam do wykorzystania, w systemie czy na karcie?
1b) Jeśli w systemie czemu nie można dokonać normalnego przelewu w celu doładowania karty?

2) Dlaczego są tylko 3 strefe (2,3,4 przystanki) i dlaczego właśnie takie krótkie? Nie lepiej podzielić trasę na sektory? Np 1 sektor od dworca do manhattanu, drugi od manhattanu do mcdonalda, trzeci do urzędu miasta, czwarty czyżykowo.

ad 1a rozumiem, że nie chodzi tu o podanie kodu dostępu?

ad1b tzw normalny przelew to jest przelew bankowy. Całość transakcji obciążona jest kosztami bankowymi. Kto ma za to zapłacić? Gdyby byli jednak chętni, to myślę, że Veolia podejmie ten temat (obrót pieniędzmi i ładowanie kart jest po stronie przewoźnika)

ad2 zapominasz, że w Tczewie są też inne linie niż 3. Odległość z dworca na manhattan to właśnie 3 przystanki

Odpowiedz }
Plusy od

Mirosław Pobłocki napisał(a):ad2 zapominasz, że w Tczewie są też inne linie niż 3. Odległość z dworca na manhattan to właśnie 3 przystanki
Obojętnie jak liczę, wychodzi mi conajmniej 5.. Którą linią można się dostać na manhattan w 3 przystanki?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

kepe napisał(a):Jak długo ważne będą bilety tygodniowe?
Czy jeżeli kupię kilka na zapas to będą one ważne do końca roku?

Bilety tygodniowe ważne są tylko do końca miesiąca. Od 1 kwietnia zachęcam do korzystania z Karty Miejskiej. Jest bardziej uniwersalna, bo nie ma ograniczeń czasowych.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 17:57 ]
Ari napisał(a):1) Czy doładowania mają swój okres czasu na wykorzystanie?
2) 15 minut to czas na przesiadkę do innego autobusu. A jeżeli wysiądę z tego już drugiego kursu to czy mam kolejne 15 minut na przesiadkę na trzecią linię?

ad1 nie ma ograniczeń czasowych. Kwotę doładowania można wykorzystać w 3 dni lub 3 miesiące. Możemy jeździć codziennie lub tylko raz w tygodniu. Nie ma różnicy w cenie przejazd w poniedziałek od przejazdu w sobotę czy niedzielę.

ad2 przesiadka jest jak matka - tylko jedna

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 17:58 ]
nerVus napisał(a):Co się stanie gdy nie przyłożę czytnika przy wychodzeniu ?

Przykładowo, przy wsiadaniu do autobusu system pobierze nam z Karty 1,20 zł (przy wpłacie 50 zł na kartę, bilet normalny). Jeżeli wysiądziemy na pierwszym, drugim lub trzecim przystanku po ponownym skasowaniu system zwróci na część z tej kwoty. Jeżeli jedziemy dalej lub zapomnimy skasować kartę przy wysiadaniu stan naszego konta się nie zmieni.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:00 ]
bartoszpog napisał(a):Czy po przejechaniu 4 przystanków, przyłożenie karty do kasownika przy wychodzeniu jest nadal konieczne?

patrz poprzednia odpowiedź
nie jest to konieczne ale zalecane ze względów statystycznych

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:08 ]
dogsoup napisał(a):Oto moje pytania:

Sytuacja pierwsza wygląda tak (hipotetycznie):
- dnia 1.5.2009 doładowałem konto za 50zł, dnia 2.5.2009 zagubiłem kartę, po wykorzystaniu na bilety kwoty 10zł, w związku z tym:
- Czy nowa karta może być opłacona ze środków zgromadzonych na karcie?
- Czy środki z poprzedniej karty zostaną przeniesione na nową kartę?
- Czy będę musiał składać nowy wniosek ze zdjęciem?
- Czy będę miał możliwość zgłoszenia zagubienia karty, żeby nikt niepowołany nie mógł z niej korzystać? Jeśli tak, to w jaki sposób i w jakiej porze? Jak długo będzie trwało wystawienie kolejnej karty?
- Czy jeśli zgubię kartę w autobusie a ktoś życzliwy odniesie ją kierowcy, czy będę mógł ją odebrać? A jeśli tak, to gdzie będę mógł odebrać i jak się dowiem o tym, że karta została odnaleziona?

