Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasto moje a w nim...

Video 

...Mam tak samo jak Ty miasto moje a w nim
Najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni.
Zostawiłem tam kolorowe sny...

Chyba już pora przyznać się do Tczewa... Podkarpacie i krośnieńskie okolice zamienione na kilka lat na małopolski Kraków, przełamany Dolnośląskim epizodem wrocławskim ustąpiły miejsca Kociewiu. Trafiłam tu przez chłopa albo raczej dla chłopa, głównie przez zdjęcia, ale także dla zdjęć.... Wink Jakoś teraz powinnam świętować szóste urodziny z aparatem na szyi.

Chciałabym się z Wami podzielić moimi fotkami, pokazać - najpiękniejszy mój świat i najpiękniejsze dni... krośnieńskie, krakowskie, wrocławskie, warszawskie... i może w końcu tczewskie.
Proszę Was o komentarze i mocno zaciśnięte kciuki, żeby nie stchórzyć, bo cykor jestem nieziemski Smile. Dziękuję też pewnej osobie - będzie wiedziała, że to o nią chodzi - za popchnięcie do napisania tego wątku...

Na początek - żeby Was nie zanudzić... tyle gadania i trochę zdjęć:

Mój kochany Wrocław i tandetna fontanna Wink:
[Obrazek: 6561-20070628100902.jpg]

Nastroje warszawskie:
[Obrazek: 6561-20071119171916.jpg]

[Obrazek: 6561-20071216231336.jpg]

[Obrazek: anonimowe-3333-20081102183133.jpg]

[Obrazek: 6561-20070912231602.jpg]

[Obrazek: anonimowe-5959-20080713150559.jpg]

[Obrazek: anonimowe-3333-20070621085533.jpg]

i na koniec - Tczew
[Obrazek: 6561-20100502205034.jpg]

Więcej... w następnej odsłonie.

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: shock.gif]

Wrocławska fontanna - ależ fajnie pociachany kadr Smile
Kolejna trójka - piękne czerniobiele, w tym jakże bliski memu sercu pan w meloniku Smile
Bajkowe dziecko nad wodą...
Piękna scenka uliczna z dziećmi.

Annuszka - ale wejście zrobiłaś Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

A to ci...! Wink
Piękne fotografie, prawdziwa sztuka. Z niecierpliwością czekam na następne.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

czarno-białe - kwestia gustu, mój nie akceptuje takich Smile
6561-20070912231602.jpg - bez sensu Smile
chłopiec w wodzie - git
znowu to czarno-białe nie w moim guście
końcówka zwyczajna ale ok Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Ładne te czarno-białe, ale razi mnie trochę duży kontrast (na niektórych). W "meloniku" brakuje mi trochę powietrza z prawej strony.
"gość w płaszczu" i "fontanna" najbardziej mi się podobają.

Odpowiedz }
Plusy od

Kontrast jest duży ale w granicach normy - nie ma smolistości ani przepaleń. Zresztą - ja akurat lubię duże kontrasty Smile Na trzecim B&W są piękne szarości.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Ja nie będę Ci pisać o kadrowaniu i innych, bo się na tym nie znam.

Dla mnie zdjęcia są piękne, nastrojowe, poruszające. Czekam na kolejne.

Odpowiedz }
Plusy od

podobają mi się te zdjęcia, chyba też zacznę inaczej patrzeć na otoczenie i przerabiać moje na czarne , zobaczę co z tego wyjdzie. Już mnie aga zainspirowała do takich fotek a te ,,przelały kroplę'' hm zawsze miło się uczyć od innych...Wink

Odpowiedz }
Plusy od

są przepalenia... ale to kwestia gustu, mi się nie podobają Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 11:29)kaul napisał(a): są przepalenia... ale to kwestia gustu, mi się nie podobają Smile

co do przepaleń to się z Tobą zgadzam. Są.

Odpowiedz }
Plusy od

Witajcie Wink Nie spodziewałam sie tak licznej odpowiedzi. Dyskutujecie i komentujecie - znaczy jest dobrze... Nie wszystkim wszystko musi się podobać, przepalenia, bw czy kolorki... kwestia gustu - nie będę wchodzić w polemikę dlaczego tak... albo tak...a czy moze tak... albo tak... Na fotografii się nie znam i robię tak jak czuję, jeśli coś mogłoby być lepiej, to mnie poprawcie....

Zdjęcie na dziś zachowam w tonacji pogodowej - warszawski parasolnik z dedykacją dla agi Wink

[Obrazek: 6561-20070911181759.jpg]

Co do historii tego zdjęcia... zrobione w Warszawie - wewnątrz takiego okrągłego budynku przy placu nieznanego żołnierza. Schowałam się na chwilę w bramie przed deszczem, bo siąpiło nieziemsko... i patrzę - idzie pan z czerwonym parasolem... a fontanna sruuuuu do góry. Nie zastanawiajac się - zrobiłam zdjęcie (bez nastawów, kadriowania itp.). Czekałam jeszcze dobrą chwilę, żeby taka sytuacja - z fontanną się powtórzyła... ale to był chyba jednorazowy wyczyn Smile Masa osób myśli, że w tle jest pociąg Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Trochę za dużo dołożyłaś czerwonego - razi nienaturalnością.

Odpowiedz }
Plusy od

Smile to Was trochę rozczaruję - często będzie nienaturalnie i nierealnie Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-05-03, 12:45)annuszka napisał(a): Smile to Was trochę rozczaruję - często będzie nienaturalnie i nierealnie Wink

.. to pozostaje jedynie przyglądać się.

Odpowiedz }
Plusy od

Dziękuje za dedykację.
Jeśli chodzi o nienaturalność i/lub nierealność - mamy tyle dziedzin w fotografii i wiadomo, że ingerencja programów graficznych jest dość mocno uzależniona od tejże dziedziny. Np. w fotografii przyrodniczej powinna być ograniczana do minimum (korekta kadru, kontrastu, dostosowanie dla potrzeb internetu w postaci wyostrzenia po zmniejszeniu), często niedopuszczalne jest np. nawet kosmetyczne usunięcie źdźbła trawy. Fotografia mody/glamour z kolei przesiąknięta jest plastikiem - wygładzanie, stemplowanie, usuwanie pryszczy itp.
W tym wątku mam wrażenie że autorka przedstawia dość luźne, subiektywne spojrzenie na świat, bardziej kreuje niż odzwierciedla rzeczywistość. Mnie więc przejaskrawione kolorki tu nie rażą, parasol może być za czerwony, a woda na zdjęciu z chłopcem przeniebieszczona.
Co innego, gdyby bufa przeniebieścił skrzydła sójce, albo z zięby zrobił papugę - tu na pewno moje podejście do swobody w operowaniu suwaczkami byłoby inne Smile

I żeby nie było - bardzo podoba mi się różnorodność dziedzin jaką prezentują nasi forumowicze. Inaczej ziałoby nudą.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.