Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyraź to....czyli czat.tcz.pl ;)

(2017-01-04, 12:11)lukee napisał(a):
(2017-01-04, 08:21)krzych napisał(a):
(2017-01-03, 19:33)kamilus napisał(a):
(2017-01-03, 12:19)krzych napisał(a): Tak, tak... Pewnie wolisz jak w halołyn drą się: cukierek albo psikus.
A ty wolisz na obiad sraczkę czy zatwardzenie?

Twoja inteligencja jest porażająca. Ja nigdy bym nie wpadł na pomysł, żeby jeść efekt sraczki, czy zatwardzenia. Nie mniej smacznego.

kamilus chciał tylko dać do zrozumienia, że ani jedno, ani drugie mu nie odpowiada. Tak dość dosadnie.
Raczej prostacko. Jednak, znając specjalne prawa kamilusa, nie oczekiwałem reakcji moderatora.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus ja z dzieciństwa miło wspominam kolędników, dla małego dziecka to wielka atrakcja, w tamtych czasach szopki były wykonane własnoręcznie. Z powodu ogólnego braku wszystkiego, wykonanie ich wymagało dużej pomysłowości. Młodsza młodzież i starsze dzieci mogły zarobić sobie parę groszy. Uważam, że to bardzo wychowawcze. Wkładasz pewien wysiłek w wykonie szopki, chodzisz po domach, śpiewasz a w zamian za to zarabiasz. W naszym systemie prawnym praca dzieci jest zakazana, np w USA już 12 latek może zarabiać sobie roznosząc gazety, u nas komuniści kochali dzieci tak bardzo, że zakazali im zarobkowania. Dzięki czemu mogli kastrować nasz naród z przedsiębiorczości. Uważam, że wychowanie w szacunku do pracy i pieniądza to ważny element kształtowania postaw życiowych. Dlatego jestem w stanie wybaczyć, a wręcz znieść z entuzjazmem, jak to wulgarnie określiłeś "darcie mordy", bo widzę, że jest szansa, że te dzieci ze względu na swą zaradność życiową i przedsiębiorczość nie staną się klientami MOPS żyjącymi z moich podatków. Myślałam, ze rozumiesz tak proste zależności. To się w szerszej perspektywie nam jako społeczeństwu zwyczajnie opłaca.

Odpowiedz }
Plusy od

(2017-01-06, 09:09)maaat napisał(a): kamilus ja z dzieciństwa miło wspominam kolędników, dla małego dziecka to wielka atrakcja, w tamtych czasach szopki były wykonane własnoręcznie. Z powodu ogólnego braku wszystkiego, wykonanie ich wymagało dużej pomysłowości. Młodsza młodzież i starsze dzieci mogły zarobić sobie parę groszy. Uważam, że to bardzo wychowawcze. Wkładasz pewien wysiłek w wykonie szopki, chodzisz po domach, śpiewasz a w zamian za to zarabiasz. W naszym systemie prawnym praca dzieci jest zakazana, np w USA już 12 latek może zarabiać sobie roznosząc gazety, u nas komuniści kochali dzieci tak bardzo, że zakazali im zarobkowania. Dzięki czemu mogli kastrować nasz naród z przedsiębiorczości. Uważam, że wychowanie w szacunku do pracy i pieniądza to ważny element kształtowania postaw życiowych. Dlatego jestem w stanie wybaczyć, a wręcz znieść z entuzjazmem, jak to wulgarnie określiłeś "darcie mordy", bo widzę, że jest szansa, że te dzieci ze względu na swą zaradność życiową i przedsiębiorczość nie staną się klientami MOPS żyjącymi z moich podatków. Myślałam, ze rozumiesz tak proste zależności. To się w szerszej perspektywie nam jako społeczeństwu zwyczajnie opłaca.

Takie podejście wymaga długoterminowego myślenia. Nie każdy to potrafi.

Odpowiedz }
Plusy od

No ale czyż zbieranie cukierków przez dzieci przebrane za upiory i czarownice nie jest podobnym przejawem przedsiębiorczości? Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2017-01-06, 23:22)aga_piet napisał(a): No ale czyż zbieranie cukierków przez dzieci przebrane za upiory i czarownice nie jest podobnym przejawem przedsiębiorczości? Wink

Nie.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Wzdłuż całej Kociewskiej a w szczególności na "łezce" w rozwidleniu Kociewska Szewczyka Dratewki wala się pełno posylwestrowego syfu. Minął miesiąc od Sylwestra, ponad 10 dni od stopnienia śniegu a syf jak leżał tak leży.

[Obrazek: L86ptlV.jpg]

[Obrazek: jPebUXp.jpg]

[Obrazek: 4mJhDts.jpg]

[Obrazek: J3an1pQ.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Pojechali z tematem...
[Obrazek: 2017_03_01.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Właśnie widziałam reklamę banku, zachwalali kredyt z happy endem. Zdziwiłam się, bo nie wiedziałam, ze takie usługi można łączyć

Odpowiedz }
Plusy od

Parkingi gdzieś trzeba robić.

Odpowiedz }
Plusy od

(2017-03-01, 18:43)geo napisał(a): Pojechali z tematem...
[ciach]

Teren prywatny, nic nam do tego.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od kamilus

Sezon działkowi w pełni więc zaczął się syf. Wiele osób już o tym pisała na tcz.pl więc i ja dołożę swoje trzy grosze. Uważam obecną sytuację za skandaliczną. Jak to jest możliwe, ze ogródki działkowe nie mają obowiązku ustawiać kontenera na śmieci. Przecież to absurd żyjemy w cywilizowanym świecie a okazuje się, że zwykły śmietnik dla niektórych to nadal fanaberia. Uważam, że miasto, które zmuszone jest ponosić koszty sprzątania tego bałaganu powinno nałożyć na ogródki działkowe obowiązek ustawienia kontenera na śmieci. Każda posesja musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci, jak to jest możliwe, że ogródki działkowe mogą sobie ustawiać kontener 2 razy do roku? Oczywistym jest, że część działkowiczów nie jest zdolna do podjęcia decyzji o podpisaniu takiej umowy. Twierdzą, że to za drogo, ale innych mieszkańców nikt nie pyta czy chcą łożyć z własnych podatków na sprzątanie działkowego syfu. Dlatego jestem za przymuszeniem ogródków działkowych do wyjścia ze średniowiecza, w którym tkwią mentalnie. Oczywistym jest, że na cmentarzach znajdują się kontenery na śmieci i równie oczywistym powinno być, że znajdują się one na terenie ogródków działkowych

Odpowiedz }
Plusy od

Niektóre ogrody mają kontenery. Co z tego, tłum okolicznych mieszkańców przywozi swoje śmieci i zapycha kontenery działkowe...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.