środki z poprzedniej karty zostaną przelane na nową, za którą trzeba zapłacić (środki na karcie idą do Veolii, opłat za kartę do UM)

nowy wniosek jest potrzebny o ile zagubiona karta była wydana na czas określony

zagubienie karty należy niezwłocznie zgłosić do UM w celu zablokowania karty

wystawienie nowej karty może potrwać do kilku dni

karty znaleznione w autobusie można będzie odebrać w siedzibie Veolii

Sytuacja druga wygląda tak (hipotetycznie):
Zamieszkuję w miejscowości Pszczółki, dojeżdżam linią 50 do miejscowości Pruszcz Gdański:
- Gdzie mam możliwość złożenia wniosku o wydanie karty i doładowania jej?
- Czy jeśli udam się do Tczewa w celu doładowania karty zwrócą mi Państwo koszty dojazdu?

Sytuacja trzecia wygląda tak (hipotetycznie):
Jadę autobusem, trwa kontrola biletów:
- Jestem uprawniony do ulgi, bo stwierdziłem to przy składaniu podania, ale nie mam dokumentu uprawniającego do ulgi, czy zapłacę mandat?
- Zmieniłem fryzurę, ale pomimo, że nie jestem uprawniony do ulgi kontroler prosi mnie o okazanie dokumentu (którego nie mam), ponieważ zostawiłem w domu/innej kurtce/innych spodniach/innej torebce, czy zapłacę mandat?
- Jak długo będzie trwała kontrola biletu u pojedynczego pasażera? Co w sytuacji, w której będę chciał wysiąść a kontroler jeszcze mnie nie skontrolował?
- Jestem uprawniony do ulgi (deklarowałem przy składaniu podania), ale w danej chwili nie mam przy sobie dokumentu potwierdzającego ulgę. Czy będę mógł wykupić bilet "normalny"?

Sytuacja czwarta wygląda tak (hipotetycznie):
Jadę autobusem na dworzec, na pociąg do Wrocławia o 7.03, wsiadam do autobusu, który będzie na dworcu na 10 minut przed przyjazdem pociągu. Jadąc autobusem, zauważam, że na każdym z przystanków wsiada przez środkowe drzwi ok. 12 pasażerów i wysiada ok. 10 pasażerów (również przez jedne drzwi):
- Czy zdążę na pociąg?
- Czy autobus się nie spóźni?
- Co w sytuacji kiedy autobusy będą nagminnie się spóźniać?
- Czy przeprowadzili Państwo badania pilotażowe/wdrożeniowe uwzględniające nowy system biletowy?
- Czy uruchomienie w mieście karty spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy?

Sytuacja piąta wygląda tak (hipotetycznie):
W czerwcu postanowiłem doładować kartę za kwotę 200zł. Jak postanowiłem, tak zrobiłem, 1 czerwca. 10 czerwca uznałem, że pozostało mi jeszcze 180zł na koncie i chciałbym przenieść 50zł na konto mojego dziecka, czy możliwa będzie takie przeniesienie środków?

Sytuacja szósta wygląda tak (hipotetycznie):
Jestem posiadaczem karty doładowanej na kwotę 400 zł. Chciałbym zrezygnować z usług zkm. Gdzie i jak mogę odebrać środki za niewykorzystane usługi?

