Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparacik - jaki kupić?

Wink 

Wiem, że niektóre osoby z forum interesują się fotografią Smile Chciałabym zakupić aparat, tylko nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie. W necie tyle tego jest, że już mi się wszystko pomieszało Rolleyes Aparat ma służyć głównie do robienia zdjęć amatorskich rodzinie, wyjazdy, wakacje etc., ale jakość obrazu ma być oczywiście dobra Smile pomoże ktoś? No i w grę wchodzi również nagrywanie filmów. Moją uwagę przykuł Canon PowerShot G11, Sony Cyber-shot DSC-WX1 i HX1

Odpowiedz }
Plusy od

Spory rozrzut cenowy, w cenie tego Canona znajdziesz kilka modeli lustrzanek z kitowym obiektywem. Tylko nie wiem jak tam z programami tematycznymi, no i trybu filmowego HD nie znajdziesz w tej klasie lustrzanek, ale pewnie przy najbliższej wymianie modeli już będzie Smile.

Odpowiedz }
Plusy od

witam, wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, ja robię zdjęcia aparatem lumix DMC FZ 28 jest do twoich potrzeb dobry...tez filmy nagrywa w HD cena około 1300 zł

Odpowiedz }
Plusy od

pytanie - aparat czy kombajn...

nagrywanie "filmów HD" super Big Grin Kiedy nikon wypuścił lustro d700, canon wypuścił chyba trochę później/wcześniej 5d mark II (albo III), z funkcją nagrywania filmów... Najtwardsi użytkownicy Canona stwierdzili że to siara mieć lustro z możliwościa nagrywania filmów. Big Grin

Jak jesteś w stanie wyłapać sobie nikona d80 - to bierz, warto, d200,d300,d40 niezbyt Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-05, 23:04)kaul napisał(a): nagrywanie "filmów HD" super Big Grin Kiedy nikon wypuścił lustro d700, canon wypuścił chyba trochę później/wcześniej 5d mark II (albo III), z funkcją nagrywania filmów...

To znajdź mi kamerę (może być 'nawet' bez funkcji robienia zdjęć) Full HD z przetwornikiem wielkości klatki filmowej 35mm w cenie Mark II. Ja już się nie mogę doczekać aż to wejdzie do najtańszych lustrzanek Blush.

(2009-12-05, 23:04)kaul napisał(a): Najtwardsi użytkownicy Canona stwierdzili że to siara mieć lustro z możliwościa nagrywania filmów. Big Grin

Z klatki filmowej 35mm też można zrobić odbitkę (zdjęcie) i to lepsze niż z większości aparatów, ale jakoś nie słyszałem żeby się operatorzy filmowi z tego powodu cięli Big Grin. Przynajmniej tacy którzy uważają że ważniejsze od 'czym' jest 'kto'.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-05, 23:44)Maxx napisał(a): Z klatki filmowej 35mm też można zrobić odbitkę (zdjęcie) i to lepsze niż z większości aparatów, ale jakoś nie słyszałem żeby się operatorzy filmowi z tego powodu cięli Big Grin. Przynajmniej tacy którzy uważają że ważniejsze od 'czym' jest 'kto'.
Ale chcesz teraz powiedzieć że potrzebny jest w takim przypadku jeden albo drugi, bo oboje są w stanie zrobić dwie "fuchy" Smile Po to kształt aparatów jest tak zaprojektowany i po to kamery Wink

PS, uważam że ważniejsze od 'czym' jest 'kto', w przypadku porównywalnego sprzętu, ale nie wyciśniesz z "ciemni" tyle co d700 spokojnie chwycisz. Nie wyjdziesz z iso spokojnie na 1600-3200 bez ziarna d40, d80, d200, więc czym odgrywa w pewnym momencie naprawdę znaczącą rolę... Kto - ma pogląd, Czym - wykonanie Wink
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-06, 01:13)kaul napisał(a):
(2009-12-05, 23:44)Maxx napisał(a): Z klatki filmowej 35mm też można zrobić odbitkę (zdjęcie) i to lepsze niż z większości aparatów, ale jakoś nie słyszałem żeby się operatorzy filmowi z tego powodu cięli Big Grin. Przynajmniej tacy którzy uważają że ważniejsze od 'czym' jest 'kto'.
Ale chcesz teraz powiedzieć że potrzebny jest w takim przypadku jeden albo drugi, bo oboje są w stanie zrobić dwie "fuchy" Smile Po to kształt aparatów jest tak zaprojektowany i po to kamery Wink

Tylko zauważ, że już od dłuższego czasu kamery cyfrowe mają możliwość robienia zdjęć. Nawet, jeżeli nikt z tego nie korzysta, są zaopatrzone w pamięci SD a nawet - tradycyjne lampy byłyskowe. Po prostu aparat musi mieć coraz więcej funkcji, megapiksli itd., bo to się dobrze sprzedaje. A że mało (nikt?) osób z tego skorzysta, to już inna sprawa.

