Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile punktów do Curie w 2010 roku ?

No niby byłam na dniu otwartym w //curie , ale nie dowiedziałam się raczej niczego konkretnego niestety. Może ci , którzy poszli do Curie w zeszłym roku napisaliby ile mieli punktów?

Odpowiedz }
Plusy od

Ola nie przejmuj się. Jeśli zabraknie Ci punktów to idź do LO2 i po pierwszym semestrze się przenieś. Jeśli zależy Ci na przyszłości, a obawiasz się, że sama nie będziesz potrafiła o edukację zadbać to wybierz Curie. Zdecydowanie.
Znacznie lepsza kadra nauczycielska.

Jeśli jesteś lekkoduchem i potrafisz sama o siebie zadbać to możesz iść gdziekolwiek. Jeśli nie to Curie znacznie lepiej nauczy Ciebie się uczyć.
Jeśli chodzi o kadrę to widzę, że z najlepszych (czyt. z powołaniem) pozostała tylko Ewa Kucks z moich czasów. W moim wieku nie wypada pisać źle o nauczycielach kiepskich, więc napiszę tylko tak - możesz trafić na polonistkę, która potrafiła niegdyś uprzykrzyć 4 lata życia (to uwypuklam, gdyż chcesz iść na profil humanistyczny). Widzę, że największe zakały grona pedagogicznego nadal kurczowo trzymają się stołków. Żal mi obecnej dyrektorki (naprawdę wspaniała kobieta), że nadal musi się użerać z pewną kanalią, która ewidentnie uwielbia skłócać i dzielić nauczycieli - co często przekłada się na późniejsze prowadzenie lekcji.

Największym obecnie atutem profilu humanistycznego w Curie jest Dariusz Makać. Jeśli myślisz o przyszłości powiązanej z historią bądź naukami politycznymi - wybierz zdecydowanie Curie i zrób wszystko co się tylko da by trafić do klasy, w której On prowadzi te lekcje. Jest to człowiek, który szczerze kocha swoją pracę i potrafi uczniów zainteresować lekcją. Oczywiście jak podpadniesz to czeka Cię jakiś wytyk i poniżenie, ale nie jest to człowiek mściwy - ot pstryczek w nos i dalej jesteś traktowana jak każdy inny.
O Manikowskim słyszałem raczej same superlatywy jako o przygotowaniu do matury z polskiego.
W skrócie - LO2 to taka szkółka dla przyszłych magistrów zmywania naczyń w UK. Najlepsza klasa i tak będzie poza Twoim zasięgiem z niskim wynikiem. Z Curie większość osób odnajduje się w przyszłości - trafiają na państwowe uczelnie i odnoszą sukcesy. Odsetek uczelni renomowanych po LO2 jest znacznie niższy. Chyba dlatego też LO2 postawiło teraz na naukę języka angielskiego - by absolwenci łatwiej radzili sobie na wyspach.
A no i jeszcze jedno - zachowanie "cielęciny" w LO2 to porażka. Nie rozumiem, jak nauczyciele mogą sobie na to pozwalać. Znam osoby, które do lubiących się uczyć nie należały, ale same uznały, że obecne LO2 to poniżej ich poziomu i przenosili się do Curie by wynieść z lekcji coś więcej niż kredę do tablicy.

Każdy okres LO będzie wspominać dobrze, bo to najbardziej beztroski okres w życiu. Czas kiedy przeżywa się całkiem znośne imprezy i nie trzeba jeszcze nic robić. Ciężko więc by na to narzekać. Pierwsze świadome miłostki i pierwsze libacje do upadłego.
Jesteś już po egzaminach więc się wyluzuj, korzystaj z wakacji i idź tam gdzie się da najlepiej w kolejności Curie -> katol -> lo2.