Sytuacja siódma wygląda tak (hipotetycznie):
Moje dzieci dojeżdżają do szkoły (razem z 20 innych dzieci jeżdżących o tej porze do tej samej szkoły w "te i we wte"). Kartę miejską należy mieć ciągle na podorędziu, żeby skasować po wejściu i "odkasować" przy wyjściu.
- Obawiam się kradzieży kieszonkowej. Czy w związku z tą sytuacją przewoźnik zapewni pasażerom (moim dzieciom) dodatkowy poziom bezpieczeństwa, po to, żeby nie dochodziło do kradzieży kieszonkowych?
- Jedno z moich dzieci nie potrafi czytać, jak obsłuży kasownik?
- Moje dziecko nosi swoją kartę w plecaku, jaki okres ważności mają karty i po jakim okresie będą bezpłatnie wymieniane?[/quote]

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:13 ]

Sytuacja druga wygląda tak (hipotetycznie):
Zamieszkuję w miejscowości Pszczółki, dojeżdżam linią 50 do miejscowości Pruszcz Gdański:
- Gdzie mam możliwość złożenia wniosku o wydanie karty i doładowania jej?
- Czy jeśli udam się do Tczewa w celu doładowania karty zwrócą mi Państwo koszty dojazdu?

ad1 wniosek można składać w 3 punktach na terenie Tczewa
doładowanie będzie się odbywać w 5 punktach na terenie Tczewa
adresy tych punktów dostępne są na stronie http://www.kartamiejska.tczew.pl

ad2 nie

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:19 ]

Sytuacja trzecia wygląda tak (hipotetycznie):
Jadę autobusem, trwa kontrola biletów:
- Jestem uprawniony do ulgi, bo stwierdziłem to przy składaniu podania, ale nie mam dokumentu uprawniającego do ulgi, czy zapłacę mandat?
- Zmieniłem fryzurę, ale pomimo, że nie jestem uprawniony do ulgi kontroler prosi mnie o okazanie dokumentu (którego nie mam), ponieważ zostawiłem w domu/innej kurtce/innych spodniach/innej torebce, czy zapłacę mandat?
- Jak długo będzie trwała kontrola biletu u pojedynczego pasażera? Co w sytuacji, w której będę chciał wysiąść a kontroler jeszcze mnie nie skontrolował?
- Jestem uprawniony do ulgi (deklarowałem przy składaniu podania), ale w danej chwili nie mam przy sobie dokumentu potwierdzającego ulgę. Czy będę mógł wykupić bilet "normalny"?

ad1 nie, na karcie zapisane jest prawo do ulgi
ad2 jeżeli zmiana fryzury spowodowała istotną zmianę wyglądu powinno się ponowić wniosek o nową kartę z aktualnym zdjęciem
ad3 tak samo długo lub nawet krócej niż przy bilecie papierowym (odpada szukanie dokumentów, na karcie mamy wszystko zapisane)
ad4 karta nie wymaga posiadania dokumentów uprawniających do ulgi, bo te dane są na niej zapisane - dlatego jest to karta ze zdjęciem a nie na okaziciela

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:23 ]

Sytuacja czwarta wygląda tak (hipotetycznie):
Jadę autobusem na dworzec, na pociąg do Wrocławia o 7.03, wsiadam do autobusu, który będzie na dworcu na 10 minut przed przyjazdem pociągu. Jadąc autobusem, zauważam, że na każdym z przystanków wsiada przez środkowe drzwi ok. 12 pasażerów i wysiada ok. 10 pasażerów (również przez jedne drzwi):
- Czy zdążę na pociąg?
- Czy autobus się nie spóźni?
- Co w sytuacji kiedy autobusy będą nagminnie się spóźniać?
- Czy przeprowadzili Państwo badania pilotażowe/wdrożeniowe uwzględniające nowy system biletowy?
- Czy uruchomienie w mieście karty spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy?