Z drugiej strony - kiedyś komórka służyła tylko do wykonywania połączeń telefonicznych. Teraz - wykonuje połączenia przy okazji Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Ciężki wybór z tym aparatem... :/ W ogóle te niektóre parametry do mnie nie docierają, powiedzmy że fizyka nie była moją mocną stroną, a tak mi się większość zagadnień z nią kojarzy. Mój obecny aparat przez trochę ponad 3 lata wypstrykał prawie 6500tys zdjęć, no i nie wytrzymał tego :]
Kaul poczytałam o tej lustrzance nikona. Zachwycają się nad nią, no ale nie ma tej funkcji którą mój aparat musi posiadać- nagrywanie filmów. Nie potrzebuje kamery, a czasami zdarzy mi się nagrywać dzieci, ich pierwszy uśmiech, kroczki itd Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-06, 22:47)Aturi napisał(a): Ciężki wybór z tym aparatem... :/ W ogóle te niektóre parametry do mnie nie docierają, powiedzmy że fizyka nie była moją mocną stroną, a tak mi się większość zagadnień z nią kojarzy. Mój obecny aparat przez trochę ponad 3 lata wypstrykał prawie 6500tys zdjęć, no i nie wytrzymał tego :]
Kaul poczytałam o tej lustrzance nikona. Zachwycają się nad nią, no ale nie ma tej funkcji którą mój aparat musi posiadać- nagrywanie filmów. Nie potrzebuje kamery, a czasami zdarzy mi się nagrywać dzieci, ich pierwszy uśmiech, kroczki itd Big Grin

I dla Ciebie kompakty lub "hybrydy" będą najlepszą opcją Smile Szczerze - na 80% tego co kupisz będzie podobne do reszty Smile Ale ja wybrałbym Markę, i jeżeli na SD, to nie zepsuj i nie kup aparatu na karty SD a nie SDHC Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-06, 22:58)kaul napisał(a): Ale ja wybrałbym Markę, i jeżeli na SD, to nie zepsuj i nie kup aparatu na karty SD a nie SDHC Smile

Trochę off, ale...o so chodzi ?Tongue Ani nie na SD ani nie na SDHC, ale jednak na SD ?Tongue To nie jest czepialstwo tylko tak z ciekawości - jaki warto Wink
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

No żeby nie kupił w 'promocji' aparatu obsługującego karty SD tylko do 2GB (czyli bez obsługi SDHC), zwłaszcza jak chce filmiki kręcić.

Odpowiedz }
Plusy od

troche zamieszałem fakt

Nie kup aparatu na SD, bez SDHC Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Moim zdaniem opcja z Lumixem jest OK, bardzo dobre wyjście - ja jednak sugeruje G1 - z wymienną optyką, trochę drożej, ale jakość jest nieporównywalnie lepsza - łatwość obsługi i ergonomia też spoko - miałem okazję bawić się tym aparatem na warsztatach foto.
Choć prywatnie mam Canona 350d, a pozostali uczestnicy tych warsztatów to totalny przekrój producentów i technologii, amatorzy i profesjonaliści, wszyscy już po chwili przestawili się ze swoich starych przyzwyczajeń i bez problemu pstrykali G1 a zdjęcia codziennie były wyświetlane projektorem na sporym ekranie i jakość ich była bardzo dobra - tak pomiędzy lustrem a dobrym kompaktem.

PS. Dla filmowców amatorów jest też wersja, która nagrywa filmy w HD, obsługuje SDHC i inne takie bajery.

Odpowiedz }
Plusy od

Chcę kupić lustro Canona lub Nikona. Minimum 8MP. Koniecznie obsługa SDHC. Fajnie gdyby dało się przy okazji mieć podgląd na lcd i może nawet nagrywanie filmików (już niekoniecznie HD lol).
Do 2000zł za body (według cen ceneo.pl, a nie lol marketów).
Co polecacie?
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-16, 02:08)kamilus napisał(a): Chcę kupić lustro Canona lub Nikona. Minimum 8MP. Koniecznie obsługa SDHC. Fajnie gdyby dało się przy okazji mieć podgląd na lcd i może nawet nagrywanie filmików (już niekoniecznie HD lol).
Do 2000zł za body (według cen ceneo.pl, a nie lol marketów).
Co polecacie?

canon 450d, ma to co piszesz oprócz nagrywania filmów
za nową puszke dasz jakies 2000zł
jest szybki i w miare dobrze wykonany jak na tą klasę sprzętu.

pozdr.
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
11 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.