Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki warte przeczytania

Przejrzałem moja bibliteczke i wybrałem te najbardziej wytarte (przeczytane).
Z cyklu książki samoczytając się
Dan Brown - "Twierdza Szyfrów", "Anioły i demony" - choć zakończenie mu nie wyszło (jeśli oglądałeś tylko film to nie zdradzam ksiązki bo trochę różnic jest) no i "Kod Leonarda". Niestety ten autor ma to do siebie że jest bardzo przewidywalny więc nie można oprzeć się wrażeniu że jak przeczytałeś jedną to wiesz jakie będą inne. Nie mniej jednak polecam, wartka akcja, zawarta fabuła jednym słowem lekka i przyjemna literatura.
Z cyklu książki z drugim dnem:
Stephen King - mistrz sam w sobie - ale polecam "Wielki Marsz" - wiele razy wracam do tej książki
Williama Golding - "Władca much" z książką tą zetknąłem się w szkole średniej jako lekturą. Jednak gdy uświadomić sobie że twoi koledzy z klasy moga być bohaterami tej powieści to inaczej patrzysz na świat.

Odpowiedz }
Plusy od

Fajnie się czyta powieści Jonathana Carrolla (począwszy od "Krainy Chichów") - niektóre zazębiają się i dopełniają ale spokojnie można czytać pojedynczo.
Swego czasu miałam też jazdę na Whartona, po kilku powieściach jednak mocno mi się przejadł, który to stan trwa do dziś. "Ptaśka" jednak trzeba przeczytać.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-22, 20:56)Rubikon napisał(a):
(2010-02-22, 17:28)Karolina napisał(a):
(2010-02-22, 14:06)mati89tczew napisał(a): a co powiecie na sage zmierzch
(2010-02-22, 14:13)kamilus napisał(a): LOL.
EMO!
Taka to twórczość jak i Harry Potter - nie warta czasu.

Pottera jeszcze mozna przeczytac, ale zmierzchu nigdy w zyciu. Postawilabym na regale obok Harlequinow albo poprostu spalila w kominku.

Dlaczego wypowiadasz się tak krytycznie o książce, której nawet nie przeczytałaś?
Ja długo zabierałam się za książki z tej serii, ale po przeczytaniu wszystkich czterech mogę z czystym sumieniem polecić.
Fakt, faktem że może nie jest to najambitniejsza forma literatury, ale naprawdę wciąga i dobrze się czytaSmile Polecam na zimowe wieczorySmile

A co do innych książek to mogę polecić książki Jodi Picoult oraz tak jak ktoś już wyżej wspomniał Simona Beckett'a, w szczególności "Chemia śmierci" - naprawdę dobra książkaSmile

wplyw tych ksiazek i filmow na ludzi mnie przeraza. poza tym nie lubie romansidel.
beckett'a ja polecalam wlasnie
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-02-22, 22:45)Karolina napisał(a):
(2010-02-22, 20:56)Rubikon napisał(a):
(2010-02-22, 17:28)Karolina napisał(a):
(2010-02-22, 14:06)mati89tczew napisał(a): a co powiecie na sage zmierzch
EMO!

Pottera jeszcze mozna przeczytac, ale zmierzchu nigdy w zyciu. Postawilabym na regale obok Harlequinow albo poprostu spalila w kominku.

Dlaczego wypowiadasz się tak krytycznie o książce, której nawet nie przeczytałaś?
Ja długo zabierałam się za książki z tej serii, ale po przeczytaniu wszystkich czterech mogę z czystym sumieniem polecić.
Fakt, faktem że może nie jest to najambitniejsza forma literatury, ale naprawdę wciąga i dobrze się czytaSmile Polecam na zimowe wieczorySmile

A co do innych książek to mogę polecić książki Jodi Picoult oraz tak jak ktoś już wyżej wspomniał Simona Beckett'a, w szczególności "Chemia śmierci" - naprawdę dobra książkaSmile

wplyw tych ksiazek i filmow na ludzi mnie przeraza. poza tym nie lubie romansidel.
beckett'a ja polecalam wlasnie

0 jakim wpływie mówisz?? a cała saga naprawdę niczego sobie.

Odpowiedz }
Plusy od

ja tak jak MAX, książki Browna polecam, no a o Stephenie Kingu to nic dodać nic ująć. Marsz Śmierci czytałam wiele lat temu - do tej pory jeszcze ją wspominam. Ale Miasteczko Salem - to jest to , pierwsza Jego książka przeczytana przeze mnie, wrażenie niesamowite.
Jak dla mnie Stephen King - nr 1.

