Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile punktów do Curie w 2010 roku ?

Photo 

Please pomóżcie, napiszcie mi czy mając w sumie 107 punktów z testów i za świadectwo dostanę się do Curie na humana.

Odpowiedz }
Plusy od

Dopiero skończyły się egzaminy gimnazjalne i już wiesz ile masz punktów? Oceny też masz już wystawione? [Obrazek: shock.gif]
Na tym etapie nikt Ci nie powie jakie są limity punktowe, przecież wszystko zależy od tego, jaki będzie poziom zgłaszających się kandydatów.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Sprawdzałam odpowiedzi z testów i muszę przyznać, że nie poszedł mi tak dobrze jak bym tego chciała, a co do ocen- to moi nauczyciele już teraz mówią nam co i jak , żeby potem nie było wielkiego zdziwienia, rozczarowania itp. Zresztą oni są dość przewidywalni w działaniu i jak sie ich poprosi to powiedzą. Zależy jeszcze czy ktoś chce o tym wiedzieć.......Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-04-30, 17:22)ola13 napisał(a): Sprawdzałam odpowiedzi z testów i muszę przyznać, że nie poszedł mi tak dobrze jak bym tego chciała

No ale nigdy nie masz pewności jak ocenią otwarte części testów. Może okazać się, że jest lepiej niż myślisz.
Do niektórych klas w Curie w zeszłym roku można się było dostać z poniżej 100 pkt. Mówię - wszystko zależy od współzdających Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Po prostu cierpliwie czekaj i najlepiej zadzwoń do sekretariatu danej szkoły i myślę, że tam uzyskasz najpewniejszą odpowiedź

Odpowiedz }
Plusy od

No tak.....Od 10 można składać podania do szkół. Jak pójdę, to dowiem się może czegoś więcej.

Odpowiedz }
Plusy od

Moim zdaniem nie masz się co martwić. Teraz ludzie wolą wybierać szkoły techniczne niż ogólniaki.
Jeżeli byś się nie dostała do Curie to nie rozumiem czemu byś nie miała iść do "budowlanki". Matury są na tym samym poziomie, a próg na oceny w "budowlance" został obniżony dopiero w roku szkolnym 2009/10. Teraz mamy taki sam jak w Curie i dlatego Skłodowska wcześniej z ocenami wypadala 'lepiej'. Trochę kiepskie rozumowanie, ale cóż.

Odpowiedz }
Plusy od

niestety musze przyznac ze po dniach otwartych ze kiri to juz nie to samo... rownie plastikowo co w budowlance Tongue

z punktami powyzej 100 raczej nie powinnas miec problemow ale progi do poszczegolnych klas co roku sa inne w zalesnosci od tego ilu chetnych na dany profil. kiedys najwiecej bylo w biol-chem i mat-inf a teraz chyba wiekszosc na humany idzie.Rolleyes

rozbroil mnie profil: polski, matma, j.obcy Big Grin
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-01, 00:31)Karolina napisał(a): rozbroil mnie profil: polski, matma, j.obcy Big Grin

Moja córka ubolewa, że takiego profilu nie było rok temu Big Grin
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Ja nie wiem czym się przejmujecie, w Curie miałem 159 pkt i jakoś bez większych przeszkód byłem tam na liście.

Mimo to wybrałem LO2

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-01, 00:32)aga_piet napisał(a):
(2010-05-01, 00:31)Karolina napisał(a): rozbroil mnie profil: polski, matma, j.obcy Big Grin

Moja córka ubolewa, że takiego profilu nie było rok temu Big Grin

wydaje mi sie ze jest dla niezdecydowanych, ale skoro obowiazkowa matura z matmy to moze i ma sens
btw. biol-chem-mat zamiast biol-chem-fiz tez ciekawe
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/jo...&Itemid=60
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Hej! No, ale ja nie będę miała 153 punktów. Jestem dobrą uczennicą , ale 110 to u mnie max. Sądzę ,że szanse mam raczej małe. Nie jestem optymistką....bo już nieraz zawiódł mnie mój optymizm. Zobaczymy.......jak to będzie. Może np. dostanę się do katola...

Odpowiedz }
Plusy od

Idź do technikum budowlanego, potem na studia budowlane jakieś i masz fach w ręku Tongue teraz coraz większe zapotrzebowanie na tego typu zawody. Sam żałuję, że tak nie zrobiłem i wybrałem LO.
Szkoda, że o swoim życiu decyduje się gdy nie ma się pojęcia o świecie zawodowym.

Z mojej podstawówki szło parę osób do zawodówek mechanicznych/budowlanych i mieli robotę od ręki po tej szkole i to jeszcze za nie małą kasę. W między czasie niektórzy robili technikum wieczorowe i potem studia. Doświadczenie mają w zawodzie i już start mieli o wiele prostszy niż ja po studiach bez doświadczenia. Teraz są jakimiś kierownikami/inspektorami. A ja się męczyłem by po LO poszukać sobie jakiejś pracy, bo szedłem na studia zaoczne i znalazłem pracę góra za 1300-1500 zł. Z reguły proponowano mi stawki 1000-1200. Potem załatwiłem sobie po znajomości u wuja za 1500 zł Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-01, 09:21)ola13 napisał(a): Hej! No, ale ja nie będę miała 153 punktów. Jestem dobrą uczennicą , ale 110 to u mnie max. Sądzę ,że szanse mam raczej małe. Nie jestem optymistką....bo już nieraz zawiódł mnie mój optymizm. Zobaczymy.......jak to będzie. Może np. dostanę się do katola...
Nie wiem jak teraz ale ostatnio mieli deficyt osób i utworzyli zamiast 3, 2 klasy ?

Nie no myślę, że nie ma co panikować, poza tym weź pod uwagę, że pierwsza lista nie będzie tą ostateczną i dużo osób które się dostanie wypadnie z listy.
Jak bardzo Ci zależy to musisz być cierpliwa, poczekać na wyniki testów no i spróbować.

Przecież jak uważasz, że Tobie poszły średnio to nie znaczy, że każdy napisał je na 90 pkt od razu.

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”- Thomas Edison

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki.Właśnie największym problemem dla mnie są te testy. Idą mi raczej kiepsko.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.