Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa samolotu prezydenckiego

(2010-04-10, 22:15)cat-eye napisał(a):
(2010-04-10, 22:10)MacGyver napisał(a): Także powstrzymajcie się od głupich komentarzy o błędach pilota

Głupie komentarze o błędach pilota pojawiły się w tv, o czym pisałem wyżej. Dopóki nie ma ekspertyz, nie osądzajmy nikogo!

Ja nie osądzam pilota, który ryzykował własnym życiem, tylko sytuację, która go do tego zmusiła.

http://wyborcza.pl/1,76842,5705983,Medal...e_bal.html

Odpowiedz }
Plusy od

marti: po prostu zachowujesz się w tym temacie jak onetowy szczeniak. Gówniarstwo zarzuca, że "pewnie prezydent kazał mu lądować" - imo prezydent po sytuacji w Gruzji otrzymał informację o zasadach panujących w przestrzeni powietrznej (kapitan statku (w tym przypadku samolotu) nie podlega niczyim rozkazom w czasie gdy znajduje się w strefie nie przynależnej do państwa, z którego pochodzi) i nie doszło do takiej sytuacji jaką insynuuje marti.

Przekleję też coś co napisałem na innym forum:

Mimo, że jestem nieczułym <autocensored> dzisiaj czytając wiadomości uroniłem łzę. Można powiedzieć, że Polacy zawstydzili dzisiaj hollywoodzkich scenarzystów. Nikt nie przewidział, iż wskutek głupiego wypadku państwo nie będące bananową republiką straci tyle elit rządzących. Mi to się w głowie nie mieści i nadal nie dowierzam.
Gdy rano o 13 obudził mnie kolega i telefonicznie poinformował mnie "pis nie żyje, prezydent nie żyje" to kazałem mu <autocensored> i nie zawracać mi głowy głupimi tekstami. Dopiero po porannej kupie zasiadłem do wp.pl i wielki szok. Większości tych polityków nie lubiłem, jednak nie mam zamiaru pośmiertnie ich opluwać. Działali dla Polski (lepiej lub gorzej), byli elitą naszego państwa.
Dla mnie osoby, które dzisiaj komentują "dobrze się stało", "w końcu kaczor ustąpił" itp. są mniej niż gównem.
Jest to także pierwsza żałoba narodowa, którą współprzeżywam. Naprawdę czuję w sobie smutek i informacja o śmierci tylu ważnych dla kraju osób wybiła mnie z rytmu. Nigdy nie stawiałem, i nigdy nie postawię durnej eświeczki, ale naprawdę należy się hołd dzisiaj poległym NA SŁUŻBIE.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

mieli ladowac w Minsku... wg zalecen bialoruskiej kontroli lotow, ale nie...
po prostu dziwne ze wykwalifikowany pilot pojal sie 4 proby podejscia do ladowania zamiast wyladowac bezpiecznie tam
ewidentnie cos niezagralo
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:10)MacGyver napisał(a): o opróżnianiu zbiorników paliwa na razie nikt nie mówi. Może się okazać, że to właśnie było lądowanie awaryjne, nieudane niestety...

Ja już gdzieś o tym usłyszałem. Na każdym kanale dziś to samo więc nie wiem gdzie o tym mówili. Była też mowa o tym, że pożar mógł wybuchnąć zanim spadli na ziemię bo panowała tam bardzo wysoka temp. Ale to wszystko tylko domysły.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:38)kamilus napisał(a): Jest to także pierwsza żałoba narodowa, którą współprzeżywam. Naprawdę czuję w sobie smutek i informacja o śmierci tylu ważnych dla kraju osób wybiła mnie z rytmu. Nigdy nie stawiałem, i nigdy nie postawię durnej eświeczki, ale naprawdę należy się hołd dzisiaj poległym NA SŁUŻBIE.

Tak jest - wszyscy powinniśmy jutro pomodlić się za zmarłych ponad podziałami. I odmówić dziesiątkę różańca.

