Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki warte przeczytania

Panowie i Panie.. rzucajcie mi tutaj tytuły najlepszych książek jakie w życiu przeczytaliście Smile Takie "the best of.." Tongue
Bo ferie są, poczytałabym coś ciekawego, a pomysłów niestety brak.. Rolleyes

Odpowiedz }
Plusy od

Całe uniwersum Świata Dysku - Terry'ego Pratchetta
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Twórczość Tess Gerritsen, np Autopsja, Ogród Kości, Chirurg czy Grawitacja

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-21, 16:14)kamilus napisał(a): Całe uniwersum Świata Dysku - Terry'ego Pratchetta

Dywan tez bardzo dobry Smile mysle ze wszystkie jego ksiazki sa warte przeczytania

ostatnio jednak czytalam Simona Becketta - chemie smierci, zapisane w kosciach i szepty zmarlych
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Oprócz lektur szkolnych (nie wszystkich), czytałem i czytam książki... branżowe Wink

BeBeBe, zmień proszę tytuł tematu na bardziej przekazujący treść.

Odpowiedz }
Plusy od

Podpisuję się pod Pratchettem ten świat wciąga, humor i język również.
Fascynujące są również klimaty i światy wykreowane przez Philipa K. Dicka - mnóstwo pozycji, w tym również fajne opowiadania.

Z bardziej realnych klimatów gorąco polecam prozę Mario Vargasa Llosy. Masz do wyboru grube, wciągające czytadła (Miasto i psy, Zielony Dom, Rozmowa w Katedrze) i lekkie, frywolne powiastki (Pantaleon i Wizytantki, Ciotka Julia i Skryba) - najlepiej na zmianę Big Grin
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Z mniej znanych:
Konrad Fijałkowski "Homo Divisus".
Aleksander Kroger "Ekspedycja Mikro".

A z tych popularnych:
Stanisław Lem "Pamiętnik znaleziony w wannie" i oczywiście "Bajki Robotów".
Brian Lumley "Dom pełen drzwi" i "Nekroskop" do 5 tomu.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Z trochę innszej tematyki...
"Gringo pośród dzikich plemion" i "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego - książki które same się czytają.
"Pachnidło" Patrick SUskind'da - książka którą nie można rozpatrywać w kategoriach estetycznych lecz stanowi literackie olifaktoryczne arcydzieło.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-22, 09:41)Max napisał(a): Z trochę innszej tematyki...
"Gringo pośród dzikich plemion" i "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego - książki które same się czytają.
Również polecam, książki wciągają. Lekko się czyta, człowiek się wczuwa w autora.
(2010-02-22, 09:41)Max napisał(a): "Pachnidło" Patrick SUskind'da - książka którą nie można rozpatrywać w kategoriach estetycznych lecz stanowi literackie olifaktoryczne arcydzieło.
Do mnie nie przemówiła ta książka. Oglądałem również film, w sumie zostałem zmuszony. Da się obejrzeć ale to jednak nie moje typy Smile

Odpowiedz }
Plusy od

a co powiecie na sage zmierzch

Odpowiedz }
Plusy od

LOL.
EMO!

Taka to twórczość jak i Harry Potter - nie warta czasu.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Wszystko Dana Browna

Odpowiedz }
Plusy od

ZŁOTO INKÓW Clive Cussler. Bardzo ciekawa, warta stracenia czasu, mnie wciągnęła choć bardzo rzadko czytam...

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-22, 14:06)mati89tczew napisał(a): a co powiecie na sage zmierzch
(2010-02-22, 14:13)kamilus napisał(a): LOL.
EMO!

Pottera jeszcze mozna przeczytac, ale zmierzchu nigdy w zyciu. Postawilabym na regale obok Harlequinow albo poprostu spalila w kominku.
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-22, 17:28)Karolina napisał(a):
(2010-02-22, 14:06)mati89tczew napisał(a): a co powiecie na sage zmierzch
(2010-02-22, 14:13)kamilus napisał(a): LOL.
EMO!

Pottera jeszcze mozna przeczytac, ale zmierzchu nigdy w zyciu. Postawilabym na regale obok Harlequinow albo poprostu spalila w kominku.

Dlaczego wypowiadasz się tak krytycznie o książce, której nawet nie przeczytałaś?
Ja długo zabierałam się za książki z tej serii, ale po przeczytaniu wszystkich czterech mogę z czystym sumieniem polecić.
Fakt, faktem że może nie jest to najambitniejsza forma literatury, ale naprawdę wciąga i dobrze się czytaSmile Polecam na zimowe wieczorySmile

A co do innych książek to mogę polecić książki Jodi Picoult oraz tak jak ktoś już wyżej wspomniał Simona Beckett'a, w szczególności "Chemia śmierci" - naprawdę dobra książkaSmile
Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.