Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddawanie Krwi :)

1 raz z ciekawości byłem na osoczu
przed oddawaniem dostajesz mało smaczny płym do wypicia i później z dwóch stron ciebie nakłuwają - zjednej wychodzi, idzie do masztmy, ta filtruje co chce i reszta wraca drugą rusą
u mnie cała akcja trwała 45 minut, może troszkę mniej
no i oddajesz tego 600 ml

ale było to jakieś 5-8 lat temu
właśnie sprawdziłem książeczke - było to 2001, listopad i na pewmo 600 ml
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Nie, osocze to jest bez krwinek białych, czerwonych i płytek. Płytki to jest jeden ze składników krwi. Ogólnie pobieranie wygląda tak, że podłączają "przewody" do obu rąk, w miejscach takich samych jak przy zwykłym oddawaniu krwi. Różnica jest właśnie ta, że obie ręce są podłączone i z jednej ręki wyciągana jest krew, trafia do tzw. separatora i w nim od krwi oddzielane są płytki, trafiają one do woreczka, a reszta trafia do drugiej ręki.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-20, 12:16)pdomin napisał(a): podłączają "przewody" do obu rąk,
no a jak ładnie poprosisz to podłączą przewody tylko do jednej rączki Smile
...............................
Muminki Cię widzą!
Muminki Cię śledzą!
Muminki Cię znajdą,
Zabija i zjedzą!!!

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-19, 23:25)robak napisał(a): krew 0 RH-; zawsze z otwartymi rękoma chcę mnie u siebie;

Mamy coś wspólnego Big Grin grupę krwi. Pierwszy raz oddałem krew w Tczewie ale nie było to przyjemne przeżycie - wkucie za ósmym razem, cztery w jedną i cztery w drugą rękę.
Po oddaniu krwi dostawaliśmy talon który można było zrealizować w sklepiku przyszpitalnym. W sklepie następowała wymiana talonów na gotówkę i szybkim krokiem udawaliśmy się do "krainy latających kufli" ( bar z piwem przy rynku ). Było i w żyłę i w gardło Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Jeszcze jedno pytanko jedni mowia aby isc na czczo inni ze mozna zjesc cos lekkostrawnego, jak to jest naprawde?

Odpowiedz }
Plusy od

Musisz coś zjeść, bo zemdlejesz Smile Może to być coś lekkostrawnego, ale musi być.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-20, 18:40)beniek napisał(a): Jeszcze jedno pytanko jedni mowia aby isc na czczo inni ze mozna zjesc cos lekkostrawnego, jak to jest naprawde?

Lekkie śniadanie i dobrze jest wypić jakiś sok z tego co pamiętam. Kiedyś oddawałem krew teraz miałem przerwę bo nie mogłem oddać z przyczyn proceduralnych ale myślę, że trzeba będzie powrócić do oddawania.
Zresztą wszystko można znaleźć na stronie http://www.krewniacy.pl
Close enough to start a war,
All that I have is on the floor,
God only knows what we're fighting for,
All that I say, you always say more,

I can't keep up with your turning tables,
Under your thumb, I can't breathe

Odpowiedz }
Plusy od

dokładnie jak mówi SWAT, ja tam zawsze małe śniadanko przed wyjazdem wciągnę, na miejscu kawka i jakiś wafel; no i koneicznie po oddaniu troszkę odpoczynku; pół tabliczki czekolady i kubek gorącej czekolady na wzmocnienieTongue

Odpowiedz }
Plusy od

O... nawet ja raz oddawałem krew.
Musiałem się jakoś wykpić od zajęć szwedzkiego na studiach. :o)
W Gdańsku, na wampiriadzie. O dziwo, poszło nadzwyczaj sprawnie - często się zdarza, że na pobieranie czegoś / wstrzykiwanie mi czegoś reaguję.. nieoczekiwanie :o), ale pobranie krwi nie spowodowało u mnie żadnej ubocznej reakcji.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Manif skoro było miło no to pędź po raz drugi, później trzeci czwarty itd.
ja zdążysz przed świetali, to będziesz miał słodycze dla rodzinki Big Grin

a tak serio to po prostu nawołuję to systematyki, naprawdę wartoTongue

Odpowiedz }
Plusy od

Powiem tak :
Ja pitolcze.
Wszedlem przed 8 wyszedlem okolo 12:30 ;]
Ludzi ponad 30 jak tam pani Tereska mowila z rejestracji :>
A bylem 3 od konca :| Przyszlo 8 osob z flexa z nocki i juz tlok sie zrobil :] Ale osobiscie sie nie zrazilem, pobranie krwi do badan jak i wlasciwe 450 ml raczej nie bolalo , raczej nie zemdlilo Smile Chociaz musialem byc blady skoro pielegniarka do mnie : "Panie Grzesz..... prosze sie lepiej oprzec" ;] 8 czekolad (4 gorzkie,4slodkie), herbatniczki (1paczka mini), i soczek ze slomka (scooby-doo) Smile Ale cos czuje ze czesciej bede chodzil Smile 1 dzien wolnego raz na 2 miesiace od roboty sie przyda Tongue Pozatym ze miesiac moge isc odebrac ksiazeczke Smile
Dzieki wszystkim za info Smile

Odpowiedz }
Plusy od

A jak ma się sprawa z ciśnieniem?
Słyszałem, że kiedy zaprzestanie się regularnie oddawać krew, to mogą wystąpić kłopoty z ciśnieniem. Czy to prawda?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

No właśnie, też coś takiego słyszałem. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-20, 21:50)Manif napisał(a): Musiałem się jakoś wykpić od zajęć szwedzkiego na studiach. :o)

Ło matko! To taki język istnieje? Wink

(2009-12-21, 19:43)Manif napisał(a): A jak ma się sprawa z ciśnieniem?
Słyszałem, że kiedy zaprzestanie się regularnie oddawać krew, to mogą wystąpić kłopoty z ciśnieniem. Czy to prawda?

Bzdura. Oddawanie krwi nie jest powodem wzrostu ciśnienia. Kwiodawcy mają czasem problemy z ciśnieniem i tłumaczą to sobie oddawaniem krwi, a powody są inne: papierochy, kawa, stres, złe odżywianie. Wielu ludzi ma problemy z ciśnieniem, mimo że krwi nie oddają.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Może jakieś wspólne oddawanie krwi? Wiecie, foty i te sprawyBig Grin Potem wspólne zajadanie się czekoladą, aż się uszy będą trząść Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.