Atuty LO2:
- matematyka (Ewa Kucks, bo jak ktoś trafi na Gdańcową to od razu powinien uciekać)
- angielski

Atuty Curie
- angielski jak trafi się na Wojtka
- j. polski
- historia
- wos
- fizyka (gorzej niż w LO2 być nie może)
- brak judasza w pokoju nauczycielskim

Powodzenia Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

OK. Zapamiętam!

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-02, 20:12)kamilus napisał(a): Atuty LO2:
- matematyka (Ewa Kucks, bo jak ktoś trafi na Gdańcową to od razu powinien uciekać)
- angielski

W 100 % się zgadzam. Była moją wychowawczynią i w sumie dzięki temu trafiłem na PG Smile

Co do reszty to troszkę się zmieniło. Jeśli chodzi o modę i zachowania to nie widać różnicy między liceami, co mnie naprawdę zdziwiło. Z resztą karolina wspomniała o tym ostatnio Smile

De facto z profilów humanistycznych łatwiej było się dostać osobom z Curie niż z Budowalnki.

Odpowiedz }
Plusy od

Historia w II LO z p. Demskim też stoi na wysokim poziomie to samo geografia z p. Ciewiertnią.
A p. Kucks jak najbardziej najlepsza matematyczka i moja do piątku wychowawczyni Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-02, 20:12)kamilus napisał(a): Jesteś już po egzaminach więc się wyluzuj, korzystaj z wakacji i idź tam gdzie się da najlepiej w kolejności Curie -> katol -> lo2.

Atuty Curie
- angielski jak trafi się na Wojtka
- j. polski
- historia
- wos
- fizyka (gorzej niż w LO2 być nie może)
- brak judasza w pokoju nauczycielskim
jesli o angielski chodzi to jeszcze byl Koluch... ale to stare dzieje, teraz jeszcze Jurczik z reszta pracuje w Wojtka szkolce
do tej listy bym dodala jeszcze chemie z Cejner
oprocz Makacia z historii liczy sie Richert w dodatku bardzo przyjazna nawet bardziej niz on
w dodatku dyrektor jest naprawde mila osoba ktorej zalezy na uczniach i dba o szkole, co widac po remontach ktore ruszyly z kopyta po latach zastoju
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 08:58)MTTczew napisał(a): wysokim poziomie to samo geografia z p. Ciewiertnią
Nie mam więcej pytań.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus, wg mnie bardzo dobrze uczyła, może najlepszych ocen nie miałem, zawsze i wszystkiego nie mogła dobrze wytłumaczyć bo nasza klasa trochę jej "umilała" lekcje to i tak poziom był Big Grin.
Pani Szanser nie wiem jak uczy bo z nią miałem tylko rok i to co 2 tygodnie po 1-2 godziny, ciężko coś więcej powiedzieć Big Grin

a i muszę to napisać, jeśli ktoś chciał iść do II LO na rozszerzenie związane z chemią to na "dzień dobry" załatwiajcie sobie korki z chemii, bo nie dacie rady... nie mam tu namyśli nauczyciela "siekiery" lecz ciężko zrozumieć o co w tej chemii chodzi z tym nauczycielem Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Jak jest na profilu bio-chem w Curie ?

Odpowiedz }
Plusy od

była na dniach otwartych? to trza bylo zapytac...
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-04, 13:37)ola napisał(a): Jak jest na profilu bio-chem w Curie ?
dostaniesz się z palcem w d....
rok temu znajoma poszła na biol chem nie mając nawet 100 pkt., z tego co wiem. na humana bez problemu.
a co do nauczycieli:
z historii z tego co wiem Makać strasznie zdziadział przez ostatnie 3-4 lata, starsi znajomi zawsze go wychwalali, tegoroczni maturzyści sa posrani że nie zdadzą i wogóle strasznie na niego narzekają.
najlepszym historykiem jakiego kiedykolwiek spotkałam jest zdecydowanie Demski. Miałam szczęście mieć z nim historię i wos w curie, ale normalinie uczy w budo. Nie dość że ciekawie prowadzi lekcje, potrafi zainteresować materiałem, jest sprawiedliwy i naprawdę spoko Smile
Z angileskiego byłam u Jurczika, nie narzekam.
Z fizyki jest nowy nauczyciel od 2 lat- Kacik, też świetny nauczyciel;
Matematyka- Sikorska. siekiera ale dzięki niej nie boje się jutrzejszej matury z matmy Tongue. z pozostałymi słyszałam że poziom stoi trochę gorzej niż by mógł być.
z tego co wiem o biologii, od wieeelu lat uczy Kloska, kolejna siekiera ale dobrze uczy. A poza tym p.Andrzejewska, dyrektorka, i tu moga byc pewne problemy, bo chociaż dobrze uczy to często jej nie ma.
chemia- młoda nauczycielka, Czarnecka. jak uważasz na lekcjach i sumiennie popracujsz to wszystko skumasz.

