Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zerówka w szkołach

Dowiedziałam się wczoraj, że zamknięto grupę zerówkową w przedszkolu "Chatka Puchatka" na Czyżykowie. Dzieci automatycznie zostaną przeniesione do zerówki w szkole nr 10. Moja córka chodzi tam do szkoły i jednoznacznie stwierdzam, że szkoła ta nie jest należycie przystosowana do nauczania dzieci 6-letnich. Nie spełnia nawet norm "sanepidiarnych", nie wspominając o zabawkach, sali itp. Postanowiliśmy zawalczyć z mężem i paroma rodzicami o zerówkę w przedszkolu, czy jest ktoś z rodziców sześcioletnich z tych okolic kto chciałby się dołączyć?

Odpowiedz }
Plusy od

Większość rodziców chwali sobie zerówki w szkołach. Zwłaszcza rodzice tych dzieci, które wcześniej nie uczęszczały do przedszkoli.

Odpowiedz }
Plusy od

Prawdę mówiąc, to trochę wydaje mi się to nieprawdopodobne, żeby rodzice dzieci, które nie chodziły wcześniej do przedszkola, chwalili sobie zerówki w szkołach. A może inaczej - nie jestem przekonana, czy tym dzieciom tam jest dobrze. Przynajmniej przez jakiś czas.
Dzieci, które chodziły do przedszkola, mają już jakiś przedsmak tego, co będzie w szkole, czy nawet w zerówce, która w szkole się mieści.
Były już w jakiejś grupie, stykały się z dziećmi z innych grup, ale było to i tak niewiele dzieci. Niewiele, w porównaniu do szkół.
Teraz nagle taki pięciolatek, czy nawet sześciolatek, który nigdy nie miał kontaktu z tak dużą grupą innych dzieci zostaje zamknięty razem z nimi w jednym budynku.
Na dodatek nierzadko nieprzystosowanym. Słyszałam już o tym, że dzieci nie mogą poradzić sobie z wysokością toalet itd.

Odpowiedz }
Plusy od

A jednak mam porównanie. W szkołach mimo wszystko takim dzieciom jest o wiele lepiej.
Jest tam lepsza opieka i obserwacja dzieci przez nauczyciela. W przedszkolach dzieci częściej nawzajem się krzywdzą, częściej są bez nadzoru. A tak najlepiej to dziecko uczyć w domu. Istnieje także edukacja domowa.
Ale to raczej dla indywidualistów.

Odpowiedz }
Plusy od

Uczyć w domu i wychować odludka... Super sprawa przecież. Niech nie ma z kim porównywać swoich poglądów i z klapkami na oczach idzie przez życie.

Co do zerówek, to opieka musi być i w zerówce w szkole i w zerówce w budynku przedszkola.
Z tą tylko różnicą, że przedszkole jest przystosowane do takich dzieci, a szkoła nie zawsze.
Choćby sprawa toalet w szkołach.
Coś wiem na ten temat, bo przez długi czas byłam najniższa w klasie i nawet jak siedziałam na najniższym krzesełku, to wisiały mi nogi Tongue. Toalety też były dość wysokie. Gdybym poszła do szkoły rok wcześniej - czyli tak jak to teraz wprowadzają, to byłoby mi jeszcze trudniej. A teraz chcą zrobić w szkole zerówki (czyli 2 lata wcześniej) - chyba musiałabym nosić ze sobą nocnik, albo ktoś musiałby mnie podsadzaćTongue.
Jeśli szkoła jest odpowiednio dostosowana do małych dzieci, to nie widzę przeciwwskazań, ale z tego co wiem, to nie każda jest.
A wracając do opieki, to jeśli w jakiejś placówce nie jest odpowiednia, to są odpowiednie miejsca żeby to zgłaszać.

Odpowiedz }
Plusy od

wlasnych dzieci nie mam ale jestem jak najbardziej za posylaniem dzieci do przedszkoli tak w wieku 3/4lat naprawde dobrze im to zrobi i pozniej zerowka w szkole bo juz bedzie dziecko przyzwyczajone do budynku chociaz
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Też jestem za posyłaniem dzieci do przedszkola.
Jednak zerówka w szkołach będzie dobra dopiero wtedy, kiedy wszystkie sprzęty będą dostosowane do mniejszych dzieci.
Chociaż prawdę mówiąc, argument, że dzieci się przyzwyczają chociaż do budynku, do mnie nie przemawia, bo to, czy dziecko wejdzie do budynku szkolnego w wieku 5 czy 6 lat nie ma aż takiego znaczenia. A jeśli ma, to moim zdaniem na niekorzyść zerówki w szkołach, bo pięciolatki choć w większości rozgarnięte, to wciąż małe dzieci i mogą po prostu na początku się wystraszyć. Sześciolatki to też dzieci, ale jednak rok starsze. Taki rok, to wbrew pozorom dużo.

