Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja routera

Nakresle Wam moj problem. W mieszkaniu, w ktorym mieszkam obecnie nie mieszkałam kilka lat. Mialam wowczas podlaczony ruter. teraz chcialam go podlaczyc ponownie, bo mam w domu walke o internet (na jednym kablu nie da sie zyc Wink), ale nie moge, poniewaz nie pamietam hasla, jakim zabezpieczylismy dostep do siecie. jak z tego wybrnac?? ma ktos pomysl?

Odpowiedz }
Plusy od

Poszukaj w instrukcji jak przywrócić router do ustawień fabrycznych, po czym skonfiguruj sieć od nowa.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 12:38)Manif napisał(a): Poszukaj w instrukcji jak przywrócić router do ustawień fabrycznych, po czym skonfiguruj sieć od nowa.
dzieki. chyba w tym celu sciagne jakiegos faceta bo sama nie dam rady podejrzewam Undecided

Odpowiedz }
Plusy od

aby przywrócić ustawienia fabryczne poszukaj na obudowie routera przycisku wciskanego jakąś zapałką lub czymś podobnej średnicy. będzie przy nim pisać "reset" trzymaj go wciśnięte 10 s wtedy wszystko powróci do ustawień fabrycznych hasło z reguły to admin lub root. Powodzonka

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 14:07)PapaSmurf napisał(a): aby przywrócić ustawienia fabryczne poszukaj na obudowie routera przycisku wciskanego jakąś zapałką lub czymś podobnej średnicy. będzie przy nim pisać "reset" trzymaj go wciśnięte 10 s wtedy wszystko powróci do ustawień fabrycznych hasło z reguły to admin lub root. Powodzonka
udało mi sie złapać połączenie ale net nadal nie działa Undecided jakąś konfigurację muszę podobno zrobić? Huh ale nawet gdyby, to nie wiem jak Sad zielona jestem kompletnie w tych sprawach Sad

Odpowiedz }
Plusy od

A przede wszystkim - jaki to operator?

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 16:49)lukee napisał(a): A przede wszystkim - jaki to operator?

Vectra

Odpowiedz }
Plusy od

Hm, co prawda nie wiem jak to działa w Vectrze, ale w ust. routera poszukaj zakładkę typu: "MAC Address Clone" i ustaw na ENABLE (i jeśli jest przycisk np. "Clone Your PC's MAC" to go użyj), a w głównych ustawieniach tryb połączenia na "Automatic Configuration - DHCP". Nie dam ręki uciąć, że będzie działać, ale możesz spróbować.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 17:12)lukee napisał(a): Hm, co prawda nie wiem jak to działa w Vectrze, ale w ust. routera poszukaj zakładkę typu: "MAC Address Clone" i ustaw na ENABLE (i jeśli jest przycisk np. "Clone Your PC's MAC" to go użyj), a w głównych ustawieniach tryb połączenia na "Automatic Configuration - DHCP". Nie dam ręki uciąć, że będzie działać, ale możesz spróbować.
błagam.....po polsku do mnie trzeba mowic Tongue
poslalam po wsparcie, zobacze co z tego wyjdzie Huh w razie czego, to jest na forum ktos, kto pomoze Smile dziękuję.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 17:12)lukee napisał(a): w ust. routera poszukaj zakładkę typu: "MAC Address Clone" i ustaw na ENABLE (i jeśli jest przycisk np. "Clone Your PC's MAC" to go użyj)

A po co? W Vectrze nie ma blokad na MAC.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

rosalinda chyba najlepiej wezwać fachowca; dasz mu na dobre piwo i zrobi co trzeba
lukee mówi, że u niego dobre piwo kosztuje 100 zł i wszystko będzie grało jak trzeba Shy
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

Też właśnie nie wiem po co klonować MAC komputera. Prędzej bym klonował MAC modemu. W Telkabie mam wszystko automatycznie pobierane z DHCP, nawet przy podłączeniu routera. Vectra tego nie ma? Smile
Aha, autorko tematu, zmień tytuł na jakiś sensowny!

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-01, 18:22)Ari napisał(a): Też właśnie nie wiem po co klonować MAC komputera. Prędzej bym klonował MAC modemu. W Telkabie mam wszystko automatycznie pobierane z DHCP, nawet przy podłączeniu routera. Vectra tego nie ma? Smile

Vectra ma jeszcze prościej: nic nie trzeba klonować Smile
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Napisałem wyraźnie "Hm, co prawda nie wiem jak to działa w Vectrze, ale [...]możesz spróbować". Znaczyło to tyle samo co: "nie wiem czy mają blokadę MAC-a, czy róbta co chceta, czy jeszcze inne fiu bździu"

Poza tym po co MAC modemu, jak to komputer jest na końcówce kabla? Zamiast komputera ma być router, który będzie kierował ruchem w "sieci lokalnej". I to router ma być widoczny zamiast komputera, a nie zamiast modemu.

Jak mi Telkab laguje Angry No chyba, że router, ale już 4x restartowałem i bez zmian Huh

Odpowiedz }
Plusy od

Widzę, że już ktoś zmienił za mnie temat na bardziej sensowny. Dziękuję. Smile

Panowie, widzę, że są w swoim żywiole Big Grin

Jutro dam znać jak się sprawy potoczyły i czy nastanie koniec wojny domowej Tongue

Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.