Moment zalogowania i wylogowania jest potwierdzany sygnałem dźwiękowym.
Nie absorbuje więc wzroku pasażera. Ponieważ czynność kasowania/logowania i
wylogowania jest dokonywana zdalnie (wystarczy zbliżyć kartę na odległość kilku cm od kasownika) można to zrobić nie wyjmując karty z portfela, torby czy plecaka. Taki system funkcjonuje już w wielu miastach i nie zaobserwowano specjalnych komplikacji. Oczywiście jak każda nowość w pierwszych dniach będzie budziło większe zainteresowanie i na pewno czas przebywania obok kasownika może się wydłużyć

Dane zbierane przez system posłużą do dokonania zmian w rozkładach, dlatego ważne jest podwójne kasowanie karty

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:27 ]

Sytuacja piąta wygląda tak (hipotetycznie):
W czerwcu postanowiłem doładować kartę za kwotę 200zł. Jak postanowiłem, tak zrobiłem, 1 czerwca. 10 czerwca uznałem, że pozostało mi jeszcze 180zł na koncie i chciałbym przenieść 50zł na konto mojego dziecka, czy możliwa będzie takie przeniesienie środków?

tak

Sytuacja szósta wygląda tak (hipotetycznie):
Jestem posiadaczem karty doładowanej na kwotę 400 zł. Chciałbym zrezygnować z usług zkm. Gdzie i jak mogę odebrać środki za niewykorzystane usługi?

środki wpłacone na kartę są środkami Veolii - proszę o wniosek do nich
max kwota wpłaty wynosi 200 zł a min 5 zł

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:34 ]

Sytuacja siódma wygląda tak (hipotetycznie):
Moje dzieci dojeżdżają do szkoły (razem z 20 innych dzieci jeżdżących o tej porze do tej samej szkoły w "te i we wte"). Kartę miejską należy mieć ciągle na podorędziu, żeby skasować po wejściu i "odkasować" przy wyjściu.
- Obawiam się kradzieży kieszonkowej. Czy w związku z tą sytuacją przewoźnik zapewni pasażerom (moim dzieciom) dodatkowy poziom bezpieczeństwa, po to, żeby nie dochodziło do kradzieży kieszonkowych?
- Jedno z moich dzieci nie potrafi czytać, jak obsłuży kasownik?
- Moje dziecko nosi swoją kartę w plecaku, jaki okres ważności mają karty i po jakim okresie będą bezpłatnie wymieniane?

ad1 pytanie trochę prowokacyjne, bo bezpieczeństwo dzieci nie zależy od posiadania Karty.
ad2 do obsługi kasownika nie jest wymagana umiejętność czytania.Proces kasowania jest bardzo prosty, wymaga jedynie przyłożenia karty do czytnika, lub przejechania przed czytnikiem, w odległości kilku cm od kasownika. Można to zrobić nie zatrzymując się przed kasownikiem, w trakcie wchodzenia do autobusu
ad3 Karty dla dzieci wydawane są na czas określony ważnością legitymacji szkolnej. Po przedłużeniu legitymacji wystarczy podejść do punktu wydawania kart, podać kartę z legitymacją i nastąpi przedłużenie ważności karty. Trwałość kart oceniana jest na ok 10 lat (przy prawidłowej eksploatacji)

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:41 ]
dogsoup napisał(a):Po przejechaniu 4 przystanków należy odbić kartę. Przykład jeśli jesteś osobą z biletem ulgowym i posiadasz kartę doładowaną powyżej 50zł, to po "odbiciu" karty płacisz 0,60zł a nie 1,00zł.

po przejechaniu 4 przystanków płacimy 0,60 zł (wpłata 50 zł)

w tym momencie fakt kasowania przy wyjściu nie ma już wpływu na cenę a jedynie na statystykę

Odpowiedz }
Plusy od

Mirosław Pobłocki napisał(a):ad1b tzw normalny przelew to jest przelew bankowy. Całość transakcji obciążona jest kosztami bankowymi. Kto ma za to zapłacić? Gdyby byli jednak chętni, to myślę, że Veolia podejmie ten temat (obrót pieniędzmi i ładowanie kart jest po stronie przewoźnika)
Są też przelewy 'nienormalne'. Chcąc sobie doładować telefon podaję na odpowiedniej stronie niezbędnę dane, wybieram bank z którego usług korzystam z listy kilkunastu dostępnych, loguję się do serwisu transakcyjnego, autoryzuję transakcję i po paru minutach mam doładowany telefon. I nie muszę wiedzeć jak się ten rodzaj przelewu nazywa i nikomu nie przychodzi nawet do głowy wypominanie mi kosztów bankowych nawet jeżeli doładuję za zaledwie 5zł.