Odpowiedz }
Plusy od

dopiero zauważyłem ten temat

(2010-06-15, 16:04)Rajowa napisał(a): W przedszkolach dzieci częściej nawzajem się krzywdzą, częściej są bez nadzoru. A tak najlepiej to dziecko uczyć w domu.

to jakiś żart? Rajowa odnoszę wrażenie, że jestes z kosmosu Confused
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

robak, chodzi o kwestię krzywdzenia się czy nauki w domu? Bo z tego, co widzę, to homeschooling zaczyna wychodzić z podziemia Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-30, 09:37)robak napisał(a): dopiero zauważyłem ten temat

(2010-06-15, 16:04)Rajowa napisał(a): W przedszkolach dzieci częściej nawzajem się krzywdzą, częściej są bez nadzoru. A tak najlepiej to dziecko uczyć w domu.

to jakiś żart? Rajowa odnoszę wrażenie, że jestes z kosmosu :s
A Ty skąd??? Nie słyszałeś o nauczaniu domowym? To realia.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-15, 16:04)Rajowa napisał(a): A jednak mam porównanie. W szkołach mimo wszystko takim dzieciom jest o wiele lepiej.
Jest tam lepsza opieka i obserwacja dzieci przez nauczyciela. W przedszkolach dzieci częściej nawzajem się krzywdzą, częściej są bez nadzoru. A tak najlepiej to dziecko uczyć w domu. Istnieje także edukacja domowa.
Ale to raczej dla indywidualistów.

Koleżanko, w przedszkolach jest teraz taka opieka. Jak rodzic płaci 400 czy 500 zł za przedszkole to te Panie biegają za dziećmi w tą i z powrotem + basen, kółka i inne przyjemności. Dziecko uczy się samodzielności, dzielenia się z innymi, nie jest odludkiem, przyzwyczaja się, że mama nie jest 24h obok niego. Wg mnie to super sprawa, nie mówię na cały dzień na parę godzin dziennie, w tygodniu. Czekam, aż moje dzieciątko skończy trzy latka i do przedszkola.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-06-30, 11:47)Rajowa napisał(a):
(2010-06-30, 09:37)robak napisał(a): dopiero zauważyłem ten temat

to jakiś żart? Rajowa odnoszę wrażenie, że jestes z kosmosu Confused
A Ty skąd??? Nie słyszałeś o nauczaniu domowym? To realia.

zostaw swoje dzieci w domu; nie wypuszczaj ich nigdzie...

przedszkola to samo zło; tam wszyscy tylko czekają, aby na dziecko spadł grad wyzwisk, agresji ze strony równieśników; panie cały dzień piją kawę i oglądają kolorowe gazety; opieka jest beznadziejna; nikt nie posiada odpowiednich uprawnień;

a dziecko w domu nauczy się pracy w grupie; współpracy z rówieśnikami; pozna zasady współżycia społecznego

jakoś Rajowa Twoje wypowiedzi zaczynają mnie irytować Angry

Odpowiedz }
Plusy od

Zapomniałeś dodać, że pod oknami czyhają pedofile, a pracownicy przy dzieciach wciągają białe kreski.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

i na to wszystko z góry patrzy kamilus, który ... no właśnie; lepiej nie mówić Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

I faktem staje się to o czym już wielokrotnie pisałem. Chora reforma oświaty wprowadzana (bez funduszy, czasu i pomyślunku) przez panią min Hall zbiera żniwa.
W związku z faktem iż w tym roku jedynie 2% rodziców posłało swoje 6-co latki do szkół wprowadza się tego typu represje.
Starogard posunął się w tym jeszcze bardziej. Wobec protestów rodziców gdy rada miasta zdecydowała że wszystkie przedszkolne oddziały zerówkowe mają być zamknięte a 6-co latki przeniesione do szkoły miasto zmieniło zdanie...
...a i owszem możesz swoje dziecko zostawić w przedszkolnej zerówce ale tylko do 14.00. Później o opiekę trzeba martwić się samemu.
Sprawa jest na tyle bulwersująca że standard szkolnych zerówek ma się ni jak do tych przedszkolnych.
I każdy kto pisze że szkolna zerówka jest lepsze niż ta przedszkolna to chyba sam nie ma dziecka i na oczy przedszkola nie widział albo upał mu zaszkodził.

erkaerka - osobiście mam trochę doświadczenia w zakresie tej reformy i znajome osoby którym udało się obronić gdańskie zerówki przed likwidacją. Jeśli chcesz więcej informacji napisz na PW.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.