Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa samolotu prezydenckiego

syreny wszędzie wyją...aż mnie ciarki przechodzą
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Wielka szkoda, ale żeby z tego powodu zamykać sklepy? Co ma piernik do wiatraka? To teraz mam nie jeść tylko się umartwiać? Przypomnę, że codziennie na drogach ginie ileś osób i nikt z tego nie robi takiego halo.

Odpowiedz }
Plusy od

robike dziwny jesteś o tym, że sklepy (markety) zostaną zamknięte w niedzielę było wiadomo już wczoraj o 16.

Odpowiedz }
Plusy od

Jeszcze dodam, że gdy umarł Wielki Polak Jan Paweł II to sklepów nie zamykano. Jednak politykę i polityków stawia się na pierestały, dlaczego?

Odpowiedz }
Plusy od

Robike masz racje ze sklepami to przesadzili. chciałbym zauważyć, że kiedy zmarł Papież Jan Paweł II to nie zamknęli, a uważam że był największym/najwybitniejszym Polakiem - Papieżem.

Odpowiedz }
Plusy od

O sklepach nic nie wiedziałem, wczoraj pracowałem i o katastrofie dowiedziałem się wieczorem
Zgadzam się z Tobą Cinek, według mnie Jana Pawła II sadzam na wyższym tronie u Ojca Niebieskiego niż śp. Lecha Kaczyńskiego. Ale to tylko moja osobista opinia.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-11, 12:39)Robike napisał(a): Wielka szkoda, ale żeby z tego powodu zamykać sklepy? Co ma piernik do wiatraka? To teraz mam nie jeść tylko się umartwiać? Przypomnę, że codziennie na drogach ginie ileś osób i nikt z tego nie robi takiego halo.
Czy trzeba być aż takim wielkim idiotą żeby przyrównywać śmierci wielkich osobistości i ludzi do innych? Wrzutki w papieża i prezydenta? Zamilcz i idź sprawdź czy nie ma Cie w piwnicy.

Ciebie powinni zamknać albo wmurować w piedestał. Tak, tylko że codziennie nie ginie prezydent Twojego kraju, całe dowództwo wojska, i ludzie którzy działali na rzecz kraju w którym Ty, ekiborze, żyjesz. Większą żałobę miałeś pewnie po autokarze w Grenoble. Niż po ludziach którzy coś tworzyli, i działali w Twoim imieniu na arenie międzynarodowej,krajowej. Zastanawiam się czy Tobie trzeba tłumaczyć jak 10-letniemu dziecku że zginęli bardzo ważni ludzie w naszym kraju. Bierz aparat i idź robić zdjęcia rowerzystom.

Swoją drogą, zauważyliście że w tym temacie podkręcił wszystko nie kamilus, nie ja, nie żaden inny pieniacz i opluwacz, tylko marti? Kamilus o dziwo w moich oczach po raz pierwszy zauważył ludzi. Nie prezentuje poglądu że na drogach ginie 700 ludzi, tylko zobaczył że Polska straciła ludzi, dostrzegł ich jakość (mimo tego że nie był zwolennikiem prawie żadnej z grup którzy Ci ludzie reprezentowali, tworzyli). marti natomiast podchodzi do tematu "i co, mam teraz koraliki klepać?" - gdzie prędzej wypowiadał się o katolikach, o przesłaniu jezusa, o pismie świętym (jeżeli nie trafiam, sory marti - tak to wygląda).

Tak jak KowaL napisał w innym temacie - sztuczność ludzka jest obrzydliwa. Ci co pluli "nie mój prezydent", "żona jest okropna", nagle solidaryzują się z wszystkimi. Jest to fajne i dobre ale kij w plecy takim dwulicowcom. Wolałbym żeby te mendy się nie odzywały niż pisały że szkoda prezydenta.
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-11, 12:51)kaul napisał(a): Tak jak KowaL napisał w innym temacie - sztuczność ludzka jest obrzydliwa. Ci co pluli "nie mój prezydent", "żona jest okropna", nagle solidaryzują się z wszystkimi. Jest to fajne i dobre ale kij w plecy takim dwulicowcom. Wolałbym żeby te mendy się nie odzywały niż pisały że szkoda prezydenta.

Zbyt wielu ludzi "chorągiewek" między nami...

I tak wychodzę z założenia,by za życia uważać na to co się czyni i mówi tak,by potem opłakiwano nas szczerze.

Odpowiedz }
Plusy od

I tak stawiam Jana Pawła II nad prezydentem.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-11, 13:45)Robike napisał(a): I tak stawiam Jana Pawła II nad prezydentem.

Ty i tak nie zrozumiesz powagi sytuacji i różnicy pomiędzy śmiercią Jana Pawła II, a wczorajszą katastrofą. Tu już nie chodzi o to że zginął prezydent ale elita polskiej władzy i dowództwo WP. Idź, żyj dalej w swoim świecie. Mam wrażenie, że jesteś całkiem oderwany od rzeczywistości.

