Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 6 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ptaki

Pozwalam sobie założyć nowy wątek. Każdy z fotografujących ma swoje ulubione tematy, dla mnie są to ptaki. Pozwolę sobie "wrzucić" ostatnio spotkane.
Na początek mój ulubiony ptak. Żuraw.
[Obrazek: gczgJN4PykGMBURQSB.jpg]
... i jeszcze jeden "spotkany" wczoraj.
Szpak.
[Obrazek: KxrUixfsbBcZdmqJoB.jpg]
Jedna prośba. Nie twórzmy masówki. Wstawiajmy swoje "medalowe".
Czekam na kolejne "lotne".

Odpowiedz }
Plusy od

U mnie albumowych to za dużo nie ma - może kiedyś, jak dorobię sprzętu...
Ale ptaszory bardzo lubię i chętnie fotografuję, chociażby po to aby później sprawdzić cóż to za gatunek Smile

kos
[Obrazek: kos.JPG]

wrona siwa
[Obrazek: wronasiwa.JPG]

trznadel
[Obrazek: trznadello.jpg]
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:U mnie albumowych to za dużo nie ma - może kiedyś, jak dorobię sprzętu...
Ale ptaszory bardzo lubię i chętnie fotografuję, chociażby po to aby później sprawdzić cóż to za gatunek Smile

Piękne te popularne Twoje ptaki. Wrona siwa - jakby nie wrona - taka ładna. Może zbierze się nam materiał ornitologiczny na wystawę! Rolleyes

Odpowiedz }
Plusy od

Piękny ten dzięcioł!! A co z kwiczołem?

Odpowiedz }
Plusy od

Tczewiaku, już zadałam C to pytanie gdzieś na portalu a za cholerę nie mogę znaleźć gdzie. Czy ten dzięcioł został ustrzelony w naszym parku? Jeśli tak, to już w tym roku, czy to zdjęcie z zeszłego?
Widziałam go w zeszłym roku kilka razy, foty niestety kiepskie Smile (mówię o moich z dzięciołem)
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

dzięcioł widziany w okolicach tczewskiego basenu
[Obrazek: P1010928.JPG]
musiałem się poradzić jak tutaj się wkleja te fotki, ale już wiem , jakie to proste..hmm
a to zdjęcie z tego roku 25 luty 2010
[Obrazek: P1000896.JPG]
a to nadwiślański tczewski kwiczoł z bulwaru 2010
[Obrazek: DSCN2166.JPG]
a z to tczewskiego targowiska ptaków, jak chcecie fotki, gołębi, kur czy kogutów, a nawet innych skrzydlatych, to na targowisko, ale tylko rano tak o 7**bo po 9**już są albo sprzedane, albo jadą do domu..ja co sobotę tam chodzę ....te kuraki zrobione nikonem coolpixem 7600, (stary ale jary)hehe

Odpowiedz }
Plusy od

Trochę smutny...
Miło będzie oglądać następne! Rolleyes
Ps. Jeszcze kilka lat temu to widziałem je tylko w górach, a może nie zauważałem ich u Nas?

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Kwiczołów jest mnóstwo w parku.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Aga, dzięki Tobie teraz wiem, że kos, to kos Big Grin Tydzień temu widziałam takiego osobnika w parku i się zastanawiałam co to jest za gatunek.

Odpowiedz }
Plusy od

będą nowe ptaszki-kosy...i zdjęcia co dalej będzie z nimi...znajomym fotografom mogę zdradzić gdzie to jest...mogą też im pstryk, pstryk...
[Obrazek: P1030707.JPG]

Odpowiedz }
Plusy od

Tczewiaku, fotografowanie gniazd z czasie lęgu jest nieetyczne, dowiesz się o tym na każdym portalu poświęconym fotografii przyrodniczej. Ponieważ nie mam czasu aby szukać u źródeł, przeklejam z innego forum (myślę że w tym wątku szczególnie się przyda):

Cytat:Większość gatunków zwierząt jest pod ochroną. Dotyczy to w szczególności ptaków. Naruszanie ich miejsc lęgowych jest niestety często praktykowane przez osoby, które nie mają na ten temat wystarczającej wiedzy. Tymczasem zaniepokojone ptaki mogą opuścić swoje potomstwo, gniazdo może zostać odkryte dla drapieżników itp. Dlatego też nie powinno się zakłócać tych miejsc. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo nasza ingerencja może wpłynąć na ptasi lęg, ale skoro duże ryzyko istnieje, to nie możemy go lekceważyć. Nie chodzi o to, aby udowadniać, że nasza fotografia nie miała złego wpływu, lecz o to, aby poprzez pokazywanie niektórych zdjęć nie promować fotografii piskląt, ptaków na i w pobliżu gniazd. Zasada ta powinna dotyczyć wszelkich miejsc w Internecie, gdzie chcemy promować rozsądne fotografowanie przyrody. Warto swoją wiedzę w tym zakresie przekazywać innym.

Kodeks etyczny ZPFP określa jasno:
"Jest rzeczą wielkiej wagi, by zdjęcia ptaków na gniazdach, zwłaszcza gatunków nie tolerujących bliskiej obecności człowieka, były wykonywane tylko przez tych, którzy mają dużą wiedzę o zachowaniach ptaków w okresie godowym i właściwe zezwolenia. Samo doświadczenie i wiedza fotograficzna nie uprawniają automatycznie do podejmowania takiej fotografii, zwłaszcza w przypadku gatunków chronionych."
Nie zawsze jednak ten argument wystarcza, bo zawsze odezwą się głosy, że przecież to moje zdjęcie, moja galeria, mój aparat i w ogóle nic wam do tego.
.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Uprzedziłaś mnie swoim postem. Dzięki za "kodeks".

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Jeszcze jeden żuraw z dzisiejszego poranka. Podszedłem na 80 metrów. Są bardzo czujne. [Obrazek: Ae8Fx3a9chve40uvEB.jpg]
I jeszcze jeden spotkany w okolicach Konarzyn
[Obrazek: c1SgvoJGmGgwA7aE8B.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.