właśnie wyszłam z tej szkoły, mi sie podobało, na poziom ogólnie nie narzekam, ale nie wiem czy mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jest lepiej niż w budo. myślę że tak.

A katolik wybij sobie z głowy, zaliczyłam tamtejsze gimnazjum. Najgorszy okres w moim życiu, poza zdobywaniem wiedzy uczysz się tam wredności, bierzesz udział w wyścigu szczurów, 80% kolegów/ koleżanek z klasy to snoby. Sorry, ale przynajmniej tak było za mojej kadencji :/

/// co do biolchemów jeszcze, to mieli taki zapieprz w trzeciej klasie że jak wszystkie inne klasy miały w kwietniu przerwę swiateczną, to oni w tym czasie jeszcze musieli chodzić do szkoły i zaliczać sprawdzian Big Grin
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

@katolik, faktycznie przekonalas mnie do tej szkoły, od razu wiedziałbym że nie chciałbym tam pójść skoro w Twojej klasie było aż 80% snobów. Gimnazjum zawsze śmierdziało, jak ja chodziłem - też było do kitu...

Jednak jeżeli chodzi o kadrę to wskażcie mi taką szkołę gdzie macie w każdej dziedzinie najlepszych nauczycieli... Nie ma, więc wybór jest zawsze szeroki. To jak wybierzesz nie powinno się odbić na maturze, więc powodzenia Smile
ps, puknąłem gimnazjum i liceum katolickie, nie narzekałem Smile było fajnie
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Skłodowska chyba nieco przereklamowana - no chyba, że wspomnę z sentymentem biologię u Kloski, kucie przed geografią u Gajdus i chemię u Cejner-Mani. No i oczywiście niemiecki u Jarosz - do dziś się pamięta. Natomiast jeśli chodzi o angol, to na tle liceów z trójmiasta wypadaliśmy co najmniej słabo
varium et mutabile semper femina

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-04, 22:35)Dżola napisał(a): Natomiast jeśli chodzi o angol, to na tle liceów z trójmiasta wypadaliśmy co najmniej słabo
czy ja wiem, P. Woznyak z katolika, jest genialnym nauczycielem, i wątpię żeby to było słabo... kwestia nauczyciela, jeden uczy w szkole i ma później swoich uczniów u siebie w prywatnej, drugi nigdy nie choruje i faktycznie chce Ciebie nauczyć, tak jest ze wszystkim... ale nie mówmy że jest słabo...
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-04, 23:31)kaul napisał(a):
(2010-05-04, 22:35)Dżola napisał(a): Natomiast jeśli chodzi o angol, to na tle liceów z trójmiasta wypadaliśmy co najmniej słabo
czy ja wiem, P. Woznyak z katolika, jest genialnym nauczycielem, i wątpię żeby to było słabo... kwestia nauczyciela, jeden uczy w szkole i ma później swoich uczniów u siebie w prywatnej, drugi nigdy nie choruje i faktycznie chce Ciebie nauczyć, tak jest ze wszystkim... ale nie mówmy że jest słabo...

Mówię o Skłodowskiej - nie wiem, jak wyglądała sytuacja w Katoliku
varium et mutabile semper femina

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.