Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia niestacjonarne - WIECZOROWE

Kratos a jakie technikum skończyłeś? Poza tym mam wrażenie, że sobie jaja z nas robisz. Pascal to był rok jakiś 1999 - później uczono C++, PHP a Ty tego nie ogarniasz. Odpuść sobie studia IT szkoda Twoich pieniędzy i tak pracy nie dostaniesz.

Jeśli chodzi o sieć ... złożyć - czyli podłączyć kabelki to każdy potrafi, skonfigurować sprzęt sieciowy i odpowiednio zabezpieczyć już nie każdy.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-07-02, 20:49)Manif napisał(a): Żartujesz sobie ze mnie, prawda?

W którym miejscu niby?

(2015-07-03, 08:13)Memory napisał(a): Kratos a jakie technikum skończyłeś?  Poza tym mam wrażenie, że sobie jaja z nas robisz. Pascal to był rok jakiś 1999 - później uczono C++, PHP a Ty tego nie ogarniasz. Odpuść sobie studia IT szkoda Twoich pieniędzy i tak pracy nie dostaniesz.

Jeśli chodzi o sieć ... złożyć - czyli podłączyć kabelki to każdy potrafi, skonfigurować sprzęt sieciowy i odpowiednio zabezpieczyć już nie każdy.

Cosinus. Nie php mnie nie uczyli i nie, nie był to 1999 rok, tylko później 2010? 2011? Nie pamiętam, coś koło tego. I nie robię sobie z nikogo jaj.

@up: skonfigurować i zabezpieczyć akurat umiem. Usunąć ew. usterki też.

Dobra, dalsza rozmowa staje się nie przyjemna dla mnie, dowiedziałem się czego chciałem, otrzymałem info o które prosiłem i za to dziękuję. Ale już wystarczy. Z mojej strony EoT.

Odpowiedz }
Plusy od

No Kratos... powodzenia z karierą w IT z nastawieniem 'jak mi pod nos nie podstawią i nie nauczą, to nie będę umiał'.

Zainteresowanie tematem było, miałeś szansę dowiedzieć się czegoś na temat przebiegu studiów jak i realnych wymagań pracodawcy. Twój wybór. Wink
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Dobra to zapomnijmy o tym co pisałem wcześniej Smile Za dużo o mnie było, a za mało właśnie o... studiach samych z siebie.
To jakie niby są te realne wymagania pracodawców?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-07-03, 13:22)Kratos napisał(a): To jakie niby są te realne wymagania pracodawców?

Zacznijmy od tego jaką dziedziną IT chcesz się zająć:
- sieci
- programowanie
- tworzenie stron
- grafika
- systemy operacyjne
- sprzęt

Pomyśl w czym jesteś dobry, idź w tym kierunku. Firma szukająca administratora sieci ma inne wymagania niż firma serwisująca drukarki.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

O i takiego posta to ja rozumiem! Smile

Interesują mnie:

- siec -i tak
- programowanie - w sumie nie
- tworzenie stron - niezbyt, ale ost może być
- grafika - może być ale potem raczej, poza tym imo jak ktoś nie ma zmysłu i estetyki to niewiele zdziała w programach graficznych
- systemy operacyjne - tak, bardzo tak
- sprzęt - bardzo tak

Odpowiedz }
Plusy od

No to nie potrzebujesz studiów. Chyba, że sieci na zaawansowanym poziomie, ale to najpierw sprawdź czy Cię to interesuje w ogóle na poziomie średnim.

Cytat:grafika - może być ale potem raczej, poza tym imo jak ktoś nie ma zmysłu i estetyki to niewiele zdziała w programach graficznych
lol
Grafika to bardziej ASP niż IT i jak się nie ma zmysłu to nie. Po prostu nie.