Skoro już pojawił się temat kosztów dystrybucji to rozumiem że sprzedaż biletów i doładowań przez kioskarzy to działalność charytatywna ?

Czy fakt że to Veolia zajmuje się obrotem pieniędzmi zablokuje innym przewoźnikom chcącym na komercyjnych zasadach działać na terenie Tczewa możliwość przystąpienia do obsługi Karty Miejskiej ?

Odpowiedz }
Plusy od

Mam dwa pytanie do pana Mirosława Pobłockiego

1.) Na stronie kartamiejska.tczew.pl jest taka, informacja że kartą miejską można zapłacić za drugą osobę.Moje pytanie jest takie czy z tej formy mogą korzystać, osoby które mają prawo do ulgi oraz osoby mające darmowe przejazdy.

2.) Mam prawo do ulgi oraz orzeczoną grupę inwalidzką, na karcie są umieszczone dane.Co będzie jak się tę dane zmienią czy będę musiał, wyrobić nową kartę.Czy tylko będe musiał przedłużyć kartę.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz }
Plusy od

Rogi napisał(a):Druga sprawa to kwota załadowania karty i przejazdy ulgowe. Rozumiem, że powyżej 50 zł oznacza co najmniej 50,01 zł? Będą jakieś określone nominały do ładowania, czy będzie to dowolna kwota? Co się stanie jak przed wykorzystaniem tego 50,01 zł doładuję jeszcze za 18 zł? Jak będzie to rozliczane?

Karta (system) pamięta ostatnią wpłatę. Wpłacając 50 zł jeździmy za cenę jednego biletu 1, 20 (przykład dla biletu normalnego) zł aż do wyczerpania konta lub do momentu doładowania.
Uwaga: nie warto wpłacać za szybko mniejszą kwotę niż poprzednio, bo można stracić ulgę.
Najlepiej wpłacać taka samą kwotę.

Rogi napisał(a):Przez ich likwidację straciłem dopłatę do biletu od pracodawcy, co będzie mnie kosztować co najmniej 10 zł/mies. więcej przy max 2 przejazdach dziennie.

A dlaczego? Może pracodawca nie jest zorientowany w zasadach funkcjonowania KM. Jeżeli dopłaca do biletów miesięcznych o nielimitowanych przejazdach to tym bardziej powinien dopłacać do KM, gdzie jest możliwość wystawienia faktury i ewidencji przejazdów. Proponuję jeszcze raz porozmawiać

Rogi napisał(a):Czy na czytnikach będzie widniała kwota jaka będzie pobierana z karty?
Nie. Zmniejszy to przepływ pasażerów - przynajmniej część z nich zatrzyma się aby przeczytać stan konta

Rogi napisał(a):Ja widzę to w przyszłości jako serwis WWW, gdzie każdy będzie mógł się zalogować na swoje dane i operować swoim kontem (doładowywać i sprawdzać wykonane operacje).

Poproszę też więcej informacji na temat obsługi czytników i systemu ich działania. Widziałem, że widnieje na nich ikona gps, więc proszę o przybliżenie tego wszystkim.

ad.1 dobry pomysł, kupuję

ad2 proszę szukać w Tetce filmu z ekranem - przyszły tydzień

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 20:48 ]
Glanc napisał(a):Zdaje się, że na wyświetlaczu dotykowym są przyciski z chłopkiem i dziewczynką, co one oznaczają? Dodatkowe ulgi dla pań? Big Grin

