Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta Miejska

Miałem dzisiaj wracając z Czyżykowa kontrole, może nic w tym dziwnego.Ale kontroler po sprawdzeniu na czytniku znajdującym, się przy drzwiach wrócił do mnie. Z kartą miejską i zapytał czy mam legitymacje, bo jak na takiej podstawie że noszę kartę miejską może stwierdzić że mam ulgę.Powiedziałem że mam legitymacje z ZUS-owksą.I tyle więc pytam was, jak to możliwe że kontrola żąda legitymacji.Skoro mam kartę miejską i należy mi się ulga, rozumiem gdybym miał bilet jednorazowy.Musiałby mieć przy sobie ulgę, niech ktoś mnie oświeci albo, ja czegoś nie rozumiem.Od kiedy jeźdże na karcie miejskiej, nigdy nie było problemu podchodzili do mnie sprawdzali i poszli.Albo przykładali do kasownika kartę i po problemie.

Odpowiedz }
Plusy od

A ja mam inne pytanie. Kiedy doładowania przez internet?  Rolleyes

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-02-29, 20:24)Rogi napisał(a): A ja mam inne pytanie. Kiedy doładowania przez internet?  Rolleyes

Znalazłem artykuł sponsorowany w tczewskiej pt Czy będzie można doładować, kartę miejską przez internet.Z artykułu wynika że kartę będzie można doładować przez, internet w pierwszej połowie tego roku.Ze strony internetowej przewoźnika z artykułu, też można dowiedzieć się że oprócz doładowania. Przez internet będzie wytyczanie trasy przejazdu autobusu na podstawie mapy.Oraz ostatnia nowinka w przyszłości pojawią, się tablice elektroniczne na przystankach.Ale to już raczej, nie w tym przetargu.

Odpowiedz }
Plusy od

Dominik niestety taki jest durny tczewski regulamin KM. Wyrabiając KM musisz wylegitymować się uprawnieniem do zniżki. Jeżeli jest terminowe to z automatu KM nie "przekształci się" w 100% ale dalej będziesz jeździł za 50% i narażasz się na mandat. Kontroler ma prawo a nawet powinien zażądać od Ciebie legitymacji. Nie powinien natomiast biegać z Twoją kartą do czytnika tylko powinien posiadać swój.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

Wg regulaminu kontroler może mieć swój czytnik lub sprawdzać kartę na czytniku stacjonarnym:

REGULAMIN  KARTY MIEJSKIEJ  W  TCZEWIE  
Cytat:PKT 29.
Kontrola Karty Miejskiej.
Kontrola jest wykonywana przy użyciu terminali kontrolerskich lub czytników stacjonarnych. W przypadku nie skasowania (zalogowania) Karty urządzenia wskazują kontrolerowi, że przejazd nie został opłacony.
Karty "do ręki" nikomu nie daję - jak chce sprawdzać idę z nim.

Czy po przekroczeniu terminu określającego uprawnienia do zniżki karta nie przechodzi na "czarną listę" i nie można z niej korzystać?

Wg mnie po to przedstawia się podczas wyrabiania dokumenty poświadczające uprawnienia do ulgi (i potem się tą ulgę przedłuża) by nie było konieczności noszenia tych dokumentów stale. Co innego bilet jednorazowy, a co innego karta, która ma przypisana ulgę, imię i nazwisko użytkownika.

Odpowiedz }
Plusy od

w kwietniu dziesięciolecie wprowadzenia biletu elektronicznego, więc pozwolę sobie zacytować https://um.wrotatczewa.pl/tczew-karta-miejska

"W planowanej przyszłości karta ta ma spełniać inne funkcje płatnicze (np. opłaty za parkingi, wejściówki na imprezy kulturalne itd.)." - jeszcze nie spełnia,
"możliwość w przyszłości opłacania innych usług miejskich, np: basen, wypożyczalnia rowerów, itp." - jw.,
"W pierwszym okresie działania systemu nie będzie możliwości dokonywania przelewów przez internet. Docelowo system taką funkcję będzie realizował." - jeszcze nie realizuje,
"możliwość opłacenia przejazdu za inną osobę, która z nami podróżuje" - wycofano,
"(wystarczy zbliżyć kartę na odległość kilku cm od kasownika) można to zrobić nie wyjmując karty z portfela, torby czy plecaka (...) Można to zrobić nie zatrzymując się przed kasownikiem, w trakcie wchodzenia do autobusu" - nie wystarczy, nie można.

ale prezydent, który był twarzą tego projektu, został wybrany na kolejne 5 lat, więc chyba nie ma problemu Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.