Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe forum @ tcz.pl

(2009-10-05, 14:50)renioko napisał(a): a mnie tam denerwuje to nowe forum.

Dzięki za bardzo konstruktywną wypowiedź. Już zmieniłem wygląd forum na "klasyczne". Można to sobie dostosować w panelu użytkownika (Edytuj opcje | Wyświetlaj posty w trybie klasycznym).

Odpowiedz }
Plusy od

Wolę jednak te oldskulowe emoty. Te są jakieś nijakie. Tongue
Marti, będzie autologowanie na głównej?

Odpowiedz }
Plusy od

Powinno działać z definicji. Czy wylogowuje cię?

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-10-05, 17:36)marti napisał(a): Powinno działać z definicji. Czy wylogowuje cię?

Tak, sprawdzałem na kilku przeglądarkach. Ale może niech inni się też wypowiedzą. Rozumiem, że Ciebie nie wylogowuje?
Można jeszcze dodać fav ikonkę na forum. Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Nie dostaję powiadomień na maila o nowej odpowiedzi. No chyba, że dla "starych" tematów to nie działa i będzie działało dopiero dla nowo założonych? Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

To teraz troszkę ponarzekam, bo tak jak strona mi się spodobała bardzo, tak forum już mniej. Nie chcę się za bardzo wypowiadać o skórce, bo ta wiadomo musi być zintegroawana z Portalem, jednak gryf w lewym górnym rogu na tym forum już za bardzo w ten róg leci. Tak niestety się dzieje jak się wrzuca forum pod główny tamplate.. Warto by to poprawić, bo w tym miejscu jest pusto i niesymetrycznie (wiem, ze to kwestia cieniowania loga..) Tyle jeśli chodzi o wygląd.. Kwestia wyboru silnika.. Czemu MyBB? Jest przecież wiele więcej sprawdzonych silniczków phpbb podobnych.. Nie leży mi konstrukcja panelu sterowania, może dlatego, że profiluję siebie bardziej na phpbb2/3 i MyBB nie znam. Mam nadzieję natomiast że ogarniasz Marti ten temat i jak się coś wysypie, to nie będziesz od razu przeskakiwał na coś
innego, bo będzie problem. Czyżby możliwość konwersji sql spod phpbb do innych nakłoniła Was do łasnie takiego wyboru? Wiem, łatwiej ale nie koniecznie bezpieczniej.. Wiele pomniejszych skrypcików opartych na php oferuje łatwą instalację z konwersją sql. Ja się rozczarowałm, bo widziałem forum.tcz.pl w phpbb3 bo o vBulletin np Was nie podejżewałem.

I na koniec integracja z Portalem.. Co z nią? Mam wrażenie, że się to sprawdziło w poprzednim wydaniu..
"Nie boję się przyjaciół - oni mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów - oni mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych - oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Odpowiedz }
Plusy od

I jeszcze jedno... Wersja dla niewidomych? CoolBig Grin

[Obrazek: dodano.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Niestety to efekt konwersji. Tak jest w starych postach i za dużo zabawy, żeby to zmienić. Po prostu wersja dla słabowidzących.

Dlaczego myBB - bo ma przyjazny i rozbudowany interfejs administracyjny a przy tym nie zabija serwera jak phpbb3, który był oczywiście pierwszym wyborem. Poza tym ma ogólnie dobre recenzje, tak więc zobaczymy. Myślę, że jak ogarnę wszystkie problemy powinno być całkiem znośnie (na razie wygląda pozytywnie od strony współpracy z bazą danych).

Co do powiadomień na maila - czy to w jakiś sposób było tam skonfigurowane? Nie korzystałem z tej opcji, więc nie wiem. Czy próbowałeś opcję "Subskrybuj ten wątek"?

Odpowiedz }
Plusy od

A to Ci argument, przyjazny i rozbudowany interfejs administracyjny, nie zabija serwera jak phpbb3... pierwsze - bullshit, w phpbb3 masz o wiele większą kontrolę nad użytkownikami i ich prawami... drugie - jaki serwer taka moc, tylko rozwiązaniem nie jest osłabienie forum, a zwiększenie mocy maszyny :/ Masakra, po prostu masakra
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-10-05, 19:16)marti napisał(a): Niestety to efekt konwersji. Tak jest w starych postach i za dużo zabawy, żeby to zmienić. Po prostu wersja dla słabowidzących.

Ok, niech będzie w takim razie wersja dla słabowidzących. Cool

(2009-10-05, 19:16)marti napisał(a): Co do powiadomień na maila - czy to w jakiś sposób było tam skonfigurowane? Nie korzystałem z tej opcji, więc nie wiem. Czy próbowałeś opcję "Subskrybuj ten wątek"?

W poprzednim forum była możliwość ustawienia powiadomień, w tym też jest. Tutaj widzę, że standardowo jest wyłączone, ale włączyłem. Po włączeniu działa, ale tylko w wątkach, w których napisałem od czasu postawienia nowego forum.

Trochę mało czytelne to forum... I takie... cukierkowe. Big Grin Poprzednie minimalistyczne, ale przynajmniej czytelne było. No i trochę można się tutaj pogubić. Cytowanie dosyć dziwnie działa, a przy małych wyświetlaczach od cholery przewijania. Wink
Przydałby się też jakiś bezpośredni link do strony głównej forum na dole. Po napisaniu posta i wyświetleniu go, chcąc wrócić na główną stronę forum trzeba znowu wszystko przewijać na samą górę...
Ok, znalazłem. Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Między « Starszy wątek | Nowszy wątek » przydałby się link do działu, w którym znajduje się temat.
Ło matko, a po kiego po dodaniu postu pokazuje się ten cały nagłówek z zielonym gryfem?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-10-05, 20:11)leoncjo napisał(a): Między « Starszy wątek | Nowszy wątek » przydałby się link do działu, w którym znajduje się temat.

Trochę niżej, po prawej, masz Skocz do: -Knajpa. To chyba wystarczy? Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Faktycznie, ale daleeekoSmile
Wolałbym takie łopatologiczne rozwiązanie z całą ścieżką zaraz pod tematem.
Jeszcze jedno.
Sprawa ścieżki na górze.
W starej wersji każdy element był linkem, teraz ostatni jest zwykłym tekstem.
Będąc na stronie głównej, można było kliknąć na forum.tcz.pl i nie trzeba było lecieć do góry odświeżać strony.
Wiem, pierdoły, ale takie drobiazgi decydują o wygodzie.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-10-05, 16:40)marti napisał(a): Takie błędy mogły się pojawiać w momencie konwersji, natomiast teraz już powinno być ok. Ja po kliknięciu w ten link widzę tylko dwie strony.

U mnie trzy strony, po kliknięciu na trzecią "Wątek nie istnieje".

Odpowiedz }
Plusy od

W panelu sterowania ustawcie sobie jakąś tam ilość postów na stronę.. Po prostu silniczek MyBB dostał czkawki.. Wystarczy zsynchronizować posty Wink
"Nie boję się przyjaciół - oni mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów - oni mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych - oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.