KM umożliwia też opłacanie podróży za inne osoby. Do tego celu służy duży chłopek (bilet normalny), mała dziewczynka (ulgowy) i ikonka z literą B (bagaż). Można ze swojej karty opłacić przejazd dowolnej liczby osób (jeśli stan konta pozwoli)

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 20:49 ]
Ari napisał(a):Proszę podać link do tego "FAQ". Najlepiej w pierwszym poście (opcja Edytuj), aby internauci nie szukali pół dnia po całym temacie...

http://www.kartamiejska.tczew.pl

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 20:52 ]
staromieszczanin napisał(a):Mi się wydawało na początku, że to będzie w Urzędzie Miasta na przykład. A tu taka niemiła niespodzianka.

dziennie przychodzi ok 1000 osób

w urzędzie byłoby to niemożliwe

w 3 punktach przyjmują wnioski

w urzędzie dodatkowo są one obrabiane i wpisywane do systemu

przy KM pracuje obecnie 10 osób

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 20:54 ]
Rogi napisał(a):Mam pytanie jeszcze. Czy pasażerowie, którym przysługują bezpłatne przejazdy, muszą wyrobić kartę?

Nie ma takiego obowiązku. Dotychczasowe zasady przejazdów osób posiadających prawo do bezpłatnych przejazdów się nie zmieniają. Jednak zalecane jest, aby posiadały one taką Kartę i również ja kasowały przy wejściu i wyjściu z autobusu, z powodów statystycznych. Bo przecież za tą osobę płaci miasto, a my chcemy wiedzieć jak często te osoby korzystają z komunikacji. Brak karty, czy też jej nieskasowanie nie powoduje żadnych skutków wobec pasażera. Umyka tylko nam cenna informacja.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 21:00 ]
L napisał(a):Skoro już pojawił się temat kosztów dystrybucji to rozumiem że sprzedaż biletów i doładowań przez kioskarzy to działalność charytatywna ?

Czy fakt że to Veolia zajmuje się obrotem pieniędzmi zablokuje innym przewoźnikom chcącym na komercyjnych zasadach działać na terenie Tczewa możliwość przystąpienia do obsługi Karty ?

Sprawa funkcjonowania punktów doładowania leży po stronie Veolii. Oczywistym jest że kioskarze nie pracują za darmo, tak jak nie wydawali znaczków miesięcznych za darmo. Jest to sprawa umowy Veolia-punkt sprzedaży.

System jest po naszej stronie i to gwarantuje możliwość wejścia innych usług oraz usługodawców na tczewski rynek

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 21:03 ]
Dominik napisał(a):Mam dwa pytanie do pana Mirosława Pobłockiego

1.) Na stronie kartamiejska.tczew.pl jest taka, informacja że kartą miejską można zapłacić za drugą osobę.Moje pytanie jest takie czy z tej formy mogą korzystać, osoby które mają prawo do ulgi oraz osoby mające darmowe przejazdy.

2.) Mam prawo do ulgi oraz orzeczoną grupę inwalidzką, na karcie są umieszczone dane.Co będzie jak się tę dane zmienią czy będę musiał, wyrobić nową kartę.Czy tylko będe musiał przedłużyć kartę.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

ad1 tak, patrz odpowiedź wcześniej z zastrzeżeniem, że osoby mające prawo do bezpł przejazdów mają puste konto i nie mogą płacić