Tym czasem dla mnie to wszystko dalej jest nie do pojęcia.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Plebs nie zrozumie, że śmierć JP2 to nie była tragedia - zwykła śmierć z racji wieku - naturalna kolej rzeczy. Wczoraj zaś przez głupi wypadek zginęła spora część elity narodu. Trzeba być niesamowitym kmiotem, aby porównywać te dwie sytuacje, ważyć je, a jeszcze większym baranem, by porównywać śmierć 100 Kowalskich, którzy nie potrafią zachować bezpieczeństwa na drodze do śmierci elity.
Ludzie nie są, nie byli i nigdy nie będą sobie równi. Wartość życia oceniana jest po czynach.
Młodzieży można jeszcze wybaczyć ignorancję - sam kiedyś byłem durnym rebelem. Jednak gdy ktoś ponoć dorosły, rodzic w dodatku bagatelizuje tego typu wydarzenie to jest po prostu śmieciem.
Tak samo jak pajace, uważający iż płacz Tuska czy innych frakcji jest fałszywą hipokryzją. Ci ludzie się znali przez dziesięciolecia. Mogli się ze sobą nie zgadzać, mogli się kłócić. To są jednak ludzie. Ludzie posiadają uczucia. Smutek i żal jest jednym z nich. Kariera to jedno, ale koleżeństwo i przyjaźnie to drugie. Większość elit, która walczyła z komuną pochodziła z tego samego regionu - walki odbywały się tutaj - na pomorzu. Oni wszyscy znali się na wskroś, wypili razem nie jedną wódkę. No, ale w narodzie świadomych jest może 5% obywateli - reszta to plebs, który ślepo podąży za mediami i aktualną modą.
Tak samo nie jest na rękę ekipie rządzącej nagłe przejęcie władzy. Nawet sobie nie wyobrażacie ile obowiązków nagle i niespodziewanie spadło na PO. Dlatego wierzę w tymczasowe zażegnanie podziałów i konfliktów, współdziałanie dawnego układu POPiS. Tego wymaga sytuacja. Miejmy nadzieję, że kmioty pokroju Palikota czy Kurskiego nie wywołają jakiejś wewnętrznej wojenki, bo odbije się to czkawką na obywatelach.

Swoją drogą - od wczoraj na torrentach rekordy popularności bije Katyń. Szacuje się, że w ciągu doby wersję angielską ściągnęło >300000 ludzi. Ot taka ciekawostka.

Czekam jeszcze kto zostanie kmiotem tygodnia i napisze, że żałoba za długa, chciał jechać do kina, a do tego przez żałobę padnie gospodarka (szczeniacy na innych serwisach już zaczęli więc go go go!)
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-11, 14:23)kamilus napisał(a): Czekam jeszcze kto zostanie kmiotem tygodnia i napisze, że żałoba za długa, chciał jechać do kina, a do tego przez żałobę padnie gospodarka (szczeniacy na innych serwisach już zaczęli więc go go go!)

A na teorie spiskowe, EMP, jakąś świnię podłożoną podczas remontu i ogólnie grę Putina też czekasz?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie należy mylić plebsu z buractwem. Wśród plebsu są ludzie prości, niewykształceni ale nie można uogólniać zarzucając im brak uczuć.
Buractwo zaś najlepiej przemilczeć w takim dniu jak dziś - szkoda czasu Sad
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

No przepraszam. Zapomniałem, że plebs to nie jest obraźliwe określenie - to po prostu prosty lud. Jednak buractwo i kmioty to chyba to samo. Naprawdę irytują mnie ludzie, którzy w takich dniach śmią opluwać pamięć ś.p. prezydenta. Gardzę nimi i wstydzę się, że takie bydło śmie mianować się obywatelami Polski.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

W 100% zgadzam się ze słowami Kamilusa.
A co do Robike i jego wypowiedzi to szkoda słów.. Jeśli masz zamiar w dalszym ciągu mówić w ten sposób to lepiej zamilcz.. W takich wypadkach mamy dowód iż milczenie faktycznie jest złotem..
Porównujesz tu zupełnie dwie różne sprawy: śmierć Jana Pawła II i wczorajszą katastrofę. Według mnie te dwa wydarzenia są tak odmienne że nie można ich porównywać. Jan Paweł II był wielkim, umiłowanym przez nas rodakiem. Osobiście poczułam ogromną pustkę po tym jak odszedł i nadal ją czuję. Wczoraj natomiast odeszło wiele ważnych w państwie ludzi z parą prezydencką na czele. I chodź w minimalnym stopniu interesuję się polityką, a do prezydenta miałam stosunek obojętny to głęboko mnie to poruszyło. I nie ma tu znaczenia czy darzyłam Go sympatią czy też nie, to był przede wszystkim człowiek i głowa naszego państwa. I bez względu na to jaki był oraz jak rządził to dla Polski ogromna strata.. Dlatego należy Mu się szacunek i modlitwa w jego intencji..

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.