Odpowiedz }
Plusy od

Komu tęskno do wakacji, a ma ochotę na łatwą, ale i smakowitą lekturę - polecam "1000 dni w Toskanii" - Marleny de Blasi
varium et mutabile semper femina

Odpowiedz }
Plusy od

Kiedyś od Baniaka pożyczyłem "Ja, Gelerth" Władysława Pasikowskiego, przeczytałem... i przeczytałem jeszcze raz. Tak sobie właśnie myślę, że pożyczę ją teraz po raz kolejny, o ile Baniak znów jej nie czyta...

"Teutonowie. Nie byli towarzyscy. Prawdę mówiąc zabijali wszystko, co się ruszało, bez różnicy i bez zwłoki. Z równym przejęciem, czy też jego autentycznym brakiem, słonia ze słoniątkiem, co dwunastoosobową rodzinę cywili, w tym ośmioro dzieci wliczając w to niemowlaki. Zabijali też żołnierzy. Cywile zabijali się między sobą o wodę lub kawałek opony nadający się na zelówkę, a żołnierze o chwałę. Żołnierze mordowali cywili, bo wykorzystując ich mogli przeżyć, a watahy cywili, mordowały żołnierzy, bo w ten sposób mogły raz na pięć lat zdobyć lekarstwa, narzędzia lub broń. Między cywilami formowały się też zbrojne bandy, które myślały o sobie, że są już żołnierzami i ich członkowie też chcieli żyć z cywili. Cywile nienawidzili ich jeszcze bardziej, niż żołnierzy. Żołnierz, jeżeli nie był głodny, nie zabijał. Bandy mordowały dla samej przyjemności mordowania. Słowem, wszyscy mordowali wszystkich. I tylko nikt nigdy nie widział nieżywego Teutona. Historia o tym nie wspomina."

Odpowiedz }
Plusy od

Carlos Luis Zafon "Gra anioła" książka o książkach, ale o tych trochę zapomnianych i ich nieśmiertelności... Tego samego autora "Cień wiatru"; dla tych którzy będą mieli zamiar sięgnąć po pierwszą, proponuję zacząć od drugiejWink Książki mają bardzo dobre recenzje od czytelników, pod którymi również się podpisuję...

Odpowiedz }
Plusy od

EMO!

Moim zdaniem Harry Potter to wcale nie jest zła książka - wręcz przeciwnie. Podziwiam autorkę za jej wyobraźnię.

Ale każdy lubi co innego.

Polecam sagę Heartland.

Odpowiedz }
Plusy od

A co myślicie o książkach Agathy Christie? Warto?
Bo właśnie się do nich zabieram Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Ostatnio próbuję po latach (wielu..) wrócić do nieco bardziej rozwijającego niż internet / filmy / seriale hobby, mianowicie - czytania. Jako, że "w grupie raźniej", zakładam niniejszy temat - odrobinie zaczepnie, w większej części - motywująco, przynajmniej dla mnie.

Ja przez ostatni weekend przeszedłem przez:
S. Lem "Astronauci" - typowe sci-fi, książka nie rzuciła mnie na kolana, choć również nie zmęczyła - akcja dzieje się na początku XXI w., co daje nam pewien obraz wyobrażeń naszej teraźniejszości wśród ludzi sprzed 50 lat..
S. Lem "Powrót z gwiazd" - o wiele przyjemniejsza pozycja, bardziej ponadczasowa w swej formie. Zaskakujące jest, jak wiele współczesnych technologii Lem był w stanie przewidzieć już kilkadziesiąt lat temu - vide ebooki, globalna sieć..

A Wy co ostatnio przeczytaliście?

PS. Jeżeli zdublowałem jakiś temat (nic podobnego nie znalazłem, ale..), to prosiłbym o przeniesienie.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Ja znów wróciłam do prozy Bruno Schulza. Bardziej dla utrwalenia obrazów niż treści. Niezwykle inspirujące i pobudzające wyobraźnię.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Kończę "Spadkobierców". Ekranizacja powieści Kaui Hart Hemmings dostała 2 Złote Globy, były 3 nominacje do Oskara. Clooney w roli głównej. Filmu nie widziałam, książka jest dobra. Dziwna, ale dobra.

Odpowiedz }
Plusy od

Snajper. Opowieść komandosa Seal Team Six

Książka sama się czyta, polecam: http://www.empik.com/snajper-opowiesc-ko...,ksiazka-p
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Odpowiedz }
Plusy od

Teraz bardzo dużym bestsellerem jest "Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins, co 6 sekund w Stanach ktoś kupuje tą książkę. Ja zakupiłem już wczoraj [...], jak na razie mogę szczerze powiedzieć że jest warta uwagi Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.