ad2 wystarczy uaktualnić dane na karcie w punkcie wydawania kart na dworcu

ad2

Odpowiedz }
Plusy od

Ale jest jakieś małe opóźnienie.Na środe miałem miec karte już do odbioru,a dziś pani mnie informuje,że może będzie pod koniec przyszłego tygodnia gotowa.Wspomiała,że nie nadążają robic tych kart.Miejmy nadzieje,że Urząd się wyrobi i wszystko gładko pójdzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Mirosław Pobłocki napisał(a):ad.1 dobry pomysł, kupuję
Cieszę się, że pomysł przypadł do gustu. W takim razie proszę o przepchnięcie go dalej jeśli to możliwe.
Mirosław Pobłocki napisał(a):A dlaczego? Może pracodawca nie jest zorientowany w zasadach funkcjonowania KM. Jeżeli dopłaca do biletów miesięcznych o nielimitowanych przejazdach to tym bardziej powinien dopłacać do KM, gdzie jest możliwość wystawienia faktury i ewidencji przejazdów. Proponuję jeszcze raz porozmawiać
Wydaje mi się, że jeszcze wielu mieszkańców nie jest w tej kwestii zorientowanych, bo sprawa wyszła nagle.
Tylko proszę spojrzeć na taką rzecz. Pracodawca dopłacał do biletów miesięcznych nie taką samą kwotę dla wszystkich, tylko dopłacał określony % dając zniżkę na dany bilet (zawsze taki sam % ulgi). Tym samym do biletu normalnego dopłacał 2x więcej niż do ulgowego. Było to sprawiedliwe bo Ci co kupowali droższy bilet mieli stosunkowo taką samą zniżkę. Jak w takim razie ustalić teraz wysokość dopłat? Nie ma teraz określonej stałej ceny za bilet okresowy. Komplikuje sprawę ilość wykonywanych przejazdów, ilość przystanków i otrzymana ulga. Dodatkowo przy słabo jeszcze rozwiniętej sieci dystrybucji doładowań nie wiem jak miało by to wyglądać od strony technicznej.
Może jest to kwestia do dogadania w przyszłości. Jednak na dzień dzisiejszy jestem zmuszony dopłacać więcej do biletu i to zaznaczam przy wyłącznie dwóch przejazdach dziennie.

Mirosław Pobłocki napisał(a):ad2 proszę szukać w Tetce filmu z ekranem - przyszły tydzień
A nie można by wstawić filmiku czy poradnika pdf/prezentację itp. na WWW? Nie każdy ma czas i ochotę czekać, aż pojawi się dany program w tv.

Odpowiedz }
Plusy od

Mirosław Pobłocki napisał(a):ad 1a rozumiem, że nie chodzi tu o podanie kodu dostępu?

ad1b tzw normalny przelew to jest przelew bankowy. Całość transakcji obciążona jest kosztami bankowymi. Kto ma za to zapłacić? Gdyby byli jednak chętni, to myślę, że Veolia podejmie ten temat (obrót pieniędzmi i ładowanie kart jest po stronie przewoźnika)

ad2 zapominasz, że w Tczewie są też inne linie niż 3. Odległość z dworca na manhattan to właśnie 3 przystanki

AD 1a Dobrze Pan rozumie. Chodziło mi o fizyczną informację o stanie konta, ale już wyjaśnił mi Pan inną odpowiedzą że kwota znajduje się w systemie a nie na karcie.

AD 1b To za przelew przychodzący trzeba zapłacić ? Nie wystarczy że część banków obarcza taką transakcję zleceniodawcę ? Szczerze nie byłem świadom tego. Załóżmy że koszt przelewu pokrywam ja jako zleceniodawca. Veolia natomiast przegląda wpłaty i codziennie i księguje przelewy ... bądź system to robi ... nie wiem nie znam się. I ta sama Pani co zabiera od nas kasę w okienku może kliknąć nam na podstawie przelewu doładowanie. Prawda że było by fantastycznie ? Smile

AD 2 A co za problem oprogramować trasę na strefy nie ważne jak długa jest ? Kasowniki w 3 długość trasy x punktów. 1/4 trasy kosztuje z 1/2 trasy y Smile

Odpowiedz }
Plusy od

a ja mam pytanie do biletu tygodniowego ... jak ten bilet będzie funkcjonował ... jakie opłaty za ten bilet ??? panie prezydencie hallooo mieszkańcy pytają !!!

Odpowiedz }
Plusy od

Nie ma ani miesięcznych, ani tygodniowych...

(ciekawe co mają zrobić ci, którzy tygodniowe kupili na zapas)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

rozdać rodzinie

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.