Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa samolotu prezydenckiego

(2010-04-10, 14:10)kamilus napisał(a): Za duży szok i nie dociera to do mnie. Za kilka dni dolar załapie się na pułap 4zł :/ Masakra dla gospodarki Sad

Myślę, że komentarze do tego wydarzenia powinny być bardziej wyważone. Fakt, że zginęło wielu ważnych ludzi nie oznacza ani końca demokracji w Polsce (komentarz ustłyszany w radio), ani masakry dla gospodarki (mimo, że zginął Prezes NBP), ani zagrożenia dla bezpieczeństwa (chociaż znowu w katastrofie samolotu zginęło kilku generałów). Damy radę podźwignąć się z tej tragedii i mam nadzieję, że będziemy silniejsi i oby bardziej rozważni.

(2010-04-10, 16:04)Karolina napisał(a): kiepskie lotnisko, kiepska widocznosc, kiepski samolot

Tylko szkoda, że tego nie wiedział pilot. Ta katastrofa przypomina bardzo tę z Grenoble. Tam kierowca myślał, że się uda zjechać drogą mimo zakazów wjazdu, tu pilot myślał, że się uda wylądować mimo ostrzeżeń kontroli lotu i mgły. Działał pod silną presją, chciał wykonać zadanie, podchodził cztery razy - nie udało się. Ryzykował życiem swoim i pasażerów.

Odpowiedz }
Plusy od

Lekki szok podobny do tego wrześniowego sprzed niespełna dziewięciu lat i takie samo "WTF", gdy zobaczyło się to w telewizji. Tylko, że tamto jakoś bezpośrednio nas nie dotyczyło.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem dosyć młodym człowiekiem ale naprawdę poruszyło mnie to... i najszczersze współczucia wszystkim...

Odpowiedz }
Plusy od

Wielka tragedia Sad

Odpowiedz }
Plusy od

Szkoda tylko, że w przypadku takiej tragedii na pierwszych stronach gazet i w telewizji pokazuje się tylko i wyłącznie najbardziej znane osoby, które wszyscy znają z mediów. Ale nie zapominajmy, że w samolocie byli też funkcjonariusze BORu, stewardessy, piloci i inne osoby, których nie znamy. Oni też w tej katastrofie stracili życie, też mieli rodziny, dzieci...

I nie podoba mi się, że podaje się nazwisko pilota i komentarze informujące o tym, że prawie na pewno przyczyną katastrofy był błąd pilota. Może i był, ale na chwilę obecną nie powinno podawać się takich informacji, do czasu wykonania odpowiednich ekspertyz. Pilot też zginął i też miał rodzinę. Nie chciałbym być rodziną pilota i na każdym programie w tv słyszeć dzisiaj, że to on doprowadził do tej tragedii.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 21:11)cat-eye napisał(a): I nie podoba mi się, że podaje się nazwisko pilota i komentarze informujące o tym, że prawie na pewno przyczyną katastrofy był błąd pilota.

Może niekoniecznie błąd, ale pewien brak asertywności. Jak niemiecki pilot stwierdza, że mgła i lądowanie niebezpieczne, to nie ląduje. I nikt jego decyzji nie będzie podważał. A jak komuś nie odpowiadają decyzje personelu lotniczego, kończy jak Jan Rokita.

A u nas? Prezydent z całą świtą lecą na zaplanowane uroczystości. I jak miałby ten pilot powiedzieć mu, że na nich nie będzie - bo jest mgła? Więc nawet, jeżeli piloci konsultowali się w tej sprawie, to im polecono, że mają lądować, zwłaszcza, że Prezydent Kaczyński lubił ryzyko (patrz wyjazd do Gruzji). W takich wypadkach pilot po pierwsze - powinien wiedzieć, że niezależnie jaką decyzję podejmie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów i żadne negatywne konsekwencje go z powodu takiej decyzji spotkać nie mogą. A po drugie nikt takich decyzji nie powinien później kwestionować czy komentować. U nas oczywiście jest dokładnie odwrotnie - pilot więcej za sterami samolotu już by nie usiadł, a do tego wszyscy by go skrytykowali - więc ryzykował.
(2010-04-10, 21:11)cat-eye napisał(a): Szkoda tylko, że w przypadku takiej tragedii na pierwszych stronach gazet i w telewizji pokazuje się tylko i wyłącznie najbardziej znane osoby, które wszyscy znają z mediów.

