Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ptaki

bardzo fajne błotniaki. przyznam, że nie często widuję zdjęcia młodych. gratki
czy to zdjęcia tego samego ptaka? różnią się umaszczeniem

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-07-23, 09:51)abir napisał(a): bardzo fajne błotniaki. przyznam, że nie często widuję zdjęcia młodych. gratki
czy to zdjęcia tego samego ptaka? różnią się umaszczeniem

To dwa różne, ale rodzeństwo. Z rana przesiadują na krzakach przy stawach rokickich (ten po prawej stronie jadąc od Tczewa). Drugie bliźniaki za Trawiatą..

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-07-23, 12:08)bufa2905 napisał(a): To dwa różne, ale rodzeństwo. Z rana przesiadują na krzakach przy stawach rokickich (ten po prawej stronie jadąc od Tczewa). Drugie bliźniaki za Trawiatą..

to pasuje, zawsze na tym stawie mają gniazdo.
jakoś w tym roku mam mało czasu na rokitki. z drugiej strony jest tam z roku na rok coraz gorzej, wielka szkoda
udało mi się popstrykać trochę łabędzie krzykliwe które kręciły się na ostatnim stawie z lewej strony, no i perkozy z pływadełka

Odpowiedz }
Plusy od

bufa2905 fajne błotniaki
abir białogrzbiety ze wschodu Polski?

Puszczyk

[Obrazek: 54463462819203769450.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od aga_piet

tak, białogrzbiety ze wschodu, konkretnie Białowieża. Chyba tylko tam ma jeszcze jakieś warunki na bytowanie. u nas niemożliwy do obserwacji

puszczyk złapany w dobrym momencie, podoba mi się kadrowanie

Odpowiedz }
Plusy od

Jakie cudowne to zdjęcie puszczyka! Pierwszy raz widzę, żeby tak na oknie siedział, podoba mi się bardzo Smile Ustawię sobie na tapetę na pulpicie jeśli właściciel pozwoli. Zazdroszczę talentu do robienia zdjęć, trzeba mieć dobre oko, żeby wiedzieć co i kiedy uchwycić Smile

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: aVBk82nl7sw2Yeih8B.jpg]
Samiczka Mysikrólika

Odpowiedz }
Plusy od abir aga_piet

ale wypatrzyłeś w tej gęstwinie. mysikrólik jest wart każdego poświęcenia Smile 

ja mam coś  troszkę większego - dorosły bielik

[Obrazek: 2BSIZHJO4wnkzII2IrBilASCXQu4eLMlL45NNz-g...54-h969-no]

Odpowiedz }
Plusy od geo aga_piet

Ładny ten Twój bielik.
Pewnie z zasiadki. Długo na niego czekałeś?

Odpowiedz }
Plusy od

tak, tak, z zasiadki. nie ma szans na przypadkowe kadry
w czatowni spędziłem 2 dni

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

tak, do czatowni wszedłem o 5.30 rano jednego dnia i wyszedłem o 18.00 dnia następnego.
chodzi o to, aby ptaki, które traktują dane miejsce jako żerowisko miały jak najmniejszy kontakt z człowiekiem, samochodem, itp.
jeśli do miejscówki jest około 40-50 min drogi to nie opłaca się wychodzić z budy na te kilka godzin

Odpowiedz }
Plusy od

młodszy osobnik, jeszcze nie wybarwiony

[Obrazek: FQ8g7_VA-ZVLrHr-_qdT9nyjXAfuOAWFlJn-cbkW...54-h969-no]

Odpowiedz }
Plusy od aga_piet

Ten to jeszcze lepszy!! Ja siedziałem w czatowni 8 godzin przy zdjęciach lisa z czajkami, ale przywabienie i zdjęcie bielika to nie to samo. Gratuluję! Piękne zdjęcie.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.