Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja routera

Mam jeszcze inny pomysł.
Jeśli działa połączenie bezprzewodowe, to wina może leżeć po stronie laptopa, a szczególnie jeśli jest na nim Windows Vista Home Basic. Ten system ma błąd w panelu konfiguracji sieci. Przy każdej zmianie jakichkolwiek ustawień sieci trzeba ponownie ustawić (wybrać z listy) opcję, która nazywa się (o ile dobrze pamiętam) "usługa RPC" czy jakoś tak. WinVistaHomeBasic po każdej wizycie w interfejsie ustawień sieci pozostawia to pole pustym, więc trzeba ponownie wybierać usługę z listy. Standardowo jest to "lokalizator systemu Windows" czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

jeszcze dzisiaj problem mam ale jutro bedzie zazegnany Rolleyes

Odpowiedz }
Plusy od

Witam, posiadam modem arris cm820s, do tego podłączam router Netgear wnr1000, czy trzeba jakos skonfigurowac polaczenie aby dzialalo poprawnie ? Siec jest widoczna lecz nie ma internetu czyli cos w konfiguracji trzeba pogrzebac, czytalem na temat klonowania adresów mac jednak nigdzie takiej opcji nie ma, jedyne co zrobilem to ustawieniach routera recznie wpisalem adres mac modemu i dalej nic, DNS ustawione na automatyczne, moze recznie trzeba wpisac ? Dzis bede dzwonil do telkabu lecz moze ktos z Was mial podobny problem i pomoze podac jakas konfiguracje. Pozdrawiam Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

W Telkabie nie trzeba nic specjalnie ustawiać, wystarczy wszystko na "auto" lub domyślnie (poza hasłem do routera i sieci WiFi oczywiście).
Podłączyć modem, poczekać na zalogowanie do sieci telkabu. Następnie podłączyć modem do wejścia WAN w routerze i włączyć router. Po kilkudziesięciu sekundach powinno się uaktywnić połączenie z Internetem. Następnie podłączyć komputer kablem lub zalogować się do WiFi i powinno hulać.

Oczywiście pod warunkiem, że modem masz od Telkabu, bo jeśli nie, to powinieneś skontaktować się z Telkabem w celu zarejestrowania modemu w sieci DOCSIS.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Wlasnie wszystko mam na auto, modem nowy, kupiony od telkabu, router nie powinien miec znaczenia z tym, ze ja dotychczas nie podpinalem komputera skrętką tylko łączyłem się odrazu poprzez wifii i logowałem do ustawien routera, czy to ma znaczenie ? Nie sądze, dziwna sytuacja, myslalem ze to kwestia ustawien ale dzwonilem do nich i nic nie trzeba ustawiac. Dzis bede dzwonil raz jeszcze, sprawdza polaczenie zdalnie, dziwne to jest bardzo, tv kablowa normalnie hula.

Odpowiedz }
Plusy od

Zrestartowałeś tego Arrisa jak podłączałeś do niego Netgeara ?
Coś innego było wcześniej podłączaone do Arrisa, np komputer ?
Na Arrisie świeci się na stałe dioda online ?
Do którego gniazda w Netgearze wpiąłeś kabel biegnący z Arrisa ?

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.