Specjalnie dla Ciebie:

[Obrazek: katastrofa_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

marti skończ pie...ić - byłeś tam? Znasz jakieś szczegóły, których nie znają nawet polscy prokuratorzy? Wstrzymaj się z takimi głupimi komentarzami do czasu ujawnienia zapisu z czarnych skrzynek, lub chociaż do wyników śledztwa. Powyższym zniżyłeś się do poziomu komentarzy z onetu.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:00)kamilus napisał(a): marti skończ pie...ić - byłeś tam? Znasz jakieś szczegóły, których nie znają nawet polscy prokuratorzy?

Nie zgadzasz się z czymś konkretnie, czy tylko tak ogólnie do mnie - jak zwykle bym powiedział... Rozumiem, że jak ktoś ma inne zdanie, to nie może go wyrazić - taka wolność wypowiedzi.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 21:53)marti napisał(a): Jak niemiecki pilot stwierdza, że mgła i lądowanie niebezpieczne, to nie ląduje. I nikt jego decyzji nie będzie podważał.
Przeżywasz fascynacje zachodnimi pilotami? Bo z tego co latałem to każdy obcokrajowy pilot lądował gorzej niż ten który leciał 30min, i lądował w Gdańsku.

Poza tym każdy będzie podważał jeżeli ten podjął zbyt wielkie ryzyko okraszone katastrofą w której ucierpieli ludzie (nie zgineli). Ci mają na tyle szczęścia że nie pociągnie się już ich do odpowiedzialności karnej.

Dwa, faktycznie zgodzę się że jeżeli potwierdzi się oficjalnym kanałem informacja o 4 próbach lądowania, to pilot prezentował postawę o której pisze marti (łagodnie nazwana) bo zaryzykował nie tylko życie innych, ale przede wszystkim swoje. Wolałbym skończyć przedwcześnie służbę niż lądować w gównie

a z kolażem to przychylam się do postu kamilusa, o onecie
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Jest tylko jedna sytuacja, w której podchodzi się CZTERY razy do lądowania: lądowanie awaryjne. Taka jest procedura. Zrzucane jest również prawie całe paliwo. Żaden normalny pilot nie podchodzi do lądowania cztery razy, z wyjątkiem warunków wojennych.
Cztery podejścia były, o opróżnianiu zbiorników paliwa na razie nikt nie mówi. Może się okazać, że to właśnie było lądowanie awaryjne, nieudane niestety...

Także powstrzymajcie się od głupich komentarzy o błędach pilota, o naciskach, o zwolnieniu ze służby i narażaniu bezpieczeństwa, bo bardzo mało na ten temat wiadomo. I pewnie jeszcze długo niczego bliższego się nie dowiemy. Być może nigdy...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 21:53)marti napisał(a):
(2010-04-10, 21:11)cat-eye napisał(a): Szkoda tylko, że w przypadku takiej tragedii na pierwszych stronach gazet i w telewizji pokazuje się tylko i wyłącznie najbardziej znane osoby, które wszyscy znają z mediów.

Specjalnie dla Ciebie:

No właśnie to, o czym mówiłem. Policz sobie ilość zdjęć i ilość nazwisk.

(2010-04-10, 22:02)kaul napisał(a): bo zaryzykował nie tylko życie innych, ale przede wszystkim swoje

Bo zaryzykował nie tylko życie swoje, ale przede wszystkim innych.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:02)kaul napisał(a):
(2010-04-10, 21:53)marti napisał(a): Jak niemiecki pilot stwierdza, że mgła i lądowanie niebezpieczne, to nie ląduje. I nikt jego decyzji nie będzie podważał.
Przeżywasz fascynacje zachodnimi pilotami?

Raczej pewnym porządkiem. Jak powie "nie", to oznacza "nie". U nas, jak powie "nie", to usłyszy: "no pan, panie Janku, nie da rady?"

Oczywiście nie oznacza to, że tam wypadki się nie zdarzają, ale takie są fakty:
- cztery próby podejścia,
- ignorowanie zaleceń kontrolerów naziemnych,
- podejście: spróbujemy - zobaczymy, jak się nie uda polecimy dalej.

I nie udało się Sad

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:10)MacGyver napisał(a): Także powstrzymajcie się od głupich komentarzy o błędach pilota

Głupie komentarze o błędach pilota pojawiły się w tv, o czym pisałem wyżej. Dopóki nie ma ekspertyz, nie osądzajmy nikogo!

Odpowiedz }
Plusy od

...a za ścianą impreza w najlepsze, ech Sad

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:16)marti napisał(a): ...a za ścianą impreza w najlepsze, ech Sad

Nie tylko u Ciebie...

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.