Odpowiedz }
Plusy od

Odnośnie wyborów
W zaistniałej sytuacji jedynie Jarosław Kaczyński (o ile się pozbiera) może powalczyć z Bronisławem Komorowskim. PIS nie bedzie miało kogo wystawić i Jarosław może wystartować właśnie pod hasłem "Jestem to winien bratu i całemu narodowi".
Jakikolwiek inny kandydat będzie skazany na porażkę i kwestia prezydentury rozegra się między tymi dwoma panami.
Jeśli Jarosław nie wystartuje to jakikolwiek inny kandydat PIS nie ma żadnych szans. Pojawia się wówczas szansa dla czarnego konia - Cimoszewicza - który jako mąż stanu mógłby stanąć jak równy z równym do walki z komorowskim

Teraz odnośnie wypadku moje przypuszczenia.
Pewnie był to błąd pilota spowodowany złymi warunkami pogodowymi. Nie bez znaczenia jest też fakt wieku samolotu - jednak nie sądzę aby to znacząco wpłyneło na wypadek. Pilot niepotrzebnie zignorował polecenia obsługi naziemnej o zmianie miejsca lądowania, ale był pod znaczną presją osób znajdujących się na pokładzie. Zmiana miejsca lądowania niosła by za sobą olbrzymie opóźnienie rozpoczęcia obchodów.
Podejrzewam, że ktoś mógł mu wręcz rozkazać wylądować. O takich rzeczach to sie nigdy nie dowiemy bo zostanie to utajnione.

Sądzę że podobnie było w przypadku samolotu CASA. Na pokładzie towarzystwo mogło się nawet i świetnie bawić, ale przecież jakby to wyglądało, gdyby podano, ze katastrofa nastąpiła z powodu wydurniania sie dowództwa.... dlatego moim zdaniem idąc po najmniejszej lini oporu o katastrofę oskarżono pilota.

PS
Przestańcie Panowie jadem na siebie pluć

Odpowiedz }
Plusy od

Chrystofor: http://wiadomosci.wp.pl/gid,12158338,tit...leria.html - masz łącznie z borowikami.

kazik: irytują mnie insynuacje i oczernianie świeżo zmarłej, najważniejszej osoby w państwie. To czy był rozkaz czy też nie dowiemy się z czarnych skrzynek, a Rosjanie zadbają o ich ujawnienie - bowiem teraz cały świat dowiedział się o zbrodni sprzed 70 lat i każdy patrzy na ich ręce - będą musieli ujawnić kulisy katastrofy.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja nie mówię że ten rozkaz wydał mu prezydent, ale uściślając znajdujacy sie na wykładzie gen Dowódca Sił Powietrznych RP (jak mówię - to tylko przypuszczenia)

Może to być równie prawdopodobna katastrofa spowodowana fatalną pogodą. Jakiejś przyczyny trzeba szukać...

Odpowiedz }
Plusy od

Akurat miałem na myśli martiego i to czemu plujemy na siebie jadem Wink
Naprawdę jest mi dzisiaj z tym źle, czuję smutek i złość. IMO Jarosław wycofa się całkowicie z polityki. Jednak przez najbliższe dni nie ma mowy o walce politycznej - teraz priorytetem jest wyjście z kryzysu i durniem byłby ten, który próbowałby paraliżować prace rządu. Trzeba jak najszybciej przywrócić demokratyczną władzę (pamiętajmy, że zabraknie teraz sporej części parlamentarzystów) i przywrócić stabilizację na innych stanowiskach - jeśli dojdzie do choć najmniejszego zgrzytu to złotówka poleci na łeb na szyję. Dlatego głęboko wierzę, że nawet PO i PiS zdołają się dogadać.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-10, 22:55)kazik napisał(a): Odnośnie wyborów
W zaistniałej sytuacji jedynie Jarosław Kaczyński może powalczyć z Bronisławem Komorowskim.

Tylko po co? Będzie to oznaczało jedynie niepotrzebne szarpanie się nad świeżą mogiłą. Zginęło dwóch kandydatów, został Komorowski. Jakże pięknie byłoby, gdyby nie wystawiano kontrkandydatów w takiej sytuacji. Ominęłaby nas zupełnie zbędna w tych okolicznościach kampania wyborcza.

