Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddawanie Krwi :)

Witam ! Smile
Postanowilem oddac krew w poniedzialek. Tylko tutaj rodza sie moje problemy a wiec.
1. Gdzie sie oddaje?
2. W jakich godzinach?
3. Czy badania sa robione na miejscu i odrazu mozna oddac krew?
4. Dodatkowe info takze sie przydadza Wink
5. Pol zartem ;P - Jakie czekoladki dostane ? :>

Odpowiedz }
Plusy od

Wiem, że kiedyś punkt krwiodawstwa był na Wojska Polskiego (przy pogotowiu).
Przed oddaniem krwi robione są badania (przy okazji dostaniesz informację o grupie krwi - jeśli jeszcze jej nie znasz), ale nie wiem ile się czeka na wyniki.
Czekoladki? Chyba gorzkie.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Kiedys tez wiem ze byl, ale nie wiem jak to jest aktualnie... bo byly chyba jakies przeprowadzki.
Na grupe krwi robilem juz badania wiec wiem jaka mam i moge isc z ksiazeczka do nich Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Obecnie punkt krwiodawstwa mieści się na Piaskowej 3.
Badania robią na miejscu, czekasz jakieś pół godziny, potem pobierają krew.

Czekolady mleczne i gorzkie Wink

P.S. Adresy, godziny itp. łatwo można znaleźć korzystając z google Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

aga_piet napisał(a):Badania robią na miejscu, czekasz jakieś pół godziny, potem pobierają krew.
Jak wykryją coś groźnego to dostaniesz list po około 14 dniach od badania. Zresztą wszystko tłumaczą na miejscu jak ktoś jest pierwszy raz oddać krew.
aga_piet napisał(a):Czekolady mleczne i gorzkie Wink
Ściślej mówiąc dostajesz soczek w kartonie, herbatniki, pudełko z czekoladami - 4x gorzkie + 4x mleczne.
Uprzedzam inne pytanie - autobusy będziesz mieć za darmo po dobrych kilku latach regularnego* oddawania krwi. Smile
*Regularnego - najszybciej możesz pójść oddać krew po 2 miesiącach od ostatniego pobrania.

Odpowiedz }
Plusy od

ach te autobusy
sam od 11 lat oddaję krew i jak słyszę osoby, które są pierwszy czy drugi raz, że jak co dwa miesiące będą oddawały to po takim a takim czasie będą bezpłatne przejazdy

moim celem jest oddawanie krwi; czekolady które dostaję oddaję dalej, zostawiam dla siebie jedną sztukę
krew 0 RH-; zawsze z otwartymi rękoma chcę mnie u siebie; ale że do Tczewa zraziłem się wiele lat temu, dlatego też jeżdżę do Gdańska

może dla próby przyjdę do punktu w Tczewie, może faktycznie jakość świadczonych usług uległa zmianie?

tak czy siak warto - teraz krwi potrzebują inni - a za jakiś czas może ty albo osoba bliska będzie jej potrzebowała
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php?id=11
W żyłach dorosłego człowieka płynie około 5-6
litrów krwi. Zdrowi ludzie mogą oddawać ją
regularnie. Jednorazowo pobiera się jej tylko
450 ml – kobiety bez uszczerbku na własnym
zdrowiu mogą taką ilość oddać nie więcej niż 4 razy
w roku, a mężczyźni – nawet 6. Krew w Twoim
organizmie podlega wymianie przez cały czas,
niezależnie od tego, czy ją oddajesz, czy nie. Oddana
ilość szybko się zregeneruje.

Odpowiedz }
Plusy od

Mi tam na przejazdach autobusem az tak nie zalezy jak na wolnym dniu w robocie ;> A slyszalem ze dostaje wolny dzien :>

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, jest wolny dzień od pracy lub szkoły, ale o to już sam musisz się upomnieć. Po pobraniu krwi podchodzisz do recepcji, dostajesz ekwipunek i prosisz o zaświadczenie. Wygląda tak:
[Obrazek: image1fy.th.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Exclamation 

A wiec wiem juz chyba wszystko co chcialem wiedziec , pomogliscie mi niezmiernie Smile Dziekuje Smile
Teraz tylko pogogluje i poszukam godzin otwarcia. Albo jezeli ktos pamieta moze napisac na wypadek jakbym zlalazl bledne godziny otwarcia Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Lejdi napisał(a):http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php?id=11

Tczew

* Punkt Poboru - Tczew,
ul. Piaskowa 3
tel. /058/ 562 33 41

czw. 10:00-12:00
pon.- piąt. 7:15 -9:30

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-20, 02:00)Ari napisał(a):
Lejdi napisał(a):http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php?id=11

Tczew

* Punkt Poboru - Tczew,
ul. Piaskowa 3
tel. /058/ 562 33 41

czw. 10:00-12:00
pon.- piąt. 7:15 -9:30

Godziny otwarcia:
poniedziałek-środa: 07:15-09:30, czwartek: 10:00-12:00, piątek: 07:15-09:30

Byles szybszy odemnie Tongue Dzieki Smile Znalazlem podobne godziny Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Bardzo fajny temat!! Krew była, jest i zawsze będzie potrzebna, być może nasza dyskusja i informacje zawarte w tym temacie przekonają kogoś do poświęcenia tej chwili i pomocy potrzebującym, także piszcie swoje doświadczenia proszę was Smile

Sam chciałbym też oddawać krew niestety ciśnienie (za wysokieTongue) mi nie pozwala Sad

Odpowiedz }
Plusy od

Można także oddawać coś takiego jak płytki krwi. Do stacji krwiodawstwa trzeba przyjść przed 12 i trwa to około 2 godzin, a oddaje się ich 200ml i można to robić co miesiąc. Wadą jest, że tylko w Gdańsku, na Hoene-Wrońskiego, to jest koło Akademii Medycznej. Ale warto, bo płytki są często dużo bardziej potrzebne niż krew. No i jak ktoś jest, jak w naszym przypadku z Tczewa to koszt dojazdu jest mu zwracany, trzeba tylko bilet do Gdańska przedstawić.

Odpowiedz }
Plusy od

Chodzi Ci moze o osocze, bo slyszalem ze i takie cos mozna oddawac. Podobno cala krew przetaczaja. To tylko sluchy jak to jest naprawde moze wypowie sie ktos kto wie :>

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.