Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddawanie Krwi :)

(2009-12-21, 21:06)ProxX napisał(a): Może jakieś wspólne oddawanie krwi? Wiecie, foty i te sprawyBig Grin Potem wspólne zajadanie się czekoladą, aż się uszy będą trząść Tongue

Ja z chęcią bym się przyłączył, ale ze względów zdrowotnych nie mogę, niestety...
Ale pomysł akcji mi się podoba.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

U mnie również przeciwwskazania zdrowotne - odpadam. Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

ProxX wiesz że o tym myślałem? no to może idziemy jako grupa tcz.pl? a nawet możemy załozyc koło krwiodawców

ja tam chętnie oddam krew, nawet jutro; no i czekoladki byśmy mogli oddać, np 2 dla nas, a reszta do świetlicy socjoterapeutycznej albo do Domu Dziecka?

a sprawa cisnienia - no jakoś nie zauważyłem z tym jakiegokowliek problemu, a dodam, że nie oddaję regularnie
przez te 11 tam mam na koncie gdzieś 12 litrów, zatem niewiele

no to co, kiedy idziemy na grupowe oddawanie?

może w przerwie między świętami a sylwestrem? wtedy pewnie najmniejszy ruch; o ile w tym czasie stacja będzie czynna
dam sobie jeszcze jedną szansę na wizytę w tczewskiej placówce Tongue
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Między świętami, a sylwestrem mogę się przejść Smile Ktoś się chce jeszcze dołączyć ?

Odpowiedz }
Plusy od

Przyłączył bym się z miłą chęcią ale byłem niedawno i okres karencji jeszcze nie minął Sad Poza tym jestem z wami. Smile
Poza tym taka mała prośba jak byście szli oddać to zobaczcie dzień wcześniej na poniższy link na kogo można oddać. Niby nic wielkiego ale dla kogoś kto potrzebuje pilnie krwi może być to najcenniejszy dar.

http://forum.krewniacy.com/viewforum.php...dd62f3aeeb

Odpowiedz }
Plusy od

no to na 28 grudnia na 7.30 zbiórka przed punktem krwiodawstwa w Tczewia przy ul. Piaskowej
kto idzie?
ja na pewno!

Odpowiedz }
Plusy od

twarde warunki stawiasz ale mogę się przejsć Smile

Odpowiedz }
Plusy od

brakuje odważnych? każdy kto odda honorowo krew, oprócz satysfakcji i otrzymanych czekolad otrzyma ode mnie nagrodę niespodziankę
warunek - zbiórka w poniedziałek 28.12.09 o godz. 7.30 przed punktem przy ul. piaskowej

na razie mamy silną dwuosobową grupę Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-23, 18:20)robak napisał(a): każdy kto odda honorowo krew, oprócz satysfakcji i otrzymanych czekolad otrzyma ode mnie nagrodę niespodziankę

Plakaty WOŚP do rozklejenia. Tongue

(2009-12-23, 18:20)robak napisał(a): na razie mamy silną dwuosobową grupę Tongue

Wierzysz, że ProxX po trzech dniach obżarstwa wstanie na 7:30? Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

jestem przekonany, że będzie
może i Ty Chrystofor też dasz się skusić? jak nie możesz oddać krwi to może chociaż oddasz nerkę/ płuco albo inny organ?

a plakaty... rozumiem, że już w tych swoich trampkach drepczesz i czekasz na nieTongue wiaty wiesz gdzie są, no to kto to zrobi lepiej jak Ty? nie ma takich! jak nie Ty to kto? Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-23, 18:31)robak napisał(a): jak nie możesz oddać krwi to może chociaż oddasz nerkę/ płuco albo inny organ?

Po śmierci nawet wszystkie organy. Wink Deklaracja wypełniona, od lat leży w portfelu...

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-23, 18:42)Chrystofor napisał(a):
(2009-12-23, 18:31)robak napisał(a): jak nie możesz oddać krwi to może chociaż oddasz nerkę/ płuco albo inny organ?

Po śmierci nawet wszystkie organy. Wink Deklaracja wypełniona, od lat leży w portfelu...

po śmierci to każdy może; ale za życia i na żywca; tego jeszcze nie było Big Grin

np. oko szczypcami Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-23, 23:01)robak napisał(a): po śmierci to każdy może

Pod warunkiem, że nie wyraził sprzeciwu. A nawet jeśli, to bardzo często rodzina wyraża taki sprzeciw. Według polskiego prawa każda osoba zmarła może być potencjalnym dawcą tkanek i narządów do przeszczepiania, jeżeli za życia nie zgłosiła sprzeciwu do Centralnego Rejestru Sprzeciwów. Jeśli wypełni się oświadczenie woli (W nadziei ratowania Życia innych wyrażam zgodę na pobranie po śmierci moich tkanek i narządów do przeszczepiania.) i nosi je przy sobie to nie ma problemu.

Przeszczep Darem Życia

Szczegóły: http://www.poltransplant.org.pl

Odpowiedz }
Plusy od

tyle, że...

rozmawiałem ze znajomym; pomimo wyrażanej zgody przez zmarłego rodzina często i tak zabrania, no i lekarze nie dyskutują

zatem twoja wola, wcale nie musi być zaakceptowana przez najbliższych

ale odwracasz kota ogonem; chodź z nami Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-12-23, 23:42)robak napisał(a): rozmawiałem ze znajomym; pomimo wyrażanej zgody przez zmarłego rodzina często i tak zabrania, no i lekarze nie dyskutują

Jeśli nie podpisał oświadczenia woli to rodzina może zabronić. Jeśli takie oświadczenie zostało podpisane to lekarze nie dyskutują, nie muszą nawet pytać o zdanie rodzinę, od razu mogą kroić. Wink

(2009-12-23, 23:42)robak napisał(a): ale odwracasz kota ogonem; chodź z nami Big Grin

Tylko po co? Tongue Potrzymać ProxXa za rączkę jak będzie mdlał? Big Grin

Poza tym o tak wczesnej porze to ja śpię, zwłaszcza w dzień wolny od pracy. Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.