(2010-04-10, 22:55)kazik napisał(a): Przestańcie Panowie jadem na siebie pluć

Szczerze mówiąc - patrząc chociażby na poziom komentarzy z tcz - mamy tu bardzo wyważoną dyskusję, mimo niepotrzebnych zupełnie prywatnych przytyków na dość niskim poziomie.

Odpowiedz }
Plusy od

Tamten post edytowałem, ale wkleję jeszcze raz co dodałem bo moze być nie zauważone.

Jeśli Jarosław nie wystartuje to jakikolwiek inny kandydat PIS nie ma żadnych szans. Pojawia się wówczas szansa dla czarnego konia - którym mógłby być Cimoszewicz -i jako mąż stanu może stanąć jak równy z równym do walki z Komorowskim. W roli czarnego konia nikogo innego nie widzę...

Odpowiedz }
Plusy od

Ziobro, ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

Odpowiedz }
Plusy od

i tak dyskusja o wczorajszej katastrofie przerodzi się w dyskusję o tym, który kandydat ma szanse na prezydenta a który jest czarnym koniem...

wczoraj wieczorem wypowiadał się w tv minister ds nadzwyczajnych rosji; na zadawane pytania co się stało odpowiadał - dajmy pracować specjalistom, dajmy czas ekspertom
i słusznie, bo wyjasnienie wcześniej czy później nastąpi i on jako reprezentant rządu nie może pozwolić sobie na insynuacje, by na podstawie kulku szczątkowych informacji wyrażać swoje zdanie publicznie

jednak forum to miejsce do wymiany poglądów i myśli; i choć z wieloma osadami i poglądami można się nie zgadzać, to mozna je przeczytać i odpowiadać na nie
a tymczasem odnoszę wrażenie, że jest tylko jedna słuszna racja, czyli że nie wolno wypowiadać się i snuć przypuszczeń o tym co się stało

tylko zainteresowanym przypomnę, że na tym forum każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi, nawet wtedy gdy inni niekonicznie zgadzają się z treścią posta

i wolałbym za chwilę nie przeczytać o tym, że jestem głupi, mam spier...
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

odnośnie wieku maszyny to czy wiecie, że ten "wzór" Air Force One ma 20 lat czyli "prawie" tyle samo lat co nasze tupolewy? Obie amerykańskie maszyny wyprodukowano w 1990r. TU-154 o numerze 101 (ten właśnie rozbił się wczoraj) wyprodukowano najprawdopodobniej w roku 1986r. a wcielono go do służby w 1990r. Drugi tupolew o numerze 102 wyprodukowano w 1990r. a do służby wcielono w 1994r. obecnie przechodzi serwis.

Owszem od 1996r. LOT nie korzysta już z tych maszyn. Owszem Air Force One wyprodukowano na specjalne zamówienie na bazie Boeing-a 747-2G4B.

Publicznie muszę przeprosić za swoją wcześniejszą wypowiedź - jak podejrzewam 99,% osób na forum nie jestem ekspertem w dziedzinie lotnictwa. Nie powianiem więc wyciągać wniosków po informacjach w tv.

Nie byłem zwolennikiem zmarłego Prezydenta jednak w tej chwili nie to jet ważne. Współczuję rodzinom zmarłych 96 osób.

Mam nadzieję, że nasz kraj wyjdzie z tej ciężkiej sytuacji bez większych strat. Z drugiej strony dlaczego to zawsze my musimy w ten sposób "zaskakiwać" świat???

Co do nowych maszyn to.... miały być przetargi (jeden unieważniony ze względu na błędy proceduralne, kolejny ze względu na oszczędności). Gdyby jednak doszło to boję sie, że Polska wyszłaby na nim tak jak na F-16.

22 stycznia 2010r. poinformowano, iż Minister Finansów zgodził się na wypożyczenie od LOT-u dwóch maszyn Embraer 175... niestety nie zdążono...

Odpowiedz }
Plusy od

W grudniu ta tutka wróciła z remontu gdzie ją przez chyba rok mieli na przeglądzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.