Zamiast studiów idź gdzieś na porządny staż (ale nie jakiś badziew z PUP gdzie będziesz kawę podawać). Konkretnej firmy Ci nie podam, bo po prostu takich jak Ty są tysiące. Twierdzę, że niestety Twoje doświadczenie jest zbyt niskie by ktoś chciał Cię przyjąć. A bez doświadczenia braknie też umiejętności. Roześlij CV do różnych korporacji z propozycją stażu 3 miesięcznego za darmo lub absolutne minimum lub po prostu sam się doucz jak najwięcej siedząc na tyłu - na tyle, by potencjalnego pracodawcę zainteresować na rozmowie.
Te 3 miesiące w korpo w CV będzie więcej warte niż 5 lat studiów, względem człowieka, który no w szeroko pojętym IT jest po prostu słaby.
Prawdopodobnie dopłacisz za dojazdy, nerwy i jeszcze jakieś szkolenia, ale to i tak dziesiątki razy taniej niż chociażby inżynier z PG, na którym sobie nie poradzisz śpiewająco bez znajomości matematyki. A skoro dla Ciebie "C++ jest dziwny" to tym bardziej nie odnajdziesz się na studiach, gdzie główny nacisk kładzie się na programowanie.
Idealnym rozwiązaniem byłoby Ci wynegocjować te 2-3 miesiące stażu i potem pełny rok pracy za minimum krajowe. Niby gówniana robota, ale doświadczenie i wiedza. A tej w korpo nie zabraknie, bo nabiegasz się z milionem dziwnych problemów użytkowników.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od MacGyver

Nic dodać, nic ująć.
Przejrzyj sobie przykładowy plan studiów IT.
http://eti.pg.edu.pl/eti-studia-i-stopnia

Zaspamuj okoliczne korporacje CV i módl się, by Cię gdzieś chwycili jako technika.
A jeśli masz takie ciśnienie na studia, to (nie wierzę, że to mówię..) wybierz prywatną uczelnię dla samego papierka - i tak materiał się nie pokrywa z Twoimi zainteresowaniami (no, może 2-3 przedmioty znajdziesz z których 'coś, gdzieś..'), a z taką podstawą (kiepska znajomość matmy i brak zacięcia do programowania) na renomowanej uczelni sobie nie poradzisz.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Prywatne uczelnie? Czemu takie niby będą lepsze?

Odpowiedz }
Plusy od

Pewnie ma to coś wspólnego z Twoim nastawieniem, podejściem, umiejętnościami i predyspozycjami.
Na PG nie dasz sobie po prostu rady.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Czyli że na prywatnych jest niby łatwiej?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-07-04, 17:36)Kratos napisał(a): Czyli że na prywatnych jest niby łatwiej?

Różne uczelnie mają różny stopień trudności.
Informatyka na Politechnice należy akurat do stosunkowo trudnych.
Uprzedzając pytanie: nie wiem, które uczelnie mają 'łatwą' informatykę. Po prostu patrząc na profil kandydata, który nakreśliłeś w swoich poprzednich postach - pchanie się na uczelnię z 'top' nie ma większego sensu. Jeżeli już koniecznie zależy Ci na studiach (a uważam - podobnie jak kamilus - że w Twoim przypadku znacznie lepszy efekt odniósłby staż w którymś z korpo), to wybierz takie, które będziesz w stanie ukończyć w skończonym czasie. Możesz być jednak zawiedziony, kiedy po 4 latach nauki sam w końcu stwierdzisz, że bez Twojego dodatkowego zaangażowania przyswojona na studiach wiedza jest w zasadzie bezwartościowa...

Odpowiedz }
Plusy od MacGyver

Kratos niestety koledzy mają rację. Znajdź jakiegoś pracodawcę na początek, zapisz się na jakieś studia dla papierka i doszkalaj się w domu.

Kamilus z grafiką wiem, że bardziej ASP ale wiesz jak ludzie kojarzą kogoś "przy kompie" Smile

Na marginesie niedawno szukałem stażysty, to co przysyłał PUP to było.... coś strasznego. Ludzie po policealnej nie mający podstawowej wiedzy o komputerach. Trafił mi się nawet "kwiatek" facet po magisterce z zarządzania od 6 m-cy na bezrobociu wysłany przez PUP na kurs grafika, który mu całkowicie "nie leży". Na moje pytanie co on tu robi, ponieważ ja nie szukam grafika powiedział "Wiem to, ale w PUPie powiedzieli, że skoro mam ten kurs to muszę przyjść bo to jest coś z komputerami" Smile

Dopóki był CED technicy jeszcze coś potrafili. Teraz poziom nauczania zaliczył skaliste dno pod grubą warstwą mułu. Niestety przykład kolegi, który w 2010r, uczony był Pascala potwierdza to.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.